Отношения между семейството ми и приятелката ми

  • 10 781
  • 267
  •   1
Отговори
# 105
  • Deutschland
  • Мнения: 5 607
Спокойствието цена няма. Съгласна съм с Янтра на милион процента.

# 106
  • Мнения: 1 897
Многократно съм казвала,че най-голямото зло,което можеш да направиш за детето си е втория етаж на къщата.Като имаш възможности,купи му друга къща или апартамент.

# 107
  • Мнения: 458
Многократно съм казвала,че най-голямото зло,което можеш да направиш за детето си е втория етаж на къщата.Като имаш възможности,купи му друга къща или апартамент.

Съгласна съм
То целта е да имат още някакъв контрол над порасналите си деца.
Аз така познавам и хора дето имат апартамент някъде и взимат друг апартамент в същия блок за порасналото им дете …
Това “дете” е на 30 и повече и не е имало до сега сериозна връзка … ама нали си е при мама и тати

# 108
  • София
  • Мнения: 13 863
Не е задължително да е опит за контрол. Навремето на мястото на дядовата къща са построили нашата кооперация и семейството е получило няколко апартамента за компенсация. Не са ги заменяли за други, че да се отделят децата. Но и нямаха изисквания към нас да живеем задължително до родителите ни. Още от баба и дядо в тръгнало. Леля ми и майка ми живееха до баба и дядо, а вуйчо ми е в чужбина от години. Никога не са им се бъркали, но пък много помагаха, когато нашите седяха по работа с месеци в чужбина.  Сестра ми също цял живот живеят в едното жилище. Ние в началото отидохме на 2000 км. Не е имало драми. После 10-тина години живяхме врата до врата с моите родители и през 2 улици със свекърите (те пък са близки с нашите от студентството им още и са постоянно заедно и досега). Никога и никой не е вземал участие в семейния живот на другите и не е изказвал мнение какво се случва отвъд входните врати на жилищата ни, но съм щастлива, че мога да разчитам на сестра ми при нужда за каквото и да е. Вече 5 г. родителите ни живеят на морето. Пак няма драми, че някой не е до д-то на другия. Ние сме осигурили жилища на децата ни също. На двете най-големи са реално до нашето и през 2 блока, ама момичетата ни живеят на 1500 км и ги ползват по друг начин, без да се тръшкаме,че не са до нас.  Удобството е, че им наглеждаме имотите, а те пък имат пълна свобода да ги ползват, дават под наем, продават или каквото решат. До 2-3 г ние също заминаваме далеч отново. Имотът си е имот. Хляб и вода не иска. Благодарни сме, че го има.
Двете неща могат да са паралелни, но в различни коловози, когато хората не са зависими един от друг и само да се получават ползи и плюсове от близостта.

Последна редакция: нд, 26 май 2024, 11:34 от Fever Ray

# 109
  • Мнения: 555
Многократно съм казвала,че най-голямото зло,което можеш да направиш за детето си е втория етаж на къщата.Като имаш възможности,купи му друга къща или апартамент.
Проблема бе е в къщата. Манталитета.

# 110
  • Мнения: 458
Познавам и друго момиче, съседката на баба ми. Тя сега ще направи 31 години и си живее в детската стая никога не се е изнасяла от родителите си. За толкова години като си ходя в София, мъж при нея не съм виждала. Нито пък в инстаграма или фейса и където се следваме. Активна е доста но мъж не е имало.
Но майката мрънка че няма внуци дрън дрън.

# 111
  • Washington,USA
  • Мнения: 1 048
Познавам и друго момиче, съседката на баба ми. Тя сега ще направи 31 години и си живее в детската стая никога не се е изнасяла от родителите си. За толкова години като си ходя в София, мъж при нея не съм виждала. Нито пък в инстаграма или фейса и където се следваме. Активна е доста но мъж не е имало.
Но майката мрънка че няма внуци дрън дрън.

Може тя да ходи при него

# 112
  • Deutschland
  • Мнения: 5 607
И моя братовчедка така. На 33 още е в детската стая. Мъж така и не се намери подходящ за нея. Богат, с апартамент в града и най-вече " един на майка и баща", за да не дели нищо един ден.
Помня и друга наша роднина, вече на възраст и сама. Предложиха й да я запознаят с един мъж, първия въпрос е бил " Голяма ли му е къщата?". Ами....

# 113
  • Мнения: 458
Познавам и друго момиче, съседката на баба ми. Тя сега ще направи 31 години и си живее в детската стая никога не се е изнасяла от родителите си. За толкова години като си ходя в София, мъж при нея не съм виждала. Нито пък в инстаграма или фейса и където се следваме. Активна е доста но мъж не е имало.
Но майката мрънка че няма внуци дрън дрън.

Може тя да ходи при него

Не казвам че не е възможно, но някак не ми се вярва. По принцип имам добър контакт с нея и всеки път като се видим, тя си казва че няма приятел.
А и майката я смятам за такава: ама той какво има? Има ли много пари ?

А смятам че за нея няма да се намери подходящ … но това е мое лично мнение

# 114
  • Мнения: 7 332
Родителите бъгват децата си и после мрънкат, че няма внуци. Ми как ще има като отглеждате мамини лигльовци и лигли...

# 115
  • Мнения: 458
Родителите бъгват децата си и после мрънкат, че няма внуци. Ми как ще има като отглеждате мамини лигльовци и лигли...

Ами да.
Познавам и друг случай. Мой колега. Той е вече на 39-40. Живее на долния етаж а майка му на горния.
Е колко момичета и жени разкара тя …. Все не са подходящи за него. И така той вече си седи сам от доста време.

Ама и тя в същото време говори пред бабите, как желае внуци. Трудно ще се получи без жена.

# 116
  • Мнения: 7 332
От въздуха ще дойдат внуците. Ненормални родители.

# 117
  • Мнения: 458
От въздуха ще дойдат внуците. Ненормални родители.

Аз лично не бих се хванала с такъв мъж, но аз съм и почти на 35 де. Свекървата да живее врата до врата или в същата къща. Това говори доста зле и за мъжа де на тази възраст.

Не знам как е обратното: дали мъж би се хванал с такава жена, живееща на 30 + с родители в детската стая. За мен това нито за жената нито за родителите говори добре но нека кажат мъжете тука във форума

# 118
  • Мнения: 7 332
Аз с моите родители не бих живяла на тази възраст, пък какво остава с чуждите.

# 119
  • Deutschland
  • Мнения: 5 607
Братовчедка ми и на кафе не излиза без одобрение, така че там има нещо наистина сбъркано. Навсякъде е с майка си, пазар, кафе, екскурзии, на работа и т, н. Съмнявам се някой мъж да се нанесе при тях на етажа. Съмнявам се и нея да я пуснат при някой, освен ако не е богаташ и единствен наследник.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт