АВГУСТ месец е най-щастлив за мен, от бременността съм вече в плен

  • 11 249
  • 294
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 316
zdraweite momi4eta и момче , хубаво е, че вси4ки май са видяли своита бебчета, аз също онзи ден,56мм е, а док ми каза че било малко дребно  Thinking , но като гледам и при вас, тези които са на моите седмици , май не са по-големи, знам ли?!
за изслидванията, да ви кажа при мен всичко се пое от каса, и кр. група, и урина, и васерман, и някакави алфа бета и още нещо си, които иначе са над 100тина лв, абе 9 бяха общо и платих левче такса, само за цито на маска 3 лв. отделно дадах, но аз съм от пловдив, а като гледам май вие повечето сте от софия, макар че би трябвало навсякъде да е еднакво, не знам защо така  newsm78,
А каде си ги гледате тези коремчета, кацете и аз да видя моля ви Simple Smile
мн усмивки на вси4ки

# 211
  • Мнения: 356
Здравейте на всички  Hug
Попаднах на темичкатата ви и всички сте толкова мили, Grinning че просто няма начин и аз да не се включа.
Аз се казвам Мария и живот и здраве на 03.08.07 ще се роди второто ни детенце.Вече си имаме едно момиченце на 2.4 годинки, което е много, много палаво.Дано бебчо да е по-послушен Peace
Ще ви навестявам когато мога, но има толкова много бъдещи мами(което е направо прекрасно) че сигурно ще ми е необходимо доста време за да ви запомня, за което се извинявам предварително.  Embarassed

Леко бременеене на всички    bouquet

# 212
  • София
  • Мнения: 3 957
Здравейте.
Аз от няколко дни не съм писала,но около нас нищо интересно.След 9 дни съм на преглед и засега нищо не мога да кажа за бебока.
Гаденето ми съвсем изчезна,но сега пък някакви киселини ме мъчат и освен сода за хляб друго нищо не помага ooooh!.Някой ако знае някакъв лек моля да помага.
Започнах да се мажа засега само дупето и краката с хидратиращо мляко на "Нивеа".Мисля към средата на месеца да си купя и олио за бременни и да започна да си мажа гърдите и корема.Миналата бременност стриите ми се разминаха,искам и сега да е пак така Simple Smile.
За сутините,аз и преди бях писала на тази теми,сега пак ще отговоря.Нося памучни,без банели сутиени.От около седмица гърдите ми много наедряха и сега ще се наложи да сменям размера Mr. Green.
Дидка,аз няма да давам Дани на ясла.Ще си ги гледам двечките.Много не ми е ясно как точно ще се справям сама (без чужда помощ) с две бебета,но съм решила Дани да го давам на направо на детска градина,като се приберем в София.
Добре дошли на всички нови мамчета и татко!

# 213
Валка ти на ЖК по касата ли беше?Защото се чудя мина ли забраната вече че аз още не съм се записала и никакви изследвания не съм правила.
Да, аз в петък звънях в кабинета на гинеколога и той ми каза че ако съм здрава може да отида. Става въпрос за 1 ДКЦ, незнам със сигурност за другите болници дано да не те заблудя  bouquet

# 214
  • Мнения: 3 595
Дидка ние взехме бавачка преди 2 седмици, защото аз имам доста силни болки в корема и определено не мога постоянно да я вдигам. На ясла ако намеря частна може би бих я дала, а може би не. По-склонна съм чак за детска градина.

Аз се къпех сутрин и вечер, а за останалите кърмения се почиствах с бебешки кърпички. Така, че не ми се е налагало да махам сутиена.

Спин и Васерман са безплатни за бременни. За кръвната група имаше направления преди 2 години, гледам и сега няма промяна, ако имате колебания питайте в ЗК те ще кажат.

Добре дошъл и на новия татко   bouquet

efq има и z размер, така че споко  Mr. Green Проблем е, когато по едри чужденци дойдат в Бг и питат по темата  Joy На Триумф има хубави и всякакви размери има и такива за кърмене без банели и са доста удобни с капачета са. Но са по-скъпи от обикновените...за съжаление нямам спомен за цената  ooooh!

# 215
  • Мнения: 1 399
искам да питам - изследването за определяне на кръвната група поема ли се от здравната каса? на мен доки ми каза, че не, ама на мен ми се струва странно  newsm78

Аз си го плащах без направление от здравната каса. Мисля, че струваше 7 лв.

# 216
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Здравейте  Hug

Първо да кажа добре дошли на всички нови попълнения - толкова е хубаво, че се увеличаваме постоянно. Като гледам голям отбор заформихме. Специално добре дошъл и на таткото - много се радвам, че се включи и представител на татковците. А толкова е сладко като кажат "бременни сме" ... и моето бонбонче така разправя навсякъде и направо ми иде да го нацелувам  Party

Марти, киселините и при мен започнаха - ужасно неприятно. Аз да си кажа нищо не правя по въпроса, пийвам водичка само.
Жужка, браво за хубавите новини. Ох и бебчо щом се забавлява, значи всичко е наред  Grinning И скоро да оздравяваш   bouquet
Беличка, ще мине пустото гадене, още мъничко потрай. А за сърбежите - по-честичко се мажи с овлажняващ крем и би трябвало да минат.
Херелина, няма нищо страшно. Просто ще те следят за антитела. Щом докторът знае - няма проблеми. Обикновено при първа бременност няма проблем.

А мен днес ужасно ме боли кръста цял ден - щом на стол не можах да стоя ...  ooooh! направо ужас. Тоз кръст какво ще го правя не знам.
От мен усмихната вечер  Hug

# 217
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 392
Ми приятелите, за които писах по-напред, са платили за Васерман и СПИН общо около 45лв. А май не е на частно..... newsm78

# 218
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
За киселините - има едно, Диана се казва - мисля, че го носят от Чехия или Словакия - в малки шишенца, безцветна течност - капваш си на бучка захар, леко люто, ментово е веднага минават и киселини, и стомах.
А, сега ходих да погледна - шишенцето е със син етикет и пише Alpa. Точно какво е не мога да ви кажа - от години близки ни го носят и го ползваме при киселини, когато те боли стомах или ти е лошо.

# 219
  • Мнения: 3 388
Добре дошли на новите мамчета и на първия в темичката татко!  Hug Здраве бебета и щастливи мигове на всички!

Гледам з аболки говорите, на мен май само болките в кръста и отвреме -навреме в гърдите и корема ми останаха. Не ми се гади, то не че и преди много ми се гадеше де.

След малко отивам при личната да ми изпише рецепта за новите кръвни и за ончи антибиотик, който трябва да пия 2-3 дни, заради бактериите. В сряда сме на специалния Б-Тест и вече нямам търпение  Crazy

# 220
  • Мнения: 829
здравейте, августинки! много е весело при вас! аз в събота едва не се разболях, но вълшебният коктейл мед+лимон ме изправи на крака и отново съм на линия! вече не ми се гади, апетитът ми се връща, но кръвното ми играе яко. опитвам се да пия много вода, но сякаш не помага. най-лошо е веднага след хранене, когато кръвта ми "слиза в стомаха" и тогава съм като млатната с мокър парцал - не мога да мръдна!

Добре дошъл и на новия татко   bouquet
efq има и z размер, така че споко  Mr. Green Проблем е, когато по едри чужденци дойдат в Бг и питат по темата  Joy На Триумф има хубави и всякакви размери има и такива за кърмене без банели и са доста удобни с капачета са. Но са по-скъпи от обикновените...за съжаление нямам спомен за цената  ooooh!
поддържам мнението на Иви за сутиените на Триумф - адски са удобни, памучнички и мекички (поне тези за кърмачките)  и имат много номера. аз лично знам за един магазин, добре зареден, зад спирката на Тролеите на Руски паметник на Скобелев, малко в посока към 5те кюшета, ако е удобно на efq. Но за съжаление са си по-скъпи - моите кърмачески са около 35лв. всеки, но за мен си заслужава отвсякъде. Татенце, моят съвет е да заведеш бъдещата мама да мери на място, за да си сигурен, че ще й е удобен сутиена. От опит го казвам, защото преди бременността ми (първата) страшно трудно си намирах удобни сутиени - без мерене и то многократно не се разминаваше тази покупка! Пак ще я изненадаш с вниманието си!  Grinning

Последно, днес си уговорих час с доц. Томова за 18 г.с. в МЦ София, 70 лв каза, че струва вече там феталната ехография. На 28.02 сме и ако бебе реши да покаже, може и полът да се види  Grinning Има ли друг, който ще се преглежда (или вече да е бил) в този МЦ?

леко бременеене на всички очарователни августинки и се пазете!

# 221
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 392
И аз тези дни трябва вече да се обадя на Томова. Ще ми кажете ли къде, освен в Св. Лазар и този МЦ гледа. Знам и за Педиатрията, но... newsm78. И дали аз си избирам къде да ме гледа или тя казва? А също и цените на различните места?

# 222
  • Мнения: 829
Гита, за педиатрията знам, че за да се вредиш с направление, т.е. без да платиш, трябва месеци преди прегеда да се запишеш освен, ако това не са градски легенди, де за другите места не знам цени, преди е преглеждала и в МЦ Фемина, чувала съм, че имат добра апаратура, но не съм ходила там. Обаче действай, щото аз "исках" прегледът да е в 17гс, та ако нещо, не дай боже, да има време и за БХС (евентуално въпреки че като цяло не съм навита на това изследване), но тя ми насрочи прегледа за 18 г.с. Сигурно е много натоварена... или пък греша и тя предпочита да гледа в 18гс, та да се вижда повече...  newsm78

какво мислите?

# 223
  • Мнения: 998
За киселините ми донесоха от Франция - Renie се казват ако имате възможност някой да ви донесе наистина вършат много работа!

# 224
  • Мнения: 200
 Беличка и моето гадене все още продължава и  най - странното е че основно вечер ми става много лошо. Имам чувството, че започва да ми се повдига след 17 ч., защото вече сам изморена и кръвното ми пада, а мога да кажа, че пчти всяка вечер повръщам. Вече се притеснявам това да не вреди нещо на бебчо. Вече нямам търпение да отидем на лекар в събота и да го видя. Досега съм го виждала само веднъж като оформено бебе и беше още в началото.
 И мен ме болят и сърбят гърдите, но аз все още с нищо не ги мажа. Чувала съм дхубави неща за това масло на Икаров против стрии, но аз ще пробвам нещо друго. Една масажистка в София ми забърка преварена мас в мляко, която аз си подготвих, смесия я с някакви екстракти и масла и се получи хомогенна смес като разбит белтък и мирише страхотно, въобще не се усеща мириса на мас. За това ми каза моя приятелка, която беше бременна миналата година и е много доволна от крема, който забърка масажистката. След раждането няма никакви стрии и нацепвания. започвам да се мажа от тази вечер, че напоследък много взе да ми расте корема и трябва да съмм готова за изненади. Напоследък взе и много да ми се похапва   chef, но какво да се прави, ще се дебелее  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт