Бързи здравословни въпроси и отговори – 46

  • 14 807
  • 430
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 605
К2 се пие при големи дози Д3, за да насочва калция към костите..не да се отлага в меките тъкани. Това на теория.
Аз не смея да приемам К2, че сгъстява кръвта, а при накои сърдечни проблеми това не е ок...
Та не знам и аз кое е правилно.

К2 не е ли Калий ?

Въпроса ми  беше за Калций 🙃😀

Въпросът ти беше за калций, да, но споменаваш, че витамин Д е в латентна недостатъчност, за това ти отговорих за него, че ако ще приемаш големи дози от Д3, е хубаво да е с К2 заедно...

Някой има ли идея ,когато при установена остеопороза ,  количеството на Калция е в норма , а вит Д 3 е в латентна недостатъчност , ако се пият препарати с Калций , дали няма да се натрупа излишък от калций ?
Дали да не пия само вит Д3 и магнезий за усвояването му ?

Да ,Калцикини/он съдържа всички тези наистина

# 376
  • Мнения: X
Здравейте,
От два дена имам странни усещания. Все едно прилив на кръв към лицето. Мравучкане по лицето. Като при изчервяване.
И едно такова ми олеква....
Лягам. Ама то и в легнало положение същото Sad

Ходих днес на лекар. Кръвното ми било добре. Каза ми да пия повече вода.

Вие какво ще ми препоръчате?

# 377
  • Мнения: X
От десетина дена ме поболва леко, тъпа болка, една малка област под реброто. Ходих при личния преди малко и каза, че усеща някакво уплътнение. Праща ме на хирург, пък той да прецени дали съм за ехограф, ЯМР или скенер. Стиснете ми палци всичко да е наред, защото взеха да ме налягат черни мисли

# 378
  • София
  • Мнения: 9 980
Случайно да знаете Д-р Радостина Димова невролог от ВМА къде другаде преглежда?
Излезе ми в Санус 2000.

# 379
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 371
Днес с дясната ми ръка се случва нещо, което не помня да ми е ставало. Усещам през минута или няколко изтръпване от горната страна на дланта към пръстите, което трае секунда и отпуска, после пак така. Одеве забелязах, че ръката ми трепери без да съм се почувствала различно по някакъв начин. Сега пръстите започнаха сами да се отпускат неволно сякаш за момент не мога да ги контролирам. Чувството е неприятно даже клонящо към тъпа болка. Какво е това нещо?

# 380
  • Мнения: 1 842
На мен ми се случи подобно нещо, установих, че на предната вечер писах имейли като луда от телефона, понеже бяхме навън, и на следващата сутрин така ми потрепваха сами пръстите безимения и кутрето. Беше си зловещо 😀

# 381
  • Мнения: 55 101
Не си гледайте пръстите. Grinning

# 382
  • Мнения: 333
Имам питане относно течния вит Ц .Дадох на дъщеря си от 2 мл ,но не го разтворих във вода в бързините просто изключих .Дали е проблем ,понеже в упътването пише да се разтваря във вода

# 383
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 954
Имам питане относно течния вит Ц .Дадох на дъщеря си от 2 мл ,но не го разтворих във вода в бързините просто изключих .Дали е проблем ,понеже в упътването пише да се разтваря във вода
Никога не съм го разтваряла във вода. Нито за нея, нито за нас. Отварям ампулата, сипвам в лъжица и давам. Каква е идеята да се разтваря във вода?

# 384
  • Мнения: 7 089
Днес с дясната ми ръка се случва нещо, което не помня да ми е ставало. Усещам през минута или няколко изтръпване от горната страна на дланта към пръстите, което трае секунда и отпуска, после пак така. Одеве забелязах, че ръката ми трепери без да съм се почувствала различно по някакъв начин. Сега пръстите започнаха сами да се отпускат неволно сякаш за момент не мога да ги контролирам. Чувството е неприятно даже клонящо към тъпа болка. Какво е това нещо?

Ако  продължи, най-добре да те види невролог. Може да е преумора и някой нерв да реагира така, дай почивка на ръката, особено от компютри, мишки. Но може и да е нещо по-сериозно от обикновена преумора. Тогава е добре да се консултираш с лекар.
Понякога и при дефицит на магнезий и вит. от група В има такива неволни потрепвания, изтръпване, крампи, схващания.

# 385
  • София
  • Мнения: 162
Здравейте. От близо два месеца се мъча с с екзема дисхидроза по пръстите на ръцете, като постоянно се появяват нови мехурчета на мястото на изсъхналите , а сърбежа е побъркващ. В момента се мажа с Дексем, като пробвах и мехлем невен но искам да питам дали и как някой е успял да се избави от тази гадост без лечение с кортикостероиди?

# 386
  • Мнения: 770
Stelli, Преди много време леля ми се беше излекувала с билката Змийско мляко като я киснеше мисля, че в зехтин може и обикновено олио, предполагам то вече и без това не е естествено а силикон, и като "узрее" сместа след може би 10-тина дена/ две седмици наистина не знам, и се мажете с него. Ако има и други начини за извличане на билката може да си направите крем , мехлем каквото и да е.

# 387
  • Мнения: X
От десетина дена ме поболва леко, тъпа болка, една малка област под реброто. Ходих при личния преди малко и каза, че усеща някакво уплътнение. Праща ме на хирург, пък той да прецени дали съм за ехограф, ЯМР или скенер. Стиснете ми палци всичко да е наред, защото взеха да ме налягат черни мисли

И тъй като ви ангажирах с това мрънкане, да кажа, че вчера бях на преглед. Лекарят не откри нищо притеснително. Подозираше камъни в жлъчката, но не е това, гледа ме на ехограф. Очаквах, че ще огледа цялата коремна област, но се концентрира върху областта, която ме боли. Успокоих се малко, но другата седмица ще ида за второ мнение, ако продължава да ме боли. Бъдете здрави Simple Smile

# 388
  • Мнения: 570
Здравейте, от няколко дни се чувствам много зле - болки в гърлото и жестока болка и подуване на ставите. Личната ми изписа Оспамокс, но почти го изпих и нямам никакво подобрение.
 Днес отидох и си пуснах изследване и се оказа, че имам инфекциозна мононуклеоза. Къде мога да отида утре на преглед /от София съм/, защото едва се движа и се чувствам наистина зле, не искам да чакам понеделник следобяд, за да ходя до ЛЛ.
Ще съм благодарна да ме ориентирате в коя болница да отида или какъв специалист да търся в неделя.

# 389
  • Мнения: 4 079
Как я хванахте тази болест?
Има ли специфичен тест?
Всеки личен има някой дежурен кабинет, който да поеме случай в извънработно време.
Иначе големите частни болници  също имат неотложни звена, но не знам дали са и в смисъл на дежурни. Вижте Токуда, Вита, Софиямед.
ВМА също има кабинет 24 ч, но пак казвам, не съм запозната, дали е само за спешни случаи.

Общи условия

Активация на акаунт