Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 25

  • 23 757
  • 635
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 214
Здравейте. До кой месец си биехте Фраксипарина в корема?

# 571
  • София
  • Мнения: 7 502
На аспирин като си винаги стават зверски синини.

В корема биех докато не се опъна корема толкова, че да стане невъзможно. Ама аз бях с близнаци.

След това може паласки, бедрата отстрани, ръцете. В болницата само в ръцете ни ги слагаха.

# 572
  • Мнения: 129
Аз до 4ти месец в корема. Като видях колко по-приятно е в паласките, започнах само там.

# 573
  • Мнения: 311
До към 4-5 месец, но то просто нямаше място без буца вече там. Отделно, че като се опъна кожата стана бая по-трудно. Толкова ми се иска да го бия в краката, обаче зверски ме боли.
Здравейте. До кой месец си биехте Фраксипарина в корема?

# 574
  • Мнения: 214

А според вас това правилно поставяне ли е? Не е ли много навънка? Дали ще има действие се чудя, ако не е правилно….

# 575
  • София
  • Мнения: 5 488
Е то ефект ще има,ама може би те е заболяло, попринцип се слага в зоната където е синката.

# 576
  • Мнения: 214
Е то ефект ще има,ама може би те е заболяло, попринцип се слага в зоната където е синката.
Не ме заболя много. Чудех се дали да не си сложа още една.

# 577
  • София
  • Мнения: 7 502
Няма нужда от още една, ще се предозираш. Просто там, където е по-тънка кожата, боли повече

# 578
  • Мнения: 214
Няма нужда от още една, ще се предозираш. Просто там, където е по-тънка кожата, боли повече
Благодаря! Ще сменям с Клексан явно, защотото този фраксипарин цялата ме насини и имам огромни бучки.

# 579
  • Мнения: 3 142
Аз смених Фраксипарина с Клекасан поради тази причина,но резултата е същия.От 6 дена съм на Клексан,цялата съм надута и синя+бонуса,че адски боли поставянето.Фраксито поне не ме болеше.И боли цял ден и цяла нощ.Просто допира на дрехите ме дразни.Или всеки организъм е различен,или не знам.

# 580
  • Мнения: 311
Влезнала ли е течността подкожно, на а неправилно. А втора инжекция само би навредила. Не че звучи обнадеждаващо, но ще става по-зле, няма значение кое от двете се бие, стават си синки и буци, просто няма как 9 месеца да се бие на едни и същи места и да няма последствия. За мен също клексана е отврат от към щипене и болка, нищо, че е пречистен.

А според вас това правилно поставяне ли е? Не е ли много навънка? Дали ще има действие се чудя, ако не е правилно….

# 581
  • Мнения: 2 619
Здравейте, може ли да помоля за насока и препоръка.  Разбира се, ще се консултирам и със следващия АГ но ми се иска да съм информирана и аз самата.

В начална бременност съм, много чакана и много желана. С първото ми дете в 9 месец спря да се храни и се наложи спешно секцио. В промеждутъка от двете ми бременности мои много, много близки приятелки загубиха бебета заради тромбофилия и това ми остана като огромна, червена светлина.  Иска ми се дс проверя и евентуално да минимализирам риска от спонтанен аборт по причина тромбофилия. Кой пакет би бил подходящ? Само основният панел на Геника ще покаже ли ако има проблем или е необходимо разширен?

# 582
  • София
  • Мнения: 7 502
Дух,

Аз бих пуснала основния пакет в Майчин дом, и след това бих пуснала допълнително фактори в Геника, ако е необходимо. Така е най-бюджетно. Пълният пакет в Геника е станал безбожно скъп...

Успоредно с това пусни изследване на витамините Б9 и Б12.

Стискам палци и тази бременност да е успешна, но без притеснения този път. 🍀

# 583
  • Мнения: 249
Здравейте, може ли да помоля за насока и препоръка.  Разбира се, ще се консултирам и със следващия АГ но ми се иска да съм информирана и аз самата.

В начална бременност съм, много чакана и много желана. С първото ми дете в 9 месец спря да се храни и се наложи спешно секцио. В промеждутъка от двете ми бременности мои много, много близки приятелки загубиха бебета заради тромбофилия и това ми остана като огромна, червена светлина.  Иска ми се дс проверя и евентуално да минимализирам риска от спонтанен аборт по причина тромбофилия. Кой пакет би бил подходящ? Само основният панел на Геника ще покаже ли ако има проблем или е необходимо разширен?
Много съжалявам за това,което се е случило при вашите приятелки.Те знаели ли са,че имат тромбофилия, прилагано ли е някакво лечение по  време на бременност?
Много искам да разбера как една жена, с Лайден, оставена на терапия само с аспирин износва здрава бременност, а други дори на фраксипарин и клексан, губят бебетата си.
Всичко на късмет ли е?
Има ли някаква закономерност?
Как да се реша с доказана тромбофилия да имам дете въобще?

# 584
  • Мнения: 2 619
Дух,

Аз бих пуснала основния пакет в Майчин дом, и след това бих пуснала допълнително фактори в Геника, ако е необходимо. Така е най-бюджетно. Пълният пакет в Геника е станал безбожно скъп...

Успоредно с това пусни изследване на витамините Б9 и Б12.

Стискам палци и тази бременност да е успешна, но без притеснения този път. 🍀

Благодаря ти Дели! Не мога да намеря цените им. Има някакъв списък от 2023 но не се отваря

Общи условия

Активация на акаунт