Професионални серии за коса - Тема 163

  • 12 012
  • 153
  •   2
Отговори
  • Мнения: 36 050
Добре дошли в тема 163

Добре дошли в клуба на анонимните маниачки на продукти за коса!
Каквото и да правиш, шкафът винаги остава пълен.
ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари не е препоръчително да четеш тук!  
Има сериозна опасност да станеш колекционер на продукти в името на косата си
Ако все пак продължиш, предупредена си!
 

Вместо запис споделете:


Какво ще купите от намаленията за Великден?


Система за класифициране на косата
Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.

Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
[За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти

Как да изправим косата с четка и сешоар

грижа за скалпа
и още
различните видове протеин и кратко описание на всеки от тях , хидратация
Списък на някои от видовете протеини и хидратанти , срещани в съставите на продуктите за коса

Адсорбация и абсорбация , проникващи и непроникващи в косъма вещества
Някои съставки в шампоаните, които е добре да избягваме
Здравата нетретирана коса не се нуждае от силни протеинови продукти
описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата
]Порьозната коса
Описание методите на използване на продуктите на Керастаз:
И още за Керастаз
шампоани, маски, други

Ревюта на продукти

Терапевтичните преси, които ползваме :
Информация относно Ph
Скрит текст:
Това че продуктите съдържат киселини,не значи че са киселинни...това са аминокиселини...Най-малкото пък Екстеншънист е такъв продукт.
Ниското Ph на продуктите е причината за запечатването,силиконите са друга тема.
Ph на водата е 7,което се води неутрално,но за да се затвори косъмът,Ph-то трябва да е 4,5-5,5/6 най-много.
Ето малко материал
Скрит текст:
The pH, or hydrogenionic potential indicates the acidity, alkalinity or neutrality of a given medium. The pH scale assumes the neutrality at 7.0, and varies from 1 to 14.A substance is considered acid above 7.0, and alkaline below 7.0. At the 7.0 pH, there is an equilibrium between H and OH at the center. The isoelectric point is defined as the moment of charge neutrality in a determined pH. The hair is extremely sensitive to the pH variation of the products applied in its surface. The pH of which a protein or particle has an equivalent number of total positive and negative charges is called the isoionic point. The pH at which a protein or particle does not migrate in an electric field is the isoeletric point.
Its isoelectric point is around a 3.67 pH. The isoionic point is around 5.6.The hair reaches neutrality of charges when the pH is around the isoeletric point. In lightened hair, the isoelectric point is reached at an even more acid pH. It occurs because the A-layer and the epicuticle are rich in cysteine and therefore there is the formation of cysteic acid. Free lipid which contains fatty acids is an important and essencial component of the surface of animal hairs. The freer lipid that is present in this surface layers the lower the isoeletric point of the keratin fibers. Free lipid is important to the adsorption of surfactants and other ingredients onto human hair. The longer the interval between shampoos, the more free lipid and the lower isoeletric point of the hair.
Any product applied on hair that has pH higher than 3.67 causes an increase in the negativity of the electric network of the hair, that is, an increase of static electricity and the repulsion between strands. The fiber surface bears a net negative charge because of its low isoeletric point. Positively charged ions are attracted to the negatively charged surface, thus helping to overcome the electrical barrier for anions.
When the hair is rinsed, the water pH is 7.0. Therefore an increase in negativity occurs and the micelle is repelled (washed out) by the negatively charged strands. The negative electrical net charge generated will tangle the hair and make it hard to comb, thus causing the frizz effect.Besides, in alkaline pH, hair has increased capacity to absorb water. Water penetrates the scales that open, hydrating the strand and breaking the hydrogen bonds of the keratin molecule.Keratin is a spiral, helical molecule that keeps itself in that shape due to chemical bonds between its atoms: Hydrogen, disulfide and ionic bonds and Van der Waals forces.Water causes hydrolysis, that is, temporarily breaks the hydrogen bonds and makes the molecule malleable and consequently, fragile to the hair strand due to lowering in elasticity and increase in plasticity, which means that the wet hair, if deformed, does not regain its original shape. When that hair is wet, the cuticle scales lift, leading to increased cuticle removal, cuticle fragmentation, and cracks to the fiber axis.
От това което аз знам,преди боядисване се мие с ДПШ с високо Ph,за да се почисти и отвори косъма.Боите и окислителите така или иначе са с високо Ph,т.е. алкални.След боядисване трябва да се ползва киселинен продукт,т.е. с ниско Ph,за да затвори косъма.Така се запазват влагата в косъма и пигментите,цвета по-трудно се отмива,косата не се заплита,защото няма триене.
Един пример са сийлърите,новата серия на Редкен(Acidic Bonding Concentrate),на Джойко почти всички продукти...Обикновено,балсамите са такива продукти,но не всички.Ако на някой му е интересно,има лентички за измерване на Ph-то,може да пробва

Предишни теми с акценти:
Скрит текст:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, , 36, , 37, , 38 ,
39 – Продукт/серия, която ще си купя задължително отново и която … вече няма да купя ,  
40 – „Топ 3” маски/балсами ,  
41 – Последно купен продукт ,
42 – Протеинова терапия – каква и колко често? ,
43 – Прическа за Нова Година ,
44 – Хранителни добавки за коса ,
45 – „Топ 3” любими шампоани ,
46 – „Топ 3” любими серии ,
47 – Поражения след студеня сезон ,
48 – Последно използван продукт ,
49 – Най-често използван продукт ,
50 – Преобразяващ продукт за косата,
51 – Най-успешна комбинация с Еластисайзър,
52 – Тип и състояние на косите в темата, любими продукти, комбин … ддръжка като цяло, 53 – Колко пъти давате шанс на един продукт ако не ви хареса в началото?, 54 – Последно използван продукт, терапия, описание и честота на използване,
55 – Kerastas Densifique, всеки ден ли обгрижвате косата си?,
56 – Вълшебна комбинация продукти за обем,
57 – Всеки път ли използвате продукти след шампоана или оставяте … а да си „почине”? ,
58 – Любими термозащитни продукти, любими продукти за изправяне/ … чупване на косата ,
59 – Силно разочаровали ви продукти,
60 – CHI, любим продукт в момента ,
61 – L`Oreal Professionnel, хидратация или протеин се харесва повече от косата ви ,
62 – снимки „преди” и „след” професионалната козметика, спешни п … теин и хидратация ,
63 – „Топ 3” финиш продукти, най-ужасната покупка ,
64 – Опит със слънцезащитни серии, най-добър стилизиращ продукт ,
65 – Успешна и неуспешна комбинация продукти ,
66 – Последователност на продукти при миене на косата ,
67 – Любими рядко обсъждани продукти в темата, серии на различни … яват на косата ви ,
68 – Стилизиращи продукти ,
69 – Есенна грижа за косата, любими хидратиращи и протеинови продукти ,
70 – Сравнение между две серии от една/различни марки, нови прид …  си миете косата? ,
71 – Експериментирате ли с нви продукти и кои използвате най-често? ,
72 – Любим продукт, без който не оставате ,
73 – Любима комбинация продукти от различни брандове ,
74 - Грижа за скалпа, продукти на Алтерна ,
75 - Продукти на Напура ,
76 - Любими финиш, стилизиращи и противокосопадни продукти ,
77 - „УаУ” комбинации, ефективни продукти против цъфтеж, най-чес … онални придобивки ,
78 – Ефективни продукти за засилване на растежа, „ударна доза” п … теин и хидратация ,
79 – Лятна грижа за косата, най-лош използван продукт ,
80 – Описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата ,
81 – Грижа преди и след боядисване, поддръжка ,
82 – Експериментиране с различни комбинации на продукти, терапии … в домашни условия ,
83 – Рядко обсъждани продукти, Олаплекс ,
84 – Резултати от лятната грижа, Living Proof ,
85 – Влага и наелектризиране ,
86 - "топ 5 продукти за всички времена" + кратко описание ,
87 – Заплитане на тила, последни придобивки и първоначални впечатления ,
88 – Началото на професионалната мания за всяка от нас, последни … чални впечатления ,
89 – Любими финиши, термозащита, Маракеш ,
90 – Черен Пе(р)тко ,
91 – Ампули, дълбокопочистващ шампоан, Мароканойл ,
92 – Любими финиши, терапевтична преса, Алтерна Бамбук ,
93 – Бъдещи продукти, Алтерна Хайвер ,
94 – „Топ 5” любими продукти за 2015, празнични прически, Кюн ,
95 – Топ 5” най-лоши продукти за 2015, четки/гребени, Наши ,
96 - ”Топ 3” любими олио финиши, нощна грижа, Лореал Професионел ,
97 – Уплътняване/удебеляване на косъма, обем в корените, Вела ,
98 – Цъфтеж, накъсване, продукт, който отново ще купите, Милкшейк ,
99 – Топлинни уреди, Joico ,
100 – Описание на косите ни, настоящи наличности, анкета ,
101 – Грижа за скалпа, Напура,
102 – При-уош терапии, непрофесионални продукти
103 - Боядисване, терапии при боядистване, изправяне/къдрене
104 - Продукти за лятото, Впечатляващ продукт, Сухи шампоани
105 - Великденски промоции, Великденска прическа, ритуал преди сън
106 - Растеж и подстригване, специални кърпи, хранителни добавки …  хранителен режим
107 - Винаги страхотен, винаги лош продукт
108 - Серия за самотен остров, стилизанти, връхчета
109 - Балсами без отмиване, състояние след лятото, ТОП 3
110 - Денят след миене, стилизанти
111 - Скъпо разочарование, евтино попадение
112 - Анкета любима марка, Eprouvage, винаги наличен продук/серия
113 - Пролетна промяна, най-често ползван продукт
114 - Бременност, сешоари, хидратация
115 - Продукти за дълга коса, топ олио
116 - Продукти за лесно разресване. Любими продукти за зимата
117 - Продукти за нови косъмчета. Грижа при раздразнен скалп
118 - Наелектризиране през зимата.
119 -  Да посрещнем лятото с хубава коса
120 - Летни трикове за прическата през лятото
121-Любим протокол  
122-Любим антифриз продукт
123-Зимни аксесоари
124-Топ продукт 2018
125- Актуални слънцезащитни продукти
126-Любими продукти за дълбока хидратация
127-Как и с какво борим сухотата през лятото
128- Есенен косопад и как се справяме с него 129- Предчернопетъчна или какво ще си купя от намаленията
130-Ченопетъчна-кой какво си купи. Топ продукт на 2019
131-Lanza-обсъждане на марката. Боите, от които сме доволни
132-Любими финиши и продукти за скалп
133-Любими протоколи с описание на косите
134-Снимки на шкафовете с богатства
135- Извънредно положение и грижи по време на изолация.Четки за коса
136 - Летни протоколи; Слънцезащита
137- Любим продукт, който тук рядко се споменава; Новите серии н … з;Опиши косата си
138- Серии за брюнетки и блондинки.Защо спряхме да говорим за Ве … здразнения скалп.
139-Продукти предпазващи връхчетата. Текстуриращи продукти. Скрабове за скалп.
140-Медицински процедури и проверени,работещи продукти за сгъстяване на косата.
141- Отряд за бързо реагиране
142Придобивки от черния петък
143 Любими терапии през зимата § Топ продукт за 2020
144 Коя е най-използваната ви марка през миналата година?
145 Любими тониращи продукти и техники
146 Любими финиши и термозащити
147 Балансиращи серии
148 Продукти на OWAY
149 Продукти на промоция
150 Сполучливи открития/Продукти на Шварцкопф
151 Philip Kingsley
152 Букли, къдрици и обем в корена
153 Бърз растеж, грижа за косата през зимата,плексове
154 Протокол преди и след боя/Специфики на косите ни
155 Любими стилизанти и прически
156 Kerastase, Loreal Pro, Matrix/Чувствителен скалп/Билкови отвари
157 Mediceuticals, Napura, Philip Kingsley/Четки и уреди/Бюджетн … Leave-in продукти
158 Lalga, Lakme, Olioseta/Покупки от черен петък/Терапии за коса и скалп
159 Moroccanoil, Joico, Macadamia - любимци и разочарования
160 Любими продукти и слънцезащити за коса
161 Любими leave-in продукти
162 Грижа за скалпа


Чуждестранни сайтове от които пазаруваме и сме доволни
Скрит текст:
https://www.hqhair.com/ - английски сайт с добри промоции и редовни кодове за намаления,доставката над 75 паунда е безплатна
 https://www.lookfantastic.com/ също английски с почти същите цени и промоции като първия
 https://eu.feelunique.com/brands/shu-uemura/haircare добър сайт,но до скоро безплатната доставка беше над 45 евро вече е 90
 https://www.growgorgeous.com/view-all.list официалния сайт на  Grow Gorgeous  американски,но се разминаваме без митница обикновено
 https://www.bellaffair.at/ австрийски сайт с добри цени има и немска алтернатива,доскоро доставката над 49 евро беше безплатна-вече не е,но с превозвач цените пак са си изгодни
 https://www.bellaffair.at/ още един немски сайт с хубави цени,но пак без свястна директна доставка
 https://www.supershop.de/ - отлични цени на Олаплекс и Себастиян на намаления
 https://www.cocopanda.de/ -Керастаз и Ланза на убийствени цени
 https://www.johnbeerens.com/merken/l-alga Лалга за живеещите извън БГ
https://www.friseurtotal.de/ Немски сайт с много добри цени и множество травъли
И един списък от сайтове от Лунна пътека Heart
 haarshop.nl
- haarboetiek.be
- barberstore.eu
- hbb24.be
- douglas.nl
- salontopper.nl
- cosmeticaxl.nl
- hairandbeautyonline.com
- kapperskorting.com
- myhair.nl
- nicebeauty.com
- hairstore.fr
- johnbeerens.com
- beautybay.com
- hqhair.com
- hbcare.co.uk
- parfumdreams.be  или .de
- allbeauty.com
- kalista-capillaires..com
- nicebeauty.com
- haarwereld.nl
- haarspullen.nl
- hbcare.be

# 1
  • Мнения: 1 982
Бих купила слънцезащитен продукт за коса. До сега не съм ползвала обаче и смятам да започна собствено проучване на тази тема.
Със сигурност сте коментирали през годините, но ще се радвам, ако някой сподели продукт, от който е доволен.

# 2
  • Мнения: 1 340
Благодаря за темата. Имам малка тинеджърка с хубава коса. Покрай великденските намаления ще съм благодарна да препоръчате спрей/препарат за къдрици. Т.е. като навием косата с маша или по друг начин - да има по-голяма трайност. Ще следя и за предложения са шампоан, балсам, терапии за боядисана коса.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 7 715
Честно казано нищо не ми трябва Grinning. Шкафовете се пръскат по шевовете,но крастата си иска чесане,та ако ми попадне на по-човешка цена новата серия на Керастаз ще я придобия Grinning.

# 4
  • Мнения: 1 622
Благодаря за новата тема Simple Smile
И мен ме сърбят ръцете за нещо ново.
Мисля да забърша някоя маска и хидратиращ шампоан.
Иначе днес получих крема на Mi amante от кутия. За първи път ще тествам марката.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 777
Нищо конкретно не се сещам за покупка. От всичко имам достатъчно 🤣
Чакам Dyson Airstrait, уж началото на април ама още го няма..

# 6
  • Мнения: 1 225
Нищо не ми трябва,но ако има добро намаление на някоя хидратираща маска,ще си купя.

# 7
  • Мнения: 241
Благодаря за новата тема. Мисля да си взема продукти за детоксикация на скалпа и регулиране на себума на Напура или SensUs.

# 8
  • Мнения: 544
Благодаря за новата тема Simple Smile
И мен ме сърбят ръцете за нещо ново.
Мисля да забърша някоя маска и хидратиращ шампоан.
Иначе днес получих крема на Mi amante от кутия. За първи път ще тествам марката.
Освен крема и пудрата,какво още има в кутията.

# 9
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 762
Благодаря за темата! Аз имам нужда от нов сешоар, но ще чакам Черния петък.

# 10
  • Мнения: 290
Някой пробва ли вече серията Redken Acidic Color gloss? Моля, споделете впечатления! Blush

# 11
  • Мнения: 370
Здравейте!

Продават ли се гланцове за коса (hair gloss) - търся такъв защото не ми трябва боя, но ми харесва ефекта и искам малка промяна в тона на косата, а е тъмна. В салона в който ходих ми предложиха, но предпочитам да се боядисвам вкъщи

# 12
  • Мнения: 634
Здравейте! Аз планирам да си купя маската К18 или Олаплекс 3 терапията,ако ги видя намалени Blush

# 13
  • Някъде там
  • Мнения: 4 851
bubanka, благодаря за новата тема Flowers Hibiscus
Цитат
Вместо запис споделете:


Какво ще купите от намаленията за Великден?
Наскоро си поднових терапията за растеж на Нугела и маската на марката, които много харесвам.
От намаленията планувам единствено антифирз спрея им за блясък. Преди време съм го използвала и го харесвам, единствено аромата му не ми е сред най-любимите. Хубавото е, че не се задържа на косата Simple Smile




Здравейте!

Продават ли се гланцове за коса (hair gloss) - търся такъв защото не ми трябва боя, но ми харесва ефекта и искам малка промяна в тона на косата, а е тъмна. В салона в който ходих ми предложиха, но предпочитам да се боядисвам вкъщи
Да, продават се такива.Пробвала съм на Лореал преди години и бях доволна.

# 14
  • Мнения: 139
Здравейте! Аз планирам да си купя маската К18 или Олаплекс 3 терапията,ако ги видя намалени Blush
В момента в Арлен има код за 15% отстъпка на всичко и К 18 50 мл,излиза на около 76 лева!Кода хваща К18.

# 15
  • Мнения: 54
Кой е кода?

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Имате ли впечатление от тези продукти?
https://bestcare.bg/product/oneoseven-haircare-set/
Косата ми е тънка и права.

# 17
  • Мнения: 1 162
Ох, едва ви намерих 😂
Благодаря за новата тема!

Аз си поръчах К18, Редкен ацидик пре-уош и една маска на Марокан в мини размер; за скалпа взех ГГ серум, бръшляновия шампоан, балсам и серум на Калиначи 🤓
Вчера си дадох сметка, че харча безобразни пари всеки месец, а в шкафовете няма място игла да сложа вече иии ще пробвам детокс 🤓 Да видим 🤪

# 18
  • Мнения: 52
Здравейте, препоръки за хубав професионален шампоан? Искам скърцащо чист скалп без грам утежняване, че и без това съм с дълга, гъста коса. Lakme Perfect Cleanse до сега ми е допадал, но искам да пробвам и нещо друго.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 7 715
Имате ли впечатление от тези продукти?
https://bestcare.bg/product/oneoseven-haircare-set/
Косата ми е тънка и права.
Продуктите са с насоченост грижа за скалпа и определено са хубави.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 777
Ако някой друг също е чакал dyson airstrait- в Техномаркет има на preorder. След 15 април би трябвало да го изпращат.

# 21
# 22
  • Мнения: 63
Здравейте,
след едно изгаряне на косата от фризьорката ми реших, че трябва да я възстановя скоростно - руса и тънка коса - мазен скалп и сухи краища.Класика!Ползвах до скоро Kerastase Densifique и бях много доволна, но исках да сменя и си взех Алтерна. За да възстановя косата си купих някои неща на Лалга, но определно не бяха моите - косата ми беше мазна, тежка... Сега няколко пъти ползвам серията на Loreal molecular absolut repair и също не виждам кой знае какъв резултат. Някой знае ли дали се редува с друг шампоан/маска или само нея си ползвам?
Също се замислям за новата Metal Detox или на Kerastase Premiere, но и за тях се чудя да;ли се редуват с други и как да ги съчетая.Ако някой сподели личен опит или мнение, ще съм благодарна.

# 23
  • Мнения: 104
И аз едвам намерих , че има нова тема . Искам да пробвам безсулфатен шампоан . Никога не съм имала . Незнам с какаво ще е по различно действието върху косата .Надявам се да успяват да почистват добре , тъй като използвам много стилизанти . Ако някой има препоръка за марка - приемам съвети .

# 24
# 25
  • Мнения: 626
Нищо не ми трябва,но ако има добро намаление на някоя хидратираща маска,ще си купя.

И аз съм така. Пълна съм с неотворени шампоани, от лакомия взех 600 мл. на Rene Furterer Fortucea, защото беше намален на 40 лв. Много ми харесва. Имам почти пълна хидратиращата маска на Лакме, но толкова да ми харесва аромата й, че мисля да купя още една. Честно казано от друга маска така с дни да ми се задържа аромата на косата не ми се е случвало.

# 26
  • Някъде там
  • Мнения: 4 851
Нищо не ми трябва,но ако има добро намаление на някоя хидратираща маска,ще си купя.

И аз съм така. Пълна съм с неотворени шампоани, от лакомия взех 600 мл. на Rene Furterer Fortucea, защото беше намален на 40 лв. Много ми харесва. Имам почти пълна хидратиращата маска на Лакме, но толкова да ми харесва аромата й, че мисля да купя още една. Честно казано от друга маска така с дни да ми се задържа аромата на косата не ми се е случвало.
Коя е тази хидратираща маска на Лакме?

# 27
# 28
  • Мнения: 634
Днес минах през новия магазин на Златна рибка във Варна, или по-точно обновения в Гранд Мол, и за да не съм капо си взех лийв ин спрея за къдрава коса на Милк шейк (аз съм с чуплива и напоследък често си я нося така). Надявам се да ми хареса. Пробвах сума си олиа (доколкото позволяваше косата ми) и много ми хареса коприната на Биосилк. Въздържах се обаче, защото искам да намаля малко наличните ми вкъщи. Не съм чела често да се коментира марката, вие какви отзиви имате за нея? Иначе сега с всеки продукт закупен от марката има подарък едно мииини коприна оригинал.

# 29
  • Bulgaria
  • Мнения: 1 146
Здравейте, момичета. Имам нужда от съвет. От няколко месеца косата адски много ми се заплита, станала е на възли, имам и цъфтеж, но не само по краищата. Може би, това е причината за заплитането. Как да се справя, какво ще ме посъветвате? Не искам да прибягвам до фризьор, а първо да опитам да се справя у дома.

Не съм сигурна дали въпросът ми е за тази тема, но реших да опитам. Благодаря предварително.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 7 715

mimity933
каква е косата? И с какви продукти я поддържаш?
За да цъфти и се заплита има нещо генерално сбъркано в грижата. Топлинни уреди ползваш ли?

# 31
  • Bulgaria
  • Мнения: 1 146

mimity933
каква е косата? И с какви продукти я поддържаш?
За да цъфти и се заплита има нещо генерално сбъркано в грижата. Топлинни уреди ползваш ли?

Да, използвам и явно това е една от грешките, които правя. Не полагам особени грижи, единствено шампоан, различни марки. До преди няколко месеца  не съм имала никакви оплаквания.

# 32
  • Марс
  • Мнения: 616
Един нектар термик мисля да забърша само от намаленията.

# 33
  • София
  • Мнения: 7 838
За себе си нищо не чакам от намаленията, но ако излезе нещо уау ще го грабна, въпреки че съм затрупана,
Иначе много ми похвалиха детката серия NOAH и чакам да я намалят.

След две серии на Лалга реших да се върна към Алтерна, имам Бонд серията по 1 литър, за исрусена, суха коса е разкош.
След като ми свърши Лалга не мисля да пробвам трета серия, ще си взема пак хидратираща серия на Алтерна.

# 34
# 35
  • София
  • Мнения: 3 878
Моята коса е финна, гъста и боядисана, а отделно често я мокря и мия, заради моите активности. Затова и аз от намаленията мисля да си купя някакви хидратиращи продукти и бих помолила за препоръка.
Тази маска на Лакме https://www.zlatnaribka.com/teknia-organic-balance-hidratation/h … -treatment-250-ml, която беше дадена по-напред в темата със същата насоченост ли е като тази маска на Макадамия https://www.zlatnaribka.com/macadamia-natural-oil/weightless-rep … s-moisture-222-ml и ако някой е ползвал и двете, дали би искал да направи сравнение? Имам маската на Макадамия и я ползвам заедно с шампоана от същата серия.

# 36
  • Мнения: 54
Искам да похваля комплекта на Olioseta oro di luce filler therapy , от златна рибка мисля че в момента даже е на промо с изрусена коса съм ,много суха в краищата .... е в комбинация с шампоана , филъра и ампулите прави чудесаа 🥰🥰🥰🥰

    Последна редакция: пн, 08 апр 2024, 12:51 от sisinkaa_n95

    # 37
    • Мнения: 1 162
    Иля, аз съм точно със суха и изрусена коса, обаче хич не ми е добре тази серия, а много исках да я харесам, купих Ш, Б, М и термото… ползвам я от време на време, но ми оставя много суха косата. Иначе дава блясък и обем.

      # 38
      • София
      • Мнения: 7 838
      Сенсая, може би твоята коса не е изтощена, моята постоянно я третирам с преса и силни серии като Алтерна много добре и влияят.

      # 39
      • Мнения: 1 162
      Иля, изтощена е много 😣 обезцветявана и изрусявана, преса след всяко миене… къса се много по дължините. Ти какъв протокол правиш с Бонд серията?

      # 40
      • София
      • Мнения: 7 838
      Сенсая, Бонд серията я редувам с 2-3 измивания с хидратираща серия.
      Не използвам преуош, само шампоан и балсам, а при изушаването протеинов крем на Алтерна, термо крем на Алтерна и серум за краища.
      Косата стои много плътна, с обем и блясък, докато с по- слаби серии и по- въздушна.

      # 41
      • Мнения: 104
      Да попитам за Бонд серията на олиосета пише от корените?

      # 42
      • Мнения: 139
      Здравейте момичета !Отдавна не съм се включвала!
      Направих четери процедури с маската К 18!Отрази ми се много добре!Първите две използвах шампоан на Лалга,последните две с шампоана на К18(не ДПШ)!Поръчах комплекта шампоан,балсам и мини олио на К18!Тази вечер използвах и балсама,още ми е мокра косата и не мога да дам точно мнение за шампоана и балсама заедно!Направи ми впечатление ,че косата ми не се омазнява бързо след шампоана !Доста ми се уплътни тънката коса,но тази вечер ми се пресуши скалпа!Не ме сърби,усещам го много чист,но…
      Сега да наблегна на хидратация ли след К 18?Начинаеща съм!Имам серии Алтерна Бонд рипеар(която е протеин)Жойко шампоан и балсам хидратиращите,Алтерна хидратиращитеШ+М+Б,Лалга за финна коса отново цяла серия+финиш!На Chi инфрата ,още не съм я използвала!Кератина също на Chi!Всички олиа на Chi!Makadamia ш+М!Керастаз премиер пре грижа, шампоан и балсам!Като финиши и термо, на Алтерна+ термото,Chi ,термото,Керастаз цимент термо,CC крем Алтерна,Напура термо!Олиото Маракеш,капките на oway,поръчах си и цялото  олио на К 18!Също така милк шейк балсам и маска!Кингсли еластайзера и балсама!Доста от тях не съм ползвала още!
      Въпроса ми е сега да заложа ли на хидратация,или?
      П.С.скала ми е чувствителен и явно не мога на 3-4 дена да използвам К 18,също така и Керастаз!
      Ако някоя дама иска да изпробва олиото на К 18 ,мога да заменя,малката разфасовка ,въпреки ,че за момента май не ми трябва нищо!
      Доста неща закупих и още не съм пробвала една част!

      # 43
      • Варна/Благоевград
      • Мнения: 423

      Този комплект ли хвалите по нагоре ? Това ли е бонд серията ?
      Косата ми е боядисвана, средно дълга ,чуплива , средно гъста , не е крайно изтощена със сигурност ,но има какво да се желае . Дали ще е подходяща за мен ?

      # 44
      • Мнения: 104
      Тази серия аз хвалех по-нагоре , но бонд продукта е друг . Прилагам линк за бонд Олиосета .
      https://www.zlatnaribka.com/olioseta-oro-del-marocco/color-alche … -treatment-150-ml
      Имам и него , вчера за втори път го използвах . Но комплекта е УАУ за мен , бонд маската също е хубава.

      # 45
      • Мнения: 2 005
      Направих четери процедури с маската К 18! Сега да наблегна на хидратация ли след К 18?
      Жойко шампоан и балсам хидратиращите
      Аз бих наблегнала да
      От всичките изброени с Джойко.

      # 46
      • Мнения: 370
      Гланцът за коса на Лореал от Dialight серията добър ли е? Гледах че може да се смесва с боята от същата серия. Не видях подобен продукт на друга марка, а гланцът за коса е станал доста популярен.

      # 47
      • Варна
      • Мнения: 7 715

      П.С.скала ми е чувствителен и явно не мога на 3-4 дена да използвам К 18,също така и Керастаз!
      Ако някоя дама иска да изпробва олиото на К 18 ,мога да заменя,малката разфасовка ,въпреки ,че за момента май не ми трябва нищо!
      Доста неща закупих и още не съм пробвала една част!
      Безумно количество продукти за начинаещ Grinning.
      Пробвала ли сте да разреждате дозата използван шампоан 1:3 с вода? Това доста променя играта защото сваля агресията на пенителите значително. От голяма важност е също да се ползва МАЛКО количество шампоан. Горе долу колкото монета от 2лв. и колкото такава от 5ст. са абсолютно достатъчни съответно за първо и второ шампоаниране.

      Дължините сте ги възстановили до някаква степен с 4 поредни терапии с К18,но за да продължите да им се радвате  косъмът има регулярна нужда и от дълбока хидратация.
       От тук нататък можете да ползвате поддържащо терапията веднъж на 3-4 измивания като преди терапията правите хидратиращ преуош. Най известния и широко използван продукт за тая процедура е Еластисайзъра на Кингсли,но може да се направи и други продукти.

      # 48
      • Варна/Благоевград
      • Мнения: 423
      Здравейте ,купих днес комплекта на Олиосета и един крем за къдрици.

      А имате ли отзиви за шампоани и маски на Joc ,толкова са намалени в момента ,че реално са на цената на  дрогерийните,чак ми се сториха съмнителни..?
       Сега , аз четох много ,какво запомних не знам,но този комплект на Олиосета е протеинов нали така?
       И мога да го редувам през къпане с някакъв хидратиращ ?
      Благодаря предварително

      # 49
      • Мнения: 104
      Да протеинов е. За Joc и аз много се замислих , но ме достраша .Не съм чела за тях нищо до сега .Аз заложих на безсулфатен Noah  с черен пипер и мента , насочена грижа за скалпа. Също беше много евтин-14 лв.

      # 50
      • Мнения: 634
      Аз бях ползвала тестер шампоан на Joc и много ми хареса - почувствах го като дпш, т.е няма да е за често миене. Мъжът ми много го хареса и взехме ш и б за ежедневна употреба за него на марката. Нещо обаче не е във възторг от шампоана.

      # 51
      • до морето
      • Мнения: 2 299
      Търся името на професионална боя за коса с мъжко италианско име.

      # 52
      # 53
      • до морето
      • Мнения: 2 299
      Благодаря,  но друго беше.

      # 54
      • Мнения: 256
      Дами,моля за препоръка за добър, безсулфатен, протеинов шампоан.
      Професионални шампоани имам доста - хидратиращи, овлажняващи, балансирани и протеинови, но се оказа, че от всички тях, безсулфатни имам само хидратиращи и овлажняващи, а сега ми е необходим и протеинов от този вид.

      # 55
      • Варна
      • Мнения: 7 715
      Шампоана за обем на Сам Макнайт - безсулфатен,балансиран с превес на протеина и е хит напоследък при всички постоянно търсещи обем и плътност девойки. Като бонус пази цвета и се справя с ефектите на твърдата вода.

      # 56
      • Някъде там
      • Мнения: 4 851
      Включвам се в темата с въпрос.
      Моля, да ми препоръчате лак или спрей за фиксация на къдрици, но такъв, който не втвърдява косата и не я прави на клечки, иска ми се да а я запазва подвижна и жива.
      Разглеждайки се спрях на тези три продукта, но приемам и други предложения.
      Kато клоня към втори и трети продукт.

      # 57
      • Мнения: 52
      По-рано бях писала в темата за избор сешоар...спрях се на 385 Parlux. Мощен сешоар в това отношение спор няма. С него си взех четка Olivia Garden и маска К18. По-зле косата никога не съм я чувствала. Като при все и шампоана и маската ми са професионални. Направо не ме съм в кожата си...суха, сплесната коса...какво е това чудо. Дъшеря ми ползва и сешоара и четката откакто ги поръчахме и косата и е мека и прекрасна. Та наистина, тази маска ли е проблема? Моля за съвет? Постригах дългата си коса с идея освжаване, но сега с по-къса коса и суха като праз не знам защо, стилизирането е кошмар.

      # 58
      • виртуално
      • Мнения: 2 865
      А защо просто не пробваш без маската?
      Може би косата ти не е изтощена и няма нужда в момента от такава терапия

      # 59
      • Мнения: 2 448
      Търся името на професионална боя за коса с мъжко италианско име.
      Имаше една Джовани Могни мисля че беше.Токо магико,артего,дуомо...Давинес мисля и те са италиански,но дали звучи италианско...

      # 60
      • Мнения: 390
      Здравейте, момичета, нужен ми е вашият съвет. Досега винаги съм ходила на фризьор за руси кичури, но този път искам сама да опитам да си направя няколко. Боядисвам косата си с безамонячна боя, смесвам 10.0 и 10.1, но не ми е достатъчно русо само с боя. Затова искам да ми препоръчате комбинация от субстанции, за да постигна пепеляворуси кичури. Моята коса е ето такава в момента

      # 61
      • Мнения: 1 162
      Здравейте, някой може ли да дади отзив за протеиновия спрей Redken Extreme Cat Treatment? Четох много суперлативи назад в темите, но по-скоро да ми каже дали ще добави стойност, при положение че имам шампоана, балсама и крема без отмиване от серията? Трябва ми срещу проклетото накъсване, което не спира, въпреки всичкото терапии и прочее, което правя, и се чудя как е в сравнение с други протеинови терапии, които имам и очевидно не сработват особено (двуминутния на Афоджи, Джойко К пак, Алтерна Бонд, Керастаз Терапист и тн)…
      Май само това нямам купено вече 🤯😩

      # 62
      • Мнения: 104
      Здравейте , когато си правя масаж на скалпа ми падат къси много финни косъмчета- множество на брой , което ме кара да мисля че новоизрастналите косми не се задържат н фоликула а падат . Какво бих могла да направя за да не е така . Имам рядка коса , използвам серуми за скалп за растеж - растежа е наяве , но ако падат толкова бързо новите .....?

      # 63
      • Мнения: 2 295
      Аз от известно време използвам масло от розмарин в шампоана и като че ли намаля косопада. Отначало правех отвара и се мажех всеки ден, но не съм постоянна и спрях. Сега слагам по няколко капки в шампона и съм доволна.

      # 64
      • Мнения: 1 162
      Вижда ли им се коренчето в основата (едно бяло полу-прозрачно “връхче)?
      Здравейте , когато си правя масаж на скалпа ми падат къси много финни косъмчета- множество на брой , което ме кара да мисля че новоизрастналите косми не се задържат н фоликула а падат . Какво бих могла да направя за да не е така . Имам рядка коса , използвам серуми за скалп за растеж - растежа е наяве , но ако падат толкова бързо новите .....?

      # 65
      • Мнения: 104
      Да вижда се , затова  се притеснямам .

      # 66
      • Мнения: 942
      Здравейте!
      Мисля да закупя инфраред пресата за коса на ОТТО.
      Ще се радвам, ако някой може да даде отзиви..

      # 67
      • Мнения: 1 344
      Момичета, свърши ми старата маска чудо на Маракеш- тази, която беше в кутия. Новата е в друга опаковка- тубичка, след като промениха изписването на името. Същата ли е маската или и нея са променили? Много харесвам старата.

      # 68
      • Somewhere far away
      • Мнения: 4 158
      някой пробвал ли е този продукт? отзиви?

      https://www.notino.bg/wella-professionals/color-fresh-vzstanovja … -kosa/p-16070044/

      # 69
      • София
      • Мнения: 3 878

      Имам маската за перлено руса коса, тъй като трябва да съм студено руса (цветотипа ми е Зима), а пък две седмици след боядисване косата ми започва да жълтее и оранжавее. Доволна съм -  реално рефрешва цвета и удължава поне малко времето до следващото посещение на фризьорския салон, което при мен е на 25 дни. Преди този продукт ползвах маска на Марокан за студено русо, но тя въобще не носеше никаква цветова промяна.

      # 70
      • Мнения: 4 072
      Момичета, в предни теми бяхте споменали за универсален код за отстъпка за Арлен. Дали може отново да го споделите?

      # 71
      # 72
      • Мнения: 4 072
      Сега пробвах него и Spring, но потърсих още инфо и разбрах че май никой код не хваща ел. уредите.
      Благодаря

      # 73
      • Мнения: 1 982
      Питайте в темата за кодове, може някой да помогне

      # 74
      • Мнения: 4 072
      Не я знам този тема 🤔

      # 75
      # 76
      • Някъде там
      • Мнения: 4 851
      Сега пробвах него и Spring, но потърсих още инфо и разбрах че май никой код не хваща ел. уредите.
      Благодаря
      milena15, с този код има 15% отстъпка на всичко, което не е намалено, влизат и уредите за коса.Toзи код е валиден до края на м. април Simple Smile

      # 77
      • Мнения: 4 072
      Леле, много мерси! Сработи, да. До края на деня ще поръчам 100%. Ще разгледам още нещо да добавя даже.
      Благодаря и на ❤️Димяни❤️ за линка към темата с отстъпките!

      # 78
      • Мнения: 104
      Днес реших да направя тест на продуктите които имам с лентичка лакмус , шампоан Лакме  - алкален, балсам Филипс кингсли - неутрален, термоспрейна Олиосета -кисел, но най ме изуми ампулата новата на Олиосета - алкална 8-9 ph . Нали правилото е накрая да затваряме косъма с кисели продукти , тази ампула ?.... как да я използвам за финиш ?...а толкова много ми хареса и токова много си накупих 😁

      # 79
      • Мнения: 177
      Момичета, минавам само да кажа, че има намаления в златна рибка днес Simple Smile

      # 80
      • Пловдив
      • Мнения: 1 310
      Здравейте, може ли мнение за кремовете за къдрици на Лалга със средна и силна фиксация? И въобще да ми препоръчате такъв, от който сте доволни? На Лакме харесвам като ефект, но не мога да понасям миризмата. Този на Десата не ми допадна въобще. С чуплива коса съм.

      # 81
      • Мнения: 31 325
      Момичета, минавам само да кажа, че има намаления в златна рибка днес Simple Smile
      Супер благодаря!

      # 82
      • Мнения: 942
      От продуктите на промоция в Златна рибка, кои бихте препоръчали за накъсана и изтощена коса?

      # 83
      • Мнения: 54
        Някой ползвал ли е този изсветляващ крем

        # 84
        • Мнения: 1 162
        Metal detox, Redken Extreme lenght, Kerastase Premier, Kerastase Therapist

        От продуктите на промоция в Златна рибка, кои бихте препоръчали за накъсана и изтощена коса?

        # 85
        • Варна
        • Мнения: 7 715
        Днес реших да направя тест на продуктите които имам с лентичка лакмус , шампоан Лакме  - алкален, балсам Филипс кингсли - неутрален, термоспрейна Олиосета -кисел, но най ме изуми ампулата новата на Олиосета - алкална 8-9 ph . Нали правилото е накрая да затваряме косъма с кисели продукти , тази ампула ?.... как да я използвам за финиш ?...а толкова много ми хареса и токова много си накупих 😁

        Ампулата е възстановяваща тъй,че е нормално да е алкална и то доста. Затваряш косъма с финиши. Споменала си термо спрея тъй,че запечатваш с него и толкова Grinning.
        Аз лично я харесвам повече на гол,чист косъм без маска отдолу нищо,че я дават да се ползва в система с филъра.
        Шампоан,ампулата и финиши.

        # 86
        • Мнения: 2 254
        За днес и аз смятам точно този комплект-шампоан,ампула и нектар термик.

        # 87
        • Somewhere far away
        • Мнения: 4 158
        чудя се на тази кърпа. не съм ползвала никога такива, досега винаги с дебела хавлиена кърпа се увивам - та, отзиви?

        https://www.zlatnaribka.com/mikrofibarna-karpa-za-kosa-touch-tre … D0%BE%D1%81%D0%B0

        # 88
        • Бургас
        • Мнения: 2 080
        Дъщеря ми ползва подобна от Декатлон, не е лоша, мека и приятна на допир. Може и с нея и без нея. Аз си продължавам с хавлиена, която увивам....

        # 89
        • Варна
        • Мнения: 7 715
        Имам такава,но я ползвам само за терапии над шапка за баня. Попивам с хавлия и никога не стоя завита с нея.

        # 90
        • София
        • Мнения: 5 739
        Аз имам също от Декатлон. Увивам я само докато се облека. Доволна съм, попива супер!

        # 91
        • Мнения: 1 468
        Здравейте! Купих си комплекта за коса Olioseta oro di luce. Но имам въпрос, филъра вместо маска ли се използва ? И веднъж седмично удачно ли е да го използвам ? Или трябва по - често ?

