Астрология - 24 тема (преди да попитате - прегледайте 1 пост)

  • 30 305
  • 718
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 282
Моя грешка в превода по-скоро е това. Към астропсихологията не проявявам интерес като звено.
Имам предвид дом, който не е добре поставен. Не знам официалният термин какъв е, но става дума за ситуациите в които е наистина много зле положението. Аз по-скоро, поне на този етап от учението си, съм с мнението че някои неща са дадени, други не. Не ме кефи от хвърчилото да се прави Боинг ако при консултиране някой пита за нещо, което е зле поставено в картата. “Ми то ако го преработиш…” - там са ме изгубили вече.
Но кога действително можем да стигнем до тези по-категорични заключения? тук щастливия брак няма да го бъде, например.

В традиционната астрология има едно правило, което добре работи на практика.
По-добре напрегнат аспект, отколкото никакъв.
За да има активност и динамика по някоя житейска тема, съответният дом и сигнификатор трябва да имат повече връзки в хороскопа. Няма значение какви.

Например човек със силно поразен 7ми дом може да избере два пътя – или множество прекъсващи връзки, 2-3 брака, или /което по-рядко съм срещала, но има такива случаи/ да стиска зъби цял живот в един нетърпим брак. Наистина познавам такъв случай – човек с указания за развод не се развежда поради финансови съображения, семейният живот е нетърпим, но и с това се свиква, минават десетилетия в обиди и омраза. В такъв случай гледаме какъв е самият човек, какви са му приоритетите в живота – любовта, уважението и разбирателството, или материална сигурност и финансово спокойствие, макар и с цената на ежедневни унижения. Или някакъв привиден стандарт в очите на обществото, плюс обществено мнение и това на близкото обкръжение. Да впечатляваме околните с лъжливи театрални постановки за стабилен и щастлив семеен живот. Всичко това съм виждала при хора с поразени брачни сигнификатори или 7ми дом. Всякакви сценарии има – от безбрачие до многобрачие. Докато при липса на свързаност между сигнификаторите и когато са слабо поставени човек някак не съумява да задържи и малкото възможности, които съдбата му изпраща. Или дори няма да ги разпознае. Или ще разпознае най-недостойния партньор като такава възможност, а други, по-достойни, няма да забележи и ще минат покрай него...

# 676
  • Мнения: 670


Ето карта на омъжена жена но не щастлива в брака си.

# 677
  • Мнения: 3 282
А някой би отсъдил – Юпитер в 7ми дом, щастлив и проспериращ брак. Или че трябва задължително да се омъжи. Да, ама не. Но като се замисля – колко хора са истински щастливи в брака си? Бракът не е като да тръгнеш на романтична ваканция. Разбира се, би следвало да може с помощта на астрологията да се види дали в хороскопа има указания за сравнително успешен брак или неуспешен, макар че ако човек мисли философски, това са също относителни понятия.

# 678
  • Мнения: 1 482
Полезно беше Sotis това, което каза, че наранен Сигнификатор на 7 дом (в моя случай) действа компрометиращо за дългосрочните , а и всякакви отношения по 7 дом. По 5 са добре, но както дошло така и си отишло.

# 679
  • SF
  • Мнения: 21 395
А по принцип каква е дефиницията за щастлив брак??
Аз пък познавам хора, които след повече от 25 години съвместен живот, твърдят, и се държат като много влюбени и щастливи един с друг. Живеят на другия край на планетата в почти пълна изолация. Само двамата са си, разчитат един на друг. Имат един син, който отгледаха с много любов, но още като тийнейджър замина за Щатите и почти не са се виждали. Имат някакво общуване по вайбър, но май се чуват само за празници. Липсва им, но някак свикнаха и заповтаряха, че той си имал право на собствен живот. В началото им беше доста трудно да приемат, че той иска да остане там. Преди години гледаха едно момиченце, искаха да го осиновят, но нещо не се получи със закона. Отглеждаха го, обичаха го, но то им избяга. Скри се. Нещо не беше добре детето, но те не говореха много за това. Знам, че на 13 години не беше ходило никога на училище.
Жената имаше хубава професия, но някак не можа да я развие. Не си намери бързо работа по специалността и пропусна шансове. Опита нещо почасово, но всичко беше с временен статут, нямаше кой да се грижи за детето им и да помага в отглеждането.
Едните родители по принцип са били много против техния брак и дори не са отишли на сватбата им поради измислени причини. Никога не са им гостували. Виждали са внука си броени пъти.
Ако търсите индикации в картата, като щастлив брак ли го определяте това?

Имам един хорар за започване на нова работа на мой познат. Ако някой иска да предложи помощ, да ми пише на лични, че нещо не съм много категорична.

# 680
  • Мнения: 3 282
Полезно беше Sotis това, което каза, че наранен Сигнификатор на 7 дом (в моя случай) действа компрометиращо за дългосрочните , а и всякакви отношения по 7 дом. По 5 са добре, но както дошло така и си отишло.

И аз съм същият случай. По 5ти дом всичко беше сравнително добре до едно време, по 7ми са проблемите.
Моят сигнификатор е по-силен от управителя на 7ми дом, който е изключително слаб, макар и да няма негативни аспекти със злосторници. Има рецепция между У1 и У7, но са в отвърнати знаци т.е. без никакъв аспект. Докарвала съм го до сравнително трайни връзки, но никога не са били перспективни. Партньорите не са представени от планета в 7ми дом (добротворец) – това са само моите очаквания към тях,  а и като цяло при взаимодействие и отдаване на енергия с други хора, представени са много недвусмислено от слабия управител на 7ми дом – в заточение, ретрограден, съвпад с ЮЛВ и в 6ти знак от Асцендента. С напредването на възрастта тези техни качества, представени от слабия сигнификатор, започнаха много ясно да изпъкват. Преди някак, замаяна от петодомните теми, си затварях очите. След навлизане в зрелостта си отворих постепенно очите – имаше фрапиращи случаи. Затова вече съм на принципа – по-добре никой и никакъв, отколкото човек със съмнителни качества. Същото важи и за приятелствата – и там им сърбах попарата години наред, същата слаба планета управлява и 11 дом. Освен всичко останало тя е в точен съвпад с жребия на враговете и нещастията, тъй че всичко е пълна програма, както се казва. ))

# 681
  • При децата ми
  • Мнения: 6 117
Като сме отворили дума, ето още една карта на жена без никакви успехи в любовта:



На какво го отдавате?

# 682
  • Мнения: 164
Споделяте супер интересна информация и примери. Благодаря, като се прибера утре ще ги разгледам по-обстойно.
При мен например нещата се случиха доста късно с петодомните теми от връзките - Сатурн е там. Първото ми гадже беше на 23. Имах после някакви перипетии, но сега съм в много хармонични отношения с наистина прекрасен човек. Хороскопа е сложен при мен, аз съм с кардинален кръст, и то точно по ъглите. И все пак Юпитер е на асцендента и Венера е в седми, слаба в овен, ретроградна и в квадрат с Марс в рак, който е на върха и бие по хоризонталата в точен квадрат като цяло. Поне е нощна карта. По учебник зле, въпреки че пък ако е по-добре с аспект, отколкото без, имам в изобилие. Намерих астрологията след като си срещнах човека, иначе сигурно щях да съм се отказала 😀 имам късмет, явно Юпитер върши някаква работа.

Че и на него Венера му е в точен тригон с десцендента. Да ми е жив и здрав.

Интересна е темата, особено с ъгловите домове, там сякаш най-ясно се вижда.

# 683
  • Мнения: 670
Sotis, по-картата със Юпитер в 7-ми девойката от дете мечтаеше да се види в бяла рокля ( за разлика от мен) Вече на 23 майка и и повтаряше, че е дърта и кога ще ражда . Ожени се, на 26 първо дете, на 30 второ, брака и е обиди, неразбирателство, караници които и децата виждат което не е добре. Израстнала само с майка , не познава баща си. Интересно ми е кое в картата и говори за желание все да влиза в полемики , да повишава тон, не изслушване , преувеличаване, лъжи,абе малко мозък накратко казано?

# 684
  • Мнения: 3 282
Sotis, по-картата със Юпитер в 7-ми девойката от дете мечтаеше да се види в бяла рокля ( за разлика от мен) Вече на 23 майка и и повтаряше, че е дърта и кога ще ражда . Ожени се, на 26 първо дете, на 30 второ, брака и е обиди, неразбирателство, караници които и децата виждат което не е добре. Израстнала само с майка , не познава баща си. Интересно ми е кое в картата и говори за желание все да влиза в полемики , да повишава тон, не изслушване , преувеличаване, лъжи,абе малко мозък накратко казано?

И за съм с Юпитер в 7ми дом – мечтаех да съм булка, да имам официален брак. Майка ми също ми го внушаваше, искаше да ме омъжва още като бях на 21, поради нейни си съображения и житейски възгледи (да й  е по-лесно на нея).

По принцип Марс в комбинация с Меркурий дава по-остър език и желание за полемики, в картата на твоята позната няма такава конфигурация. Но тук има ъглова конфигурация между светилата с Меркурий и Лунните възли, според мен на нея се дължи. В традиционната школа, както знаеш, се отчитат и знакови аспекти. Ако се гледа по съвременна с нейните стеснени орбиси, може да има карти без нито един мажорен аспект – виждала съм такива. И тогава как ще се тълкува?

Луна-Меркурий е комбинация и за въображение, творческо мислене, променливост, но и за лъжи. Сатурн също е в конфигурация с тях, така че са поразени. Марс и/или Сатурн в напрегната конфигурация с Луната и Меркурий може да даде склонност човек да послъгва, да извърта фактите в своя полза  и според интереса – в случая това идва и от двойствените знаци. Силен ъглов Меркурий в комбинация с ъглова Луна дава нагаждачество, адаптивност. Марс с Луната и Меркурий може да даде по-остър език или склонност човек да говори много, да бърбори, а Сатурн в конфигурация с тях дава прикрити мотиви, двуличие в някои случаи. Сетих се за един такъв случай – ъглови Луна и Меркурий, поразени от ъглов Сатурн. Правеше се на много хрисима, минаха години и прогледнах за нейното двуличие. Иначе прави впечатление за много възвишен и добър човек, обича да парадира с благородство. Но наред с това има прикритост, интересчийство и двуличие.

# 685
  • Мнения: 670
Sotis, интересно , но може ли да лъжеш за дреболии ?! Примерно завърших висше, писах дипломна работа което е пълна глупост. И понеже забравя какво е говорила и се оплита, а аз имам слонска памет и и напомням какво е казала предния път примерно.
Интересното е, че майката също лъже, тя дори я надминава. Преувеличаване и на моменти бягане от реалността. Майка и дъщеря не се разбират. Дъщерята много често я обижда с острия си език. Майката е по-човечна , по-благородна като човек.
Аз честно казано го отдадох на Меркурий с ЮВ и Сатурн който квадратира Мерка.
Ето и картата на майката. Часовете разбира се са по-спомен на мама.

# 686
  • Мнения: 3 282
Sotis, интересно , но може ли да лъжеш за дреболии ?! Примерно завърших висше, писах дипломна работа което е пълна глупост. И понеже забравя какво е говорила и се оплита, а аз имам слонска памет и и напомням какво е казала предния път примерно.

Може, всичко може. Има всякакви хора.
Имала съм такива приятелки, имам и такива познати. Вече ги държа на санитарна дистанция.
И обикновено такива парадират с честност, благородство и че никога не лъжат, много са ми забавни. Щом сами си вярват...

Един пример за смешна лъжа – и това са зрели жени, над 50.
Една позната ме лъже на дребно, че е свръхзаета и не влиза във ФБ. И всеки ден я виждам да лайква картинки нон стоп. И в един момент се разбира, че следи дискусиите и е информирана какви теми се пускат в определени тематични групи. При което ми изтъква постоянно колко е заета и как няма никакво време да влиза в тези групи.
Това за мен са простовати нескопосани лъжи. От жена, на която не й достига сивото вещество. Проблем има, когато започнат да лъжат и манипулират клиенти. А те го правят, при това много умело ги оплитат в мрежите си.

# 687
  • Мнения: 670
За такива хора явно това е начин на живот и за тях е нормално, няма оправия и на 50 и на 100 за да живее трябва да лъже. Безмислено в ежедневието.
По-повод сполучливия брак прилагам карта на щастливо омъжена жена . При двамата е втори брак, над 25 г са семейство. Те са ми пример за обич, разбирателство и хармония м/у двама души.

# 688
  • Мнения: 256
Въпрос към профитата:
При метода на Бонати какъв орбис се ползва за съвпад..1 градус добре ли е или се търси по-голяма точност?

# 689
  • Мнения: 3 282
Някой от методите за ректификация ли беше?
Не го използвам, работя с други.

Общи условия

Активация на акаунт