Instant Pot - тема 4 - мнения, рецепти и съвети

  • 25 890
  • 428
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 494
От вчера и аз съм горд собственик на Instant pot duo crisp+air fryer 8 литровия. Чудесна му беше цената.
Сега тепърва ще разучавам рецепти и ще чета темите.
Никога не съм ползвала мултикукър и честно казано, затова не купих по-нов модел.

# 406
  • Мнения: 81
Аз случайно 🙄 се събудих посред нощ и понеже от една седмица ми е влязла муха в главата за нов еърфрайър, та взех, че поръчах. Едва изчаках деня с намаленията.
Сега нямам търпение, clear cook си поръчах, този без филтър, та да видим.
Вълнувам се 🫣🤗

# 407
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
От вчера и аз съм горд собственик на Instant pot duo crisp+air fryer 8 литровия. Чудесна му беше цената.
Сега тепърва ще разучавам рецепти и ще чета темите.
Никога не съм ползвала мултикукър и честно казано, затова не купих по-нов модел.
И аз имам такъв. Simple Smile Днес си поръчах допълнителна стоманена кошница, че оригиналната четох, че се бели. Нямаше я доста месеци, може би половин година. Сега даже  е намалена.Чудех се и за шишчетата и слинга, но май не са ми толкова необходими.

# 408
  • Мнения: 56
От вчера и аз съм горд собственик на Instant pot duo crisp+air fryer 8 литровия. Чудесна му беше цената.
Сега тепърва ще разучавам рецепти и ще чета темите.
Никога не съм ползвала мултикукър и честно казано, затова не купих по-нов модел.

Здравей, от къде купи твоят?  Доволна ли си?
Много въпроси, но и аз съм го набелязала Yum Също се чудех дали 8л не е много голям и да си взема по-малкия вариант...Thinking

# 409
  • София
  • Мнения: 303
Мултикукърите под налягане не се пълнят до горе,тоест 8л. При готвене на варива или продукти ,които увеличават обема си се пълни 1/2,за останали супи или меса се пълни до 2/3 на тенджерата. Избора на размера зависи и за колко човека ще готвите и каква храна консумирате. Аз готвя за двама и съм с 8л.комбиниран -да обемен е и рядко го пълня до горе-готвя за два дни ,но ние не сме много по супите.Ползвам го и за десерти. За комбиниран уред е но добре по голям,ако искате само мултикукър може и 5.7 л да Ви свърши работа

# 410
  • Мнения: 56
Мултикукърите под налягане не се пълнят до горе,тоест 8л. При готвене на варива или продукти ,които увеличават обема си се пълни 1/2,за останали супи или меса се пълни до 2/3 на тенджерата. Избора на размера зависи и за колко човека ще готвите и каква храна консумирате. Аз готвя за двама и съм с 8л.комбиниран -да обемен е и рядко го пълня до горе-готвя за два дни ,но ние не сме много по супите.Ползвам го и за десерти. За комбиниран уред е но добре по голям,ако искате само мултикукър може и 5.7 л да Ви свърши работа

Благодаря Wink

# 411
  • Мнения: 133
На коя програма, температура и време правите питка?

Уредът е Instant Pot DUO CRISP + AIR FRYER, 8 л.

# 412
  • София
  • Мнения: 13 827
Взимай големия. Аз взех малкия и съжалявам. За манджи е ок, но за еърфрай идва малък.

# 413
  • Мнения: 2 102
На коя програма, температура и време правите питка?
Уредът е Instant Pot DUO CRISP + AIR FRYER, 8 л.

Питка с мая съм правила, когато сме на къмпинг / разбирай малко посуда/. Уреда е про крисп. Замесвам тестото с около 500- 600 гр брашно и оставям на су вид в намаслен плик,поставен в друг съд , върху решетката. Когато втаса, прехвърлям върху хартия за печене,поставям на дъното на основната купа и пускам на соте,за да се запече отдолу. Проверявам и когато преценя,че е готово,сменям капака и избирам бейк за около 50 мин на 170 -180*.Може да остане на дъното или да я вдигнете на решетка.
Става вкусна и добре изпечена.Пробвала съм на бейк с обръщане ,но не харесах резултата.

# 414
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 051
Яйцата на 0 минути или една минута пускате?

# 415
  • Мнения: 81
Яйцата на 0 минути или една минута пускате?

Аз така и не се научих как се работи с това за 0 минути.
Пускам ги на pressure/low за 3 мин и оставям естествено освобождаване на налягането.Уредът е duo nova.
Най-малко 3бр яйца съм слагала, най-много -10бр.
Вчера така ги сварих за боядисване.

# 416
  • Сливен
  • Мнения: 4 058
А по колко яйца слагате?

# 417
  • Пловдив
  • Мнения: 1 054
И аз вчера ги правих на кукъра. Не бих повторила. На 50% счупени. Правих ги на ниско налягане 5 Мин. Иначе се свариха перфектно.

# 418
  • Мнения: 2 102
Яйца "варя" на еър фрай 15' на  140*

# 419
  • Бургас
  • Мнения: 5 683
Направих ги моите вчера в ултимейта на програма Air Fry. На 2 пъти по 15, бели от свободни кокошки Simple Smile 130 градуса, 15 минути и за сефте нямам нито една жертва. Половинът е нещастен, защото очаквал да се наяде на вечеря със счупените яйца, пък то - мърмърици Grinning

Общи условия

Активация на акаунт