(Био)зеленчукова градина-нашето райско кътче (тема 53)

  • 34 529
  • 763
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 96
И аз за разсаждане го ползвам.Видях го по-рано и се каних да пробвам.Лесно се прави,не съм купувал.Направих си 2 размера - 35 мм за формичките от 104 бр. и 75 мм за формичките от 32 бр.(става и за тези дето се разграждат).Пробивам,слагам растението,подсипвам с компост и накрая поливам Simple Smile Чудно Simple Smile Още в оранжерията го пробвах и сега навън,даже и на нефрезовано става.Трябва да си направя и по-голямо за кофичките от кисело мляко Simple Smile

Последна редакция: чт, 11 май 2023, 00:12 от марко7

# 676
  • София
  • Мнения: 1 433
Aila, припаднах за пореден път от видове, сортове и количества! Astonished
Аз мога да те спася от някакви бройки, но кога ще ги садя в това време, не знам!
Такива ли търсиш?
https://www.office1.bg/search?adv=false&cid=0&mid=0&vid=0&q=%D1% … id=false&isc=true

марко7, благодаря, полезно ще е за пипер най-вече. Доматите е хубаво да се садят полегнали.

# 677
  • София
  • Мнения: 12 309
София, точно такива пликчета търсех. Намерих и някакви в Алиекспрес, но бих си купила и от офис 1. Дали обаче ги имат налични някъде? Ако трябва доставка да плащам, ще ми е по-лесно да си ги поръчам от алито.
За доматите само кажи, направо може да дойдеш през Петково и да си вземеш каквото си харесаш този уикенд, уж другата седмица вече има затопляне...
Аз доматите не ги садя полегнали, не ги и зарявам чак толкова дълбоко, но все пак си правят коренчета по стъблото достатъчно според мен.

# 678
  • Мнения: 7 856
Пликчета с цип купувам от кварталния офис 1. Винаги е имало, но за да не се чудиш къде са, попитай.

# 679
  • Мнения: 3 948
Да питам по кои схеми садите пипер и патладжан на капково на лента .. Патладжана по два корена ли ги садите, дълги години не сме гледали , но миналата година моите момчета взеха че го проядоха и искам тази да сложа. Ще купувам разсада и затова искам да си направя сметката колко ще ми трябват

# 680
  • София
  • Мнения: 12 309
Да питам по кои схеми садите пипер и патладжан на капково на лента .. Патладжана по два корена ли ги садите, дълги години не сме гледали , но миналата година моите момчета взеха че го проядоха и искам тази да сложа. Ще купувам разсада и затова искам да си направя сметката колко ще ми трябват


Аз четох в интернет за една схема, но накрая ги садих, за да събера всичко при капково твърд маркуч на 20 см, на всяка дупка, тоест на 20 см по два корена. Големите сортове пипер със сигурност пише, че искат повече растояние, но това е което им осигурих. Между леха от два реда имам 40 см, а между подобни лехи 60 см.
В по-ранни постове съм пуснали снимка.

# 681
  • Мнения: 652
Ние сложихме патладжаните по едно коренче през 40 см. разстояние между растенията. Лехата е широка 80 см. горе долу.

# 682
  • София, Студентски град
  • Мнения: 103
София, точно такива пликчета търсех.

Аз си поръчах от Екстрапак.
https://bags.bg/eshop_Groups/ShowAll?q=%D1%86%D0%B8%D0%BF&menuId=2

# 683
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 965
Такива пликчета има е Джъмбо и в Пластик.

# 684
  • Мнения: 583
Аз да се включа отново с моя проблем с къртицата 😃😃
Купих това, което ме посъветвахте и още едно


В продължение на 10 дни слагах и от двете, по указание на опаковката, че си позволих и повече, но без резултат.  Не действат поне при мен. Решила е че ще е в нашата градина и това е. Мисля че започвам да се примирявам.
Нямам проблеми вече с нея откъм насажденията.
Направили сме мястото за пипера, но се чудя дали да го засаждам вече на вън. В Ловешка област сме. Интересно ми е дали вие вече насадихте отвън пипер? Ние ще купуваме расад за пипера, но се притеснявам да не би да е рано още. Все вали и се мръщи времето...

# 685
  • Мнения: 5 664
Аз миналата седмица изнесох лютите чушки навън, едното растение вече беше с плодчета. Валя ги, духа ги, нощем беше към 10°С, нищо им няма. Но уточнявам бяха си вкоренени в саксийка, само ги преместих в по-голям контейнер. Корените не са разбутвани. По същото време разсадих и домати навън, те също изглеждат добре.

# 686
  • Мнения: 1 373
Не знам дали къртицата и сляпото куче могат заедно да обитават, но ако не могат, бих предпочела да имам къртица. За съжаление, при мен на баира все слепи кучета идват.

# 687
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 827
Записвам се да ви следя.

# 688
  • Мнения: 364
Аз мисля,че имам и сляпо куче и къртица.Къртицата прави купчинки във мястото,където кося, а сляпото куче върлува в обработваемата площ.Цялата е в тунели,като копая пропадам.Ще купувам уред.
Вчера изнесох пипера.Всяка двойка пиперчета беше в саксийка и също не съм разбутвала корените.Доматите изнесох на Гергьовден.Малко е студено още,но през другата седмица ще отсъствам.Надявам се да се прихванат и да са добре.
Браво на Айла!

# 689
  • Мнения: 583
Vanja66
Ако говорите за тези пищящите устройства не си правете труда от ХоумМакс взех две, въпреки че ми казаха за квадратурата на Градината едно било достатъчно. Машинката си пищи къртицата си рови.

Общи условия

Активация на акаунт