Домашното насилие – тема №4

  • 102 192
  • 1 850
  •   1
Отговори
# 1 755
  • София
  • Мнения: 13 225
Pitam, лист хартия няма да го спре, но затвор - да. Смяташ ли, че ще е по-добре всички по затворите да бъдат пуснати на свобода сред обществото, щото няма мярка, която напълно да елиминира престъпността? До какво ще доведе това? Колкото по-смислени закони има в една държава, колкото повече се спазват, колкото повечето се възпитават у гражданите, толкова по-малко престъпност. Изобщо няма да ми падне шапката, че насилието тръгва от дома. Същото бях написала по-рано. И затова на насилника не му е мястото вкъщи, при детето.

# 1 756
# 1 757
  • София
  • Мнения: 39 264
Леле, не знаех че е толкова сериозен случаят в самолета Джоли-Пит.
Анджелина е абсолютно права. Точка и край.
Ъпдейт. Само едно от децата поддръжа връзка с Брад Пит. Мисля, че това говори достатъчно.

Последна редакция: чт, 06 юни 2024, 12:49 от Rockstar

# 1 758
  • Мнения: 119
Напротив, някои компенсират - на работа ги мачкат, но вкъщи те го правят

И обратното - вкъщи ги мачкат, а на работа те мачкат подчинените си.
Имам преки лични наблюдения за това.

# 1 759
  • Мнения: 6 066
Уоу какво се случва, само аз ли нямах идея за цялата драма около Брад и Джоли... какви са тези самолети и блъскане на глава. Мога само да ви кажа, че понякога за световни новини от този тъп се информирам от сторита на мои познати, за делото между Джони Деп и Амбър бяха съпричастни изцяло с Джони и му стискаха палци за делото (аз също). Но с оглед и на последната статия и коментари под нея, макар че вчера показваха някакво статистика по бтв за съотношение домашно насилие срещу мъже/жени... е определено е в пъти повече срещу жени, но донякъде показва и манталитета на хората тук, че жената си го е търсила, че жените са еди какви си и т.н.

# 1 760
  • Мнения: 1 742
Че защо, на този какво му е:
Цитат
Там където има замесени медии, медиен шум няма правосъдие, здравеопазване образование. Има преследване на лични и корпоративни интереси, очерняне на хора и компании...
@Medeaa, имам едни съседи, за които се носят слухове, че жената бие съпруга си. Доколко са верни не знам, но на този мъж не му се носеше славата на добър шеф.

# 1 761
  • София
  • Мнения: 39 264
Нищо не се случва с Джоли-Пит. Случвало се е преди 2016.
Към момента децата се отказват от името Пит.
Колко е хубаво, когато нещата са в миналото! Когато на сутринта те боли главата, защото си пила вино с приятелки, а не защото домашният насилник не те е оставил да спиш!!!

# 1 762
  • София
  • Мнения: 12 824
Уоу какво се случва, само аз ли нямах идея за цялата драма около Брад и Джоли... какви са тези самолети и блъскане на глава. Мога само да ви кажа, че понякога за световни новини от този тъп се информирам от сторита на мои познати, за делото между Джони Деп и Амбър бяха съпричастни изцяло с Джони и му стискаха палци за делото (аз също). Но с оглед и на последната статия и коментари под нея, макар че вчера показваха някакво статистика по бтв за съотношение домашно насилие срещу мъже/жени... е определено е в пъти повече срещу жени, но донякъде показва и манталитета на хората тук, че жената си го е търсила, че жените са еди какви си и т.н.
И аз нямаше да знам ако не четях темата тук. Историята е доста стара вече.
Насилието е нормално да е в пъти повече срещу жени по чисто природни причини. Не е възможно жена да бие мъж и да го е страх за живота му, докато у всяка жена несъзнателно си стои не само сигурността от това, че мъжът е физически по-силен, но и заплахата от това. Не случайно мъж който е агресивен срещу предмети влиза в рамките на домашното насилие, защото присъстващите се считат заплашени, че ще бъдат следващите. Сега троши вратата, утре ще е жената.

# 1 763
  • Мнения: 21 880
И аз съм го пропуснала с тези подробности. Четох, че имал проблеми с алкохола.

Такива побои и блъскане на глави са за съд, всъщност, а не само за развод. Хората, омаловажаващи физическото насилие не отчитат колко е крехко човешкото тяло, особено на жена и дете. Могат да бъдат намесени сериозни щети дори и само с един удар, камо ли блъскане на глави, ритници и подобни...
Все имам чувството, че на много коментиращи им е смешно и сеирджийско нещо, което всъщност е много сериозно

# 1 764
  • София
  • Мнения: 1 064
Лъвица, е, как? Истанбулската конвенция, която бръкна в червата на нашето морално и справедливо общество, което милее за традиционното семейство, хубавата ракия и до обяд да си набил жената!

Въпрос: как пък в това наше общество на биячи аз не познавам нито едно семейство като описаното? Даже и сред роднините ми няма такива. Къде са тия орди от пиячи и побойници /освен в писанията онлайн и приказките на някои НПО-та и политици/? Все щях да засека някого, ако бяха толкова много.

# 1 765
  • Мнения: 1 505
То не е нужно да го знаете или пък да сте го видяла с очите си, но със сигурност познавате такова семейство.

Последна редакция: пт, 07 юни 2024, 07:28 от AryaSt

# 1 766
  • София
  • Мнения: 1 064
Започваме да звучим като приказката "Новите дрехи на царя", т.е. се опитвате да ме убеждавате, че вие знаете по-добре от мен какво е обкръжението ми. Уви, няма как да се съглася с това! Казах го и още го твърдя - домашното насилие не е толкова разпространено у нас, колкото се внушава от определени организации.

# 1 767
  • Мнения: 1 915
Всички се радваме, че в обкръжението ви няма насилници и насилени, но оставете и на нас да преценил до колко познаваме бивши съученици, колеги и познати. Домашното насилие си е факт в България, не е нещо, което ни е кеф да си е там. Да казвате, че бити, ръгани, прибирани в куфар жени, насинени и малтретирани жени, които излизат с лицата и историите си, са просто политическа пропаганда - няма какво да кажа. Живейте в балона, гот е! Искам и аз да съм толкова изолирана от чуждото страдание.

# 1 768
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 204
Започваме да звучим като приказката "Новите дрехи на царя", т.е. се опитвате да ме убеждавате, че вие знаете по-добре от мен какво е обкръжението ми. Уви, няма как да се съглася с това! Казах го и още го твърдя - домашното насилие не е толкова разпространено у нас, колкото се внушава от определени организации.
Имам познат, при семеен скандал е блъскал и трошил мебели и предмети, не е ударил жена си и децата си, но те са били свидетели на погрома, след това се оказа, че и ръката му е счупена.
 Друг, с жена си си разменят шамари , когато спора ескалира, бие си децата, ся не много,  но има пошляпване, позволява си да се държи с нея снизходително, дори пред мен, с реплики от рода "Ти си жена, не разбираш", "Аз съм мъжа, аз решавам..."
 Но и двамата са на мнение, че не са насилници. Такива ми ти работи.

# 1 769
  • София
  • Мнения: 13 225
Как наказанията за насилниците засягат мъжете, които не са насилници?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт