С какво ви дразнят свекървите? -- 153

  • 33 413
  • 744
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 14 992
Римона, определено не ти е любим герой. Дразни те с присъствието си, няма какво да ни убеждаваш, че контактът ви е лек и безпроблемен . И нищо странно няма в това, дори е нормално. И аз си бях напрегната постоянно с моята първа, дори получих от стрес първите обриви по ръцете, когато веднъж дойде, а мм взе детето да спи при него, и аз спях с нея на ъглови легла 🤣. Тя нощем стенеше дори, за да ми покаже колко страда. Та не че не съм го преживяла подобен негативизъм, нямаше бг мамма тогава. Просто трябва да се изясниш за себе си какво точно искаш от нея, и да го артикулираш ясно.
С такива разнопосочни сигнали всяка би се объркала. Имаш ли отговор как свекърва ти ще изгради контакт с внучето, щом не и го давате у тях, а гостуванията и при вас са толкова тегави за теб?

# 661
  • Пловдив
  • Мнения: 23 998
Римона, определено не ти е любим герой. Дразни те с присъствието си, няма какво да ни убеждаваш, че контактът ви е лек и безпроблемен . И нищо странно няма в това, дори е нормално. И аз си бях напрегната постоянно с моята първа, дори получих от стрес първите обриви по ръцете, когато веднъж дойде, а мм взе детето да спи при него, и аз спях с нея на ъглови легла 🤣. Тя нощем стенеше дори, за да ми покаже колко страда. Та не че не съм го преживяла подобен негативизъм, нямаше бг мамма тогава. Просто трябва да се изясниш за себе си какво точно искаш от нея, и да го артикулираш ясно.
А мъжа ти къде спа тогава?!?!

# 662
  • Мнения: 2 735
Имаш ли отговор как свекърва ти ще изгради контакт с внучето, щом не и го давате у тях, а гостуванията и при вас са толкова тегави за теб?
Да, имам. Никак няма да изгради. И не защото ние не пускаме детето, а защото тя никога няма да заяви, че иска да ѝ го оставим и да го гледа. Предпочита да хване книжка и по цял ден да чете и гледа сериали и не смятам, че това е лошо, щом това я прави щастлива съм ок, но тук вкъщи тези неща ме дразнят, ако ги прави, защото уж идва да изгражда тази връзка, за която говориш ти, а всъщност не точно. И смятам, че съм в правото си да ме дразни в конкретно последния изброен случай.
А, даже сега като спомена се сетих за един случай, в който ММ ѝ спомена, че като поотрасне детето, ще ѝ го оставим на село да поседи при нея, а отговорът ѝ беше - „ама то ще плаче за вас и ще иска да си е вкъщи”. Много се стресна да не би наистина да ѝ се остави детето.

# 663
  • Мнения: 19 106
Идва да го види. И то да я познава. След години ще се види ще имат ли връзка и каква. Ако обаче не й даваш достъп, до него, да - няма да имат връзка със сигурност.

# 664
  • Мнения: 2 735
Ама какъв достъп да не ѝ давам бре хора? 🤣 Тя се чуди и мае как изобщо да не го гледа, ако може само с видеоразговор, че там по-бързо се оправдава, че трябва да затваря, вие говорите за достъп да го види…. 😀
Ох, посмях се.

# 665
  • Мнения: 2 346
Наистина от много далечни кладенци носите вода. Оставете човек да се оплаче.

# 666
  • Мнения: 19 106
Ами добре, не иска да го вижда. Не я кани и я отрежи. Голяма работа не е Simple Smile

# 667
  • Мнения: 14 992
Наистина от много далечни кладенци носите вода. Оставете човек да се оплаче.
Тя сега лично я е призовала, а се оплаква, че я дразни. Значи, все пак, може да разчита, че ще се погрижи за болното детенце.
Хем я вика, хем се оплаква.

# 668
  • Мнения: 1 031
Римона, и преди ти бях писала, ти всъщност какво точно искаш? Отговори си на този въпрос честно.
Ако искаш връзка баба внуче, каквато има твоята майка с детето и същите отношения, разбери, че не можеш да промениш голям човек и да го превърнеш в друг. И колкото по-малко очаквания имаш, толкова по-добре ще си ТИ. Мъжа ти да се оправя с майка си и точка. Като дойде и легне с книжката си хвани чантата и излезни, не готви и не я обслужвай. А и не е задължително баба и внуче да имат силна връзка, то насила не става. Аз обожавам едната си баба, другата не ме искаше. И голям праз! Пак станах човек.
А за задължението някой да ви пази децата просто не създавайте деца с тази идея, а когато сте готови да ги гледате без чужда помощ.

# 669
  • Мнения: 2 735
Призовала съм я, за да види ММ, че обещаното не е като даденото.

По последното изречение на Боряна ще кажа само, че спокойно си се оправяме и сами, идеята беше чисто провокация от моя страна, защото той е този, който вярва, че ще се притече на помощ майка му, която като е обещавала да е мислила и да е била искрена.

# 670
  • Мнения: 13 847
А така, да си дойдем на думата. Правиш всичко възможно, за да смразиш син и майка. Браво!

# 671
  • Мнения: 14 992
Много мазохистично🙂.
Очакваш тм да спре да уважава майка си ли ?
Спирам да пиша по този казус. Провокация. Да,бе, да. Настройване, подмолност, коварство.
И то на каква цена.

# 672
  • Мнения: 1 031
Ето точно там ти е грешката. Сама си създаваш проблеми, щото държиш да е по твоя начин. Остави ги да се оправят, да не те смрази мъжа ти теб накрая. Че подмолните игри и до това могат да доведат. И вместо щастливо семейство с дете и свекърва надалеч, да се превърнете в орел, рак и щука и всеки на негова страна. И това при условие, че може въобще да не си го причиняваш. Но ти държиш мъжа ти да е на твоето мнение.

# 673
  • Мнения: 2 735
Не аз давам обещания, които не възнамерявам да изпълня изначално.
И аз спирам по казуса, ясно е, че на свекървите в темата не им изнася.

# 674
  • Мнения: 19 106
Значи и мъжът ще почне да се дразни, че сравняваш неговите и твоите родители, да знаеш. Това, че твоите са отзивчиви, не е твоя заслуга. Нито, че неговите не са, е негова вина. Просто е.

Общи условия

Активация на акаунт