        # 92
        • Мнения: 1
        Благодаря за новата тема Simple Smile
        И мен ме сърбят ръцете за нещо ново.
        Мисля да забърша някоя маска и хидратиращ шампоан.
        Иначе днес получих крема на Mi amante от кутия. За първи път ще тествам марката.
        Може ли да споделите мнението си за Mi amante, след като го използвате?

        # 93
        • Мнения: 4
        Днес реших да направя тест на продуктите които имам с лентичка лакмус , шампоан Лакме  - алкален, балсам Филипс кингсли - неутрален, термоспрейна Олиосета -кисел, но най ме изуми ампулата новата на Олиосета - алкална 8-9 ph . Нали правилото е накрая да затваряме косъма с кисели продукти , тази ампула ?.... как да я използвам за финиш ?...а толкова много ми хареса и токова много си накупих 😁

        Ако наистина е 8-9 бих препоръчала да не я използвате. Това е границата при която започва да се уврежда кутикула.

        # 94
        • Някъде там
        • Мнения: 4 851
        Искам да похваля новата серия на редкен за боядисана коса.Косата става много бляскава и мека, подредена и без фриз, а аромата много ми допадна, при мен се задържа около два дни.

        Използвах шампоан и балсам на две последователни измивания, чудя се дали са подходящи да се използват постоянно, лесно може да се пристрасти човек към ефекта на тази серия.
        Това е серията:

        # 95
        • Мнения: 634
        Въпросът за Mi amante не е отправен към мен,но ще си позволя да споделя, че това е един от малкото професионални продукти, от които не видях ама никаква, никаква полза. Освен един хубав аромат на косата. Бях си го купила още преди да навляза в сферата с професионална козметика за коса и още тогава не виждах ефект и го бях забутала някъде, е след като понатрупах опит и пак го пробвах,Ами не, нула ефект, поне при мен. Говоря за крема за коса, в розовата опаковка. С други продукти на марката нямам опит.

        # 96
        • Мнения: 1 622
        Аз точно този имам, но не съм го започвала още, защото си имам крема на Олиосета.
        Сдобих се с Ми аманте от кутия, иначе никога не съм имала интерес към продуктите им.
        Но май от любопитство ще го отворя да тествам.

        # 97
        • Мнения: 2 005
        Какво става с продуктите К18 - никъде няма наличност. Нито Арлен нито Нотино ?!?

        # 98
        • Мнения: 1 162
        Искрица, благодаря за споделеното, заглеждам я и аз тази серия! Защо да не може постоянно, да не утежни ли? Само от време на време с ДПШ, да измиеш силиконите. Имам спомен, че твоята коса е тъмна и лъскава? 😃
        Аз мисля да взема балсама - да го ползвам като последна стъпка след маска, че при мен си трябва тежка артилерия с това накъсване в краищата… 🤔

        # 99
        • Мнения: 14 500
        Какво става с продуктите К18 - никъде няма наличност. Нито Арлен нито Нотино ?!?

        В makeup.bg ги има

        # 100
        • Някъде там
        • Мнения: 4 851
        Искрица, благодаря за споделеното, заглеждам я и аз тази серия! Защо да не може постоянно, да не утежни ли? Само от време на време с ДПШ, да измиеш силиконите. Имам спомен, че твоята коса е тъмна и лъскава? 😃
        Аз мисля да взема балсама - да го ползвам като последна стъпка след маска, че при мен си трябва тежка артилерия с това накъсване в краищата… 🤔
        Да, моята коса си е бляскава, по скоро ме притеснява по-ниското pH 3.5 - 4.5, благодарение на което се запечатва и изглажда кутикулата, за да поддържа огледалния ефект във времето.Не знам до колко е добре да се използва на поредни измивания.Някой, който е запознат ще се радвам да сподели.

        Sensaya , мисля, че ще ти допадне.Има и термозащита от тази серия, която също обмислям да си закупя.

        Последна редакция: ср, 01 май 2024, 14:04 от Искрица

        # 101
        • Мнения: 22
        Здравейте, подариха ми еластисайзър на Филип Кингсли. Преди това аз си купих дълбоко почистващ шампоан. Въпросът ми е мога ли да ползвам този шампоан след еластисайзър? Дали няма да му отмива ефекта? Като цяло колко често трябва да се ползва такъв шампоан за дълбоко почистване? Аз не съм с мазна коса, карам си по 5-6 дни без да ми се появява никакво омазняване.

        # 102
        • Мнения: 634
        Ради от Hairholic препоръчва ДПШ преди еластисайзъра, за да се подсили действието му, в протокола ѝ за дълбоко почистване. Иначе дали отмива действието му ако се използва след това, не мога да кажа, нямам такъв опит. ДПШ е хубаво да се ползва поне веднъж в месеца или по-често, ако има много натрупвания от продукти. Аз също съм със суха коса, която от скоро третирам като чуплива (мога да изкарам и 8-9 дни без да изглежда мазна в корените 🤢, изпробвано докато имах новородено). Използвам ДПШ веднъж или 2 пъти в месеца.

        # 103
        • София
        • Мнения: 247
        Здравейте!
         Не съм писала в темата от много отдавна...
        Искам да помоля момичетата, които са купували и ползвали скоро Marocconoil, шампоан и балсам рипеар да споделят мнение.
        За  аромата дали е силен и характерният за марката. Задържа ли се след измиване при Вас и за колко време?
        Усещате ли разлика в продуктите и техните качества от партида до партида?
        Кой е отбелязаният вносител/дистрибутор на етикета и производител?
         Благодаря Ви много! Весели празници!

        # 104
        • Мнения: 2 005
        Усещате ли разлика в продуктите и техните качества от партида до партида?
        за серията, която питаш не зная
        Но хидратиращата маска с кафявата капачка много сме я нищили тук - от поне година не е същата каквато беше
        не се разбра формулата ли е променена , но толкова пък " скапани" партиди да сме попаднали списващите в темата.
        А и м/у другото ако не съм го писала преди това - закупих от различни летища и травел варианта им - нито един не е с резултат като Оригиналната формула, единствено аромата е същия.

        Здравейте, подариха ми еластисайзър на Филип Кингсли. Преди това аз си купих дълбоко почистващ шампоан. Въпросът ми е мога ли да ползвам този шампоан след еластисайзър? Дали няма да му отмива ефекта? Като цяло колко често трябва да се ползва такъв шампоан за дълбоко почистване? Аз не съм с мазна коса, карам си по 5-6 дни без да ми се появява никакво омазняване.
        ДПШ използвам за "рестарт" , около 1-2 пъти месечно ( мия се през 2 дни ) и след него използвам най-подранващите си продукти.
        Използвай Еластазъра с друг шампоан

        # 105
        • виртуално
        • Мнения: 2 865
        https://www.emag.bg/terapija-moroccanoil-za-vsichki-tipove-kosa- … ?ref=fav_pd-title

        Последна редакция: пт, 03 май 2024, 10:55 от Рапунцел.

        # 106
        • Варна
        • Мнения: 7 715
        Орязаха формулите Марокан съобразно новите еко-био тенденции. Казано направо орязаха количеството силно оклузивен силикон в маската с кафявата капачка.
         Тя изначално не блестеше със състав,но си я харесвахме защото се отразяваше страхотно на третирани коси.
         По начало не харесвам марката/изключвам старата маска нея я харесвам/,имам новата но си е по-зле даже и от Гарниер и Елсев от дрогерията честно казано.

        # 107
        • Мнения: 1 622
        Един поздрав от любимия крем 😁


        Вчера пробвах крема на Ми аманте, мирише приятно и косата ми стана мека, пък ще видим как ще е.

        # 108
        • Мнения: 1 162
        Аз старата маска Марокан я продадох след второто пробване. Сега обаче си взех травъл варианта от Нотино, и много ми допадна. Не мога обаче да преценя от кой вид е като гъстота…

        Пак много се чудя на маската на Лалга Seacure… имам маски, от които съм много доволна как ми правят косата, но реално лечение може ли да се очаква от маска или само гледаме да прави добре за момента косата?

        # 109
        • Мнения: 634
        Здравейте и Христос воскресе Blush как ще ме посъветвате да използвам Олаплекс 3? Купих си го сега от великденските намаления в Арлен. Отдавна му се точех, но имах еластисайзъра. Секси фризьорчето твърди, че дали ще се стои 10 Мин или 10 часа, е все едно, действало си перфектно и само за 10 Мин. Вие в какъв протокол го използвате? Косата ми е доста суха, чуплива, с балеаж от октомври 2022, който нарочно не подновявам заради състоянието на косата ми. Ще си сложа и предшампоан на Сенсъс, от кутията на Ради от Hairholic.

        # 110
        • Мнения: 104
        Момичета , моля за компетентен отговор . Днес съм намислила следния протокол , моля кажете добре ли съм съчетала продуктите , тъй като имам премного и ми се иска всичко да си използвам .
        - преди миене в корените масло от репей , по дължините еластисайзър
        - първо шампоаниране  с безсулфатен -дали ще отмие маслото ? или да си използвам сулфатен ?
        - бръшляновата маска на Калиначи 20-30 мин. за скалпа по дължините хидратираща маска Лакме
        -второ шампоаниране и отмиване  с шампоана от първото миене
        -ампула Олиосета филър
        -термозащита Олиосета
        -олио Олиосета по краищата
        Как мислите ? Има ли нещо излишно ? или неправилно използвано?

        # 111
        • Варна
        • Мнения: 7 715
        Ту мач ми идва тоя репей преди Калиначи. По-добре сложи Сенсус с еластисайзъра,постой половин час,шампоанирай веднъж и сложи калиначи за половин час на скалпа заедно с лакмето.
        Второ шампоаниране,ампулата и финиши.

        # 112
        • Мнения: 1 162
        Ако държиш на маслото от репей, преди шампоана му сложи ако имаш балсама на Калиначи, масажираш и после го изплакваш с вода, много лесно се отмива.

        # 113
        • Варна
        • Мнения: 7 715
        Маслен преуош никога не се прави на мръсен скалп....Ако ще се ползват масла силно препоръчително е да се шампоанира веднъж преди това.

        # 114
        • Мнения: 104
        Малеееее  винаги съм правила маслен преуош на" мръсен" скалп.Това не го знаех , ама то мръсен мръсен , колко да е мръсен измит пред два дни и без стилизанти ?

        # 115
        • Мнения: 2 944
        Търся името на професионална боя за коса с мъжко италианско име.
        Jean Paul Mynè?

        # 116
        • Мнения: 1 162
        И аз не го знаех 😳😳😳 защо така?

        # 117
        • Мнения: 74
        Препоръчайте ми моля, не много скъпа маска за дълбоко подхранване на косата. 

        Поръчах си протеина на  Aphogee в две стъпки и искам много добре да хидратирам косата преди използването.
        Дълбоко почистващ шампоан на Milk_shake  или Schwarzkopf Professional BC Bonacure е по-добрия.
        И като цяло заглеждам продуктите на Milk_shake обаче изобщо не знам дали са хидратиращи (Active Yogurt Mask и Integrity Nourishing Conditioner).
        Косата ми е много тънка, чуплива, късащата се в краищата.

        # 118
        • Мнения: 118
        Здравейте! Имам тези 2 термозащити на Керастас, и двете ли са протеинови? Може ли някой да помогне да ги определя? За зеления съм почти сигурна че е протеинова термозащита

        https://www.notino.bg/kerastase/resistance-zasshiten-krem-za-chu … -iztosshena-kosa/

        https://www.notino.bg/kerastase/k-stilizirassho-mljako-za-toplin … tirane-na-kosata/

        # 119
        • Мнения: 1 162
        Maya cat, като бюджетни и работещи се сещам за продуктите на Лакме. Ако обаче имаш чупене - по-скоро избери протеинови такива. Също и Lador - сините ампули. За възстановяване на тънка коса много добре работят на Керастаз - сериите Genesis и Resistance, не са особено бюджетни, но пък са работещи и икономични.
        .

        # 120
        • Мнения: 14 500
        Препоръчайте ми моля, не много скъпа маска за дълбоко подхранване на косата. 

        Скрит текст:
        Поръчах си протеина на  Aphogee в две стъпки и искам много добре да хидратирам косата преди използването.
        Дълбоко почистващ шампоан на Milk_shake  или Schwarzkopf Professional BC Bonacure е по-добрия.
        И като цяло заглеждам продуктите на Milk_shake обаче изобщо не знам дали са хидратиращи (Active Yogurt Mask и Integrity Nourishing Conditioner).
        Косата ми е много тънка, чуплива, късащата се в краищата.

        Goldwell rich repair

        # 121
        • Мнения: 1 162
        За хидратация - Joico Hydrasplash е серия за фина коса. Moisture Recovery е много добра хидратация, но за по-плътна.
        Към протеина на Афоджи има хидратор като втора стъпка.

        # 122
        • Мнения: 819
        Може ли да ми препоръчате грижа за хидратация на изрусена тънка и права коса, малко под раменете. Изрусявам я от много години. Ползвам Олаплекс, ама малко съм нередовна в цялостната грижа, т.е. повече слагам само шампоан и балсам, предвариелната стъпка с №1 и №3 ги изпускам, все нямам време. Добре ми действа Лакме 2.0 след измиване, но сега точно ми свърши и искам нещо да сменя. А и балсамът на Олаплекс ми свърши. Трябва ми силна хидратация. Не цъфти, но стои като пресушена. Ползвам предимно сешоар, маша рядко. Ползвам и термозащита. Ще се радвам на съвети.

        # 123
        • Мнения: 3
        Здравейте , от няколко дни чета в различните теми и се обърках малко .🤔 .Сложих си в кошницата на ЗР продукти на Лалга - ш+м + серум +термото и ампулите , за първи път ще ги ползвам , косата ми е суха по краищата и цъфти а скалпа се омазнява на около третия ден , досега ползвах безсулфатен шампоан на Cocochoco и завършвах с хидратиращата им маска с арган , но на втория ден краищата са сухи и си цъфтят . Струва ли си цената Лалга ?

        # 124
        • Мнения: 634
        Може ли да ми препоръчате грижа за хидратация на изрусена тънка и права коса, малко под раменете. Изрусявам я от много години. Ползвам Олаплекс, ама малко съм нередовна в цялостната грижа, т.е. повече слагам само шампоан и балсам, предвариелната стъпка с №1 и №3 ги изпускам, все нямам време. Добре ми действа Лакме 2.0 след измиване, но сега точно ми свърши и искам нещо да сменя. А и балсамът на Олаплекс ми свърши. Трябва ми силна хидратация. Не цъфти, но стои като пресушена. Ползвам предимно сешоар, маша рядко. Ползвам и термозащита. Ще се радвам на съвети.
        Здравейте, бихте ли споделили как използвате Олаплекс 3? Само за 10 Мин или за по-дълго?

        Относно продуктите на Лалга, аз съм пробвала само флуида им за къдрици, имам шампоан и две ампули, които още си чакат реда. Сега си взех серума за растеж от намалението. Намалението в момента е много добро и не е за изпускане (30% до края на месеца).

        # 125
        • Мнения: 819
        За 10 мин. само. Обикновено не разполагам с повече време.

        # 126
        • Мнения: 5 449
        Здравейте!

        Този шампоан и съответно серия протеинови ли са? https://www.zlatnaribka.com/lakme/lakme-bio-argan-oil/hidratiras … -bio-argan-300-ml

        Може ли да препоръчате хубава протеинова серия.

        Мерси.

        # 127
        • Мнения: 829
        Не знам протеинов ли е, но ползвам тази серия в момента и съм доволна. Преди това ползвах за косопад и съм много доволна от тази марка. Препоръчвам.
        Здравейте!

        Този шампоан и съответно серия протеинови ли са? https://www.zlatnaribka.com/lakme/lakme-bio-argan-oil/hidratiras … -bio-argan-300-ml

        Може ли да препоръчате хубава протеинова серия.

        Мерси.

        # 128
        • Габрово
        • Мнения: 1 022
        Препоръчайте ми шампоан и маска за руса коса

        # 129
        • Мнения: 1 162
        Препоръчайте ми шампоан и маска за руса коса
        Kerastase Blond Absolu или Joico Blonde Life.

        # 130
        • Мнения: 6 581
        Момичета, в това дали има нещо съмнително? Rolling Eyes

        Като цяло този продавач държи всичко на доста по-ниски цени...
        В Нотино този продукт в момента е 42 лв. с код, в Дъглас е 63 лв.

        # 131
        • Мнения: 819
        А кой е продавачът?

        # 132
        • София
        • Мнения: 247
        Орязаха формулите Марокан съобразно новите еко-био тенденции. Казано направо орязаха количеството силно оклузивен силикон в маската с кафявата капачка.
         Тя изначално не блестеше със състав,но си я харесвахме защото се отразяваше страхотно на третирани коси.
         По начало не харесвам марката/изключвам старата маска нея я харесвам/,имам новата но си е по-зле даже и от Гарниер и Елсев от дрогерията честно казано.

