Политиката в България - Тема 5

  • 491 192
  • 18 099
  •   1
Отговори
# 17 760
  • Мнения: 1 120
Голяма част от основните пътни артерии са натоварени, но колите се движат и не висят в задръстване. Това на фона на презастрояването и увеличаването на автомобилите, движещи се в София. Ако можем това да го признаем на предишното управление, тяхна е заслугата по един или друг начин. Да, има невралгични места като Малинов, кръстовището при парадайс, част от околовръстното, най-най-централната част на града, отдавна не съм минавала в час пик по България и кръстовището с Гешов е за там не знам как е сега. Но имаше времена с далеч по-малко автомобили и по-неприятни задръствания.

Сега новото управление трябва да надгради и в посока облекчаване на трафика, и в посока пренасочване на част от пътникопотока към ГТ и други начини на придвижване. На първо място според мен трябва да се постараят да свалят от колите част от хората (доколкото е възможно), идващи в града да работят.

Само ще вметна от личен опит, че на левия завой на Рожен и Никола Жеков вечер чакам повече отколкото в отсечката между Бастилията и Сточна гара. Както се спомена по-горе, зелени вълни има и драмата с трафика далеч не е толкова драматична.

# 17 761
  • Мнения: 13 382
Никакъв психологически момент няма и привързаност, въпрос на удобство е.
До работа с кола стигам за 25 минути, пеша 1 час, с тролей между час и час половина. Ако взема за една спирка метро и рейс 50-60 минути. Метрото може да вози за 3 минути, но ми е 17-18 м ходенето до него.
Пестя на ден 1.30-2 часа от пътуването.
За движението в района около НДК по секунди мога да ви го кажа във всякакъв час.
Другото неприятно там е как позволяват на хотел Милениум постоянно да блокира 2 ренти за движение. Това е почти всяка сутрин. Едната с паркираните коли и втора на която седят автобусите и микробусите за гостите на казиното, а често и спират по средата на две ленти и сбутват колите и стана задръстване точно когато хората ходят на работа.
Невралгичните места са много повече - кръстовищата на Университета и Орлов мост, Цариградско шосе, всички улици пресичаща България, защото светофарите по булеварда са много дълги, запади трасето и ти отнема 15-30 мин да се включиш и т.н.
Никаква заслуга те виждам от предишното управление, докато се размърдат да направят нещо и още 10 проблема са възникнали. Толкова бяха назад, че нищо от направеното от тях не можеше да окаже положително въздействие на градската среда, а за ремонт на ремонта и прахосничеството на парите на софиянци да не говорим.

Последна редакция: сб, 04 май 2024, 11:12 от zari65

# 17 762
  • Мнения: 18 638
Няма как да се стигне до масово слизане от колите, докато ГТ не стане удобен за ползване не само в посока от периферията на града към центъра, но и между самите квартали. Аз живея на място с много транспортни опции към центъра, но ако имам работа към кварталите ГТ рязко се оказва доста труден за прилагане.

# 17 763
  • Мнения: 15 720
Не разбрах какъв е проблема човек да е кореняк софиянец.

Проблема е, че за да си кореняк софиянец трябва да си трето поколение софиянец. А на нас повечето родителите ни са дошли от провинцията. В най-добрия случай от София-област.
На мен майка ми е родена в София, баща ми е дошъл като студент в София и пет десетилетия живее в нея. Аз самият над четири десетилетия вече живея в нея. В този смисъл макар да не съм кореняк се чувствам силно свързан с града.

Въпросът ми беше риторичен. Имай предвид, че след точно още 1 - 2 поколения, София ще прелива от кореняк софиянци.

Относно целта на Терзиев и СОС да свалят хората от колите - ще го приема веднага щом самите те оставят колите и започнат да ходят на работа с ГТ и колела. И съпругите им оставят колите и започнат да си развозват децата на училище, детски градини, тернировки и курсове с ГТ или с колела. В крайна сметка хубаво е да имаш идеи, но като ти е толкова важно да ги наложиш, дай пример първо със себе си.


п.п. И, за да се посмеем - представям си Терзиев как върти педалите на път за работа, а след него още 10 човека охрана, яхнали колелата и бързат, за да го догонят Joy

п.п. 2 Бояна - Лозенец се взима за 10 - 15 минути с кола, в зависимост от трафика и от това от коя част на Бояна се тръгва и до коя част на Лозенец се стига. С ГТ направо не ми се мисли колко ли е пътя

# 17 764
  • Мнения: 13 382
А дано, ама надали, зелените политики са за простолюдието, тези, които ги налагат и пропагандират карат по старому с мощните коли и частни самолети.

# 17 765
  • Мнения: 18 377
Фандъкова е втора в София. Влиза.

# 17 766
  • Мнения: 5 658
Фандъкова е втора в София. Влиза.
Може ли линк ?

# 17 767
  • Мнения: 9 242
От "Люлин" забиха слух на всички... Строят най-високата църква на Балканите. Yum

# 17 768
# 17 769
  • Мнения: 18 377
Мързелива ме е изпреварила. Фандъкова е втора в 25 МИР.

# 17 770
  • Другата България
  • Мнения: 37 683
А какво стана с Мария Габриел?
Съществува ли изобщо в някоя листа, независимо дали за наш или европарламент?
Аз я харесвах, умна и интелигентна жена, още се чудя защо се остави да бъде употребена.

# 17 771
  • Мнения: 18 377
Председателят на коалиция "Солидарна България" Ваня Григорова заяви пред БНТ, че ако успее да влезе в парламента на предстоящите избори, може да работи по отделни политики с БСП и "Възраждане". Тя дори включи ДПС в това уравнение, но с уточнението, че партията е прекалено дясна и подкрепя основно работодателите.

"Няма да влизаме в сглобка и няма да бъдем патерица. Категорично с БСП имаме общи цели. С ДПС по чисто човешки въпроси за човешки права може да намерим общи линии. С "Възраждане" може по някои социални теми да работим", добави Григорова.

Тя каза още, че очаква до края на годината да има голямо ляво обединение между "Солидарна България", БСП и "Левицата", за да не се раздробяват гласовете за подобни формации

---
новината е публикувана в "Дневник"

# 17 772
  • София
  • Мнения: 2 178
Годината е 2024-та, а се усеща като 1944-та. Какви са тези прокремълски левици, които така стремглаво се насочват към парламента? Като едното нищо да им свирнат от Североизтока и да се обедини путинското ляво до края на годината.

# 17 773
  • Мнения: 18 377
Според мен България живее в миналото. И не може да се освободи от него.
Имахме цар, който управляваше изпълнителната власт; фрагментиране на Парламента на дребно и партизански борби; после разни генералски движения. имахме и прокурор с името Гешев, по подобие на един МВР шеф. Какво е чудното, че левите сили, желаещи конфискации на земите на богатите и свързани с Русия имат силно влияние у нас?

# 17 774
  • Мнения: 41 370
Според мен България живее в миналото. И не може да се освободи от него.
Имахме цар, който управляваше изпълнителната власт; после разни генералски движения. Какво е чудното, че левите сили, желаещи конфискации на земите на богатите и свързани с Русия имат силно влияние у нас?
Не е само това. Българинът иска някой да му дава, а не да се мъчи да си взема. Защо роптаем срещу ЕС? Защото не изсипва пари ей така, а иска проекти. И българинът е недоволен, че някой иска да знае за какво ще отидат парите и следи дали така става. Това не било никаква помощ, долу ЕС....

Общи условия

Активация на акаунт