Паническо разстройство - 59

  • 26 874
  • 771
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 68
Нищо не е станало, притеснение и след като си видял/а, че си пил/а алкохол и си се панирал/а. Повечето АД предизвикват сънливост и не само.

# 706
  • Мнения: 127
Нищо не е станало, притеснение и след като си видял/а, че си пил/а алкохол и си се панирал/а. Повечето АД предизвикват сънливост и не само.

Благодаря Ви, притесних се така е, защото не се препоръчва никакъв алкохол с АД, а пък аз си пийнах тези две чашки... После си спах много добре, явно и заради това, че вече 7 месеца не пия и ме е замаяло малко виното, но следващите пъти ще си искам да ми показват от къде и какво ми сипват...

# 707
  • Мнения: 2 770
Няма страшно! 2021 аз пиех золофт и се наливах по бутилка водка на ден. И съответно спрях 2022 , та от тогава не пия нито хапчета, нито алкохол (в такива количества). На поводи си слагам за наздраве.

# 708
  • Мнения: 256
Пила съм и преди АД и сега пия Ципралекс 10 мг. по 1 на ден и си пия алкохол, особено сега около празниците. Не съм усетила разлика с преди. Мисля, че нямат отношение алкохола с приема с АД, естествено ако не се приемат заедно.

Относно кг. аз качих с приема на Сероксат и честйно казано, това също ми се отрази психически. Сероксата е доста по-агресивен АД от Ципралексаи имам надежда, че няма да ми се отрази на кг.

Последна редакция: пн, 11 дек 2023, 13:52 от Sun_and_moon_

# 709
  • Мнения: 1 089
И аз май ще сменям Сероксата.
Имам чувството,че мога да заспя и права. Винаги съм била поспалива ама сега е нещо страшно.. Лягам рано, сутрин не мога да отлепя, когато имам възможност лягам и следобед и си заспивам без проблем. Постоянно ми се спи. От него ли е?

Иначе за алкохол и аз си позволявам по чаша,две вино,но вече два седмици не ми се и пие.

# 710
  • Мнения: 256
И аз май ще сменям Сероксата.
Имам чувството,че мога да заспя и права. Винаги съм била поспалива ама сега е нещо страшно.. Лягам рано, сутрин не мога да отлепя, когато имам възможност лягам и следобед и си заспивам без проблем. Постоянно ми се спи. От него ли е?

Иначе за алкохол и аз си позволявам по чаша,две вино,но вече два седмици не ми се и пие.

Сероксата е много гадно лексраство, което ако знаех колко странични ефекти има, преди години нямаше да го започна. Виж тази таблица и после прецени сама. https://strahbg.com/?p=320

# 711
  • Мнения: 1 846
Е те всички АД имат странични ефекти...ако пък прочетеш листовката на флуанксола никога няма да го пипнеш...моята пси когато ми изписа терапията ми забрани да чета листовки...така и направих...за човек с ПР сигурно щях да получа половината неща написани вътре...

# 712
  • Мнения: 1 089
Звъннах на психи и каза да намаля само на половинка и ще се чуем пак. Не съм сигурна,че искам да чета такива статии, защото ангелите ми са слаби, а тъкмо махнах навиците си да изчитам всяка информация в нета.

# 713
  • Мнения: 229
Аз сероксата го пих само три дни. Световъртеж, пристъпно главоболие, имах дори като електричество все едно минава през мен(описано е в стран.ефекти), бях много зле. Веднага ми го смени психиатъра със сеталофт/золофт от него се чувствам много добре, напълнях съвсем малко.

# 714
  • Мнения: 1 089
В тоя ред на мисли колко често може да се сменява АД? Аз бях на Ципралекс, но го сменихме със Сероксат, защото от първото нямаше особена промяна хем пиех тогава и Клонарекс и Флуанксол.
По телефона го питах за смяна, но той каза,че не е добре толкова често да се сменяват и затова да мина на 1/2.

# 715
  • Мнения: 127
Ех, хора, аз пак си наумих нещо и си го направих без да съм прочела и намерила повече инфо... започнах да си пия преди два месеца чая от жен шен и таблетките, а то сега се оказва, че с АД не е добре да се взима жен шен, защото стимулира прекалено много и води до още по-голяма тревожност, главоболие и напрежение...а аз от два месеца си ги пия по три пъти на ден...направо го спирам. Можете ли да ми кажете вие освен АД какво друго взимате и как ви помага, защото аз искам нещо за успокоение на тревожността, освен спорта, който си помага наистина? Благодаря ви:))

# 716
  • Мнения: 256
Звъннах на психи и каза да намаля само на половинка и ще се чуем пак. Не съм сигурна,че искам да чета такива статии, защото ангелите ми са слаби, а тъкмо махнах навиците си да изчитам всяка информация в нета.

В статията са описани много нагледно АД от различните групи, как и върху какво се отразяват, в табличен вид. Например, първия психолог ми каза, че Сероксат е слаб АД, но с бързо действие  и не влияе на теглото, да ама не. В таблизата при НАДДАВАНЕ/ОТСЛАБВАНЕ е отбелязан силно наддаване. Така, че информираността не е излишна.
Докторите не ги вълнува дали ще надебелееш или отслабнаш, но нас ни вълнува какво ще се слчи с тялото ни.
Доброто настроение винаги върви и с отваряне на апетита.

Ако знаех тази информация за Сероксата, щях да настоявам да ми се смени медикамента, колкото и депресирана и в ПР да съм. Заравянето на главата в земята не е начина:

Последна редакция: пн, 11 дек 2023, 13:52 от Sun_and_moon_

# 717
  • Мнения: 1 089
Звъннах на психи и каза да намаля само на половинка и ще се чуем пак. Не съм сигурна,че искам да чета такива статии, защото ангелите ми са слаби, а тъкмо махнах навиците си да изчитам всяка информация в нета.

В статията са описани много нагледно АД от различните групи, как и върху какво се отразяват, в табличен вид. Например, първия психолог ми каза, че Сероксат е слаб АД, но с бързо действие  и не влияе на теглото, да ама не. В таблизата при НАДДАВАНЕ/ОТСЛАБВАНЕ е отбелязан силно наддаване. Така, че информираността не е излишна.
Докторите не ги вълнува дали ще надебелееш или отслабнаш, но нас ни вълнува какво ще се слчи с тялото ни.
Доброто настроение винаги върви и с отваряне на апетита.

Sun, прегледах за обща информираност статията и видях,че влияе също и на съня откъм умора и поспаливост. Ще видя как ще съм с половинка и ще мислим за смяна,ако няма промяна.
Откъм килограми съм качила 5, но по време на кризите бях станала критично слаба. В момента съм с 1-2 кг за сваляне до заветните,които ме карат да се чувствам добре в кожата си.

# 718
  • Мнения: 20
Спокойно, не минава. Остава си завинаги. Дори и като си е отишло, пак си напомня за себе си. Къде систоли, къде главоболие, къде други екстри. Важно е кораба да потъва равномерно, без да се накланя. Аз отдавна съм си върнал контрола, не пия нищо, освен витамини и добавки, но уви, камерните систоли си останаха. Според кардиолозите е от ковид и в@ксините, но на мен ми е ясно че са неврогенно предизвикани. А и се търпят, средно по 50-60 на ден са.
Така че всички ще се справите, но миналото си Аз няма да си върнете. А и за какво Ви е, като то е докарало проблемите?


Аз мисля, че все пак минава. Или поне напомня изключително рядко за себе си и то в лесно преодолими граници. Пил ли си магнерот по схема за екстраистолите ? Шоуто е пълно, когато хем има екстрасистоли (в моя случай надкамерни и редки), хем неврогенно усещаш такива...

# 719
  • Мнения: 127
Пила съм и преди АД и сега пия Ципралекс 10 мг. по 1 на ден и си пия алкохол, особено сега около празниците. Не съм усетила разлика с преди. Мисля, че нямат отношение алкохола с приема с АД, естествено ако не се приемат заедно.

Относно кг. аз качих с приема на Сероксат и честйно казано, това също ми се отрази психически. Сероксата е доста по-агресивен АД от Ципралексаи имам надежда, че няма да ми се отрази на кг.

Здравей, аз вече се успокоих,  но по-скоро притеснението ми беше, че алкохола си е депресант и ако се пие и си взаимодейства с АД може да се появят по-силни депресии и паник атаки, а и моята доза си е 20мг Ципралекс на ден, което си е висока доза, та затова си мислех да не изпадна в някаква криза след това. Но иначе не пия изобщо, откакто съм на АД. Мерси:)

Общи условия

Активация на акаунт