Професионални серии за коса - Тема 160

  • 65 330
  • 862
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 638
Благодаря ви, дами, за изчерпателните отговори, записах си продуктите! ❤

Факт е, че скоро не съм подстригвала краища, трябва да отида скоро.

Идеята да смесвам шампоаните, ми даде фризьорката, тъй като лилавия на Лореал Проф. много ме изсушаваше 🫢 Този шампоан ползвам сега + балсама от същата серия:

https://www.zlatnaribka.com/moroccanoil/shampoani-moroccanoil/hi … ir-shampoo-250-ml
 
Но определено ще видя тези на Джойко, гледам не са и толкова скъпи.

Преди пробвах да се науча да се изсушавам с кръгла четка, но така и не успях Sad Предполагам и не уцелих подходящата (бях взела най-евтината възможна от ЗР и много ми се заплиташе, та я подарих). Чудя се дали да не си взема кръглата голяма на Тенгъл Тийзър (имам тази за "изправяне" на същата марка, квадратната, но много рядко посягам към нея). Вие с какви кръгли четки се сушите?

# 841
  • София
  • Мнения: 1 753
Идеи за нова тема?
Мен да ми интересни leave in продукти (не термо, а балсами без отмиване) и терапии за коса

# 842
  • Мнения: 1 175
Да - за leave-ins е супер идея
На мен би ми било много интересно също да видя успешни цели протоколи със снимка на коса 😊

Golfo - коя е за изправяне? Бих я пробвала… Иначе за тази серия на Марокан не казваха ли, че хич не хидратира успешно? Вземи Джойкото, ще ти хареса Simple Smile

# 843
  • Мнения: 2 006
Преди пробвах да се науча да се изсушавам с кръгла четка, но така и не успях Sad Предполагам и не уцелих подходящата (бях взела най-евтината възможна от ЗР и много ми се заплиташе, та я подарих). Чудя се дали да не си взема кръглата голяма на Тенгъл Тийзър (имам тази за "изправяне" на същата марка, квадратната, но много рядко посягам към нея). Вие с какви кръгли четки се сушите?
не се чудете ами направо се откажете да си вземате четка за сешоар на ТангълТ, може да стават за разресване но не и за оформяне
многократно обсъждани в темата като доволност Wink са:
https://www.notino.bg/olivia-garden/ ( в сайта на марката има обяснения коя четка за каква цел и каква коса са подхоящи - избирате си вашият вариант )
https://www.notino.bg/moroccanoil/tools-krgla-chetka-za-kosa/p-16146987/

Заплитането на коса с четката при издухване е по 2 причини -
1. неумение за използване
2. косата трябва да се я разресали и "разплели" ако има възелчета предварително. Оформя се вече изсушена на 80-90% коса.

Присъединявам се към мненията
Махнете с подстригване много от сухите крайща. Косата ви ще живне и ще се уплътни.
Забелязала съм, че рядкото миене заради сухота води до още по- изпръхнала коса и сухота. Пробвайте да миете по- често, като правите преуоши всякакви.

Golfo Аз не виждам маски,терапии...на тази коса и трябва сериозна поддръжка,от раменете надолу.
Финишът,какъвто и да е той,нанесен на неподхранена и хидратирана коса няма да свърши нищо,най-много да стане по-зле.Това се отнася най-много за олиата

# 844
  • Мнения: 2 006
Между другото,ако някой е бил вече при тази фризьорка,моля да сподели отзиви.Гледам,че във видеата твори чудеса.Ще преживея ужасните пътища до Лом Grinning
https://www.tiktok.com/@annamariaivanov
Ахаха Ванеса тази наистина е забавна ( доста черен саркастичен хумор ) но много бавно говори и ударенията на думите са и малко като на чужденка Smile

# 845
  • Мнения: 806
Заплитането на коса с четката при издухване е по 2 причини -
1. неумение за използване
2. косата трябва да се я разресали и "разплели" ако има възелчета предварително. Оформя се вече изсушена на 80-90% коса.
Да споделя своя опит с моята възможно най-трудна за изправяне коса - гъста, твърда, къдрава и суха. Професионални не само български фризьори под час и половина не могат да се справят, моят дългогодишен и аз: за час. През ръцете ми са минали всякакви четки, най-важното против заплитането е тя да има къси зъбци, ако са дълги косата се замотава и се скуби безобразно.
За техниката това, което съм гледала и научила от моя фризьор:
След като сте приложили всякакви спрейове, кремове, балсами и масла без отмиване, междинно разресвате само с ръце без никакви гребени и четки на мокра коса. Ако искате добре да "изпечете" косата и да държи седмица без да променя формата си дори при много влажни атмосферни условия, започвате са сушите с четка и сешоар на не повече от 50% мокра коса. Вдигате със щипка и сваляте при сушене кичур по кичур. Докато станете спец правите следното (по-лесно е): завивате кичура по четката и сушите без да дърпате четката по дължината на кичура (държите четката все едно имате ролки), започвате да изтегляте (2-3 пъти) по дължината когато усетите че кичурът е почти сух. И така кичур по кичур. Това е.
Колкото по-малък диаметър толкова по-ясно изразени букли, колкото по-голям: по права коса.

# 846
  • Мнения: 638
Да - за leave-ins е супер идея
На мен би ми било много интересно също да видя успешни цели протоколи със снимка на коса 😊

Golfo - коя е за изправяне? Бих я пробвала… Иначе за тази серия на Марокан не казваха ли, че хич не хидратира успешно? Вземи Джойкото, ще ти хареса Simple Smile

https://www.notino.bg/tangle-teezer/blow-styling-chetka-za-kosa/

ето тази е Simple Smile но рядко я ползвам, иначе след сушене с четка, косата ми не стърчи така, факт...
за кръглата явно трябва да си купя по-хубава и този път наистина да инвестирам време да се науча.

Аз съм за тема с leave-ins балсами Simple Smile Много ме вълнува това в момента. И ще се радвам и аз на снимки.

# 847
  • София
  • Мнения: 3 760
Тъй като каквото и на направя като стилизиране, докато не изгладя с пресата нищо не става, вече обмислям покупката на щадяща преса… искам да ви попитам - някоя от вас ползва ли Стиймпод дългосрочно и успява ли тази да съхрани косата?
Купих Стиймпод след като на дъщерята цялата коса се накъса след изрусяване,а и аз съм блондинка.Ами прехвалена е.Не ми допадна.Скубе ме дори и тънки кичури да хвана.По съвет от темата за преси взех Бейбилис про.В пъти е по-добра и е на половината цена на Стиймпод-а.Обаче!Овладях до съвършенство изправянето със сешоар(Парлукс Алион 2250W).Косата ми държи права до миене.Случвало се е и на 6-тия ден да я мия.Косата ми е сравнително дълга.Хванах му цаката:спя на хлабава опашка с ластик тип пружинка.По този начин не ми се изпотява косата на врата=така не се заплита и няма нужда от изправяне.И това не е свързано с продуктите,които ползвам.Защото ползвам различни.Косата,изправена със сешоара просто няма нужда от преса.Стои си права.Та почти не ги ползвам пресите.

# 848
  • Мнения: 19 715
Толкова да съм кьопава в изправянето със сешоар...мъчно ми става за себе си 😂 ако някой попадне на добро, кратко и ясно видео как се случват нещата, моля да ме спамне Hug

# 849
  • Мнения: 1 347
Идеи за нова тема?
Мен да ми интересни leave in продукти (не термо, а балсами без отмиване) и терапии за коса
Страхотна идея за тема! И аз съм точно на тази вълна в момента. Отскоро усещам връхчетата си по- сухи и си дадох сметка, че пренебрегвам лийв- ин продуктите. Слагам само термозащита и олио. По навик ги избягвам, защото косата ми беше доста фина и лесно се омазняваше, но с годините добра грижа това се промени, тя стана по- плътна и започнах да обръщам повече внимание на лийв- ин продуктите. Ще се радвам да засегнем този въпрос.

# 850
  • Мнения: 2 452
Olia като нанесеш сместа можеш да минеш с ултразвукова преса или да затоплиш със сешоар,за да навлезе терапията по-добре в косъма.Аз така и не си купих ултразвукова преса,а да клеча със сешоара не е моето,та си ползвам номера на китайката, пресата с фолиото.

Sensaya ползвай си Ш и Б МР и не си прави главоболия,а си почивай активно Wink
Маските можеш в друга рутина да ги вкараш.И без това не е хубаво да се ползва маска на всяко миене.

Golfo имах предвид че като добавяш Лореал,разваляш Марокана.Не съм го написала както трябва явно Blush

Casual като търся нещо в чата на bing точно този глас и начин на изразяване срещам.Не знам как го прави мацката,но е забавно.А и си има талант,спор няма

# 851
  • Мнения: 3 295
Момичета, beautymall.bg ок ли са?

# 852
  • Мнения: 2 301
Момичета, beautymall.bg ок ли са?
Миналия месец си поръчах преса от тях. Цената беше почти на половина сравнена с други български сайтове. Пристигна каквото поръчах, пратиха ми и картонче за 10% намаление.
Това ми е само досега с тях.

# 853
  • Мнения: 7 724
Поръчвала съм от там ,нямам никакви забележки.

# 854
  • Мнения: 1 757
Още след раждането на детето, си поръчах ултразвукова преса. Беше от Нотино, доволна съм, много зависи и от самите продукти, които ползвате. Веднъж смесих Цимент термик и Nurturing drops и стана ужасна метла.

Общи условия

Активация на акаунт