Нашите цветя - обща тема 23

  • 20 439
  • 685
  •   4
Отговори
# 450
  • Мнения: 5 499
Божурът досега трябваше да е дал признаци на живот, вече цъфтят даже. Аз бих разровила, нищо не губиш...

Филаделфус се размножава по всякакъв начин - с резници,  с отвод, пуска и издънки. Миналата година си отрязах пръчки от моя, за си отбележа с тях къде са едни луковици. Тази пролет едната пръчка се разлисти, вкоренена Grinning

# 451
  • Мнения: 2 045
Да не си го сяла много на дълбоко божура ? И аз зарових един преди месец и вече е избил около 20 см . Интересно защо . Поливаш ли ? Четох във фейсбук , че не е хубаво да се сее по всяко време. Старите казвам между двете Богородици ли беше не се сещам . Въпреки , че се продават и са доста скъпи . А ако е малък може и да изкара само листа .

# 452
  • София
  • Мнения: 44 257
Не е на дълбоко много, даже май по-плитко отколкото пишеше, току се отмие от дъждовете пръст и щръкне някоя клечка, ама може пък и да съм го завъртяла неправилно, сега като гледам снимки имало посока и очи, на моят не видях такова нещо, и поливах, пък сега вали ли вали.... 🤷‍♀️ Утре др ден като отида щебго изровя да видя какво става вътре...
6-7април съм садила.

Последна редакция: пт, 10 май 2024, 13:05 от Angel_Dust

# 453
  • Мнения: 2 045
Съмнявам се да се покаже толкова бързо . Моят седмица две след като го преместих изби .

# 454
  • Мнения: 5 499
Ейнджъл, не бих го пипала щом е саден толкова скоро. Мислех, че ти е от есента. Само ако наистина имаш съмнения че е наобратно, ако е така ще му е трудно да избие и бих погледнала все пак.

# 455
  • София
  • Мнения: 44 257
Скрит текст:

И тези са от тогава, пък листа имат, но да имам съмнения, много го въртях тогава и се чудех и не знам накрая какво съм сътворила, да не е с корените нагоре... Дали поне очи трябва да са прокарали да позная ако го изровя...?

# 456
  • Мнения: 5 499
Да, вече очичките трябва поне да са набъбнали, така че да ги различиш. Даже може първо съвсем внимателно да разровиш в центъра с чаена лъжичка, ако видиш очи няма нужда да го разбутваш. Аз садих едно много изсъхнало коренище,даже мислех че е загинало. Отне му повече от два месеца, докато покара.

# 457
  • София
  • Мнения: 44 257
Супер, мерси много😘♥️

# 458
  • Мнения: 2 045
Моя корен стоя две седмици изваден и пак изби . Така , че не се притеснявайте .


Само да се похваля имах кана и гергини от грутки от миналата година и сега избиха . Не сме ги вадили зимата . Ще ви ги снимам довечера .

# 459
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 407
При мен цикаса от семена закова 2 месеца ,няма и помен нещо да се показва,на топло и слънчево място е е,ще стои до октомври,дано нещо да изникне ,казаха ми 5-6м ,има време значи Smiling Imp
Аз си взех семена от цикас от градината ни в Хюстън. Тук им трябваха над 6 месеца да поникнат.
Преди 4 месеца сях нова партида, за сега няма нищо.

Дам,и на мен ми е любопитно дали ще изникне нещо,но щом казвате,че са пониквали -дори и за 6м,значи не е безнадеждно Simple Smile

# 460
  • Мнения: 3 835
Ей тези красоти ме радват. По-Тъмният има само 1 цвят. Дори се пречупи от дъждовете.



# 461
  • София
  • Мнения: 44 257
Прелест❤️
Аз тайно се надявах мойте да цъфнат за рождения ден на мама и да й направя букет от мои божури, любимите й цветя.. Ама...

# 462
  • Мнения: 13 418
Ще обобщя новопридобития си опит от онлайн пазаруване на цветя. Ще уточня, че винаги карантинирам новите растения.
От 4 Разсадника - само от единия съм доволна-растенията отговаряха на снимките, засадени в субстрат, саксиите чисти, добре опаковани, на 5 -ти ден са и засега не се виждат заболявания.
1 - пълна греда, цъфнаха и с брашнеста мана, та сега се упражнявам в лечение върху тях, а 3 от 9 изсъхнаха почти веднага и няма спасение.
1-засега здрави растения, но мърлява работа като почва, храста тръгва да съхне, за другите ще видим.
А от последния още си чакам един по рядък вид кактус и вероятно няма да дойде.
От 2 ма човека пазарувах - от 1 жена си купих оранжеви мушката - 3 броя перфектни, държеше на лично предаване и Grinning направи ми нещо като фейс контрол дари добре ще се грижа за дечицата й и като реши, че го преминавам, извади от торбата и ви подари още 2 със заръката, че ако имам затруднения в отглеждането, да й звъня за насоки. Grinning бях на път да ги откажа в първия момент, като видях кофичките от кисело мляко.
От другата взех разсади за 5 копривки - мърляво засадени, но мисля, че ще оцелеят.
При прегледа пред куриера в тия огромни кашони не може да видиш детайли, освен дали е това, което си поръчал.
Удобство е, ме пести време, но друго си е спокойно да си огледаш растенията и да видиш какво ще купиш. Некоректна практика е, че не всеки качва реални снимки.

Лятото чука на вратата, а все не ми остава време  да си подредя балконите.
Джобчетата съм ги сложила и не подгизнаха от дъжда, но балконите са ми вътрешни, имам само един с един издаден ъгъл и ще сложа днес едно джобче там да видя как ще бъде при дъжд.

Последна редакция: сб, 11 май 2024, 10:04 от zari65

# 463
  • In transit
  • Мнения: 11 961
Зари, кофичките от мляко може да са нови. Аз си купих такива за разсадите с домати. Едва ли на жената са такива, но все пак... Grinning

# 464
  • София
  • Мнения: 44 257
😂 Какво лошо има в кофичките от мляко за разсад?

Общи условия

Активация на акаунт