Паническо разстройство - 59

  • 26 941
  • 771
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 847
Много са ми интересни тези които казват не пийте АД...или пийте ги 2 месеца и стига...минимум година и половина каза моята пси.  И не Не пиех розовото хапче...и не не гледах като зомби...и ДА ТОЧНО ЗАРАДИ такива коментари месеци наред отричах нуждата от психиатър и пиех всичко билково и се гърчех и ставах все по зле...пих АД 2 години и ги спрях съвсем лесно...баща ми също пи 2 години и половина и той ги спря...предпочитам на АД и усмихната и пълноценна за себе си и околните,отколкото на мента глог и валериана свита в някой ъгъл с постоянен страх и тревожност и нон стоп физически симптоми...има разлика между живот и просто съществуване...
Така,че който може без АД браво,ама не нападайте тези които немогат....и стига с това СТЕГНЕТЕ СЕ,че от толкова стягане сме забравили как да се ОТПУСНЕМ.
Аз също пробвах без лекарства,но не стана ставах все по зле!За първи път пия естицил и флуанксол и ми помагат доста!Естицила ми казаха около 3 месеца ще го пия
3 месеца е ужасно малко....това не е никакво лечение...то поне 2 месеца минават докато се разбере действа или не АД...поне година и половина трябва...иначе ги спираш и после нов по силен рецидив и вече не действат старите лекарства ..
Поне нещо такова ми обясняваше моята психиатърка...
Нека по знаещите да се включат дали е така

# 661
  • Мнения: 1 115
Добро утро!
Искам да ви питам възможно ли е да ми излизат обриви от АД (Сероксат)
От 2 месеца се изривам сякаш нещо ме е полазило, но хапе само мен и то по много странен начин.
Вчера ми излязоха пет пъпки една до друга на врата и вече се чудя дали не правя някакви алергични реакции.

Също така тези от вас, които са спирали АД по каква схема са го направили?

# 662
  • Мнения: 1 847
Пусни си ПКК с дкк ,ако имаш алергия ще покаже...схемата ми я направи пси като беше супер бавно и постепенно намалянето...ще ти дам пример...пиех серопрам по 1т сутрин...в продължение на месец редувах 1т и 1/2 ...после около  един месец и половина бях на 1/2...след това около месец редувах 1/2 с 0 и така...и понеже пиех и флуанксол и клонарекс всяко лекарство се спираше 1 по 1...докато намаляхме  едно другите не се пипаха...

# 663
  • Мнения: 1 115
Наде, аз спрях флуанксола засега и съм само на 20мг Сероксат.

# 664
  • Мнения: 1 847
Наде, аз спрях флуанксола засега и съм само на 20мг Сероксат.
Това 1 таблетка ли е....значи може да питаш за схемата,която съм ти описала за спирането на серопрам при мен.. не усетих почти никакъв дискомфорт

# 665
  • Мнения: 1 115
Наде, аз спрях флуанксола засега и съм само на 20мг Сероксат.
Това 1 таблетка ли е....значи може да питаш за схемата,която съм ти описала за спирането на серопрам при мен.. не усетих почти никакъв дискомфорт

1 таблетка е да, пия по 1/2 сутрин и следобед. Аз говорих вече с психи, но каза, че ми е рано. Пия АД от Юли, каза поне 6 месеца, но сякаш искам да пробвам да ги спирам вече да видим какво ще стане...

# 666
  • Мнения: 1 847
Наде, аз спрях флуанксола засега и съм само на 20мг Сероксат.
Това 1 таблетка ли е....значи може да питаш за схемата,която съм ти описала за спирането на серопрам при мен.. не усетих почти никакъв дискомфорт

1 таблетка е да, пия по 1/2 сутрин и следобед. Аз говорих вече с психи, но каза, че ми е рано. Пия АД от Юли, каза поне 6 месеца, но сякаш искам да пробвам да ги спирам вече да видим какво ще стане...
И според мен е рано...най лошото което можеш да направиш е когато се почувстваш бързо добре от АД и да ги спреш. .после може да стане страшно ..имам приятелка така изпишат и почувства се добре за няколко месеца спре си ги сама и повече не стъпва на пси....след няколко месеца така се влошава тръгва отново на пси,но вече търси друг,защото предния я е смъмрил че прави каквото си иска....и лекарствата вече не действат.. сменят се...по бавно става всичко...

# 667
  • Мнения: 257
Здравейте,

от 2 седмици съм на Ципралекс и Флуанксол и вече започвам да се връщам към живота. В такава депресия бях изпаднала, че 1 седмица бях буквално на легло. Отслабнах с 5 кг. и бях като призрак. Жив и здрав да е доктора и както каза той, с този коктейл от трите хапчета ще дойдеш усмихната след 20 дни, верно беше прав!

Какво беше това чудо, плаща се като се сетя!
Относно Сероксата, аз съм го спирала в рамките на около 2 месеца- плавно от 1/2 на 1/4 през ден до пълно спиране. Имах синдрома на отнемане точно 1 седмица нито повече нито по-малко! Пила съм го 1 год. и 9 мес. и след 2 год. симптомите се върнаха с пълна сила след преживян стрес! Така, че не е гаранция продължителността на пиене, а дали си предразположен към Психически разстройства или не!

Либидото ми се възвърна след като започнаха да действат хапчетата, а при мен това се случи на втората седмица и преди и сега.

# 668
  • Мнения: 84
Здравейте в този хубав ден! Честити да са имениците!
Аз периодично си имам изтръпване на лявата страна на лицето и тялото. Не си усещам устните, сякаш да виснали. Същото е и с пръстите. Сякаш минава през лявата ми страна ток и блокирам тотално. Днес пак ми се случи, насред булеварда в колата, после на работа. Обикновено сядам и дишам дълбоко, щипя се и пр. Но при последното такова изтръпване направих вторият си дисоциативен гърч и затова много се изплаших да не се загърча пред детето в колата или на работа. Преди не им обръщах, внимание, но след последната случка....
 Цял ден се наливам с мента глог валериана и маточина, валидол, вода....едвам удържам.
Вие имате ли подобен проблем? При вас кога се появява и как успявате да го овладеете? Това паник атака ли е? Или от нервно напрежение? Неврологично заболяване може ли да е?
 Благодаря за подкрепата!

# 669
  • Мнения: 169
Здравейте,
Писала съм и преди в темата.
С Тревожно разстройство съм и след силна ПА със силно изтощение, на обществено място, от което едвам си тръгнах след час, отключих Агорафобия.
Месец и нещо едва излизам, само с кола и само в малки магазини, от които бързо мога да изляза.

Тормози ме безсилие, бърза умора, никакво настроение и търпение за нищо. Липса на апетит и свалих доста кг.

Правих си доста изследвания и всичко е ок.
Хормони, витамини.

Някой бил ли е физически изтощен, уморен, задъхващ се, от стрес?

# 670
  • Мнения: 229
След ПА и аз съм като парцал. И аз имам изтръпване на лявата ръка и лице. Изследвала съм се, нищо няма, от паниката е. Днес такава ПА направих, чак вдигнах кръвно 140/90, много рядко ми се случва това с кръвното, че бях и в магазина. Едвам се добрах до офиса и календара ми изпищя, че след 5 мин имам среща с голям началник, направо замръзнах, толкова се стъписах, че дори не можах да реагирам. В това състояние влязох в срещата, толкова ме беше страх да не ме усетят, че не усетих как ми мина и дойдох на себе си

# 671
  • Мнения: 84
След ПА и аз съм като парцал. И аз имам изтръпване на лявата ръка и лице. Изследвала съм се, нищо няма, от паниката е. Днес такава ПА направих, чак вдигнах кръвно 140/90, много рядко ми се случва това с кръвното, че бях и в магазина. Едвам се добрах до офиса и календара ми изпищя, че след 5 мин имам среща с голям началник, направо замръзнах, толкова се стъписах, че дори не можах да реагирам. В това състояние влязох в срещата, толкова ме беше страх да не ме усетят, че не усетих как ми мина и дойдох на себе си
Почти същата случка днес с разликата, че имахме да правим презентация пред колегията. Като започнах да говоря и не усетих как се "наместих".

# 672
  • Мнения: 325
Всеки ден пред моите 18 годишни ученици съм в страх да не тупна там, да стана за смях. Забелязала съм че седна ли повече ми се замайва затова вървя и седя права скаш повече се стягам така. Но най-любимо ми в като ме облее пот и вдигна кръвно, а трябва да продължавам да говоря. Много е гадно.

# 673
  • Мнения: 229
Много сте смели, не знам дали ще мога като вас!

# 674
  • Мнения: 84
Много сте смели, не знам дали ще мога като вас!
За учителите наистина е геройство! Наред с всички неща с които трябва да се справят!
Но при мен е май до страх и проклетия да не се сринеа пред всички...!
Вече станаха 20 дни откакто пия Тритико и тъкмо се позарадвах, че вече действа и днес - греда.

Общи условия

Активация на акаунт