Бързи здравословни въпроси и отговори – 46

  • 15 491
  • 456
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 570
Ами това е вирус, нямам идея как съм го хванала. Понеже съм доста зле и антибиотика не ми помага днес Си пуснах  изследване в Цибалаб / специално за ебщайн бар вируса /
Лошото е, че със ставите съм много зле и едва се движа, страх ме е да не ми е отключило ревматоиден артрит. Изследванията за него още излязат в сряда.
Благодаря за информацията, утре ще проуча в болниците, които ми казахте

Последна редакция: сб, 22 юни 2024, 20:10 от Дамасцена

# 391
  • Мнения: 4 079
Принципно всяко ДКЦ има дежурен, вижте и най- близкото до Вас.
Бързо оздравяване!

# 392
  • Мнения: 6 025
Антибиотиците няма как да помогнат, щом е вирусно.

Пожелавам ти скоро да се възстановиш напълно! Flowers Four Leaf Clover

# 393
  • Мнения: 1 742
Този вирус покрай мен го изкараха доста хора. Аз също, както и мъжът ми, но другият вариант. Половината бяха с мононуклеоза и после болки в ставите седмица-две. Другата половина бяхме с конюктивит и после болките в ставите, аз три седмици, мъжът ми над месец. Мнго е гадно и буквално на моменти не можех да се движа. Нещо с диклофенак пих аз,но това само лекар да каже,че много дразни стомаха и е опасно в някои случаи. Реактивен артрит се водело.
А личната каза, че имало и трети вариант на тоя вирус и удрял мозъка, причинявало разсеяност, замайване, дислексия врвменно. Пуска ни кръвни някакви показатели гледа и каза,че ние с ММ нямаме това.
Абе вирусите станаха съвсем ненормални вече

# 394
  • Мнения: 69 366
Кой вирус?
За да е мононуклеоза, трабва да е доказано с кръвни изследвания.
Вие имахте ли такива и какви точно?

Синът ми е карал веднъж. Не е имал описаните усложнения. Освен увеличен далак и черен дроб.

# 395
  • Мнения: 1 742
То е някакъв мултивирус. При познатите ми дето изкараха варианта с мононуклеозата естествено се откри с тест, кръвен. И продължи при всички със ставните болки. Трима от познатите  и бяха така, две жени и един мъж. При останалите 7-8 човека запопна с конюктивит, но много упорит. Една седмица антибиотични капки и после още две седмици други капки, които ми изписа лекарката и пак не мина напълно. А от втората седмица започнаха болките в ставите, като при мен и няколко човека всеки ден различни стави бяха зле, при ММ само коленете и глезените, при друга позната гръбнака и ръцете само.

# 396
  • Мнения: 6 025

EBV, но с него няма човек, който да не се е заразявал.

# 397
  • Мнения: 7 089
Здравейте. От близо два месеца се мъча с с екзема дисхидроза по пръстите на ръцете, като постоянно се появяват нови мехурчета на мястото на изсъхналите , а сърбежа е побъркващ. В момента се мажа с Дексем, като пробвах и мехлем невен но искам да питам дали и как някой е успял да се избави от тази гадост без лечение с кортикостероиди?

Може да опиташ с антихистамини, те не са като КС, които са крайния вариант - например десибел.
Виж и тук, описани с доста провокиращи фактори, опитай да ги елиминираш един по един, за да разбереш какво провокира екземата. https://lekzema.com/%D0%B4%D0%B8%D1%81%D1%85%D0%B8%D0%B4%D1%80%D … 0%B5%D0%BC%D0%B0/
Аз съм с тежка алергия и в детските години имах много упорита екзема, продължила с години, не зная каква точно. Мажех с пресен сок от змийско мляко, направо късах стрък и мажех със сока, но не си спомням да имаше някакъв особен ефект. До колкото си спомням, катранът влияеше добре. Можеш да направиш хартиена фунийка, подгъваш крайчето навътре, да стои изправена върху порцеланова чиния и я подпалваш. При изгарянето тя отделя сивочерна пепел и жълт катран. Докато е топъл и мек, вземаш с пръста и мажеш върху екземата. Не е добре да излагаш на слънце  намазаните с катран места.
Преди години лицето ми се беше възпалило и сърбеше много, лекар ми каза да махна всички сапуни и да го мия само с отвара на невен и лайка. Това бързо облекчи и се оправи.

