Да се оплачем... 2024

  • 932 599
  • 15 031
  •   42
Отговори
# 14 370
  • Мнения: 9 034
Очила си купувам от Джой оптик, рамки  със стъкла за 45 лв, имат редовно един щанд с такива оферти. Изобщо не искам скъпи стъкла и антирефлекс.
Освен това си намерих една малка оптика в квартала, Panda optic,  там ми направиха слънчеви с диоптър за 100 лв.

Последна редакция: пт, 21 юни 2024, 09:15 от alina_si

# 14 371
  • ново
  • Мнения: 6 078
Аз не мога да правя компромис с очилата , по цял ден съм с тях и държа на качествени стъкла с всякакви покрития, а те качват цената. Последните ми рамки са метални, до сега все пластмасови взимах. Около 300 лв излязоха. Утре ще поръчам още едни за вкъщи и едни за шофиране,, но за тях ще ползвам стара рамка, та се надявам да мина по-тънко 😊

# 14 372
  • София
  • Мнения: 7 198
Г&В, честита годишнина! Да сте здрави да се обичате!

# 14 373
  • София
  • Мнения: 14 951
И аз съм постоянно с очила, астигматизъм и висок диоптър, изтътени, олекотени и пр. В Джой и подобните - 500 лв. на стъкло, при жената в собствената ѝ оптика - 100 лв. Ами свинщина е.

# 14 374
  • Мнения: 22 562
Аз съм от тези с голямо късогледство, стъклата ми са само поръчкови от няколко години.
Последните бяха по 700лв на стъкло. С отстъпката очилата ми излязоха 1000лв.
Сега ако тръгна да правя нови, гаранция ще е над тази сума.
За фотосолар не мога и да си помисля, там цифрата е двойна и то с голям компромис.

Оплаквам се, че хапнах малко от макдоналдс сандвича на сина. Скъса ме стомаха просто.

# 14 375
  • Мнения: 3 666
Като ви слушам, че за очила си говорите… едно време англичаните идваха у нас да си правят очила, а сега българите ще трябва да ходят до Англия!
Аз съм с висок диоптър далекогледство, прогресивни стъкла, цайс май, тънки и с най-различни покрития. Рамките ми са пластмасови, бутикови, но не помня фирмата. Във всеки случай са уникални - имат обикновено по един брой рамки. Всичко това го казвам, защото очилата ми не надхвърлят $800 май, на всичко отгоре имам застраховка, която покрива над 80%.
Да не говорим, че за хора с далекогледство, които не ги ползват постоянно, има очила по $1 до $5. Вярно, че не са прецизни (не е мерено разстоянието между зениците и тн), но за кратко ползване предполагам стават…. Нямам личен опит, заради късогледството.

Успех на децата утре.
Снощи бяхме на концерт - Деветата симфония на Бетовен. Беше чудесно! Обаче днес съм изморена….И навън е хем горещо, хем влажен въздух, хем гърми и трещи!

# 14 376
  • Мнения: 14 040
И канадският долар е нещо от сорта на 1,30лв грубо, та 1000 и нещо лева за очила са си на практика същото. Е, стандартът на живот и на заплащане в двете държави няма нищо общо но това са подробности...
Такива евтини за четене дето там би си ги взела от Уолмарт и тук има откъде да си вземеш, но за нормални очила става убийствено. Късогледа съм и аз, минус 5,5 диоптъра, та имам какво да промрънкам по темата, не е като да няма.

# 14 377
  • Мнения: 3 666
И канадският долар е нещо от сорта на 1,30лв грубо, та 1000 и нещо лева за очила са си на практика същото. Е, стандартът на живот и на заплащане в двете държави няма нищо общо но това са подробности...
Такива евтини за четене дето там би си ги взела от Уолмарт и тук има откъде да си вземеш, но за нормални очила става убийствено. Късогледа съм и аз, минус 5,5 диоптъра, та имам какво да промрънкам по темата, не е като да няма.
Е същото може да е, но като отразиш разликата в заплатите плюс застраховката, която изплаща голяма част, не е баш същото. Предполагам, че материалите идват от същите източници и са на сходна стойност. Да не говорим, че аз съм специален случай - висок диоптър късогледство с астигматизъм, прогресивни стъкла. За да бъдат тънки и да влизат в нормални рамки трябват високо качество стъкла. Иначе ще изглеждам ужасно, а аз съм суетна! Wink
Пропуснах да кажа, че са застраховани и след като се бяха надраскали от пясъка в България ги смениха безплатно в рамките на 24 часа.

# 14 378
  • Мнения: 14 040
Така де, това казвах че не е нормално цените да са еднакви където живееш ти и където аз. А те са такива и за доста други неща, не само за споменатите очила. Дерат ни по няколко кожи тук и някакси успява да минава за нормално...

# 14 379
  • Мнения: 5 667
Успех на седмокласниците!

# 14 380
  • Пловдив
  • Мнения: 23 985
Моя синковец N3 каза, че си е сметнал точките и бил вързал 80 точки по български. От там нагоре да видим.
Аз не съм сигурна до колко помни какво е правил.

Такива евтини за четене дето там би си ги взела от Уолмарт и тук има откъде да си вземеш, но за нормални очила става убийствено. Късогледа съм и аз, минус 5,5 диоптъра, та имам какво да промрънкам по темата, не е като да няма.
Има от къде. Аз редовно виждам.

Последно някъде видях в Билла, не се будалкам, имаше очила преди касите. Май и в Кауфланд съм виждала.

Последна редакция: пт, 21 юни 2024, 07:29 от Янтра

# 14 381
  • Мнения: 2 041
Това в магазините са очила за четене, с годините почти всички имат проблем с близкото виждане.

# 14 382
  • Мнения: 8 027
Успех на седмокласниците днес!
И на дъщеря ми на последния изпит от сесията!

# 14 383
  • тук и там
  • Мнения: 11 796
Щях това лято да си правя очила в БГ, но като ви слушам-може и да се откажа.Моите преди три години мисля ги правих -бифокални, фотосоларни-с рамка Майкъл Корс-700 евро, като в цената се включват и още един чифт очила само  за четене, (тях бонус ги водеха-безплатни , плащаш  само едните  очила , по-скъпите ).За безплатните-пак ти си избираш рамката, не са някакви смотани.

Успех на децата днес!

Последна редакция: пт, 21 юни 2024, 10:14 от Кайсия

# 14 384
  • Мнения: 1 027
Успех на седмокласниците! И на моето също! 🍀
В Кауфланд има очила с (+) диоптър за по 5 лв. 🤓

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт