Нашите орхидеи – тема 44

  • 9 124
  • 205
  •   2
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 976
_re_ge, с какво да я третирам за първи път се сблъсквам с това?

# 166
  • Мнения: 14 049
с фунгицид. Може би си наранила корени при посаждане. но и как е новата саксия? покажи я

# 167
  • Мнения: 2 976
с фунгицид. Може би си наранила корени при посаждане. но и как е новата саксия? покажи я
Благодаря ти. Сега по е организъм Simple Smile гола е в кашпата, извадих я от корите. През деня я топвам в малко вода, вечер изсипвам водата за да я привикна постепенно.
Утре ще я щракна.

# 168
  • Мнения: 6 656
Цъфна онзи предълъг цветонос, засега до средата.
И лятото ми е цветно!

# 169
  • Мнения: 2 976
Ето я моята Равело:

През нощта беше на сухо:
Скрит текст:

И след няколко часа във вода:
Скрит текст:

Освен, че съм начупила на места въздушните корени при прибирането им в саксията, друго притеснително аз не виждам.

# 170
  • Мнения: 8 296
И аз не виждам нещо притеснително... Може да ѝ е било жега, сухо, но явно намокрените коренчета позеленяват...

# 171
  • Мнения: 229
Как ги поливате с оризова вода? Разрежда ли се?

# 172
  • Мнения: 8 296
Поливам с чиста чешмяна вода... не с оризова, не с бананова, не с чеснова Hands V

# 173
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 129
Sysly и аз не виждам нищо притеснително в корените.

Поливам с чиста чешмяна вода... не с оризова, не с бананова, не с чеснова Hands V
И аз така. С чиста чешмяна водица 😄

# 174
  • София
  • Мнения: 1 203
Здравейте орхидеени магьосници Blush Имам едно питане - отскоро имам пафчета - Barbatum, Godefroyae, Pinocchio. За първи път  отглеждам такива, та не знам как да процедирам като няма да ме има две седмици. Няма на кой да ги оставя, та как да процедирам относно поливането. Да ги полея ли хубаво преди тръгване, в подложките ли да оставя вода.....или какво? Че в средата на юли се предполага да не е много хладно Joy

# 175
  • Мнения: 5 658
Пъпка и бебе с друга пъпка. Цялата композиция е по-малка от една стотинка Joy Досега не съм успяла да опазя бебе екуестрис,някой има ли съвет? Садих ги в мъх предишните, но загинаха.

# 176
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 129
Виждам го като удължение на цветонос с тези две пъпки, а не като бебе, но може и да греша.

# 177
  • София
  • Мнения: 23 185
На един цветонос, два различни цвята



# 178
  • Мнения: 2 976
На този вид орхидея цветчетата побеляват преди да прецъфтят, не е някаква аномалия. Малко след това клюмват и започват да съхнат.

# 179
  • Мнения: 37 023
Моите вече прецъфтяват от ужасната жега (вкъщи са по-добре, отколкото в офиса).
Тази, горкичката, остана почти без листа, мислех, че ще умре, но тя изкара цветонос. Миналата година трябваше да я преместя, заради един ремонт и въобще не й хареса. Една от другите (не фаленопсис, забравих как се казваше) направо умря. Без да съм променяла нещо, освен че бяха на прозореца в друга стая.

Има нови корени, не знам какво означава това.


Тя цъфтеше много. Не е от саксията - бях я сложила доста отдавна (от преди ремонта) в тази саксия.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт