Любители на котки - Тема 194

  • 26 948
  • 758
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 44
Здравейте! Имам нужда от помощ и съвети. Имам котарак на 8 месеца, който спря да пишка в тоалетната си. Пишка навсякъде, което е ад. Чистя постоянно, тоалетната му е чистичка и сменяна редовно. Водихме го на ветеринар, здравословно е добре. Най-вероятно е разгонен, поне аз така си мислех, но ветеринарната каза, че е възможно да е стресиран и му изписа успокоителни на билкова основа. Временно сякаш имаше ефект, но пишкането  се почна отново. Бил малък за кастрация. Вие какво ще ме посъветвате, вече в чудо се видях...

# 631
  • Мнения: 3 970
Ами щом докторът твърди, че е малък за кастрация и му се доверявате, ще трябва да си изтърпите тези номера докато стане достатъчно голям за кастриране. Лошото е, че миризмата на мъжките е и много силна най-често.
Може да не е разгонен в буквалния смисъл още, но да е нещо като предшестващ период.

# 632
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Милата NoProblems, съжалявам за Мъри, отишла си е обичана.

Бил малък за кастрация. Вие какво ще ме посъветвате, вече в чудо се видях...
Не е малък. Кастрирайте го сега.

А сложихте ли още тоалетни? При котки, които пишкат извън легенчето, добавяне на още една или дори две тоалетни е една от първите стъпки. Успокояващ спрей в къщата също.
Но от 4-6 месеца нагоре кастрират котарачетата по приютите, та на 8 не трябва да е малък.

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 14:34 от Бу

# 633
  • Мнения: 24
Успокояващ спрей в къщата също.
Но от 4-6 месеца нагоре кастрират котарачетата по приютите, та на 8 не трябва да е малък.

Ще кажете ли за успокояващия спрей?
При нас се случва епизодично, но го отдавам на проява на характер и вид "протест" ...

# 634
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Ще кажете ли за успокояващия спрей?
При нас се случва епизодично, но го отдавам на проява на характер и вид "протест" ...
Не вярвам много в здрава, задоволена емоционално (игри, внимание) котка да маркира напук. Според това, което знам, по-скоро се случва при фрустрирани животни, които не могат да намерят отдушник на емоции, с които не се играе много, чувстват се някак/от нещо притеснени - или ако са болни. Болните животни (не непременно хронично болни, може да е уринарна инфекция, която спорадично се проявява и отшумява) често показват неразположението си така.
Ако здравословни проблеми са изключени, и с животното се играе, стимулира се умствено и физически, то остава някакъв вид тревожност. Успокояващ дифузер (Фелиуей или има много други марки - в момента ползвам ComfortZone), накапване с успокояващи капки и спрей на важните за котката места в къщата могат да им балансират чакрите.

# 635
  • Мнения: 50
Включвам се да се оплача от член на този форум  Sad не съм вярвала, че в такава общност може да има такива хора. Съжалявам и за животинчето, което отглежда. Ако има такова въобще ...

Става дума за Катрин ♥. Предложих като подарък 6 консерви по 200 гр. на Mac´s като само трябваше да поеме транспорта. Ами ... звънят ми от куриерската служба, за да ми кажат, че не ги е взела. На мен ми затваря телефона.
 Крайно неприятна ситуция в която искаш да помогнеш и насреща се сблъскваш с такъв човек.

 Искрено съжалявам, че не ги дадох на котетата на улицата.

и за да не е само оплакване се включвам с моите любимци.

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 16:12 от Belakova

# 636
  • София
  • Мнения: 28 790
Не си чела предишните теми, явно. Грешка е било да ѝ ги даваш на нея. Можеше някое животинче да се нахрани, сега сигурно се е развалила....

# 637
  • Мнения: 50
Не си чела предишните теми, явно. Грешка е било да ѝ ги даваш на нея. Можеше някое животинче да се нахрани, сега сигурно се е развалила....

не успявам да прочета всичко. Имало е и други такива случаи ли? Винаги съм вярвала на хората, не си вземам поука Simple Smile

Мислите ли, че консервите се развалят? Имаха срок до 2025 май.

# 638
  • София
  • Мнения: 28 790
О, не, консерви няма да се развалят. Не знам защо бях останала с впечатление, че става въпрос за друг тип храна.

Това е съфорумката, която беше взела да гледа бездомно коте, беше го пуснала навън разгонено и отказа да го кастрира, въпреки че хора от темата предложиха да дадат пари. Твърди, че е от Троян.
Имам съмнения за този профил.

# 639
  • Мнения: 50
О, не, консерви няма да се развалят. Не знам защо бях останала с впечатление, че става въпрос за друг тип храна.

Това е съфорумката, която беше взела да гледа бездомно коте, беше го пуснала навън разгонено и отказа да го кастрира, въпреки че хора от темата предложиха да дадат пари. Твърди, че е от Троян.
Имам съмнения за този профил.

Ясно. Благодаря!
Определено не е ок профила, уж е от Троян, имам контакти, име, телефон.

 Ама да е жива и здрава. Или жив и здрав Simple Smile

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 16:36 от Belakova

# 640
  • Варна
  • Мнения: 25 287
Коя е тази Катрин, не откривам такъв профил.

# 641
# 642
# 643
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Може и да греша, но оставете място за съмнение, че някаква истинска причина се е изпречила на пътя Simple Smile Така или иначе - човек прави добро заради себе си, не заради тоя отсреща. Доброто дело остава.
Жалко за пощенските само - има ли начин да кажеш в Еконт/Спиди да помолиш да нахранят котките около офиса, вместо да плащаш обратно пари?

# 644
  • Мнения: 50
Може и да греша, но оставете място за съмнение, че някаква истинска причина се е изпречила на пътя Simple Smile Така или иначе - човек прави добро заради себе си, не заради тоя отсреща. Доброто дело остава.
Жалко за пощенските само - има ли начин да кажеш в Еконт/Спиди да помолиш да нахранят котките около офиса, вместо да плащаш обратно пари?

ще ги платя и ще нахраня животнчето пред блока. Толкова прилича на моя оранжавия, че винаги ми се свива сърцето като го видя.

Наистина не ми е до тези 10-тина лева, а за разочарованието, което изпитвам. Винаги, когато дарявам, си казвам, че няма да проверявам човека, защото дарявам и заради самата мен. Просто тук не съм го очаквала Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт