Мартенски бебчета 2024 - пролетни бебчета мама радват (тема 1)

  • 17 951
  • 968
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 6 565
В момента малката е пак на климатика, че не се живее при мене.
Този път е на 28 градуса, а тя само по памперс и памучното одеалце. Гледам че не е изпотена.
И пак са ѝ избили потни пъпки от жегата...
Вчера хванах един братовчед на мъжо да ни кара до банката и до социалните и да мога да вися спокойно по опашки докато той наглежда малката. Как не се скарах с него в колата, че да пусне климатика. "Ма как, ще простудим детето" Flushed
Същия има 6 внучета. Как са оцелели тези деца в жегите не знам. Joy
Пак местните ми казаха лятото да е минимум на 26 градуса, че да няма твърде голяма разлика с температурите навън.

Киси,
Странно е това със кихането. По хладното все ми кихаше при смяна на памперс и миене/къпане. Т. е. когато я разсъбличах. И все си мислех че е защото ѝ е станало хладно.
Някакви идеи как да познаем кога им е студено.?

Деси, крустите си ги произвежда самото бебе и не са болестно състояние, така че хич не се кахъря. Мия главичката всеки ден и не ги мисля повече.

И с мойта голямо гонене с шишето пада и тукашните все ми казват да не я насилвам и че било от жегите това. Ама тя от 3 дена си спря и нощното ядене. Будя я, ама не иска и не иска да яде. И като яде и по малко през деня и пак отиваме на 500мл общо.
     Майка ми все се оплаква как ме е гонила по цял ден с лъжицата като малка и започвам да се чудя дали не е наследствено. Joy
    ПП : Аз месо проядох на 10г.Joy

Днеска взех да почета малко за захранването. Ама детето трябвало да може да седи стабилно седнало.
На друго място пък пише че бебето не било добре да сяда преди 6тия месец понеже можело да доведе до изкривявания. За момиченцата пък чак след 8мия месец да сядат че били със по слаба мускулатура. Моята пък още не може без моя помощ да седи, ама пък иска седнала... Ха сега де? Thinking
     Имам чувството че всеки пише каквото му скимне.

Последна редакция: чт, 20 юни 2024, 16:31 от geizer

# 826
  • Мнения: 504
По тила се познавало топло ли му е ,студено ли му е ,аз първо бях с кихането ,после пипах ръцете и носа ,ама и така не било 😄. Моята много киха от както се е родила ,а при личната като задам 3 ,4 тъпи въпроси и после гледам да не я питам много 🤣, ама си имам много знаеща мама тук от форума, тя винаги ме търпи 😄,а както се разбра аз всичко съм забравила.  Моята днес е спала два пъти по 30 минути и сега заспа в 16 , цял ден е весела ама сън не я хваща ,вчера заспа в 19 и стана един път в 3 и сигурно се е наспала яко защото яде в 7:30 и после стана в 10 часа . За първи път изкара 20 минути в люлката ура ,но без да я пускам 😀, а за климатика аз не смея да го пусна ,моята ЛЛ и зимата не ми дава та сме с климатици и газ ,ама включвам конвектора 😁.

# 827
  • Мнения: 187
Аз сега се връщам от преглед, 6400 е бебока след като изяде 150 мл мляко преди прегледа аз го мерих снощи 6300 преди хранене и 63 см като доктора каза че си качва добре и след три седмици може да му вдигнем яденето на 160 мл на ден и в жегите да му даваме по-често вода. Даде ни талон за уролог, че едната му камбанка била по-голяма (аз откъде да знам, че може да е проблем пък и не го заглеждам много много там) и да се види да няма нещо 😳 иначе пишлето му си се отваря вече и си продължаваме с грижите за него (от толкова пипане там напишка докторката). Пъпчето вече няма да го лепим (ура). И ще трябва по упорито със спането наляво 😡 да му се поизравни главичката. Средата на юли сме за вторите части на ваксините и после ако всичко му е наред можем да го водим на почивка с басейн. 🐬

Иначе педиатъра каза да не му слагам при тези температури чорапи и панталонки по едно боди и лека пеленка му е напълно достатъчно 😂

Иначе навън е ужасна жега тръгнах и беше 34 градуса, в центъра стана 36 бебока си спинка, но го извадих на сянка да яде .. то излезе един горещ вятър, падаха някакви листа от дърветата и разбира се той яде бавно докато разглежаше пейзажа, количката се напълни с листа та го държа с една ръка с другата тупам  количката отвътре, до мен някакви тинейджъри започнаха да си павкат трева, дойде един който си говореше сам и размахваше ръце та исках да изчезна набързо с количката.... то човек да не излезе навън.

# 828
  • Мнения: 504
Браво Деси супер размери 🙂, за тестисите при бебетата знам че се нарича хидроцеле и не е нещо страшно, не се притеснявай. Аз никога не съм гледала или забелвала всичко прави и казва ЛЛ да допълня.

