Сполучливи имитации на маркови парфюми - 55

  • 41 455
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 881
Е,да, нали си му фен .

# 676
  • Пловдив
  • Мнения: 13 532
Днес душнах този в Лили, много ми хареса, но за около час-два изветря.
Идея чия реплика е?

# 677
  • Мнения: 1 167
Според Гугъл на Black Opium.

# 678
  • София
  • Мнения: 5 265
Актуалната цена на Заг / магазина на Борис / е 0.33 лв / мл.
Тоест има 10% увеличение спрямо края на миналата година, когато съм бил за последно.

# 679
  • Мнения: 1 881
Кои  Амоуаж имитации на Гиза са сполучливи?

# 680
  • Мнения: 1 941
Всички😂. Вече зависи какво харесваш...Аз имам и мн харесвам Memoir, за брат ми взех Interlude-страхотни....Имам и другите,но не са ми любими,иначе са добри....

# 681
  • Мнения: 2 013
Всички😂. Вече зависи какво харесваш...Аз имам и мн харесвам Memoir, за брат ми взех Interlude-страхотни....Имам и другите,но не са ми любими,иначе са добри....
+1. Много добре направени са,въпрос на предпочитание!

# 682
  • Мнения: 160
Кои  Амоуаж имитации на Гиза са сполучливи?


Аз имам

D267 Магма Ексклузив Memoir Women Amouage
D323 Ухание Guidance Amouage

И двата много ги харесвам и нося...страхотна трайност вадят.Flowers Hibiscus
Имах други на Амуаж от Гиза, но ги размених, тъй като не ми бяха по вкуса. Общото им качество е, че са супер присъствени и шлейфови.

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 11:28 от Bonbonche

# 683
  • Мнения: 585
Всички😂. Вече зависи какво харесваш...Аз имам и мн харесвам Memoir, за брат ми взех Interlude-страхотни....Имам и другите,но не са ми любими,иначе са добри....
Каква трайност имат?

# 684
  • Мнения: 1 380
Не всички на Гиза са шлейфови. Не всички са и трайни. За мен качеството им е 1:1 с това на Аристеа, Мартинез, Д&Р, дори с тези на Заг Зодиак и Рефан и др. Който парфюм си е траен /поради естеството на съставките си/, той си е траен и при Заг и при Рефан и при Гиза. Който не е, не е при никой от тях. Изброените са си трайни поради естеството на самия аромат.
Привлекателното при Гиза е, че Милка предпочита да зарежда от по - неразпространените парфюми, това е единственото привлекателно за мен. И до там. Защо и останалите не го правят - не знам. Зареждат очевидно от едно и също място.
Сравнявала съм парфюми, на които имам оригинала, с имитациите на Гиза и с имитациите на  останалите /да не ги изреждам отново/ - нищо в повече не са нито като прилика, нито като технически показатели /трайност, наситеност, шлейф и др./.

# 685
  • Мнения: 1 941
Солар,ти явно си "вдигнала мерника" нещо на Гиза 😂😂😂😂😂...Иначе не мога да си обясня тези изказвания напоследък....За мен има лека разлика в ароматите(нотките) между различните марки. Вземала съм един и същи парфюм от поне 4 фирми...Преценявам си за мен кой е най-удачен(по миризма,не по цена)...и оставям него. Никога цената не ми е била определяща за имитационна парфюмерия-все пак не говорим за суми като при оригиналите...Относно трайност и шлейф съм съгласна-завиди от съставките на парфюма,така е и с оригиналните парфюми....

# 686
  • BG-DE
  • Мнения: 5 092
Аз нямам лични наблюдения от Гиза но преди време, водена от хубавите мнения за тях в темата, ги препоръчах на моя позната. Не помня какво точно поръча тя но мнението й беше точно като на Солар, нищо по-различно от останалите фирми.

# 687
  • Мнения: 160
..Та, поне Jo malone.........ако може да ме посъветвате за ароматите, иска ми се нещо свежо, не толкова сладко,нямам къде да ги пробвам  Simple Smile))))))))..
За мен свежи са следните:
https://makeup.bg/product/560812/
https://makeup.bg/product/561183/
https://makeup.bg/product/561193/
https://www.notino.bg/jenny-glow/wood-sage-parfjumna-voda-uniseks/
Всеки от тях като име е много близък до името на оригиналите на JM и във frangrantica може да прочетете как са описани и какви са им пирамидите.Аз от там съм се ориентирала,доста точно са описани.
Потрвърждавам, че цитираните аромати са свежи и хубави. Аз също ги имам.
Мога да препоръчам и следните:
Freesia and Pear - цветен и свeж
Peony - цветен и свеж
Pomegranate - с аромат на борова гора, мнооого хубав и траен

Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 19:05 от Bonbonche

# 688
  • Мнения: 1 380
Не, the_demon, не съм им "набрала", надявам се, че не поставяш под въпрос финансовите ми възможности, както и пристрастеността ми към парфюмите..Просто считам, че не е ОК да ме правят на глупачка....
Уоманити, Табако ванил, Ла пантер, Долче гардън, Ейнджъл шеър, Гуд гърл, Блек орхид, Блек афгано,  ...да не продължавам..../Списъкът ми не е изчерпателен/....Всички изброени имат /СПОРЕД МЕН!/ по - добра имитация от тази на Гиза.
На Гиза ми харесват няколко /все такива, които само Милка ги е поръчала, никой друг - у нас, имам предвид/: Italica, Cuir Béluga и Blossom Love.
Hands V

# 689
  • София
  • Мнения: 2 166
Вчера бях в магазина на Гиза: Отнесох Prada - Paradox и Mugler - Goddess.
За Парадокс мога да кажа, че е изключително добре направен и доближаващ се до оригинала ( Преди 2 дни минах през летище където тествах оригинала, та впечатленията са ми пресни )
Goddess - още не е узрял, чакам да усетя кокоос и ванилия, който според мен ще е идеален аромат за лятото.
Но това което най-много ме впечатли е, че след като пръснах на китката ( купих си ги като спрей ) , кожата след това седеше много мазна от маслото и въпреки че си мих ръцете няколко пъти аромата продължаваше да се усеща.
Имам парфюми от Заг, Рефан, D&P,  Muscent - но в нито един няма такова количество масло. Донякъде е + това, но...аз обичам да пръскам и в косата и понякога получавам мазни кичири от парфюма  Relaxed

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 22:10 от Silver_Mist

Общи условия

Активация на акаунт