ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 113

  • 35 034
  • 751
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 9 084
Благодаря за идеите!
То наистина може и да не е налице същински проблем, а да е нормално за понижения все пак прием на храна.
Не съм пропускала ден до сега.

А колкото до намаления приемна мазнини - всъщност аз сама така си я окачествявам диетата, без да ми е казано изрично. Защото примерно на салатата ми пише да слагам една лъжица зехтин, което не е малко, но вероятно аз с шишето слагам повече, ако не се налага да меря, когато не съм на диета. Като имам да хапвам яйца и пише да ги приготвя без мазнина, защото те самите съдържали. Заради подобни примери аз си тълкувам режима като с намален прием на мазнини. Освен това съдържа доста постни манджи /то беше по мое желание/ и месото ми е само пиле и риба /немазни/.
При промяна на храненето е нормално да има промяна и в храносмилането. Период на адаптация е нужен. Не се фиксирай толкова.
Не мисля, че са ти малко мазнините, просто явно си свикнала на по-мазничко. Апокалиптичните сценарии при ниски мазнини се случват при наистина много продължително време и наистина много нисък процент телесни мазнини, а не мисля, че при теб ситуацията е такава.

# 226
  • Мнения: 25 928
Намимавам да кажа, че си пуснах пълни изследвания, плюс хормони. Нямам извинение.
Лакомията ми е виновна.

# 227
  • Враца
  • Мнения: 2 414
Намимавам да кажа, че си пуснах пълни изследвания, плюс хормони. Нямам извинение.
Лакомията ми е виновна.

Лъки, по-добре да сме здрави все пак, другото ще го наместим, нали така Wink

При мен се получи същото преди години Wink
Да видим дали не е от щитовидната, ма да не е диабет...  ами, не е, плюскаш много, Трънче! Wink

# 228
  • Мнения: 183
В тази жега днес съм предимно на нектарини . Отчитам - 2 кг след почивката и продължавам до заветните - 10.
Нищо не ми се яде друго, а се опасявам от плюсове с плодовете. Как мислите?

# 229
  • Мнения: 9 084
Няма да имаш плюсове, ако не минаваш определен калориен прием за деня. Повече растителна храна помага да се разтовари стомашно-чревния тракт.
Лично аз също хапвам доста плодове и зеленчуци. Ако не сега, когато е сезона, кога.

# 230
  • Мнения: 183
Благодаря. Поразрових малко и разбрах, че нектарини и праскови са с умерен глекимичен индекс. Не можах да се насладя на любимите ми череши, затова компенсирам с нектарини.

П. П Бях на безплатна консултация за стола на тазово дъно. Ами какво да кажа, много пари, но май за нищо. Кегел упражненията трябва да се продължат и след използванията на стола, които са около 600лв.за 6 посещения. Не ми вдъхна доверие. Наложи се да пътувам до Пловдив, където намерих само един такъв стол в козметично студио без медицинско лице, което още повече ме разочарова.

Последна редакция: пт, 07 юли 2023, 17:39 от Doroteq567

# 231
  • Мнения: 128
Здравейте мислех да се отчитам, ама кантара не мърда Sad
Просто спирам да го гледам, този застой ме обезкуражава. Ще се кача другият уикенд  до тогава го скривам да не ме дразни.
Успех на всички!

# 232
  • София
  • Мнения: 1 309
Така, овулация и +2кг. Ясно е, че не са мазнини, ама действа обезкуражаващо. Confused Май и аз ще прибера кантара за по-хубави дни.

# 233
  • Мнения: 25 928
Така, овулация и +2кг. Ясно е, че не са мазнини, ама действа обезкуражаващо. Confused Май и аз ще прибера кантара за по-хубави дни.
И около М пак така...

# 234
  • Мнения: 128
В тази жега днес съм предимно на нектарини . Отчитам - 2 кг след почивката и продължавам до заветните - 10.
Нищо не ми се яде друго, а се опасявам от плюсове с плодовете. Как мислите?

Едната година изкарах месец и половина само диня като имах една вечеря каквото ми се яде в неделя Simple Smile ефекта беше много кг но не помня точно и не се ограничавах с хапването. Така я правех 3 години има ли диня и я почвах, впоследствие обаче спря да ми действа и последният път уж диня ама похапвах и друг и нищо не се получи накрая

# 235
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 580
Намимавам да кажа, че си пуснах пълни изследвания, плюс хормони. Нямам извинение.
Лакомията ми е виновна.

+1
Преди 7 години гинеколожката ми е записала в досието" Готина много, дебела е, защото яде много"

# 236
  • Мнения: 9 984
Включвам се в темата и аз, надявам се да приемате нови пухкавелки. След месеци здравословни проблеми и прием на хормони разни, съм +7кг, които на моят ръст са у-жас-но много. Спортът в момента не е съвсем възможен, та ще трябва да вкарам поне храненето в ред.

# 237
  • Мнения: 7 827
всякакви пухкавелки, добре дошла Hug
пиши какво си намислила

от два дни съм на морето, 63кг
с цаца, сафрид и палачинки няма да отслабна, но... това е положението

# 238
  • Мнения: 9 984
Първо ще се наложи категорично да изхвърля от менюто си високи на мазнини, сол и захар храни. Повечко протеин и вода, повече движение, което засега ще е ходене или леки тренировки вкъщи. За съжаление хемоглобинът ми е доста нисък, елементарно изкачване на стълби ме задъхва, та ще търся варианти.

# 239
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 580
Първо ще се наложи категорично да изхвърля от менюто си високи на мазнини, сол и захар храни. Повечко протеин и вода, повече движение, което засега ще е ходене или леки тренировки вкъщи. За съжаление хемоглобинът ми е доста нисък, елементарно изкачване на стълби ме задъхва, та ще търся варианти.

Толкова си хубава и стилна, че тези килограми изобщо не се забелязват.

От тази сутрин съм 61.9-мазна и отпусната, сили нямам за тренировка.Остават ми да изработя 21 дни по 13 часа и ще почивам, ако оживея.

Менюто днес: 4 яйца на очи и 100 грама кашкавал за обяд/между двете аптеки/ и вечеря ягоди и Скир по 400 грама.
От около 2 месеца правя фастове.14.30-21.00 не винаги ми се получават.

Имайте хубава седмица!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт