Имоти за деца и внуци

  • 17 103
  • 575
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 19 107
Ваша си работа. Дано майка ти преживее всичко това.

# 406
  • Мнения: 15 336
Ти може да нямаш от родители, ама на 40+ си имала гръб от мъже, не си била точно на самоиздръжка. А с човек до теб имотите и финансите пак стоят различно в сравнение с някой сингъл с иначе добра заплата.
Няма друго, което така ме втрещява на тоя свят, както когато някой си приписва лично успехи, за които са му подложили други. Такива хора съдбата трябва да ги приземи.

# 407
  • Мнения: 2 674
Очевидно майката си гледа нейния интерес - да си живее със синчето до живот и да му търпи простотията. Никак няма да се учудя, ако той и посегне даже. Виждал го е и не му е пукало.

hechicera_, изобщо не се впечатлявай от такива приказки, а си гони интереса. Защото майка ти, накрая пак ще висне на твоите ръце и заплата.

# 408
  • Melmak
  • Мнения: 3 575
Втори път няма да допусна да висне. Вече не мога да съм майка на майка си. Казала съм й, че слагам отношенията ни на пауза. Много ле боли от нейното отношение и имам нужда от време. Нито я търся, нито ще ходя утре при нея. Работя с психолог и като събера сили и спокойствие, ще опитам да подобря отношенията си с нея.

Алекс, благодсря за подкрепата. Гоня го, то за това съм лошата. Не замитам проблема под килима. Те са си ок. Живуркат си там, а лошата сестра иска дяловете си.

# 409
  • Мнения: 116
Човек на 30+ не трябва да разчита на наследства и дарения от родата, за да има къде да живее…
Човек на 40+ още по-малко

# 410
  • София
  • Мнения: 13 863
Чисто професионалното ми мнение е, че минусите ще са повече от плюсовете. Конкретно за Хечи.
Бих атакувала наследството от бащата, а наследството от майката бих си търсила някой ден след смъртта й, вкл. с публична делба.
Преди това "упражнението" само ще носи приходи на адвокатите, колкото и да са адекватни, но пък и ние от нахъсани клиенти се храним.
Надявам се Хечи след време да сподели как са се развили нещата. И дано са добре за нея!

# 411
  • Мнения: 19 107
Колкото аз имам "гръб от мъже", толкова и hechicera_, и всяка омъжена жена Simple Smile Всяка жена с мъж има неговата подкрепа. Няма общо с наследства и роднини Simple Smile

# 412
  • Мнения: 7 512
На мен стана неприятно само като чета за нахъсаността на съфорумката. За друго трябва да е написан човек, да печели с труда си, да постига сам това, което желае. Семеен тип съм и подобна омраза към най- близките роднини на мога да приема за нормално.

# 413
  • Мнения: 2 674
Те минусите за нея са толкова големи, че ... , в чисто човешки план. Искрено съчувствам. Аз също не съм любимото дете, но родителите ми винаги са се старали да има горе-долу еднакво за двамата, и финансово и като внимание. И пак ми е болно на моменти, че не ме обичат колкото брат ми.
Относно съдебните дела не разбирам и не коментирам, дано адвокатите и са свестни и я посъветват адекватно.

Абе, айде си представете да не те обичат и да го демонстрират по всякакъв начин, пак ли ще сте толкова великодушни.

Последна редакция: сб, 23 дек 2023, 18:31 от alex_jp

# 414
  • Мнения: 18 432
Вземи майка ти да живее при вас. Така ще я откъснеш от влиянието на брата, който всеки ден й въздейства психически. Ще се успокои жената, може да й дойде кураж, да преосмисли случилото се и кой какъв е.
За делата какво да ти кажа. Професионално водя дела за големи суми на работодателя си и това въобще не ме натоварва, тоест действам без притеснение, уверена съм, няма проблем. Един път ми се наложи да водя лично дело (на мои близки). Ама много се изнервих. Беше ми притеснено, страхувах се да не загубя, мислех и за разноските колко ще излязат. Оттогава си казах - ооо, по възможност (да не се налага де) никакви лични дела. Ако ми се породи желание да съдя някого в лично качество, гледам да го игнорирам, защото просто не ми се влиза в този филм пак. (Успеваемостта ми с делата на работодателя е много добра, но това не ми създава никакво желание да си имам и мои лични, напротив - наясно съм колко неща могат да се объркат, колко бавни са някои състави - в момента имам насрочено дело за 2025 г., не е грешка, не е за 2024 г., а за 2025 г.). Така че като чета съфорумката се чудя знае ли колко ще се изнерви. Пожелавам успех, дано да вървят гладко нещата и в нейна полза.

# 415
  • Мнения: 360
Мъжлето ще се пръсне от радост направо, ако домъкне майка си Grinning

# 416
  • Мнения: 14 992
И аз като Фивър, само безпристрастно разглеждам юридическата страна. Още по- рано в темата се изказах, че от това дело за делба всички са губещи, майката може да остане на улицата и да си търси с парите малко жилище в краен квартал, братът ще си има за харчене. А майката не знам дали заслужава това, само защото двете и деца са в конфликт. И съфорумката , нейното ще е пирова победа да получи някаква сума , далеч от пазарната стойност. Не знам, чужд ми е такъв реваншизъм, но всеки си решава как да действа, то тук и темата беше за началния старт на млад човек. И през тази призма ето как се връща в живота, когато ощетяваш едното дете за сметка на другото. Всички са жертви, в това число и бащата.

# 417
  • Мнения: 18 432
Е, едното дете живее с нея, а другото не иска да я посети - кой ще е любимецът, м?

# 418
  • Мнения: 19 107
Четейки тази тема, да се чуди човек как оцеляват хората, които нямат и един гараж от роднините Simple Smile

# 419
  • Мнения: 19 006
Човек на 30+ не трябва да разчита на наследства и дарения от родата, за да има къде да живее…
Човек на 40+ още по-малко

Това е и моето мнение.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт