ДЕСЕТИ клас - Тема 2

  • 34 003
  • 696
  •   3
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 2 011
Благодаря ви, момичета Kissing Heart
Тя иска да учи испански, посъветвах я да е като втори език, може да надгражда на школа. Никога не са били на уроци или курсове по АЕ/1 година всъщност бяха с учител, но за да изпуснат напрежението в 6.клас/, затова така я посъвитвах. Испански иска и това е, но два нови езика - ФЕ и ИЕ, ще й дойдат в повече, много е съвестна и знам, че ще се пренатовари.
magi_sveta, благодаря ти, ти си знаеш защо Kissing Heart

# 691
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 956
Момичета, каквото и да са изкарали децата на матурата, прегърнете ги! Справили са се чудесно. Hug Училища има, важното е да попаднат в своето. Heart

Аз, пък и децата, когато коментирахме училища в 7 клас, винаги слагахме на първо място онова, което те искат (в случая език), а след това и локация. За мен си е важно да се пътува лесно и не по 100 часа в една посока.
За 31-во да кажа: испанският не им е сила (поне от познати деца в тези паралелки). Но май вече имат нов учител, за който се говори много добро. Мога да разпитам. Английските паралелки са на много високо ниво, както и немската.
В този ред на мисли една презентация за час по английски от немската паралелка (чети/гледай между редовете и разпознай Stuck Out Tongue Winking Eye).
https://fb.watch/t1AUD76B6L/?mibextid=KsPBc6

# 692
  • София
  • Мнения: 2 218
Моята наборка в 1во с испански и английски сама започна да учи паралелно китайски и френски. Та ако на детето му се отдават езиците никога не са в повече. Kissing Face

# 693
  • Мнения: 2 836
Дами, дали някой може да помогне с някой pdf на Радичковия "Ноев ковчег"?

# 694
  • София
  • Мнения: 4 915
Относно езиците кой да е първи и кой втори, ще споделя едни мои мисли върху ситуация, която при нас се получи случайно, но за добро. Ако се избере АЕ за втори ЧЕ и се избере в 12 клас да се държи ДЗИ върху него, матурата е на по-лесно ниво. Т.е. няма да представлява никакъв проблем, тормоз, нужда от предварителна подготовка и пр. и е възможно най-лесната матура с висок резултат. По този начин детето може да се фокусира върху други, важни за него цели - международни сертификати и по първи, и по втори ЧЕ, записване на курсове (каквито му душа иска), задълбочена подготовка по БЕЛ, спорт, танци, гадже и т.н.
В нашия случай второто ни ДЗИ ще е АЕ, който наборът изучава като втори ЧЕ. Ами следващата учебна година ще е фокусирана върху взимане на Кеймбридж- C1 и евентуално ИЕ-сертификат за B1 или B2. За самото ДЗИ няма и пръста си да мръдне, защото всичко вече ще му е в главата.

Anitsa, издирвам и аз. Ако ми попадне, ще споделя. Вчера в два Оринджа не можах да я намеря книгата. Държат по една бройка в магазин и шансът да я намериш на място е никакъв. Ами отказах да обикалям София заради книга. Ако не я намеря електронна, ще я поръчам.

# 695
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 438
Тук има откъсче.
https://gramofonche.chitanka.info/zagolemi/y.radichkov--razni--radio/

И други интересни има Simple Smile

# 696
  • София
  • Мнения: 1 229
Да се запиша в темата в края на 10-ти клас 😊
Успех на всички седмокласници! Дано да намерят училището си ❤
Нашият младеж е много щастлив, че приключи с разказвателните предмети. Остават 2 години, в които ще учат музикални предмети, БЕЛ, математика и мисля философия.
Той понеже доста поработи през учебната година (само турнето в САЩ беше 2 месеца), лятото е решено да е почивка (е, всеки ден свирене по няколко часа, ама това е ясно - но няма да има участия - отказахме всичко). Предстоят няколко пътувания за удоволствие - без музика - това не му се е случвало от години Simple Smile
От матурите аз съм много доволна - 83.5 по МАТ и 81.5 по БЕЛ. Той сякаш беше леко разочарован по БЕЛ, но на фона на всички отсъствия и участия, в музикално училище, аз съм повече от доволна. И от него, и заради прекрасните му учителки и по БЕЛ, и по математика.

Иначе ето как ги предизвикват да се интересуват от литература в НМУ - композират по литературни произведения:
https://www.btv.bg/shows/predi-obed/videos/kakva-e-vrazkata-mezh … literaturata.html

https://press.azbuki.bg/news/novini-2024/broj-25-20-26-06-2024-g … iryat-literatura/

Общи условия

Активация на акаунт