Сполучливи имитации на маркови парфюми - 55

  • 37 986
  • 669
  •   3
Отговори
# 525
  • Мнения: 51
На някой да му са се мяркали Guerlain Shalimar Souffle-та или Mon Guerlain Florale ?

# 526
  • София
  • Мнения: 449
Ммм, да кажа по две думи за Бърбъри годес и Върджин Айлънд на Заг... Основната идея на Бърбърито е тук, обаче има една нотка, която се промъква и не ми допада особено. Ще го оставя да отлежи. Иначе е траен. За Върджин не знам какво да кажа. Усещам бергамот и някаква сладост, но не е кокос, не е и ванилия. Кексов ми е, както им казвам на тези парфюми. Нищичко не се променя вече два часа. Хич не съм впечатлена, ама хич! Какъв остров, какъв кокос, не знам... Ще му дам шанс, но се съмнявам да се сработим. Иначе е унисекс към дамски. Оф, много му се надявах, харесвам Крийд по принцип.

# 527
  • Варна
  • Мнения: 487
Ще му дам шанс, но се съмнявам да се сработим. Иначе е унисекс към дамски. Оф, много му се надявах, харесвам Крийд по принцип.
И аз с на ЗАГ съвсем ново пуснати в продажба аромати съм се сблъсквал със същото. Но след отлежаване, наистина има промяна и то към много по-добро. Дори при някои все едно абсолютно друг парфюм съм си купил. Последно така бе с LV Meteore.

# 528
  • Мнения: 872
Пристигна ми парфюмът на Латафа.
https://perfumesfromdubai.com/product/mazaaji
Сутринта си пръснах на ръката и се разочаровах.
Представях си пудрени рози с Нероли и лек мускус.
Греда. Има една нотка в началото на сироп за кашлица. Рози в началото не усещам. Минава може би половин час за да започне да мирише на рози.
Обаче не ми допада изобщо.
Не е от най-леките и по-скоро е за есен ,зима. В наше село има магазин за арабски парфюми (проверих тази сутрин) ,защото съм тъпа да не проверя по-рано.
Та може би ,ще отида на място някой ден за да пробвам други аромати и да не поръчвам на сляпо.
Другият ,който е за подарък не съм го отваряла и се надявам да не е за боклука. Имитация е на Диор Саваж.

# 529
  • Мнения: 2 243
От Гиза и аз оценявам Уханието,Омайната тубероза и Шанел Габриел есенс като много красиви,от които съм пробвала само третия и се е получил много добър dupe👍.За първите два,които са имитации на Амуаж,мога да кажа,че са супер излъчващи,плътни,красиви.Поръчах ги с голям интерес,понеже нямам опция да пробвам оригиналите,а и цените вече ми идват в повече,дори и да ми харесат.За пореден път отлично представяне от Гиза.Имам още няколко за мъжете,ще ги поразучим и ще пиша и за тях.
А също утре Плажът ще се разносва😀,дано ми хареса.

# 530
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Номерата на Баргелло и съответния парфюм.

# 531
  • Мнения: 4 751
Вчера си взех туберозата от Гиза и ми е  топ! Наистина много тузарски мирише на old money хехе 😀
Поръчах и още един On the beach ,имитация на ЛВ ....ма нещо не мирише на нищо 🙄 Рол он е...ако има значение
И един въпрос има ли добра реплика на Terre d'Hermes  -за мъже?

# 532
  • Мнения: 2 829
Хермес на Мартинес е превъзходен

# 533
  • Варна
  • Мнения: 487
Вчера си взех туберозата от Гиза и ми е  топ! Наистина много тузарски мирише на old money хехе 😀
Поръчах и още един On the beach ,имитация на ЛВ ....ма нещо не мирише на нищо 🙄 Рол он е...ако има значение
И един въпрос има ли добра реплика на Terre d'Hermes  -за мъже?
Terre d'hermes ми е един от най-неохотно носените аромати. Въпреки това не мога да не призная оригиналността и присъствието на аромата. Имам много стара партида от Камея и е много акуратен спрямо оригинала. Добро копие е и Jfenzi от mecenatshop. Колко пъти и оригинала съм тествал в различните варианти по години(Flacon Н) , но така и не ми допадна.
Единствено оригиналът Eau Givre ми е сравнително приятен и мисля да си го взема от Гиза, ако са го налучкали.

# 534
  • Мнения: 2 006
...И един въпрос има ли добра реплика на Terre d'Hermes  -за мъже?
Terre d'Hermes е един от най-най-най любимите ми парфюми от поне  17 г и не оставам без него( оригинал). За съжаление добра негова реплика не съм намерила все още. Най-близкото, което съм пробвала и имам е това Расаси - Fattan Rasasi
https://www.fragrantica.com/perfume/Rasasi/Fattan-53484.html

# 535
  • Мнения: 1 860
О,този и аз го имам.
Не съм му голям фен, но лятото го комбинирам с Булгари Нероли и става приятен за носене.

# 536
  • София
  • Мнения: 5 206
Случайно се озовах пред един малък нефирмен Рефан на Ломско шосе файнъли 🙃
Arabian Tonka / Montale пробвах, голямо бижу е! Не мога да си го представя на жена, обаче, и ако приемете съвета ми, не поръчвайте на сляпо.
Тежък е, изпипан, многопластов и с интересно развитие.
На другата китка пръснах от тяхното Кирке.
Там всичко ми липсва, точно както и при версията на Заг. Le Parfum остават с най-добрия Кирке според мен.

# 537
  • Мнения: 211
Взех си пратката от Гиза - Омайната Тубероза и Angel Muse. Напръсках се много, много добре с Музата, засега съм с добри впечатления. Доста е прекрасен : D Дано да се държи добре във всяко едно отношение, имам големи очаквания.

# 538
  • Мнения: 2 243
А аз днес пак с Ухание на Гиза,тъна в разкошни ароматни акорди😀,Плажът отлагам за утре😂.
Ре,поръчах и аз от Нотино тази чудатост дето хвалиш,кажи малко повече суперлативи,че ми стана съвестно тази седмица бая аромати събрах,та се чудех дали имам нужда и от тази Латафа😀.

# 539
  • Мнения: 667
Ей,момичета разпалвате ми любопитството тука със всички тези Ухания и латафа, напоръчах си всичко , сестра ми ги взе от Спиди , а аз само се облизвам и чакам да се прибера от чужбина че да си го пръскам, подстрекатели такива 😃 иначе да кажа на заг номерата 590 HF и 385 SP са страхотни пролетни наситени и трайни аромати, не знам колко са сходни не съм запозната с тези оригинали и честно казано нямам и желание доволна съм от тези много

Общи условия

Активация на акаунт