Да преправим старите мебели с любов - тема 40

  • 7 872
  • 178
  •   1
Отговори
# 165
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 069
...
Стъкло опушено, с картинки и тн не знам колко излиза, може и повече от нова маса да е. А прозрачното няма да оправи нещата.. Това стъкло трябва някой да го изреже, да направи фаска и да закрепи сигурно към масата... И да е достатъчно дебело и силно...
Надстърчането на краката е такова, че самото то е достатъчно за да държи стъкло в стационарна позиция. Няма нужда от друго закрепване. Всеки стъклар, който ще изреже стъклото по точния размер, ще направи и заоблянето на ръбовете за да не режат.

# 166
  • София
  • Мнения: 1 156
за тази полираната маса, като моята, която бях боядисала с минерална боя - изобщо не съм сваляла целия лак, само леко с шкурка на ръка зашкурих. Така ми казаха и в магазина Vintage room ... но сте прави, че за маса, ако се ползва по-често ще трябва нещо по-здраво.

# 167
  • София
  • Мнения: 44 268
Аз разбрах, че се търси запазвянето на дървения вид, евентуално и подновяване на лака, а не боядисвяне... Боята е вероятно най-лесния вариант .

# 168
  • Мнения: 13 334
И аз така го разбрах, то с боя ясно че ще се покрие... макар че аз съм скептична за боядисване на такива повърхности с голямо натоварване.
Едно е да боядисаш шкафче върху което слагаш по нещо от време на време и го бършеш там през няколко дни. Друго е повърхност на маса, дето постоянно се слагат върху нея твърди предмети, бърше се многократно и често... Затова и стъклото предложих. За най-бюджетно не знам, то зависи и иначе какви материали биха се ползвали. Но е най-малко работа и най-устойчив резултат откъм надрасквания и прочие.

# 169
  • София
  • Мнения: 44 268
😂 Е, ти пък сега, що маси с боя се продават.
Просто трябва подходящ финиш предполагам и поддръжка.

# 170
  • София
  • Мнения: 2 351
Точно където е голямото петно може да се направи декор със шаблон в подходящ цвят боя (тъмно синьо, зелено, черно) и после отново да се лакира цялата повърхност.

# 171
  • София
  • Мнения: 1 023
Едно време баба ми на такива петна от вода по бюфет го мажеше лекичко с някакво масло (олио, зехтин) и петната изчезваха. Ако са големи, дълбоки или напукан лак няма да има много ефект, но може да пробвате. Доколкото знам лака на тези маси е много здрав и много трудно се сваля, та за прелакиране не знам дали ще стане.

# 172
  • Мнения: 13 334
Не изглежда като петна от вода, в средата на масата се вижда като отпечатък от някаква плетена покривчица, под която е останал цветът, а останалото е изсветляло от слънце явно. Двете по-тъмни петна от двете страни вероятно също някаква декорация е стояла там, може би по-малки плетени - те дори са с еднаква форма.

# 173
  • Под звездите
  • Мнения: 903
С черна глазура, мисля че се казва. Бях обяснила в някоя от предните теми как се прави и имаше клипче от Ютюб. Ако те интересува, ще си намеря поста да не ровиш. И кухненските ми шкафове са такива, ето разликата без глазура и със



И аз се интересувам от тази глазура и клипчето в ютуб, ако не ви затруднявам, разбира се.

# 174
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 443
Намерих го! В тема  Да преправим старите мебели с любов - тема 37, мнение  1071

Ето го клипчето:
https://www.youtube.com/watch?v=D-BgLCNnXW0

Живея в Щатите и поръчах глазурата онлайн
https://www.hghhardware.com/2334817/Product/Axalta-LWS4700.007

Този скрин го правих така

Последна редакция: ср, 15 май 2024, 16:22 от tunata

# 175
  • Мнения: 54 746
Помня го този скрин! Heart

# 176
  • Мнения: 4 358
Аз го докарах до под кривата круша Минах всичко по два пъти,като всеки път ми се налагаше да мажа поне 2 пъти.Изхабих 1,5 кг паста,и пак не успях да махна всичко.С първия път само се надраскваше лилавата боя и отдолу излизаше бялата.Боядисах дръжките със спрей за метал,но и тене покриха идеално.Може и пастата да не е много силна,но тази миноредложиха в магазина.А може и с подръчните материали/стъргах с нож/и моите умения,да става това.Мислех да не го боядисвам сега,понеже двата шкафа ги глася за апартамента ми в Пловдив и искам да боядисвам всичко заедно,за да няма нюанси в цвета.Но така ми е грозно да седи и може да го мина веднъж с бяло.Другият шкаф няма да го събличам сега.Опитах да сваля дръжките му,за да ги изчистя,но не успях.Като ми мине яда,ще пробвам пак😊

# 177
  • София
  • Мнения: 44 268
Ако ще слагаш боя... Теглиш една шкурка да изравниш и толкова...
Всъщност, даже си се престарала...
Виж ако искаше да имаш дървен шкаф, омаслен/лакиран... Тогава да, бориш до идеално чисто дърво.

Последна редакция: чт, 16 май 2024, 19:27 от Angel_Dust

# 178
  • Мнения: 4 358
Ами,аз пробвах,но не хващаше.Отделно,че тези улейчета бяха запълнени и трети слой боя щеше да ги заличи напълно.

Общи условия

Активация на акаунт