🍽️ MasterChef България 🍽️ - сезон 8, тема 3

  • 32 466
  • 737
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 974
Oliboo, засмях се на "сертифициран пън", ще го запомня. Grinning
Toва е първият епизод за 8 сезона, който гледах с половин око, дано утре е по-занимателно и с по-красиви чинии.
Мастър класът отначало ми се стори, че ще е интересен, но определено ме подразни излишното препускане и подигравателните коментари от шефа към участниците по време на готвенето, стресът им е голям и без това. От 3 огромни сома изкараха по 3 филенца от 50/100 грама... С останалото какво се случва? Иначе техниките ми се сториха интересни, както и обяснението за осмозата, но цялостното впечатление се съсипа от сарказма,  разхищението и т.н.
Лора представя веднъж вече ядено, и от къде пак взе тези зелени листенца?
Доколкото видях, имат някаква формичка, в която ги правят, в минал епизод и Виктор беше включил листенца и дадоха кратък кадър как ги вади от формичката. Simple Smile
Ето Лора в днешния епизод, в процес на изсипване на сместа:
Скрит текст:

Осман днес поне 2 пъти каза "камемберГ". Laughing Което ме подсети, че в минал сезон имаше кръг с визуално разпознаване на сирена, в друг - екзотични плодове и зеленчуци... Дано и тази година има нещо подобно, да внесат малко разнообразие.
Не е ли време Кустев и Таралежков да направят по 1 мастър клас още? Сарафов е водил 2 класа, пък баш шефовете седят на "миндерчето". Grinning
Ще ми липсва да виждам Таралежков и Сарафов в края на седмицата. Simple Smile

Последна редакция: сб, 11 ное 2023, 01:00 от Klodilia

# 616
  • Мнения: 276
Таралежков вбесен е още по-чаровен Smiling Imp.

Мисля, че го гледам само заради него. Дано остане и за следващи сезони. Най-любимият ми шеф е до момента.

# 617
  • София
  • Мнения: 23 197
То дали изобщо ще има следващ сезон...

# 618
  • Мнения: 15 500
И аз се чудя. Много, много ниска топка са тия участници. Направо са си провал. И имам усещането, че у тях няма капка спортен хъс и хъс за истинска победа. На принципа са: Моето лошо е по малко лошо от твоето лошо. Един вид, че сготвеното от тях не е добро, по добро, най добро, а се надяват просто другите да са допуснали повече грешки. И сякаш се наблюдава една досада в поведението им, сякаш нямат търпение този цирк в който са се набутали по скоро да свърши.
Изглеждат едни такива уморени, готвещи без желание и в погледите им се вижда нетърпение и липса на желание за каквото и да е. Имам чувството, че ще си ударят четирибуквията в тавана, когато най накрая това мъчение свърши. То и за нас зрителите май ще е така. Представяйки си, че края на сезона наближава ми идва да въздъхна с облекчение. А и единственото желание, което виждам в участниците е: "Искам вече да си ходя у нас".
Ще ми липсва безкрайно приятния във всяко отношение Таралежков и спокойния и уравновесен Сарафов. Нищо друго в този сезон не ми хареса. Толкова ниско ниво в никой от сезоните не е имало. Да, в началото участниците са били хаотични, не особено креативни, но с напредване на епизодите задобряваха, добиваха хъс, искаха и можеха. Учеха се в движение и си личеше. А тия сегашните вървят в обратна прогресия - от лошо към по лошо и вместо да добиват повече желание и да подобряват нивото си, да бъдат креативни, искащи и можещи, те стават все по незаинтересовани и свалят все повече нивото. Чиниите на Мариянна например стават все по отвратно изглеждащи, дори Биляна се издъни, а за нея имах изграденото усещане, че и от камъчки може манджа да направи.
И тоя последния Мастърклас беше неприятен и като отношение на шефа към участниците и като разхищение на време, техники и продукти. А, уж мотото на сегашния сезон беше: Готви без отпадък. Направи с малко продукти много неща. Не разхищавай. Не хвърляй. Уважавай храната.
Е, какво уважение като от цял сом изкараха три парченца, изхабиха сто тона посуда, восък, глина и не знам колко киловата ток. Точно се вместиха в мотото, налЕ. Това същото можеше да се приготви много по лесно, за много по малко време и с доста пестене на продукт, ама не, ще сме великите готвачи на краля, който се оказва не само гол, но и слабоумен. В държава в която хората живеят на екзистенц минимума и в свят в който всичко се руши и природните богатства драстично намаляват, да се правиш на великия готвач, разхищаващ де що види е мега неприятно, дори нагло и безочливо.

# 619
  • Мнения: 1 059
Предни сезони даваха усещането, че участниците са хоби готвачи, но с амбиции да развият кариера в кулинарията и предаването да им даде този нужен тласък да постигнат тази цел, а този сезон изглежда все едно са събрали хора с що-годе добри средностатистически умения, ако ги сравняваш с масата хора, от които много дори не могат да си изпържат яйце, но нито един от тях не е дори близо до човек, който може да си представиш като шеф готвач в успешен ресторант. И не съм убедена, че участниците изобщо имат такива амбиции. По-скоро впечатленията са ми, че ще вземат едни 100 хиляди и ще се върнат към стария си живот и професия. За това и аз повече подкрепям базирано на личностни симпатии, а не като предни години, където някой, който и да ми е бил неприятен, не мога да си кривя душата за кулинарните му умения.

# 620
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 460
Участниците са супер лигочи и не вземат насериозно предаването. Пример от вчера - Петя. Лора постоянно е в такъв режим - аз съм тук да се лензя, не да се боря.

# 621
  • Мнения: 750
На мен пък вчера ми хареса мастъркласа, малко сарказъм, какво толкова. Simple Smile
Лора много дразни, не знам това момиче дали някога има сериозно поведение на синхрон, извън синхрон и изобщо.
Осман вчера пак помогна на Тоби по време на мастъркласа Wink Обсъждахме го преди няколко дни тук, че има специално отношение към нея.
Тиганите за палачинки на Лора и Мелят бяха толкова нелепи, че чак не ми се вярва, че го направиха...

# 622
  • Sofia
  • Мнения: 9 817
В крайна сметка прецакани на състезанието по двойки вчера бяха тези, които се съгласиха с предложението на партньора си и съответно идеята за готвене не беше тяхна. И трите с черни престилки са такива.

# 623
  • Мнения: 750
Да, така си е, но никой не допусна, че ще готвят един срещу друг, въпреки че и журото не каза, че ще готвят заедно, а че ще пазаруват заедно Grinning

# 624
  • Мнения: 577
Прави сте. А предаването надали ще просъществува след този монументален провал в избора на повечето кандидати.
Един готин шеф обаче, МШ не прави🥲
И така, гледайки сълзите на Осман и имайки впредвид специалното му отношение към Тоби, май точно тя ще си ходи.
Вчера Таралежков много точно заговори за “тромава” чиния, наистина такова й беше плейтването.
Защо обаче държат Лора? Какъв ориз изобщо (НЕ) сготви?! Как нагло отговаря на шефовете, абсолютно разглезено и себично, плиткоумно същество.

# 625
  • София
  • Мнения: 7 989
На мен пък това с тигана за палачинки вече взе да ми става досадно. Сто пъти вече го намесиха тоя тиган. Лора щеше да фламбира в него, па Тоби не помня кво си, снощи па ориз готвеха в него. Ми хайде да си измислят нови сюжети. Интересно кога ще пошират яйце - тая технология е любима тук и в адската кухня.

Били готвели участниците без желание. Ми хубаво де и на вас да ви кажат взимаме те за статист, ще готвиш и ще даваш вид, че се бориш за 100-те хилядарки, ама да знаеш, че ние сме решили да ги спечели еди си кой - какво точно ще ви е поведението?

# 626
  • Мнения: 743
Чудя се защо постоянно обличат Кустев като тинейджър? Сарафов е супер стилен, Таралежков екстравагантно-артистичен, но при третия каква е идеята?

Пак ми прави впечатление разхищението на продукти - Тоби с един тон тесто за паста, от огромния сом само три парченца отрязаха, и отново Тоби колко картоф изхвърли докато уцели размера на парчетата...

Рибата от мастър класа, поне на мен ми изглеждаше ужасно накрая, можеше да я минат леко с горелката. И парчетата излизаха от картофите и бяха криви, много неапетитно, поне за мен. И как отваряха глината с върха на ножа - не знам за шефа, но аз не бих причинила това на ножовете си.

Хареса ми чинията на Марианна на стрес теста. И на Мелят зелените дантелки - и на мен ми беше интересно как ги е оцветила, жалко че не казаха.

# 627
  • София
  • Мнения: 15 521
Аз например риба веднъж годишно си купувам. Тоя сом ще ми стигне за година,ако го рафасовам и замразя. Но те готвят икономично. Мастършеф е от нищо да направиш нещо, а не от нещо - нищо.

# 628
  • Мнения: 83
На мен Марианна ми изглежда доста по-възрастна от 32, може би заради прическата и особено тъмни дрехи като облече. Биляна също ми изглежда по-възрастна от 37, но все пак красива. И гласа ѝ е сякаш на по-възрастна жена. На моменти ми изглежда много преуморена, но усмихната и гримирана.


Това с възрастта е много трудна работа! Аз лично никога не мога да преценя една жена на колко години е. Винаги ми изглеждат по-стари отколкото са (в рода сме всичките много младолики и съм свикнала на друго излъчване).
Повечето жени обаче сякаш остаряват лошо и на 37 вече изглеждат като на 45 поне. Биляна изглежда страхотно и държанието и е обрано и изтънчено, дама отвсякъде. Много ми е симпатична!

Интересно, че всеки се мисли за младолик. Всеки си представя, че изглежда поне няколко години по-млад. Досега съм срещала една-единствена жена, която изглежда по-млада от годините си.

Adoralova, Мелят е туркиня.

Последна редакция: сб, 11 ное 2023, 15:11 от Dama-madama

# 629
  • София
  • Мнения: 20 223
Ще помоля спойлерите да се споделят и обсъждат в съответната спойлерна тема, не тук. Има хора, които не обичат да знаят предварително какво се случва.

Колкото по-малко остават, толкова повече лъсва ниското ниво на сегашните участници - никаква креативност, грозни презентации, непознаване на продуктите. И за трите ястия в топ 3 имаше забележки и то солидни. В топ 8 никой не знае как цивилизовано се чупи кокосов орех. Не знам защо никой от шефовете не им каза, ами щяха да изпотрошат инвентара. А е лесно като детска игра, ако знаеш как се прави - достатъчни са само няколко удара с тъпата страна на голям нож по протежение на средата. Не трябва сила, не са нужни чукове.
В топ 8 някои не знаят наименованията и спецификите на продуктите - "ЕдаНаНе", "КамамберГ" /Осман/. Да не говорим, че по едно време го нарече "зелен фасул" и не знаеше, че шушулките на едамамето са ужасно жилави и не се консумират.
В топ 8 се опитват да готвят ризото с императорски ориз, което е абсолютен нонсенс, както и да готвиш ризото в тиган за палачинки.
Идеята на Тоби и Лора да си презентират храната в мръсната кокосова черупка беше потресаваща.

Мастъркласът беше една малка лудница - много стъпки, много продукти и всичко това в много бързо темпо. Нищо чудно, че момичетата се бяха ошашкали - то кога да гледаш какво прави Койчев, кога да си търсиш продуктите и подправките, кога да ги обработваш... Единственото забавно бяха глупавите въпроси на Петя.
И беше странно, че в предишен мастърклас Мелят не спечели, въпреки че ястието й беше най-вкусно, само защото й липсваше един жълтък, а тук спечели Петя, въпреки липсата на единия сос.

На стрес теста презентациите на всички бяха много грозни, а Осман отново лъсна с грозна проява. Все по-малко го харесвам.

Общи условия

Активация на акаунт