Юлски бебета 2023 - Добре дошли! - Тема 1

  • 15 747
  • 742
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 9
Минти някъде беше писала, че сте на памперси Пуфис, ако не се бъркам. Свекърва ми решила да вземе да ги пробваме, но на мен хич не ми харесват. Ако искаш мога да ти ги изпратя. Blush

# 556
  • Варна
  • Мнения: 3 268
За памперси, най-накрая се добрах до борсата за Либеро.Еми разлика от земята до небето. Не сме имали мокро боди откакто сме с тях, а с ДМ-ските и лидълските вечно беше мокър.

# 557
  • Мнения: 1 456
Имам в запас +/- 300 памперса 😅🫣  Поръчах от емаг и се презапасих яко. Че и от работа ме изненадоха с подарък за детето и ми пратиха още и сега се чудя ще ги напикае ли малкото всички или ще търся къде да ги подарявам. Темпото му на растеж направо ме стресира. 🫣 Ударихме 5кг за 2 дена. Не знам какво прави туй дете, обаче почвам да се притеснявам.

По-добре при някоя майка в нужда да отидат. Сигурна съм,че има доста майки, които не могат да си позволят и едва връзват двата края. Май имаше групи във фейсбук, преди 2г имаше помня.

Минти някъде беше писала, че сте на памперси Пуфис, ако не се бъркам. Свекърва ми решила да вземе да ги пробваме, но на мен хич не ми харесват. Ако искаш мога да ти ги изпратя. Blush

# 558
  • Мнения: 63
Диди ,аз същи мисля ,че може да е от ваксината .Изрично я попитах - да очаквам ли нещо ,ка НЕ тя тази ваксина е през устата , давам я и забравяш ! Каква да забравя бе братче ,цял ден това мисля ,чак сега се активизира малко ,косата ми побеля днеска .Такова шугаво бебе ,дето след всяко хранене се разнасяме по цялата къща ,за да ѝ приспи ,да не мога да я видя с отворени очи цял ден ,като парцал пльосната . 🤦🏻♂🤦🏻♂

# 559
  • Мнения: 362
Витамин К дадоха ли ви на прегледа на първия месец?

Щото педиатърката не искала да го товари излишно?!
Нищо не е давала моята, задължително ли се дава?
Моята принцеса се е научила да са обръща и спи настрани. Съответно памперсите пропускат, направо не знам вече какви да взема, почти всички съм ги пробвала.

# 560
  • Мнения: 3 904
И моят син в с три ваксини от днес. Също е значително по-поспалив.
 
Вчера му клъцнаха юздичката, не била толкова къса, колкото удебелена. За съжаление още няма подобрение с храненето. Днес бяхме и на гастро. Няма драма, че не яде, че храненето е ад, че коликите са много, че по час и половина два след ядене му се гади, нали расте. Можеше поне да каже тежко е, ама му се вижда краят. Ей тъй за.. учтивост. След като омрънкхме света поне се съгласи да изпише сироп за рефлукса. Утре сме и на ортопед. Утре е и последен ден на каката в частната градина и от 15.09 е на предучилищна. А другата седмица отиваме при свекърите и да видим морето. Вече ми побеляват косите като си представя да се вдигна на 500+ км с две деца и куче.

Последна редакция: чт, 24 авг 2023, 22:16 от ^SunLight^

# 561
  • Мнения: 796
Витамин К дадоха ли ви на прегледа на първия месец?

Щото педиатърката не искала да го товари излишно?!
Нищо не е давала моята, задължително ли се дава?
Моята принцеса се е научила да са обръща и спи настрани. Съответно памперсите пропускат, направо не знам вече какви да взема, почти всички съм ги пробвала.
В епикризата от раждането пише следващ прием на 1 месец.
Частния педиатър който идва вкъщи каза, че ще ни даде витамин К като отидем на преглед. Но аз реших, че ще ми излезе солено и записах детето при тая по НЗОК.

# 562
  • Мнения: 221
И при нас не е даван допълнително витамин К. В епикризата няма препоръка да се даде. Преди време мисля че бях чела, че по последни препоръки от СЗО, единичен прием е достатъчен. Не съм питала изрично, честно казано.

Аз не забелязах да стана по-поспалив от ваксините, но вдигна температура вечерта. Беше ми много мъчно, поне бързо я свали.

Сънлайт, ние също утре сутрин се вдигаме на 500+ километра, но с бебе и 2 кучета. Малко съм притеснена за пътя с бебето...

# 563
  • Мнения: 3 904
На нашата епикриза пишеше да се даде, но ЛЛ каза същото за препоръките, че не трябва. На каката давахме, ама от онзи стария с двете капки. Сега се доверих на ЛЛ, въпреки че мислех да дам.

Мишел, всичко ще е наред. Зареди се с бял шум. А ако спи, не е нужно да спираш да почива. Фурлакис с дъщеря ми беше казал, ако спи пътуваш, вика кой ще спи, ако не му е удобно или е изморен. Но като се разбуди е хубаво да спрете:) стискам палци да мине леко!

В такива моменти се замислям какво ли щеше да е, ако котаран не беше умрял и ако второто бебе се беше задържало🤪

# 564
  • Варна
  • Мнения: 3 268
И ние сме с куче, котка и две деца. Заради твх и втората кола взехме комби 😀 не че котката я води някъде, ама кучето е бая големичко.

# 565
  • Мнения: 796
За витамин К : има два начина - инжекция или капки. Инжекцията се слага веднъж, а капките са на 2 приема.
В България в момента няма от инжекциите. Това го знам заради случая с бебето дето изкървя.

И тази хемолитична болест, която се предотвратява с витамин К може да се развие до 6тия месец. Да, рядка е, ама аз не веднъж съм теглила късата клечка с редки и странни диагнози. Питах за да си сверя часовника.

Ей с това е препарата с Витамин К1 (фитоменадион) от него се дават 20 капки. Естествено в епикризата пише че са дали 2 капки Dizzy Face

Последна редакция: пт, 25 авг 2023, 13:20 от Мinerva О.

# 566
  • Мнения: 221
В нашата епикриза пише, че е приложен Konakion. До колкото чета в листовката се инжектира.

# 567
  • София
  • Мнения: 331
За витамин К : има два начина - инжекция или капки. Инжекцията се слага веднъж, а капките са на 2 приема.
В България в момента няма от инжекциите. Това го знам заради случая с бебето дето изкървя.

И тази хемолитична болест, която се предотвратява с витамин К може да се развие до 6тия месец. Да, рядка е, ама аз не веднъж съм теглила късата клечка с редки и странни диагнози. Питах за да си сверя часовника.

Ей с това е препарата с Витамин К1 (фитоменадион) от него се дават 20 капки. Естествено в епикризата пише че са дали 2 капки Dizzy Face
И ние от това дадохме втория път само 2 капки , докторката каза 2 капки вит к , ама кой ще купим не ни попита ...

# 568
  • Мнения: 796
В нашата епикриза пише, че е приложен Konakion. До колкото чета в листовката се инжектира.
Може да са  си внесли от самата болница лекарството.

2 милиграма е дозата, а две капки са 200 микрограма

# 569
  • Мнения: 1 456
Момичета, вит. Д от кога се даваше? Забравих да питам педиатъра, а не си спомням. Тя нищо не каза.

Общи условия

Активация на акаунт