Термин Август 2024 ♥ - тема 5

  • 23 451
  • 733
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 73
Привет,момичета Simple Smile Искам да попитам тези,на които фирмите им осигуряват ваучери за храна дали по време на болничен се прекъсват? Четох различни неща и за това реших,че ако има някоя мама,която вече е в болничен би ми дала актуална информация. Не че е на живот и смърт, но все пак ми се ще да знам как ще съм занапред с финансите докато св роди бебчо. Благодаря предварително ♥

# 91
  • Мнения: 239
Привет,момичета Simple Smile Искам да попитам тези,на които фирмите им осигуряват ваучери за храна дали по време на болничен се прекъсват? Четох различни неща и за това реших,че ако има някоя мама,която вече е в болничен би ми дала актуална информация. Не че е на живот и смърт, но все пак ми се ще да знам как ще съм занапред с финансите докато св роди бебчо. Благодаря предварително ♥
Аз получавах ваучери за храна, но откакто съм в болнични не ми се полагат, както и допълнителни заплащания (учител съм).

# 92
  • Мнения: 551
Това е според политиката на фирмата. При нас има мултиспорт и карта за градски транспорт. С първата ми бременност си ги ползвах и през майчинството, но през второто ни купи друга фирма и те казаха,че картата е, за да ходят служителите до офиса и ми прекъснаха и двете. Поне здравното ми оставиха Joy

# 93
  • гр. София
  • Мнения: 498
Деси, такива, да. Някъде ги водят чувалчета за повиване, на други места антистрес пелени, идеята е една и съща - ръчичките да се прибират, за да не ги мятат и да не се стряскат насън. Не знам дали не са твърде плътни за летните горещини обаче.

Ваучери за храна получавах докато бях обикновен болничен преди майчинството, но откакто влезе 45-дневния, ми ги спряха.

# 94
  • Мнения: 70
И аз имам боцкания, но са леко по-нагоре. Според мен това е бебето?! Някоя друга от вас минала ли е вече преди това? Аз съм в 18+3 и това е от днес. До вчера беше някакъв гъдел, предимно вечер. А сега все едно един голям пръст ме ръчка вляво от пъпа и леко по-надолу. 😁

Ох, много ме развълнува, много обичам такива семейни картини Hug
Момичета, да сверя часовника. От тази нощ имам болка в левия яйчник. Не е постоянна, не е свързана с контракция, продължава една -две секунди. Прилича на боцкане. Като интензитет не е силна. Интервалите между отделните боцкания са различни също така. От няколко минути до няколко часа. Не мисля, че е от разтягане на връзките, защото не се появява при смяна на позиция. Случвало ли ви се е подобно усещане?

# 95
  • София
  • Мнения: 2 661
Моето момиченце вече си го усещам съвсем ясно, онази вечер май усетих дори как се завъртя. Днес съм 20+1. Обикновено вечер като си легна, или след като похапна добре я усещам най-много.
За ваучерите е най-добре да попиташ във фирмата, всяко място е различно. При нас и здравното осигуряване покрива само 300 лв за бременни, което на мен ми е 3 ехографа. Но колкото толкова, за другото си плащам.
Все още не съм купила нищо за бебчето, но вече се оглеждам за малки дрешки, които да ми грабнат окото. Ако нещо много ми хареса, ще го взема. Още помня първите дрешки, които купих за сина ми, две ромпърчета за лятото, както и 3 чифта чорапки, които бяха колкото напръстниче.

# 96
  • Мнения: 1 730
Привет,момичета Simple Smile Искам да попитам тези,на които фирмите им осигуряват ваучери за храна дали по време на болничен се прекъсват? Четох различни неща и за това реших,че ако има някоя мама,която вече е в болничен би ми дала актуална информация. Не че е на живот и смърт, но все пак ми се ще да знам как ще съм занапред с финансите докато св роди бебчо. Благодаря предварително ♥

На мен ми казаха, че ще ми спрат ваучерите във втората година след тези 415 дни. След това - само на майчинство 😒

Хайде да се организираме да протестираме. 750 лв. е...

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 13 637
Me, Myself & I, със сигурност има памучни такива, ако да речем бебето е с потник-боди, отгоре с такава пелена, мисля, че ще му е добре, без опасност от претопляне.

# 98
  • Мнения: 72
Привет,момичета Simple Smile Искам да попитам тези,на които фирмите им осигуряват ваучери за храна дали по време на болничен се прекъсват? Четох различни неща и за това реших,че ако има някоя мама,която вече е в болничен би ми дала актуална информация. Не че е на живот и смърт, но все пак ми се ще да знам как ще съм занапред с финансите докато св роди бебчо. Благодаря предварително ♥
Аз съм в болничен от 1.03 и ми казаха, че ги спират.

# 99
  • Мнения: 103
Вчера бях на ЖК и малкият е топ. Даже изпреварва термина с няколко дни. Докторът, който го направи ни каза да се въздържаме от интимни контакти и да внимавам с движенията. Та от декември ми е доста криво, но вчера докторката каза, че нямам никакви противопоказания и за двете, стига да се въздържаме от акробатики и да не прекалявам с натоварването! Сега почвам да издирвам интересен спорт за бременни в София! :Д

Да се включа и аз по отношение на покупките.
Ние наследихме кошара и повивалник SUNDVIK и отметнахме големите мебели.
Много голямо чудене беше какво да правим с количките... Знам че за след 6+ месеца искам Ергобейби метро и не знаех какво да правя до тогава. Та за сега сме се спрели на Анекс Спорт втора ръка и ще ходим да я гледаме другия уикенд. Ако всичко й е такова като на снимките ще отметна и това.
По-нататък смятам да се разходим до Рошко за консултация за столче за кола.
И сме до тук. Нищо друго не съм взимала, но за изписване вероятно ще вземем комплект от Angel baby, заедно с чувалче.
Едно време и те имаха тези пелени за повиване/ успокояване, но не съм проверявала какво е положението скоро.

# 100
  • Гр. София
  • Мнения: 186
Момичета, как сте вие с изтръпването на крайниците? Вече всяка сутрин се събуждам с изтръпнали ръце, а и през деня ако правя нещо за минута-две с леко повдигнати ръце, дори само от лактите нагоре, също изтръпват. Вече се гримирам на почивки...
Чудя се дали не закъснях с включването на магнезия, пия го от седмица. Всъщност след 2-3 събуждания с изтръпнали ръце, го започнах (след консултация с АГ), но оттогава е ежедневно изтръпването. Много неприятно 🙄

# 101
  • Мнения: 149
Същата съм! 😢 Точно 2 седмици пия Магнерот, но имам чувството, че става по-зле. Вчера даже си поплаках, защото изпуснах чаша с вода и едвам пиша даже в момента… Мама е мед.сестра и АГ-то вчера и каза да поръча от гръцки дистрибутор на лекарства, който внася по отделенията - магнезий на прах от там, че бил много по ефективен и днес ще е тук. Също ми каза, че просто ще облекчи изтръпването, но няма да мине напълно, докато не родя. 😔
Момичета, как сте вие с изтръпването на крайниците? Вече всяка сутрин се събуждам с изтръпнали ръце, а и през деня ако правя нещо за минута-две с леко повдигнати ръце, дори само от лактите нагоре, също изтръпват. Вече се гримирам на почивки...
Чудя се дали не закъснях с включването на магнезия, пия го от седмица. Всъщност след 2-3 събуждания с изтръпнали ръце, го започнах (след консултация с АГ), но оттогава е ежедневно изтръпването. Много неприятно 🙄

# 102
  • Гр. София
  • Мнения: 186
Същата съм! 😢 Точно 2 седмици пия Магнерот, но имам чувството, че става по-зле. Вчера даже си поплаках, защото изпуснах чаша с вода и едвам пиша даже в момента… Мама е мед.сестра и АГ-то вчера и каза да поръча от гръцки дистрибутор на лекарства, който внася по отделенията - магнезий на прах от там, че бил много по ефективен и днес ще е тук. Също ми каза, че просто ще облекчи изтръпването, но няма да мине напълно, докато не родя. 😔
Момичета, как сте вие с изтръпването на крайниците? Вече всяка сутрин се събуждам с изтръпнали ръце, а и през деня ако правя нещо за минута-две с леко повдигнати ръце, дори само от лактите нагоре, също изтръпват. Вече се гримирам на почивки...
Чудя се дали не закъснях с включването на магнезия, пия го от седмица. Всъщност след 2-3 събуждания с изтръпнали ръце, го започнах (след консултация с АГ), но оттогава е ежедневно изтръпването. Много неприятно 🙄

Да, и аз изпускам неща.
Пия магнерот, това ми назначи АГ. Знаете ли как точно се казват тези прахчета?

# 103
  • Мнения: 151
Може да смените магнерот с Диаспорал 400 мг прахчета. Тази форма на магнезий се усвоява много по-добре от тази на магнерот.
Същата съм! 😢 Точно 2 седмици пия Магнерот, но имам чувството, че става по-зле. Вчера даже си поплаках, защото изпуснах чаша с вода и едвам пиша даже в момента… Мама е мед.сестра и АГ-то вчера и каза да поръча от гръцки дистрибутор на лекарства, който внася по отделенията - магнезий на прах от там, че бил много по ефективен и днес ще е тук. Също ми каза, че просто ще облекчи изтръпването, но няма да мине напълно, докато не родя. 😔
Момичета, как сте вие с изтръпването на крайниците? Вече всяка сутрин се събуждам с изтръпнали ръце, а и през деня ако правя нещо за минута-две с леко повдигнати ръце, дори само от лактите нагоре, също изтръпват. Вече се гримирам на почивки...
Чудя се дали не закъснях с включването на магнезия, пия го от седмица. Всъщност след 2-3 събуждания с изтръпнали ръце, го започнах (след консултация с АГ), но оттогава е ежедневно изтръпването. Много неприятно 🙄

Да, и аз изпускам неща.
Пия магнерот, това ми назначи АГ. Знаете ли как точно се казват тези прахчета?

# 104
  • Мнения: 965
AfterShock_2023, защо искаш точно Ergobaby metro? За мен е доста неудобна количка, защото е доста тясна за детето, позицията на седалката е много ниска, сенникът е много малък. Иначе е компактна и заема малко място в багажник на кола. Аз също се бях насочила към нея миналата година и като ходих да тествам и гледам на живо стигнах до този извод.

Аз също бях на преглед в 20та седмица, върви с няколко дена напред. Усещам движения доста често, всеки ден. Много ми е хубаво! ☺

Общи условия

Активация на акаунт