Но ако положението не се оправя, моя съвет е да пиеш кортикостероиди. Не са приятни лекарства, но понякога не става без тях.
А най-добрият начин е да откриеш какво провокира и да го избягваш в бъдеще. Откриваш, чрез елиминиране едно по едно. Махни сапуни, особено ако е течен, намери дио за пране, това е домашен сапун и само с него, при това ползвай колкото може по-рядко, или мий само с билкова отвара - невен с лайка. Махни халки, пръстени и т.н., защото дори и в златото има никел. Махни всякакви детергенти, не мий чинии известно време, не ползвай никакви дезинфектанти и т.н.

Последна редакция: сб, 22 юни 2024, 23:43 от Diorela

# 398
  • Мнения: 2 664
Момент, момент.
С алергия към никел съм, нося злато, въобще не ми дразни. Иначе досега да съм пламнала.
Съветвам при дисхидроза да се обърнете към читав дерматолог, а не тук във форума.
Има си схеми за лечение при активна фаза, има си кремове за поддръжка.
Антихистамините са сравнително безобидни, ама чак системен кортикостероид за такива неща… Трябва да е някакъв извънредно тежък случай. Негативите върху целия организъм са много ужасни, локалното лечение не е кой знае какъв проблем, но трябва да е точно изписано от лекар с определена продължителност.
И не говоря празни приказки за КС, аз самата се налага отвреме на време да прибягвам за някакви неврологии, та знам отлично ефектите. За кожен проблем и то локализиран, не бих си причинила такива неща.
Иначе - за другите неща съм съгласна, максимално изчистени измивни средства, избягване на алергени и т.н.

# 399
  • Мнения: 7 089
В някои златни сплави има никел, вероятно не във всички и обикновено нямаме представа каква точно е сплавта, затова казах да ги махне, ако носи бижута, за да види  дали ще се успокои без тях.  Дъщеря ми доста години реагираше на златни бижута.
И на мен ми се налага да пия КС, или на инжекции, не са чак толкова страшни, стига да не са в много големи дози и за дълъг период. Явно лекар ги е назначил, но тя не ги иска. Понякога се налага и не става без тях.

Последна редакция: нд, 23 юни 2024, 02:32 от Diorela

# 400
  • Мнения: 69 366

EBV, но с него няма човек, който да не се е заразявал.

Аз го знам този. Просто питах докозано ли е с тест, или просто така са решили, че е този точно.
Освен него, на пкк излизат увеличени мотоцити..
Та това питам, дали е изследван. Не друго.

# 401
  • Мнения: 194
Дами мой близък има от скоро -или просто чак сега видях .
Някоя да е запозната ,на док не желае да ходи .

# 402
  • София
  • Мнения: 11 571
Детето е с първа доза Варицела от 1 седмица. Дали е защитено до някаква степен докато стане време за втората (след 6 месеца)? Или да го мисля И до тогава? Уж четох, че при контакт с варицела, слагането на ваксината до 3 дни би предпазила или спомогнала за по-леко протичане, но имам някакви съмнения.

Благодаря Flowers Hibiscus

# 403
  • Мнения: 4 079
Здравейте, някой има ли преки скорошни впечатления от Неоклиник?
Имам час при избран лекар, но не съм го посещавала там, а на друго място.
Чета за хаотична регистратура, опашки... Колко време да си отдля за регистрация, половин час сигурно ще стигне...

# 404
  • Мнения: 24 875
Няколко пъти съм посещавала Неоклиник. Не се чака повече от 3мин на рецепция. Лекарите са добри, особено гастроентеролог. Може би само от ендокринолог не съм доволна, жена беше

Общи условия

Активация на акаунт