“Дяволското гърло 2“ - “Есента на демона“ - нов сезон по НОВА ТВ - Тема №5

  • 36 763
  • 796
  •   1
Отговори
# 660
  • Washington,USA
  • Мнения: 1 048
Кой ли е този скелет в бърлогата 🤔

# 661
  • Мнения: 1 550
Според Сезон 1 в следващия Епизод 9 ще има спецчасти по лъжлива следа. В Епизод 10 ще има пак лъжлив заподозрян, но ще разкрият как се е случило едно убийство (първото беше тогава). И ще намерят връзката между жертвите.
Вероятно това ни очаква.

# 662
  • Мнения: 105
Сигурно го е нямало кучето , когато са отвлекли "принцесата на тати" ?!? Това отвличане много намирисва , ама много !

Колко да намирисва това отвличане, като кучето наистина го нямаше... Понякога е достатъчно просто да гледаме внимателно, а не да си измисляме теории. Кучето беше навън заедно с Десподов.

Видяхме Ирина как се уплаши, когато отвори на Орце, сега сама тръгна да слиза  да отваря на полицаите, а и баща й изрично й даде знак да внимава какво им казва, едва ли е решила да го изпорти в негово отсъствие.

Последна редакция: сб, 20 апр 2024, 22:24 от Мис Марпъл

# 663
  • Ruse
  • Мнения: 121
Каква е тази глупост и този непрофесионален коментар?  Да не би Трендафилов и Тони Наумовски да са в конфликт в реалния живот? Да преровим интернета за "С кои актьори е скаран Константин Трендафилов?" 😄

# 664
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 666
Тези, които държат на тезата за Библиотекаря, може и ровят в нета по тази тема.
Този ми ти К. Трендафилов може ли толкова неграмотно да пише!

# 665
  • Washington,USA
  • Мнения: 1 048
Каква е тази глупост и този непрофесионален коментар?  Да не би Трендафилов и Тони Наумовски да са в конфликт в реалния живот? Да преровим интернета за "С кои актьори е скаран Константин Трендафилов?" 😄


Забавен е 🤣 постоянно ръси такива неща

# 666
  • Мнения: 105

 До Десподов няма демони, а 9те кръга на Ада. Съобщението към Мия беше: " Добре дошла в АДА!" И двамата живеят в един  същ ад, и не по тяхна вина.

Последна редакция: сб, 20 апр 2024, 23:23 от Мис Марпъл

# 667
  • Мнения: 35
Каква е тази глупост и този непрофесионален коментар?  Да не би Трендафилов и Тони Наумовски да са в конфликт в реалния живот? Да преровим интернета за "С кои актьори е скаран Константин Трендафилов?" 😄


Забавен е 🤣 постоянно ръси такива неща

Вярно е, потвърждавам, че е много забавен и нарочно пише така. Не мисля, че е в конфликт с някой от колегите си, а и не сме сигурни, че героят на Тони Наумовски наистина е демонът. Според мен с този си коментар Константин Трендафилов ни подава жокер, че убиецът е само един и е мъж! Мое мнение, поне аз така го тълкувам.

# 668
  • Мнения: 1 194
Деветте кръга на ада(Данте).
Първи кръг (Лимбо). Там обитават душите на онези, които макар да са живели праведно, не са приели светото кръщение - като великите философи, поети и учени на древността: Омир,  Орфей,  Платон,  Аристотел,  Диоген, Сенека, Хераклит,Птолемей, всички „велики езичници“.
Втори кръг. Сладострастници
Трети кръг. Лакомите.
Четвърти кръг. Скъперниците и прахосниците.
Пети кръг. Гневни и лениви
Шести кръг. Невярващи, безбожници, материалисти.
9 са, но няма да има толкова убийства.
VI в нашият случай - Злоупотреба със закона - Кавалджиев
V не се вижда, но вероятно ще е гняв - Тороманов.

Иначе подземието ми прилича на църквата 40 мъченици.. Вероятно има поставен допълнителен декор.
 

Подобно изображение има до снимката на Десподов на таблото - Ад на Данте

Последна редакция: нд, 21 апр 2024, 00:55 от Organza

# 669
  • España
  • Мнения: 1 322
Леле -мале , каква дисекция сте направили на последния епизод , а и не само …..добре , че тъкмо го изгледах , че се загубих сред толкова теории и тълкувания 😉!
Само едно нещо ще вметна : още от началото имам странното усещане , че има нещо недоизказано във отношенията  между Ирина -Теодора и Десподов…дали му е истинска дъщеря ( биологична)…. ? Както и да е …. но поне все повече се убеждавам , че от “този храст ще изскочи заек” .

