Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 32

  • 30 119
  • 848
  •   1
Отговори
# 720
  • в пералнята
  • Мнения: 1 070
Абсолютно реално е за имот добро качество. Вие си определяте условията.

# 721
  • Мнения: 6 400
За маломерен двустаен е възможто, да, но вашият такъв ли е? Сложете го ако искате и на 730 лв, при нужда да паднете на 700 лв. Абсолютно реалистичен наем ще е. Ние не знаем точно района и апартамента, но и 750 лв за лукс са постижими в момента.

# 722
  • Мнения: 9 966
За ЕПК-та в Св. Троица се сещам преди моста на Захарна фабрика. Срещу и зад Лидъл. Вероятно не са единствените ЕПК-та. Също и на кръстовището на Сливница и Константин Величков (Габрово).

# 723
  • София
  • Мнения: 5 350
Аз само за едно санирано ЕПК там се сещам - срещу колелото на тройката. Има роми в района, което е голям минус. Но 700 ми се струва напълно разумна цена за описаното.

# 724
  • Мнения: 7 840
40 кв, Света троица, 700 лв???
обзавеждане не се спменава да има

# 725
  • Мнения: 1 239
Да, има си роми нагоре към моста. Но вечерно време съм виждала роми чак долу към метростанция К. Величков, та в целия квартал си има ромско присъствие.  Не е маломерен двустаен, а си е едностаен, с отделни малки кухня и баня. Аз ппц се напрягам от преустроените едностайни като двустайни и заради това не съм се занимавала. За обзавеждането все още обмисляме как да постъпим-- мислим хубав ъглов диван, хубаво легло, хубав тв, трапезарна маса със столове, секция, която разделя леглото от другите зони и някакъв маломерен гардероб. Това в общи линии. То няма място за много...
Rebelheart, от съображения за анонимност не потвърждавам, но и не отричам, че това е блокът. Simple Smile)

Последна редакция: ср, 27 сеп 2023, 15:58 от MariyaHris

# 726
  • Мнения: 2 242
Щом е нов след ремонт бих пробвала на 750 лв. Ако никой не се навие, винаги мога да смъкна. За хубавите диван и т.н., бих се ограничила до среден къмто масов клас.

# 727
  • София
  • Мнения: 2 509
За мен проблемът е кварталът.
Ако описаното жилище беше примерно в Младост или СГ, според мен нямаше да има съмнение, че щеше да се отдаде без проблем за 700-750, а в квартали като Лозенец, Изток, Яворов и повече.
Това не означава, че сега няма да стане. Просто потенциалните наематели са по-малко. Но не пречи да опитате.

Изчетете малко за съветите по дизайн на интериора, напудрете го с нескъпи, но ефектни и устойчиви мебели и опитайте на 730-750. Не влагайте много в мебели, само да са със съвременен дизайн.

Ако не стане, ще свалите малко. Но 600 е минимумът за нов апартамент след ремонт. Ще се радвам да споделиш после какво е станало. Успех!

# 728
  • Мнения: 195
Дъщеря ми си търси квартира до миналия месец и бюджетът, който си определи беше максимум 700 лв - млад специалист е с невисока заплата и въобще не се интересуваше от подови настилки докато търсеше, а от голям гардероб, в който да си събере нещата. Отказа се от самостоятелно маломерно двустайно жилище и се настани в нает вече тристаен апартамент, което ме учуди  /не познаваше даже  другата наемателка/  но наемът й е 600 лв - в района на Оборище - старичък апартамент, но с огромен гардероб в стаята й и много удобен матрак на спалнята.
Не е трябвало да правите такъв скъп ремонт, щом ще отдавате под наем. Колко Ви излезе до тук, ако нямате нищо против да споделите?
И да, бихте могли да пробвате със 730-750 лв, с аргумента, че никой не е живял в жилището след ремонта.

# 729
  • Мнения: 9 966
600 лв. за спалня и споделен хол и кухня ли?

# 730
  • София
  • Мнения: 2 509
Ами това означава 1200 за тристаен в Оборище. Вижда ми се нормално. Зависи разбира се от точна локация и обзавеждане, но като цяло си е в рамките на нормалните наеми.

Друг е въпросът, как всеки усеща споделянето на жилище с непознат.

# 731
  • София
  • Мнения: 16 279
За млад човек, скоро завършил няма проблем със споделения апарт.
Ако са били на общежитие и на по-лошо са свикнали. 2 -3 студенти в една стая, около 15 кв. м. На един му се спи, другия иска да учи, третия с гадже на леглото.

# 732
  • Мнения: 9 966
Аз не коментирам наема, а само зададох уточняващ въпрос, от интерес към актуалните нива на наемите в района. Wink

# 733
  • Мнения: 1 239
Ами за мен Света Троица е по-добър квартал от Младост, имала съм възможност, когато купувах, да купя в Младост, и ми се видя по-зле. Света Троица е почти център, докато Младост е много отдалечен, а роми има и в двата квартала. Също така, в някои части на Младост 4 няма почти никаква инфраструктура и е свръхзастроен, няма паркове и тн. Бяхме на камбаните наскоро и беше ужасно -- пътят до там, а  и самият "парк", който се използва за сметище, бяха отврат. Само Младост 1 ми пасва и то пак зависи.  Докато в Света Троица хем си почти център, но имаш и парк Св Троица и Западния парк, който е прекрасен, има добра инфраструктура и за нула време си в центъра.
Оборище вече е друга работа, това на мен е любимият ми квартал, но за съжаление там не можех да си позволя жилище, тъй като ние купуваме само кеш. Сигурно всичките си жилища ще трябва да продам за един апт в Оборище Simple Smile)).
Да, още в началото ме предупредиха да не  инвестирам в скъп ремонт, щом е под наем, но първо за банята не можах да се насиля да не ми харесва, и то така си тръгна.После на хубавата баня и хубавите ми плочки, не отива кофти ламинат и то си тръгна. Даже сега искам да си сложа едни декоративни врати на хола и кухнята. Та не съжалявам, просто ми се иска да имам реална представа колко ще мога да взема.
Преди ремонта, брокерка ми беше казала, че около 500 макс мога да взема. Близки ми бяха казали нищо да не ремонтирам, да боядисам стените и да го пускам, но апартаментът ми се виждаше грозен и в банята сифонът беше ръждясал.
За ремонта ми излезна близо 25 хил лева всичко, труд+ материали, но наистина съм доволна от резултата.
Ще пиша непременно какво съм успяла да издействам като наем.

Последна редакция: чт, 28 сеп 2023, 09:18 от MariyaHris

# 734
  • Мнения: 6 726
Чак пък почти център…

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт