Юнски бебета 2024 - тема 4

  • 20 553
  • 692
  •   10
Отговори
# 540
  • Мнения: 493
Защо се налага прием на пробиотик? Онзи ден на една лекция казаха, че на балканските страни се прекалявало с употребата на пробиотици ..

# 541
  • Варна
  • Мнения: 187
И аз ползвах Абоколикен и  плака доста. Та го спрях. Въпреки, че пише че е със семена от копър. Сега ще търся друга алтернатива. При нас малкият освен при пръцкане, се затруднява и при акане, плаче и е неспокоен, докато не се изходи.

# 542
  • Мнения: 53
Защо се налага прием на пробиотик? Онзи ден на една лекция казаха, че на балканските страни се прекалявало с употребата на пробиотици ..

На балканите сме различни от западна Европа, по приницип и за щастие. 🙂 Киселото зеле и киселото мляко също са вид пробиотици.

# 543
  • Мнения: 757
Защо се налага прием на пробиотик? Онзи ден на една лекция казаха, че на балканските страни се прекалявало с употребата на пробиотици ..

Абсолютно съм съгласна, че се прекалява. Естествено от меркантилни подбуди. Само с първото се излъгах да пробвам био гайа, съжалих 300 пъти. Не знам само как стои въпроса с бебетата на АМ, но дори и да се налага- никога нещо от бг пазар не бих взела.

Допълвам:

Lina Забравих да споделя, че деня в който ми тръгнаха малко по-честите контракции, пих коктейл с рициново масло. Не знам дали е от него или съвпадение, но все пак можеш да опиташ. 30мл масло в 200мл фреш и малко сода, изпих го в рамките на около 20 минути.

# 544
  • Мнения: 413
Lucy от къде си набави рициново масло? Аз имам едно дето си мажа веждите с него ама беше 10лв от Дм и не бих го пила😂

# 545
  • Мнения: 503
Кърмата си е пробиотик. Не знам да има по-добър измислен на пазара.

# 546
  • Мнения: 757
Lucy от къде си набави рициново масло? Аз имам едно дето си мажа веждите с него ама беше 10лв от Дм и не бих го пила😂
Хахахаха от аптеката, може би е 2лв в шишенце като риванол.

# 547
  • Мнения: 636
Момичета,вас удари ли ви тази ужасна следродилна депресия?
Само бях чувала за нея,с първото дете ми се размина,но сега съм ураган от емоции и чувства и доста често си поплаквам.
Баткото много добре прие новият член на семейството,радва и се много,помага,все е залепен за нея,обаче аз изпитвам нещо като вина,някакво чувство все едно съм го изоставила и това ме съсипва много.
Отделям му много време,всяка свободна минута я прекарвам с него,той е щастлив,не ревнува,но аз по необясними причини се чувствам така..
Моля ви кажете,тези от вас които са с повече от едно дете,изпитвали ли сте такива чувства?
Знам,че ще мине,но искам да изляза от това възможно най-скоро.

# 548
  • Мнения: 186
За мен е първо детенце, но първите около 14 дни бяха доста тежки емоционално. Смея да кажа, че вече преминава, дори може би премина, но е факт, че не ме подмина тази хормонална буря.
Това което си повтарях е, че са хормони и да не се оставям на тези емоции. Пожелавам ти бързо да мине и при теб и да можеш да се насладиш по-скоро на пълния си дом! Heart

# 549
  • Варна
  • Мнения: 187
И за мен е първо дете. Не знам дали е депресия, не бих го нарекла така. Но сега след като родих съм много по емоционална и ревлива. От нищото започва буквално, отколкото по време на бременноста. Но го отдавам на хормоните и на факта, че вече съм майка. Не се вглъбявам много  в това, гледам си бебчо и знам, че ще мине.
Не се чувствай виновна, след като му отделяш внимание и време и след като детето се чувства добре, а не изолирано. Няма момент на тревога.

# 550
  • Мнения: 167
Определено хормоните ни бушуват зверски, карайки ни да усещаме всяка ситуация по-изострена, драматична.
При мен веднага след спада на еуфорията, още в болницата, ме налегнаха тревожност и потиснатост. Също ми е за пръв път това веселие Heart Нищо не знаех, нищо не можех, бях ужасна... За щастие с половинката сме железен екип и той ме успокои още там. Когато се върнахме вкъщи, определено част от мъглата се отдръпна. Имам моменти, в които си поплаквам. Той ме успокоява, редуваме се в грижите за малката. Важното е да има кой да ти даде друга перспектива, за да няма вглъбяване в глупости. Поне аз така ги виждам нещата.

А да, днес изгледах няколко супер сладки клипчета в ютуб и на няколко си поревах... преди да осъзная, че с тези изострени емоции, няма смисъл да цикля на телефона излишно Grinning Не го препоръчвам!

# 551
  • Мнения: 958
Нас ни изписаха, но е пълна лудница вкъщи...голямото дете постоянно не върху бебето, всеки нещо говори прави, бебето се превъзбужда ..
В суматохата изобщо не попитах за храненето, а аз седя все едно нямам голямо дете...първо към тези на ам, как определяте по колко мл да давате на 8 кратно хранене? Ползвам розов девин и топля в каната. В 30 мл вода слагам една лъжичка ам и дохранвам след кърмене. Нямам идея стига ли, ама като гледам май не .. отделно ако е само ам колко мл трябва да е . За обличането пък съвсем...то ти е топла ту ръцете студени, но е мн горещо като цяло..абе на всякакви съвети ще се радвам. Забравила съм всичко, междувременно писах на педиатърката, че сме при нея чак четвъртък.

# 552
  • Мнения: 4 229
Аз трябва да родя след няколко дни, но съседа помоли мъжа ми да окосят тревата ОКОЛО комплекса. Вътре си имаме градинар и е поддържано, но не, няма други съседи за тая работа. Сякаш малко чистене и работа има вкъщи, аз едва се движа, всичката Мара втасала, тревата…. Ами то целия квартал да окосим освен! Направо съм бясна и цял ден място не си намирам от нерви. Ей, такъв е! Не може да отказва и да се научи да приоритизира задълженията си…. Нямам думи! Моята депресия от сега започва! Да си измрънкам, че от бяс ще се разрева!

# 553
  • Варна
  • Мнения: 187
Аз в началото като ни изписаха от болницата давах 30 мл. АМ( вода 30 мл. и една лъжичка АМ) +20 мл. кърма, защото цедях. Един час цедене за 20 мл. и реших да не мъча детето, а да се цедя. Преди хранене го слагах на гърда, колкото вземе, ма то не е било много. Сега вече нямам кърма и съм само на АМ 60 мл. Първите две седмици дават, че трябва да се дава между 30 и 60 мл.мляко като цяло. Ако продължи да върти главичка и да отваря уста и да търси, значи е гладно още. За мен това са признаците. След втората седмица се дава между 60 и 90 мл.
Относно дрехите, гледам ръчичките как са. Студени или топли. Ако почне да киха много, добавям дреха.

# 554
  • Мнения: 757
VaniaK И аз бих побесняла.

Момичета, пътеката за престой след нормално раждане не е ли 3 дни?

Общи условия

Активация на акаунт