Бебешката количка - цяла наука за второ висше № 52

  • 30 826
  • 621
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 145
Благодаря за отговора. Вече поръчах кош 0+ защото беше на супер цена, относно размера му, прегледах ръста в картона на голямото си дете, би трябвало и на бебето да му е добре до 6тия месец.

# 256
  • Мнения: 201
Никой така и нито във Вис Виталис, нито в Айко, нито в Рая Тойс ми даде инфо ще излиза ли нов модел на Balios тази година. В сайта на Cybex също не откривам. Някой знае ли нещо?

# 257
  • Мнения: 16
Здравейте, нз дали е подходящо да питам точно в тази тема, но ще пробвам.

Търся количка, която да е по-компактна в сгънато положение, тъй като багажника на моята кола е малък. Вчера пробвахме с Easywalker harvey2 и не влиза за има няма 2см.

Въпросът ми е - освен за големината за какво друго в важно да гледам? Какви гуми за Софийските тротоари ( да се помпат или не)  и въобще какво друго е хубаво да вземе предвид. Първо детенце ни е и сме малко неориентирани🤗

Привет, и за нас е първо дете, с малка кола сме, Опел Корса 2020, багажника е малък, също сме и на 2ри етаж без асансьор. Миналия уикенд ходихме в няколко магазина да гледаме. От всички, които видях и бях набелязала предварително честно казано само Cybex Balios общо взето отговаря на критерия за лекота, лесно сгъване и влиза в багажника. Чиполино изобщо не препоръчвам-изключително запарващи и кофти материи. Тутис и Буба онлайн ги бях харесала, но са като танк наживо и ще е трудно сама да се справям,защото си тежат, Киндеркрафт - също тежки и модел с непомпащи гуми, което е минус, макар да идват с аксесоари. Easywalker Harvey още не съм тествала, похвали ми ги приятелка, която има модел 3, но те пък ми се виждат доста, доста скъпи за пълен комплект . Ние искаме да отделим между 1000-1400 абсолютен максимум и то за всичко кажи речи. На Balios по-стария модел е доста намален в Айко и много му се чудим Soho grey, идва с адаптери и кошница за кола - 3 в 1 1099лв в момента .Във Вис Виталис има една бежова Venicci намалена на 1300 и нещо, тя е 2 в 1,но пък идва с всички аксесоари, чувалче, чанта, комарник, дъждобран, което ще спести оттам пари. Общо взето това са ни чуденките. Ако някой има отзив моля да пише.
Погледнете моделите на Peg Perego. Аз използвам Veloce и съм много доволна от количката.

# 258
  • София
  • Мнения: 133
Здравейте, търся лятна количка и се колебая между Nuna TRVL и Bugaboo Butterfly, и двете ми харесват и не мога да реша, някой с отзиви. Благодаря Simple Smile

# 259
  • Мнения: 58
Здравейте, последно след голямо чудене между easywalker harvey 3 и това че няма нищо към нея, което доста ме разколебаваше, се спрях на Tutis Mio Plus, та има ли някой с този модел количка, за отзиви... стори ми се добра и с хубави амортисьори???Благодаря ви! Попринцип търся количка която е ставнително лека и ставаща за ниски хора ... 150 аз 165 мъжа ми...

# 260
  • Мнения: 337
Здравейте, спряла съм се на тази марка и модел количка ( kinderkraft everyday 2 in 1), но за съжаление никъде не мога да я намеря във физически магазин, за да я пробвам дали е лека и маневрена.
Дали някоя от вас има наблюдения и ако да, моля да сподели!
Благодаря предварително.

# 261
  • Мнения: 653
Здравейте, спряла съм се на тази марка и модел количка ( kinderkraft everyday 2 in 1), но за съжаление никъде не мога да я намеря във физически магазин, за да я пробвам дали е лека и маневрена.
Дали някоя от вас има наблюдения и ако да, моля да сподели!
Благодаря предварително.

В айко вижте

# 262
  • Мнения: 201
Здравейте, спряла съм се на тази марка и модел количка ( kinderkraft everyday 2 in 1), но за съжаление никъде не мога да я намеря във физически магазин, за да я пробвам дали е лека и маневрена.
Дали някоя от вас има наблюдения и ако да, моля да сподели!
Благодаря предварително.

В айко вижте

В началото и аз бях се спряла на Киндеркрафт. Проверете във Вис Виталис ние там бяхме на Киндеркрафт модели. Тежка ми се стори на мен. Няколко модела бях гледала ,от които единия се оказа и с помпащи гуми, което е минус и се отказах. Купихме си в крайна сметка Cybex Balios ,единствената, която влиза в колата ни и остава и място за багаж...

# 263
  • Мнения: 9 055
Здравейте, последно след голямо чудене между easywalker harvey 3 и това че няма нищо към нея, което доста ме разколебаваше, се спрях на Tutis Mio Plus, та има ли някой с този модел количка, за отзиви... стори ми се добра и с хубави амортисьори???Благодаря ви! Попринцип търся количка която е ставнително лека и ставаща за ниски хора ... 150 аз 165 мъжа ми...
този Тутис :
Лятната седяща количка: 61 x 106 x 119 cm / 10,8 kg
Количка за лежащо бебе: 61 x 107,5 x 115 cm / 10,3 kg
В сгънато положение шаси:  75 x 61 x 40,5 cm / 7,5 kg

Търси си количка към 8 кг. Нормално височината на дръжката е към 105 см, а тази, даже е повече, за ниски хора, търсете по-ниска количка (те повечето са ниски между другото). Носила съм вратичка за кухня 60х60 см и е много трудно да се хване, а тук даже и 60х75см - ще влезе ли в колата и каква част от багажника ще заеме?
Tutis и harvey не могат да се сравняват като марки. Тутис е естонска количка. Платовете и са малко твърди.

# 264
  • Мнения: 17
Здравейте, търся лятна количка и се колебая между Nuna TRVL и Bugaboo Butterfly, и двете ми харесват и не мога да реша, някой с отзиви. Благодаря Simple Smile
Здравейте, от няколко месеца ползвам Bugaboo Butterfly. Много лесно се сгъва и заема малко място в багажника. Седналото положение е супер, не стои, как да кажа - назад, както повечето летни колички, които съм виждала, багажникът също побира доста неща. Като минуси мога да изтъкна: бордът, на който се държи детенцето, се купува отделно,  и вози малко по-твърдо (в сравнение с Easywalker Harvey) и се управлява малко по-трудно с една ръка, но  пък дръжката на мен ми е по-удобна, и бих казала, че не е супер стабилна на моменти. Също като голям плюс, понеже друса малко повече, е че бебчо спи доста време в нея 😁. Не мога да Ви помогна с мнение за Nuna, не съм я пробвала на живо.

# 265
  • Мнения: 20
Здравейте, моля за препоръка за лятна количка, на която всичко може да се сваля и пере. Засега съм харесала Cybex Libelle и Hauck travel n care, доколкото знам при сайбекс всико може да се сваля, дори и багажника. За Hauck също пише, че може, но не съм сигурна дали сенника и багажника могат да се свалят.

# 266
  • Мнения: 53
Здравейте, имам един страничен въпрос към тези от вас, които вече използват колички
и даже са успели леко да надраскат шасито. Simple Smile
Имате ли представа по какъв начин мога да възстановя/боядисам надраскано шаси (черен мат) ?

# 267
  • Мнения: 145
Преди да продам ползвана количка, съм я пръскало със спрей, получи се перфектно. Отидете до някой строителен хипермаркет с количката и поислайте препоръка за спрей.

# 268
  • Мнения: 367
Здравейте, моля за препоръка за лятна количка, на която всичко може да се сваля и пере. Засега съм харесала Cybex Libelle и Hauck travel n care, доколкото знам при сайбекс всико може да се сваля, дори и багажника. За Hauck също пише, че може, но не съм сигурна дали сенника и багажника могат да се свалят.

За Travel N Care мога да ти кажа днес следобяд, имаме я в мазето и ще отида да видя какво се сваля и какво не Simple Smile

# 269
  • Мнения: 53
Благодаря, ще попитам в такъв магазин! А от какъв род е бил този спрей да се ориентирам?

Преди да продам ползвана количка, съм я пръскало със спрей, получи се перфектно. Отидете до някой строителен хипермаркет с количката и поислайте препоръка за спрей.

Общи условия

Активация на акаунт