И вече съм сигурна , както писах по-рано , че Демонът не наказва според седемте смъртни гряха ( съответно и жертвите няма да са седем) , а според собствения си план , обвързвайки метафорично всяка от жертвите си с конкретен демон от книгата на Жак Колин дьо Планси !

И нещо по-ведро ( стига с това вторачване в детайли и жертви):
За почитателите на “Сървайвър” и “Игри на волята”:
Скрит текст:

Култовите водещи на обмяна на опит!🤪

Organza , ако под “подземието” имаш предвид  “леговището на Демона” , мисля че не е в църквата “ Свети Четиридесет мъченици” . Преди няколко теми eli1907 , постна една много интересна статия за заснемането на филма и там Е.Милошев разказва къде  са заснимани тези конкретно сцени , както и кулминационната , когато се разкрива всичко ( предполагам в “леговището”) , ето тази част :
Скрит текст:

Шефовете на исторически музеи знаят всичко и имат достъп до всичко …..🤪шегичка !

Последна редакция: нд, 21 апр 2024, 01:38 от Воден пъпеш

# 670
  • Мнения: 105
Относно бележката за Мия и Филип: историята се повтаря - смъртта на партньор и родител, както за Мия, така и за Десподов, респективно и за дъщерите на двамата. Първият път беше фарс - смъртта на мъжа й е била в резултат на недоразумение. Вторият ще е трагедия - защото тук вече има съзнателна поредица от действия, водещи към лош край.

# 671
  • САЩ
  • Мнения: 121

Интересно е, че казва "човешко същество", за да избегне споменаването на пол (мъж или жена)!
Което пак налива масло в хипотезата, че убиецът е жена!

# 672
  • Мнения: 122
Демонът не е професора, промото за следващия епизод го изключва, поне за мен. Ако беше той Мия нямаше да му забива нещо в краката сега, а щеше да е предпоследния или последния епизод. Ясно е, че ако не е инвалид и ако той е демонът, Мия ще го разкрие още следващия епизод като му забие това в краката. И реално сериалът трябва да свърши. Напълно сигурен съм, че сега 1-2 епизода ще слухтят около него напразно, а към истинкият убиец ще се насочат предпоследния или последния епизод. Май е Илчев..... Всъщност може и да е Фичето също, а Професора да му помага и да си е инвалид. Така Мия, като се убеди, че не може да ходи, ще го отхвърли следващия епизод и накрая пак ще се върне към него, както стана с Асен. Но по-скоро залагам на Илчев.

# 673
  • Мнения: 2 977
Двата сезона се припокриват едно към едно. Дори героите и техните персонажи. Всичко е копи пейст с различни имена и несъществени промени в детайлите.
Вземете полицейският екип от сезон 1 и го сравнете със сегашният, дори съдбите и семейните отношения са копирали "великите" сценаристи.
То бива да подцениш публиката в известна степен, но така са си повярвали, че хетптен са ни взели за идиоти.

# 674
  • Мнения: 24
Точно защото крайъгълните камъни в сюжета съвпадат с тези от първи сезон, е ясно и кой е убиецът, и кога официално ще го разберем.
Девети епизод ще е основно протакане на действието - ще търсят Ирина-Теодора, ще включат спецчасти (тези може да са и от военното училище, като им гледам камуфлажите от промото), накрая ще има хепиенд (в първи сезон отвлечен беше прокурорът и целия девети епизод се въртя около това и повиканите барети). Може да се появи и епизодичен персонаж, който да поеме отговорност за убийствата в търсене на медийна слава.
В десети епизод някой най-сетне ще направи някаква връзка със събитие от миналото, ще има и ровене в стари броеве на местния вестник, за да се запълни картинката.
В 11-и епизод ще намерят очевидец да разкаже какво точно се е случило, но все още нямат да разбулят официално личността на убиеца. И в 12-и епизод най-сетне ще попаднат в леговището му (някъде из отдавна забравените подземия на Търново), пъзелът ще се нареди, Филип ще бъде прострелян (като Краси в първи сезон) и вероятно ще оцелее, убиецът ще умре, след като сподели своята истина за случилото се. Нищо ново под Слънцето. Изненади относно личността на убиеца не очаквам. Интересно ще ми е да разбера за миналото му и причините, които го водят. Това обаче няма как да го разгадаем предварително, защото не знаем какво са заложил сценаристите като история - от епизодите не става ясно нищо друго, освен ескалацията на насилието и безразборно нахвърляните текстове, символи, снимки. Затова мисля да си гледам спокойно до края и да оставя екипът да ме изненада с разкриването на интересна ретроспекция  на събитията от миналото,  които са довели до мрачното настояще.
Иначе, прехвърляйки епизодите от първи сезон, осъзнах колко по-въздействящ е той от "Есента на Демона".

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт