Нашите цветя - обща тема 23

  • 17 726
  • 562
  •   2
Отговори
# 405
  • Мнения: 3 834
Аз гледам лалета и ириси в саксии, но не съм редила така на 2 реда. И аз съм се заглеждала.
Иначе много ги харесвам в саксии. 


И с Маца


Ирисите стават супер в саксия също


И храсти гледам в саксии.

# 406
  • Мнения: 4 781
Благодаря момичета, тя мама така като заложи на някое цвете и създава по цяла редица от различни цветове.
Миналата година имаше много красиви рози- показвала съм ги тук, преди това редица най- различни гладиоли, гергини, димитровчета.
Тази година има два нови красиви храста, но не им знам имената :


# 407
  • София/Варна
  • Мнения: 1 437
Благодаря момичета, тя мама така като заложи на някое цвете и създава по цяла редица от различни цветове.
Миналата година имаше много красиви рози- показвала съм ги тук, преди това редица най- различни гладиоли, гергини, димитровчета.
Тази година има два нови красиви храста, но не им знам имената :



вейгела са и двете

# 408
  • Мнения: 13 388
Grinning Мариета и клематиса ти се е получил добре в саксия.

Някой поръчвал ли е керамаична саксия по размер, искам определен, но не мога да намеря класическа, това, което ми пасва по  размер все е с някаква глазури, а за парите да не говорим.

https://cvetnaborsa.com/produkt/%D0%B2%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%BA%D … 0%B0%D0%B7%D0%B0/

Нещо такова ми трябва, но по широко.

Последна редакция: вт, 07 май 2024, 13:34 от zari65

# 409
  • Мнения: 3 834
Zari,
От Икея имам доста в 3 размера точно такива дюс-семпъл. Тези има сега и други. Моите са малко по-стар модел. https://www.ikea.bg/products/brunbar-saksia-s-chiniika/10537958

# 410
  • Мнения: 4 781
zari65 преди седмица в градинската открита част на Баухаус имаше голямо разнообразие от теракотени саксии и сандъчета, но нямам представа дали работят онлайн.

# 411
  • Мнения: 7 126
Мариета, чудна градина имаш!

# 412
  • Мнения: 3 834
Мариета, чудна градина имаш!
Мерси Пипи!
Замисли ме колко време я творим.
Аризонските кипариси са на 15г. Днес изрязох няколко клона Wink
Проект направихме вероятно за първи път преди 8 и засяхме първите храсти и дървета. После продължих аз.
Затревихме май преди 5г
Последно преди 3г правихме задния кът.
Две пт туите ми по 5м боледуват. Изрязох клони. Ще се подменят сигурно.
Един люляк линее.
Та работа има постоянно.
Да не говорим са саксиите и аранжировките, които обожавам. НО съм се повъзпряла.
Ландшафтната архитектка, с която станахме приятелки, каза: градината започва да добива вид сме поне 4 години… и беше права.
Аз се влюбих в това занимание и щом заровя пръсти в земята ЧУВСТВАМ как от мен се източва умора, тревога, напрежение и сякаш сила и енергия получавам. ! Буквално!

# 413
  • Мнения: 781
Мариета прекрасен двор имаш! 🌺
Аз много се възхищавам на тази тераса от един друг форум. Просто е невероята!
https://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?t=8935

# 414
  • Мнения: 3 834
Там се опитах да пиша преди години, но ме ИЗХВЪРЛИХА. Темата била за затворен кръг и тн

# 415
  • Мнения: 781
Че то почти никой не пише там. Аз не съм регистрирана, но тази тераса е просто невероятна, не знам как ги отглежда тези рози тази жена, аз една не мога да отгледам без да ми се маноса! 🙄

# 416
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 858
Не пишат, защото направиха друг форум и се преместиха там
Иначе терасата е уау, и ми служи за вдъхновение

# 417
  • Мнения: 13 388
Marieta,  изчерпан е размерът, който ми трябва в ИКЕА, старият модел с дълбоките подложки ми харесва повече, новият е същият разликата е само в подложката.
Grinning споделям напълно казаното от теб какво ни дава грижата за растенията.
И в Баухаус ходих размерът, който ми трябва също е изчерпан, но проблемът е, че ми трябва по-висока саксия. Не искам да местя растението в прекалено голяма, поне диаметъра да ми е точен, пък височината може и да я преглътна.

От една година е време да го присаждам това агаве и все не се решавам, че ще е сложно изпълнение каквото е огромно. Точно  реших, не намирам саксия.

Балконската градинка е много хубава, със здрави добре отгледани растения.

# 418
  • Мнения: 7 126
Мариета, и аз за това си мечтая - да имам градина, сигурна съм, че ще се чувствам и аз прекрасно сред зеленина и цветя.
Моята любима градина е тази на Ангелина Секулова, другаруваме с нея във фейсбук и от време на време пуска снимки. Просто уау е!
Моля, кажете колко често и с какво торите мушките?

# 419
  • Варна
  • Мнения: 25 287
Със син мастърбленд торя, като състав е същият като зеления кристалон, но резултатът ми харесва повече. През лятото понякога и през ден-два, сега веднъж на седмица-десет дни, когато се присетя.

Общи условия

Активация на акаунт