Всякакви въпроси за пералнята - тема 16

  • 28 677
  • 728
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 42 211
Ми тя все още може да се ползва, не искам пари за нея, щеше ми да  помогна на някой нуждаещ се. Писах в няколко групи, казват ми да я пратя с доствка за тяхна сметка, то сигурно ще излезе златно, ще търся до края на седмицата, ако не намеря, наистина ще замине към някоя от тези фирми.

А защо ти? Те могат да поръчат на ЕКОНТ да дойде, да я вземе и да им я закара. Те искат да прехвърлят на теб досадното организиране. Кажи им те да си го направят.

# 661
  • София
  • Мнения: 8 611
За София има една хубава ФБ група Free your stuff Sofia - хората си предават от гримове, през дрехи и конзолни игри, учебни помагала, та до мебели и уреди. Когато пускаш обява, пишеш дали си съгласен на друго освен лично предаване. Аз бих й описала историята и пуснала там - може да не е изрядна и съвършена, но на някой да му свърши работа в критичен момент Simple Smile
Не знам дали има такива групи за всички градове, но ако няма, тъкмо повод да заима Simple Smile

# 662
  • Мнения: 711
Мерси, ще видя и в тази група. Иначе аз още последния път мислех да не я ремонтираме, но майсторът ни убеди, че е "много хубава машинка" и че съвременните далеч не били толкова здрави и хубави, също твърдеше, че има още много живот в нея ... Аз просто искам да имам повече програми, центрофуга с повече от 1000 оборота и като пера бяло, искам да излезе искрящо бяло.
Скрит текст:
Майка ми е разказвала как като са се нанесли в новия апартамент с мен бебе и големия ми брат като двама инженери с невисоки заплати, ремонт и обзавеждане на тоя нов апартмент, са дължели пари на всичките си приятели и познати, та решили, че ще карат без пералня. По онова време не е имало памперси и от прането на пелените, майка ми е получила нещо си (тендовагинит, артрит?) на ръцете, били са ѝ червени и с рани до кръв, един ден баща ми взел поредния заем без нейно знание и я изненадал с пералня Simple Smile а след това той започнал и трета работа, Та, ако има някое семейство, което пере на ръка, ми се щеше да им помогна, 6 месеца, година, две още да изкара, все ще е от полза, мисля

# 663
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 817

Вчера дойде поръчката от Техномикс.
https://www.tehnomix.bg/peralnya-aeg-l8fec69ps

Надявам се мъжо да я свърже тази година...🤣 и ще споделя впечатления Simple Smile

# 664
  • Мнения: 3 757
Скрит текст:
Вчера дойде поръчката от Техномикс.
https://www.tehnomix.bg/peralnya-aeg-l8fec69ps

Надявам се мъжо да я свърже тази година...🤣 и ще споделя впечатления Simple Smile
Честито и със здраве! Ще чакаме после и отзиви как се спогаждате.
Как тази година?! Речи "този месец"! Simple Smile

# 665
  • Мнения: 11 936
Честита да ти е!
Няма какво да го чакаш мъжО! Почвай я сама и ще го досрамее… може би 😂

# 666
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 780
Какво стана?

Изтрих си мнението, че и предното изчезна!

Оправи ли се проблема?

# 667
  • София
  • Мнения: 44 421
Здравейте, влизам с едни глупави въпроси, чета и стигнах до около 29-та страница на темата, скоро ще трябва да си избирам пералня за къщата и мъжът ми му щукнало да сменя марката(аз нямам такива желания, но кой ме пита).
Та обмисляхме бош, електролукс, аег... След тази тема бош няма да купя.
За електролукс нищо не виждам почти... За аег пишете повече, но тук са ми и въпросите - гледах някакви снимки на чекмеджетата, тези перални перат ли с нормален сух прах? 😂 И второто - имат ли програма плакнене с центрофуга... Гледам има източване и центрофуга, а  плакнене?
А лично ще търся пералня 9-10кг, 1200оборота ми стигат, искам памук, микс, вълна, деликатно, завивки и 1-2кратки програми, интензивна и нормална да кажем. Предполагам да си добавям плакнения, включително с топла вода и да нагласям градуси и обороти не трябва да се счита за екстра и го имат вс, каккво везни да си мери прането за време и вода...
Та дали в тези 2марки има такова животно до... Знам ли 1200-1400лв?
Как са всъщност от към шум и вибрации? В смисъл по идея от горе ще трябва да стои и сушилня.

# 668
  • Мнения: 11 936
Плакнене с топла вода!?
Електролукс притежава АЕГ и също правят страхотни перални. Може да се добавят до 2 допълнителни плакнения, но пералните са умни и ако не добавите, те си плакнат толкова, колкото е нужно. Гледайте оборотите да са повече от 1200 и ако искате ги използвайте.
Избирате си модели, теглите им книжките и виждате програмите и възможните допълнителни функции. Ако не е ясно, ще поясним 😊
Всички перат с нормален сух прах.

# 669
  • София
  • Мнения: 44 421
Да, знам че зануси, електролукс, аег са под една шапка, като зануси се водят най-нисък клас, просто питам има ли огромна разлика като качество между електро и аег.

Какво странно има в плакнене с топла вода?

Ще гледам програми и все пак има ли изобщо такава машина с някакво плакнене и центрофуга? Не само да източи наличната вода?

И дали реалистично съм определила цените или като цяло за това което търся ще трябва повече, за тези марки?
А обороти май сега помзвам 1400 само за чершафи, кърпи и завивки и то само защото от 1000скача на 1400моята, иначе, малко множко ми идват.

# 670
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 782
Някои модели на Whirlpool имат възможност за последно плакнене с топла вода. Използва се за бебешки дрехи

# 671
  • София
  • Мнения: 44 421
На сегашната ми е допълнителна функция и си го ползвам понякога.

# 672
  • Мнения: 11 936
На сегашната ми е допълнителна функция и си го ползвам понякога.
Ако можеш, не пропускай тази пералня. Моделът е на приключване и се продава само наличното-има всичко:
https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0%2 … 20AEG%20L7FEC41PS

# 673
  • София
  • Мнения: 1 603
...След тази тема бош няма да купя...

Това защо? Точно в тази тема, Бош е една от 3-те най-препоръчвани марки, наред с АЕГ и Миле.

Аз имам Бош и нямам никакви забележки към нея. Имам и Миле, в сравнение с която Бош с нищо не е по-лоша. Моя близка има 11-годишна пералня Бош, която изглежда и работи не по-различно от моята по-малко от 3-годишна.

АЕГ са чудесни машини, но обикновено са по-скъпи от Бош с аналогични характеристики. Така че, който има пари за даване, нека си взима АЕГ, но при ограничен бюджет Бош е по-разумният избор.

Това са модели от двете марки, които отговарят на вашите изисквания:

https://www.technopolis.bg/bg//...

Пералните Електролукс не са лоши, но не са така здрави като АЕГ и Бош. В тях често слагат пластмасови амортисьори и други евтини части.

Последна редакция: пн, 04 дек 2023, 00:25 от Vilemina

# 674
  • Мнения: 1 047
Има разлика от модел до модел, но за мен ползването на Бош даже е по-удобно от  Миле по-отношение на програмите. Имам и старо АЕГ, което мноого години прави някакви въртели с ключалката, но още си работи. Преди време бях чела, че там имат слабо място, но вероятно за новите модели е отстранен този проблем. Синът ми е с нова АЕГ. Преди това беше свикнал със Сименс и Бош/у нас/ и казва, че били по-удобни от новата. Възможно е да е въпрос на навик.

Общи условия

Активация на акаунт