В нарушение ли съм, ако сложа камера над/до входната ми врата

  • 2 186
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54 649
Ние имаме съгласие за камера на етажа, но искам и отделно пред нашата врата да сложа втора, защото коридора е Г образен и така ще има по-добър обхват.
Това проблем ли ще е?

# 16
  • Мнения: 6 891
питай домоуправителя и съседите по етаж

# 17
  • София
  • Мнения: 28 782
Ние имаме съгласие за камера на етажа, но искам и отделно пред нашата врата да сложа втора, защото коридора е Г образен и така ще има по-добър обхват.
Това проблем ли ще е?
Ако ще снима общи части, трябва решение на ОС с необходимия кворум.

При нас днес има развитие за оплакването срещу съседа, за което бях писала на предишната страница. Предисторията накратко:
Съседът ми по етаж преди няколко години реши да сложи камери, които са разположени във входа и в двора. Ние сме собственици и на двора (т.е. и на земята, върху която е строена кооперацията ни). За тези камери направихме ОС и се подписахме всички или почти всички. С тези камери няма проблем. Обаче по някое време съседът решил да сложи още камери, които вече гледат към тротоара и част от платното. При нас паркирането е забранено, но някакъв е спрял за малко, съседът го е снимал и е изпратил записа май в КАТ. Онзи явно е побеснял и е пуснал сигнал за това, че е сниман незаконно. И днес пристига предписание от общината, с копие до домоуправителя (което четох), че от общината са идвали на проверка и са установили, че сигналът отговаря на истината и съседът трябва да предостави в не помня какъв срок в общината съгласието ни за камерите на ОС (което има) и разрешение от МВР за камерите, които гледат към тротоара и платното с предварително установено точно местоположение на камерите. Ако няма съгласие от МВР (той няма), камерите към улицата трябва да бъдат демонтирани.

# 18
  • Мнения: 8 941
Аз живея в чужбина, гласувано беше да има камери в кооперацията, има даже и в асансьора, сложиха ги след някакви кражби на скъпи велосипеди.
Много е подтискащо, особено в асансьора, още не мога да свикна.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 36 738
Работя в пететажен офис с камери навсякъде, някои даже и със звук. Не виждам нищо потискащо. В един момент ги забравяш и толкоз. В много ситуации даже са полезни, лично изпитано. И това не е една минута в асансьора и още една, докато минеш коридора. Това са 8 часа на ден нон стоп.

# 20
  • Мнения: 54 649
Ние работим с постоянно видеонаблюдение, въобще не ми пречи и съм го забравила, че съществува. Като добавим всички магазини и учреждения не знам дали има не наблюдавани места вече.

Общи условия

Активация на акаунт