? Въпроси всякакви ? (2024 г.)

  • 223 423
  • 5 590
  •   6
Отговори
# 5 325
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 17 114
Здравейте, получавала съм много писма тип "фишинг", но за първи път получавам писмо, изпратено от моя адрес, на някого случвало ли, се е и какво следва?
Нищо.

# 5 326
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 491
Може ли да се провери на кого се води имот по адрес?

Да,със сигурност с ЕГН и три имена ,но беше в определена институция за която нямам спомен коя беше..

# 5 327
  • Мнения: 37 016
В кадастъра също може, ако е записан (регистрите им са много непълни). И без ЕГН - само по адреса - давате адреса, плащате малка такса и те казват кога ще има отговор (освен ако не проверят веднага, но обикновено не го правят). Обаче накрая може да се окаже, че адресът се води на починал човек или на някой, който го е продал.

# 5 328
  • Мнения: 69 359
Може ли да се провери на кого се води имот по адрес?

Да,със сигурност с ЕГН и три имена ,но беше в определена институция за която нямам спомен коя беше..

От кадастралната карта безплатно и свободно, като въведеш адреса, ще ти излезе идентификатора на обекта/имота. Тук https://kais.cadastre.bg/bg/Map

С идентификатора може да провериш собственика в АВ електронно, срещу заплащане на такса.
В АГКК също по идентификатора ще ти излезе собственик....има такса.

Но не навсякъде има връзка между данните в Имотния регистър на АВ, и данните в АГКК, та може на двете места да ти излязат и различни хора като собственици.
ИР ти е меродавен в този случай.

# 5 329
  • Бургас
  • Мнения: 1 311
От изи бокс и на мен ми пристигна смс-а.
За връзка с детето ние използвахме часовник тип "майки", само че е Nubi. Имат сайт и много бърза връзка и помощ от тях, тъй като имах въпрос след като го получих. Много сме доволни от часовника, но бързо го сменихме с телефон. Причините:
1. психясвах с подлушването и поради това бързо му падаше батерията. Все ми беше интересно какво си говори с другите деца. Ами детски работи, не е интересно.
2. решихме, че трябва да се научи да си пази вещите. Поверихме му стар телефон на отговорно пазене. Беше горд.
3. навън връстниците му бяха/са с телефони.
Моето мнение е да дадете на детето някой стар смартфон и да му се доверите. И някоя стотинка, че се втурват всички я за вода, я за ледени близалки, я за някоя интересна вафла. Аз му давам по 2-3лв. на стотинки по 10, 20 и 50.

# 5 330
  • Сф
  • Мнения: 4 827
Дайте идея за подарък за двоен празник. Ще празнуват кръщене на едногодишно и годишнина от сватбата.
Мислех за подаръчен ваучер за нощувка в някой хубав хотел, ама бая пара излизат хотелите, които гледах.

# 5 331
  • под тепетата
  • Мнения: 9 595
Фотосесия?

# 5 332
  • Мнения: 3 306
   Инвестиционно злато. Да го правят после каквото поискат.

# 5 333
  • 🌊
  • Мнения: 97
Има ли някаква специфика при хербаризирането на слънчоглед в домашни условия или е стандартното, здрави притискане между две страници?
Получих много специален букет и искам да го запазя

# 5 334
  • Мнения: 605
преди години тук в този форум имаше една група привърженички на "Йога с Таня " ,
 някой сеща ли се коя беше тази група

# 5 335
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 569
в темта за "спортуващи" ще я намериш

# 5 336
  • Бургас
  • Мнения: 1 311
Има ли някаква специфика при хербаризирането на слънчоглед в домашни условия или е стандартното, здрави притискане между две страници?
Получих много специален букет и искам да го запазя
Ако искаш да запазиш целия букет, вържи го с въже от естествена материя, например канап. Вържи го там, където е вързан на букет, панделката където е. И го провисни с главата надолу. Може да го вържеш за закачалка, за плафон, който е на тавана, да опънеш малък "простор" някъде в дневна стая, която е хем проветрива, хем не е външна част или тераса. Така букетът ще изсъхне и ще запази формата си, и ще бъде красив. Щом изсъхне, го сложи в плетен кош за цветя, глинен съд или каквото ти харесва.
Това е начинът да се сушат букети.

# 5 337
  • Мнения: 1 089
Здравейте!
В издирване съм на наистина удобна възглавница за сън. Писна ми да се будя като бита.. Sad

# 5 338
  • Мнения: 42 204
Здравейте!
В издирване съм на наистина удобна възглавница за сън. Писна ми да се будя като бита.. Sad

Съчувствам ти, много възглавници смених и все не е моето. Но преди седмица от една промоция в Юск си взех възглавница с много добри характеристики (90% пух и само 10% перца, с три отделения). Намалението беше жестоко. И определено съм доволна. Но не смея да препоръчам, защото един харесва такива, друг онакива... Ако прочетеш отзивите ще видиш, че има и около 10% недоволни. Основно, защото била много мека и се сплесквала. Ми нормално, това е пух. Но аз купих и непромокаем протектор и той я държи някак по-стегнато и стана още по-добре. Вариант е и да вземеш две. Може и лично да я купиш, аз така направих - първо я опипах Simple Smile
Става и за по гръб, и по корем, и настрани. Освен това може да се оформя - ако искам по-висока я посплесквам отстрани и готово.

https://jysk.bg/spalnya/vuzglavnici/s-estestven-pulnezh/vzglavni … 0-kronborg-loftet

# 5 339
  • Мнения: 15 329
Може да не е от възглавницата. За добър сън на мен лично ми трябва твърд матрак и средно твърда ергономична възглавница. Ако някое не е налице, не се наспивам добре.

Общи условия

Активация на акаунт