На море в България 2024 г.! - Тема 1

  • 39 635
  • 346
  •   2
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 6 178
Мирамар Созопол горе е добро. Приличен хотел без да е супер лукс . Имат прилична закуска и вечеря. Чудесен близък плаж. Вечер кола или такси до Созопол където има всичко.
Гранда в Поморие също го хвалят, ама аз като не съм ходила се въздържам... да кажа нещо

# 316
  • Sofia
  • Мнения: 9 820
Ние сме на Каваци до Мирамар, но наистина без кола не става до Созопол. Има такси срещу 15лв в посока. Наоколо има ресторантчета на плажа, но иначе вечер за забавления трябва да се ходи до Созопол, ако се търси по-оживено място за разходка и нещо за правене. Иначе плажът е без забележки, прекрасен! В залив е, така че неприятен, следобеден вятър няма.

# 317
  • Мнения: 348
Здравейте! Може ли да ми предложите хубаво местенце за двама възрастни, да е спокойно и да има хубави басейни? Предпочитам някакъв комплекс, без значение дали е ОИ или са апартаменти с кухня. И в близост, ако има варианти за оживени разходки ще е перфектно. За предпочитане южното Черноморие. (Приемам и предложения за планински, но все пак темата е за морето..)

# 318
  • Мнения: 19 648
Мирамар Созопол горе е добро. Приличен хотел без да е супер лукс . Имат прилична закуска и вечеря. Чудесен близък плаж. Вечер кола или такси до Созопол където има всичко.
Гранда в Поморие също го хвалят, ама аз като не съм ходила се въздържам... да кажа нещо
Как стои въпросът с паркирането в Мирамар?

# 319
  • София
  • Мнения: 6 178
Доколкото помня нямат паркинг,   наоколо има няколко платени. Може да се пита за по- сигурно в хотела... Да не бъркам нещо

# 320
  • Мнения: 8 948
В сайта им никъде не се споменава паркинг или поне аз не намирам. Ако имаше такъв, щеше да е написано ясно и видно. Но за по-сигурно се разрових в ревютата на хотела от клиенти и наистина хотела няма собствен паркинг и се ползва съседен платен. Не ме притеснява, че е платен, а че по-скоро местата няма да са достатъчни, защото мисля, че този паркинг се ползва и от други големи комплекси в местността.

# 321
  • Sofia
  • Мнения: 9 820
Не съм виждала паркинг на Мирамар, наоколо има доста платени. Ако не се лъжа, тази година видях табела за 15лв/ден за платения паркинг наоколо (но има и доста други, не знам дали са различни цените).

Здравейте! Може ли да ми предложите хубаво местенце за двама възрастни, да е спокойно и да има хубави басейни? Предпочитам някакъв комплекс, без значение дали е ОИ или са апартаменти с кухня. И в близост, ако има варианти за оживени разходки ще е перфектно. За предпочитане южното Черноморие. (Приемам и предложения за планински, но все пак темата е за морето..)

Вижте Санта Марина и Green life, и двата са големи, затворени комплекси с много зеленина и близо до Созопол и хубави плажове. Санта Марина е до плаж Златна рибка, а Green life  - до Каваци/Смокиня.

# 322
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 628
Не знам какво се има предвид под "оживени разходки", но нито Санта Марина, нито Грийн лайф имат пешеходен достъп с тротоари до Созопол, а позволяват само ходене в рамките на територията си.
Иначе комплексите са хубави и озеленени, разполагат и с басейни. Прилежащият плаж към Санта Марина е миниатюрен, а съседният - Златна рибка се ползва и от други хотели и е доста пренаселен.

# 323
  • Sofia
  • Мнения: 9 820
Да, някъде по-нагоре писах, че комплексите са големи и приятни за разходка, но до Созопол си трябва такси. Близко са, но общината не се е погрижила за пешеходно придвижване и е много опасно да се ходи по пътя.
Разходките около Green life са възможни само вътре в комплекса и по плажа, на който вечер работят няколко ресторанта.

# 324
  • В.Търново
  • Мнения: 6 756
Русалка, Скубиду, благодаря.
Харесах си апартаментите , които са до ММЦ-то. Макар и много смътни, спомените ми са за просторен хубав плаж, но пък не сме спали там и това с комарите леко ме притеснява. На Морско конче цените и на мен не ми харесват.
За комарите бих казала, че е проблем назад към горичката. Въпросните апартаменти са напред.

За Санта Марина и Green life трябва превоз. Не са на пешеходно разстояние до града.

# 325
  • Мнения: 926
Преди години имаше влакче от Грийн лайф до Созопол и обратно. Беше безпратно даже. Сега не знам как е.

# 326
  • София
  • Мнения: 650
Аз питах в хотел Мирамар за паркирането. Казаха ми, че осигуряват места по близките платени паркинги за гостите на хотела.

# 327
  • Sofia
  • Мнения: 9 820
Преди години имаше влакче от Грийн лайф до Созопол и обратно. Беше безпратно даже. Сега не знам как е.

Няма влакче. Има автобусче, по разписание, в съседната тема за Созопол някой е пуснал графика.

# 328
  • Бургас
  • Мнения: 7 086
Някой може ли да каже как е положението на плаж Силистар тази година. Каква е цената на чадъри, шезлонги? Преди години освен чадър можеше и да си платиш за нещо като шатра, в която имаше два прастмасови стола със масичка. Има ли ги още? Съществуват ли старите заведения? Има ли нещо ново спрямо предишните години? Единствено разбрах, че се събира отново вход за коли по 5лв (миналата година нямаше).

# 329
  • Мнения: 315
Единствения проблем на Санта Марина е паркирането, особено в силен сезон. А ние почти всеки ден ходихме пеша от комплекса до Созопол (по точно до Пепко, хаха) и си беше супер разходка. Ето така се придвижвахме:

Общи условия

Активация на акаунт