# 829
  • Мнения: 32
Момичета, в нас климатика е на 23 градуса постоянно. Не се притеснявайте и на бебета им е топло. Само по боди с къси панталонки и чорапи, отгоре пелена и няма нищо страшно - спи си момчето без проблеми. Естествено не го слагам на гимнастиката, където бичи климатика и няма драми. Така сме от две седмици - просто споделям, защото виждам, че доста го мислите. Simple Smile

# 830
  • Мнения: 187
Ами ще го видим сряда го записах да го видят  , ще водя и баща му с мен.

Аз нямам климатик, но на вън е мега жега 😂 и аз все си мисля че ще го простудя ако е бос (аз вкъщи съм все с чорапи). А той не става на червени точки, само са му потни краката. Днес беше потен в коша, ама там беше по късо ромпърче супер тънко и нищо повече🤷

Браво Деси супер размери 🙂, за тестисите при бебетата знам че се нарича хидроцеле и не е нещо страшно, не се притеснявай. Аз никога не съм гледала или забелвала всичко прави и казва ЛЛ да допълня.

# 831
  • Мнения: 504
Момичета, в нас климатика е на 23 градуса постоянно. Не се притеснявайте и на бебета им е топло. Само по боди с къси панталонки и чорапи, отгоре пелена и няма нищо страшно - спи си момчето без проблеми. Естествено не го слагам на гимнастиката, където бичи климатика и няма драми. Така сме от две седмици - просто споделям, защото виждам, че доста го мислите. Simple Smile
Благодаря ти утре ще го пускаме и ние ,че нашата вече заспа по потник на отворен прозорец .Аз ходя с дълъг ръкав и чорапи ,ама не искам да е като мен ,големия и зимата ходи с къс ръкав ,ама мама (баба му) го извеждаше на -21 градуса като беше бебе 😄, явно си е взела забележка с мен ,та тя ги разсъблича а аз ги обличам 🤣

# 832
  • Мнения: 706
Капе ли косата на бебетата ви?При нас за една седмица вече има плешиви участъци а се роди с коса.Направо ме е страх да го намажа пак с мазилото за крусти, много коса ми остава по ръцете.

# 833
  • Мнения: 187
О да, много му пада, като котенце пуска косми  и е напълно нормално, ще порасне Simple Smile


Капе ли косата на бебетата ви?При нас за една седмица вече има плешиви участъци а се роди с коса.Направо ме е страх да го намажа пак с мазилото за крусти, много коса ми остава по ръцете.

# 834
  • Мнения: 508
Косата е нормално да пада. Малко като козинка я сменят. Някои бебчета даже оплешивяват изцяло и после расте наново и понякога дори по-руса или променен цвят. Нашият е като Джон Траволта с 5 тона коса и засега не е почнала да капе. Майка ми каза,че на нас със сестра ми не ни е падала. Ама ще видим.
Климатика наистина не го мислете. Аз го пускам в другата стая от края на май като пачнаха жегите. Педиатърката ми каза, че няма как да го простудим,ако не му духа директно в него и че има по-голяма опасност да се прегрее,отколкото другото. Ако не духа пряко в детето или не му вихри в гърба, не е проблем. За съжаление има още поне 3 -4 месеца в тва чудене с жегите. Аз чакам с нетърпение есента да си излизаме спокойно повече навън с количката като бели хора.

# 835
  • Мнения: 6 565
При мен в 19ч вечерта на терасата беше 38 градуса. Абсурд да пусна климатик на 23, че като излезем ще получим топлинен удар и двете. Joy Ама ще си взема поука и ще го пускам по смело.
      Относно косичката и моята започна пак да се скубе. Почти не остана вече от косата с която се роди. И също има участъци където тъкмо е набола новата косичка и изглеждат като плешиви. Да не говорим че във втория месец си заформи 2 възелчета от косата отзад на главичката и като ги отрязах сума време си седеше като плешиво мястото. Чак сега започна да расте и там нова косичка и се позамаза положението . Joy

# 836
  • Мнения: 20
Има ли някоя мама к бебе, които да са изцяло на кърмене? Ние сме на два месеца и половина изцяло на кърма, но днес нещо ми спря изведнъж, направо се шашнах и дори ми се плаче, добре че имах замразена кърма и давам. Има ли вероятност да е само нещо моментно, да се оправи до ден два…..? Цедя цедя сега, та то и 10мл не мога да изкарам Sad

# 837
  • Мнения: 79
Има ли някоя мама к бебе, които да са изцяло на кърмене? Ние сме на два месеца и половина изцяло на кърма, но днес нещо ми спря изведнъж, направо се шашнах и дори ми се плаче, добре че имах замразена кърма и давам. Има ли вероятност да е само нещо моментно, да се оправи до ден два…..? Цедя цедя сега, та то и 10мл не мога да изкарам Sad
Мисля, че е от жегата. На няколко пъти слушам бебето суче, но не преглъща звучно, напорът от рефлекса на потичане също изведнъж спря. Пия течности. Нямам друго обяснение. Rolling Eyes

# 838
  • Мнения: 6 565
Вземете си чай за кърмачки. Може би ще помогне.

Има ли будни мами? Малката днес ме събуди от 5.30ч. Изцока 180мл мляко и сега си доспива, а аз си пия кафето. Grinning

Последна редакция: пт, 21 юни 2024, 06:43 от geizer

# 839
  • Мнения: 197
Нашето кошче за кола изведнъж ни стана неудобно. Дават до 0-13 кг уж, бебо е 7- и вече някак си потънал стои и едвам го вадя. Cybex Aton 5. Някой да има същия проблем? Ще трябва да купувам ново...а не знам и кое е добро.

Общи условия

Активация на акаунт