Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 85

  • 18 772
  • 575
  •   2
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 722
Мисля да направя трите, без тази на прозорците - само тя ще е бяла, за да не стоят като очертани.
А тази комбинация с дърво и на мен ми харесва, но някакси щом е дърво го търся на вариант комбинация с дървото от вратата - а то е доста тъмно.

# 331
  • Мнения: 2 921
Medissa, аз бих боядисала в по свежо зелено






или в синьо





# 332
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 874
Стаята ти е "дълбока", прозорците - не особенно големи. 3 стени ще стане прекалено тъмно.

# 333
  • Мнения: 6 362
Мисля да направя трите, без тази на прозорците - само тя ще е бяла, за да не стоят като очертани.
В този конфигурация никога няма да видиш тази стена бяла. Ще остане сивкава и цялата стая ще изглежда помръкнала. Светлината влиза през прозорците и осветява околните повърхности, но не пада върху самата стена, на която са прозорците.

Илюстрация:



Последна редакция: сб, 11 май 2024, 23:41 от Barbabeau

# 334
  • София
  • Мнения: 1 023
На мен ми харесва най-тъмнозеленото от първата снимка на
Di Soleil. И Barbabeau е права - ще стане тъмно и много захлупено. Бих боядисала само дългата страна зад таблата на леглото като акцент.

# 335
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 532
Всъщност е препоръчително малката стена да е светла, а именно там са прозорците.

Скептична съм за светлото дърво - има конфликт и с вратите и с пода - които също са дърво, но в други цветове. Аз бих заложилa на розовото от предишните постове и обединяващи цветовете картини

# 336
  • Мнения: 3 557
Аз цветове бих избирала след избора на стил, за мен той винаги е отправна точка - и за точните нюанси и тонове на даден цвят, и за комбинациите между цветовете, и за десените, ако има такива.  Паралелно със стила бих гледала размер, форма, осветеност, предназначение и мебелировка (в смисъл дали много или малко мебели ще има, какви точно, с какви височини и габарити) на помещението, чак после идват цветовете - дали пастелни или наситени, дали чисти или нюанси и тонове и кои точно... 

# 337
  • Мнения: 1 722
Откъм стил на първо място харесвам скандинавски и бохо, но там много присъства светлото дърво и ратан. И аз, като OnDiNe_ смятам че ще се 'бият' няколкото цвята дърво, затова мислех да търся тъмни мебели към венге. Обмислях и бели или поне в комбинация с бели.
Комбинацията с розово не е лоша, но не е моята. Искам да е по универсална стаята.
Попринцип не е казано, че леглото ще е там. Самата стая е малко кофти като форма - има един остър ъгъл, който на снимката май много не си личи между двата прозореца,но все пак ако според вас леглото ще стои по-добре на друго място см отворена за идеи.
Откъм мебели - това, което за момента съм се спряла е задължително гардероб на Ikea Pax. Даже загледах тези бежави врати и се чудя биха ли се вързали?

А само да отбележа, че снимката на стаята е 3Д и затова изглежда дълбока стаята. Реално и на ширина е колкото на дължина. А че прозорците не са много големи няма спор.

# 338
  • София
  • Мнения: 44 270
Зависи какво е цялостното усещане, което искаш да придобие стаята, обаче и первазите и дограмата са ти светли....
Има вариант и да боядисаш вратата отвътре бяла, отвън да остане венге, ако няма да сменяш вс врати, а искаш вътре да не става тотален мрак... Тогава ще може и по-свободен избор на мебели...
За мен няколко вида дърво трудно се бият, но и венгето не го приемам кой знае колко за дървен цвят.

Последна редакция: нд, 12 май 2024, 16:33 от Angel_Dust

# 339
  • Мнения: 1 722
Тези врати изобщо не ги харесвам, но не върви да ги подменям. Чисто нови са и са  излишни средства все пак. Това с пребоядисването дали ще се получи? Няма ли шанс да се обели с времето?

# 340
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 788
Момичета и момчета, издирвам отворен гардероб тип портманто.
Бях харесала този от jusk за 180лв

но нещо не ми достига в модела...
гледах, гледах и намерих този в VidaXL

Излиза 240лв, но като чета коментарите за VidaXL и нещо не мога да се наканя да го поръчам. Трудно било връщането и повечето неща идвали с дефекти.
Търсих в google  по снимка, но не намирам нещо подобно. В някакъв сайт намерих хубаво, но 500лв
Това ми попадна, но го има само в немското АЙКО


Help Simple Smile

# 341
  • Мнения: 3 557
Поръчка не е ли вариант?
500 лв е безобразна цена за такова нещо.

# 342
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 788
Поръчка не е ли вариант?
500 лв е безобразна цена за такова нещо.
По поръчка ще излезе още повече сигурно.

# 343
# 344
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 788
Гледах и аз в амазон, но не доставят до БГ, а Габко или другите доставчици взимат 3.6 на КГ...после Еконт и то стана пак златно.

Общи условия

Активация на акаунт