        Благодаря на prinzesata и Sensaya за споделеното.
         Върнах ги продуктите.
        Оставам почитател само на олиото им. За плътна коса за мен, и за тънка коса за момиченцето ми.
        Нямам представа, какво се е случило последните години с марката, но вървят към лоша репутация явно...

        # 133
        • Мнения: 6 581
        Alia1, този със сините букви - дава ми информация за него, че е продавач от Париж...ама те доста търговци в Емаг са така. И друга негова обява съм сложила в любими, също с по10-15 лв. разлика спрямо други места, та затова се зачудих.

        # 134
        • Варна
        • Мнения: 7 715
        Момичета, в това дали има нещо съмнително? Rolling Eyes

        Като цяло този продавач държи всичко на доста по-ниски цени...
        В Нотино този продукт в момента е 42 лв. с код, в Дъглас е 63 лв.

        https://www.aliexpress.com/item/1005006866897473.html?spm=a2g0o. … h%7Cquery_from%3A

        Ето ви го отговора...... Много внимавайте. От Емаг купувам само ако продавача е ЕМАГ. Всичко останало е съмнително.

        # 135
        • Мнения: 206
        Може ли да ми препоръчате алтернатива на маската Macadamia professional weightless moisture?
        Скрит текст:

        # 136
        • Мнения: 104
        Здравейте!

        Този шампоан и съответно серия протеинови ли са? https://www.zlatnaribka.com/lakme/lakme-bio-argan-oil/hidratiras … -bio-argan-300-ml

        Може ли да препоръчате хубава протеинова серия.

        Мерси.
        Пише че е хидратиращ . Съдържа масла.
        WonderWoman- защо търсите алтернатива ?

        # 137
        • Мнения: 74
        Аз пак съм много объркана за сериите. Искам да си купя шампоан и маска на керастаз, понеже ги открих на много добра цена.
        Но се колебая много коя серия да бъде Архитект или Терапист.
        Бях споменала че косата ми е много тънка, цъфтяща, късаща се.
        Днес ще си правя протеин в  2 стъпки.
        Други 2 серии които ще поръчвам за редуване са отново колебание между Лореал абсолют рипеър или Чи кератин.

        # 138
        • Мнения: 14 500
        Абсолют рипеър според мен е тежка серия за тънка коса. Чи кератина е силен протеин.

        Ако косата не е изтощена от изрусяване, балеажи, термо уреди - Керастаз архитект.

        # 139
        • Столицата на "Второто българско царство"
        • Мнения: 250
        Здравейте, моля за съвет за подходяща марка/серия за боядисана(червена) коса, до рамената, сухи краища, омазняващ се бързо скалп...не слагам стерилизанти, не ползвам преса.. . ползвала съм  Милк Шейк, сега ползвам Oliosette за боядисана коса.... Исками се може би Алфапарф да пробвам или нещо друго....

        # 140
        • Мнения: 1 162
        Bebebe, не съм червенокоса, но Vitamino Color на Лореал е хубава серия за тънка боядисана коса с омазняващ се скалп. За хидратация на дължините може би Joico Hydrasplash или Nectar Thermique.

        # 141
        • Мнения: 36
        За боядисана коса съм чувала добри отзиви за тази серия на Redken в червено.

        # 142
        • Мнения: 1 162
        И тук да попитам Simple Smile
        Ще ползвам за пръв път Seacure маската на Лалга, може ли насока с какъв финиш и термо най- си върви; също дали е добре да я затворя с балсам - хидратиращ или Acidic?
        Благодаря!

        ПП: със суха, чупеща се, изрусена коса съм.

        # 143
        • Мнения: 250
        Мога ли да използвам бонд терапията на Филип Кингсли преди шампоан, ако преди това съм си сложила преуош с масла на суха коса?
        Скрит текст:

        # 144
        • Бургас
        • Мнения: 2 080
        Някой ползвал ли е продукти на марката RICH и какви са отзивите? Загледах едни масла и спрейове...
        И по принуда трябваше да си взема някакъв шампоан, та избрах един на Дъглас, много ми хареса.

        # 145
        • Мнения: 6 581
        Моля за съвет в каква последователност е най-правилно да се изполват следните три продукта:
        * На Олиосета - мултуфункционалния крем ALL IN ONE HAIR CREAM MIRACLE LEAVE-IN
        Скрит текст:
        * На Наупура - термозащитния флуид за изправяне на косата
        Скрит текст:

        * На Олаплекс № 6
        Скрит текст:
        Като се чудя дали да не огранича и временно Олиосета, а да наблегна на Олаплекса с оглед неутежняването на косата, т.е. да сведа до 2 продукта.
        Благодаря! Flowers Hibiscus

        # 146
        • Варна
        • Мнения: 7 715
        ..::V.I.P::..

        А каква е причината да ги ползваш трите едновременно?
        И Олиесета и Олаплекс са много комплексни формули,които са напълно достатъчни дори за блондирана коса като моята.
         Термото на Напура също е богат,прекрасен финиш. Ако толкова държиш да ползваш повече от един смеси  една помпа олиесета с малко Напура.



        Sensaya и тук няма да ти кажа нещо различно Grinning. Запечатай маската с финиши не с балсам/кремообразните финиши са си балсами без отмиване/.

        # 147
        • Мнения: 1 162
        Принцесо, пуснах го и тук преди да пишеш в групата, много ти благодаря, съвсем достатъчно ми е 🌸

        # 148
        • Мнения: 6 581
        Принцеска, Hug
        Защото се чудя как да извлека максимума без да се утежни косата. Bowtie
        Аз на Напурата гледам като продукт за термозащита - преди сешоар и преди евентуална преса.
        А на Олаплекса като възстановителен продукт - сухи са ми краищата и цъфтят...спряла съм преси, ползвам защити и пак цъфти. Та, затова се чудя как да съчетая по-правилно поне тези два продукта.
        За жалост при мен Олиосета не е уау....тук 90% от хората са доволни, аз не виждам ефект, но се опитвам да дам шанс отново и отново.

        # 149
        • Мнения: 36
        Преди мислих, че харесвам шампоан Macadamia Weightless repair, но го смених с такъв без масла Lakme organic balance и повече ми харесва. Косата е чиста по-дълго време. Имате ли препоръки за по-добри шампоани? Косата я боядисвам в тъмно и като цяло или суша отдалече или с кръгла четка сешоар леко оформям.

        # 150
        • Мнения: 250
        Препоръчайте хидратиращ финиш за изрусени и сухи коси. Ползвам крема на Олиосета all in one и ми се иска да ползвам и още нещо след него.

        # 151
        • Варна
        • Мнения: 7 715
        Силъра им е идеален да се пръсне след крема или едно олио от серията им с опунция/бодлива круша/. Олиото може спокойно и да се смеси с крема,което ще го дообогати. Русата коса носи.

        # 152
        • Мнения: 1
        Здравейте,  нова съм 😇,
        Досега само ви чета, но от толкова информация не мога да се ориентирам.
        Казусът е : с финна, третирана и изтощена коса съм. Вложих в цялата серия на kerastase premiere,  но косата ми стана хвърчаща,  без никаква плътност,  сега съм заменила маската с k18 и съм много доволна, но моля за съвет след 4-те измивания към какви продукти да се ориентирам 😇
        Благодаря ви много 😁

        # 153
        • Мнения: 4
        Здравейте,  нова съм 😇,
        Досега само ви чета, но от толкова информация не мога да се ориентирам.
        Казусът е : с финна, третирана и изтощена коса съм. Вложих в цялата серия на kerastase premiere,  но косата ми стана хвърчаща,  без никаква плътност,  сега съм заменила маската с k18 и съм много доволна, но моля за съвет след 4-те измивания към какви продукти да се ориентирам 😇
        Благодаря ви много 😁

        https://www.arlen.bg/product/21166/sistema-za-predpazvane-i-vazs … ex-n3-100-ml.html

        https://www.arlen.bg/product/26018/intenzivno-podhranvashta-mask … ntrate-250ml.html

        https://www.arlen.bg/product/7843/restrukturirashta-maska-za-upl … n-mask-200ml.html

        Препоръчвам Ви да включите поне един от тези продукти, щом К18 Ви се отразява добре.

        Общи условия

        Активация на акаунт