Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 37

  • 2 311
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 32
Проверявали сме желязото и е добре. Б12 не съм изследвала, но мога да го проверя следващия път като пускаме изследвания.

Кърменето винаги е било на поискване. Буди се през нощта 2 или 3 пъти да цока (до 7 месец спеше по цяла нощ), сутрин започна да хленчи и понякога да отказва закуска и съответно го кърмя,а преди поне закуската си изяждаше. Даже малко след като е ял от общата храна пак идва и си иска. Не знам защо така се получи. Почти беше спрял да суче през деня, не търсеше,а сега го кърмя една идея по-малко от новородено. Чудя се дали не е и от жегите. Понякога като му предложа вода не иска, а се насочва към гърдата. Явно е от пристрастените кърмачета. Изпада в истерия като не му дам, плаче много и по никакъв начин не иска да яде друго. Сърцето ми се къса, как да го оставя да си легне гладен Sad Все се надявам сам да започне да разрежда и да се откаже. Повечето ми познати отбиха около годинката, при други децата сами се поотказаха и доста по-рядко сучат, но при нас нещата са все същите...

# 46
  • Мнения: 75
Здравейте мога ли да кърмя след зъбна снимка?

# 47
# 48
  • Мнения: 2 304
Timshel, наясно съм колко е трудна ситуацията, но ако искате по-бързо да я промените, хубаво е да проявите твърдост и да оставяте достатъчно време детето да огладнее, за да може като му предложите твърда храна да е гладно, защото кърмата при кърменв на поискване все пак го засища. Сега лятото наистина е още по-сложен период, но можете да си помогнете, като оставяте по възможност детето с друг човек за някакви часове през деня, за да може като огладнее да няма друг избор освен твърдата храна например, да излизате по-често навън и да отказвате да кърмите навън, но да му предлагате храна, която да си носите с вас. Силно е препоръчително да се храните всички семейно по възможност. Разбира се, както знаете хубаво е храните, които предлагате да са разнообразни и да не настоявате, но нека вижда как се храните и вие, да е с вас на масата.
Ако наистина няма медицинска причина зя липсата на апетит, дано да е така, просто търсете алтернативи за качествено време заедно и детето вече е достатъчно голямо, за да му говорите и обяснявате и да ви разбира донякъде. Може да се опитате да отлагате кърменето, като кажете ето сега първо ще излезем на разходка, после ще играем и след това може, при децата работи като им казвате кое след кое от дневния им режим следва.
И разбира се, аз не съм консултант, нито детски диетолог, говоря само по нещата, които съм чела и наблюдавала при приятелки със сходни проблеми, може би е хубаво да се посъветвате, ако проблемът продължава, тъй като дори и да няма дефицити засега, могат да се появят в бъдеще и макар да ви е мило за детето, ще ви се отрази добре и на вас да поспивате повечко вече, защото две-три кърмения на нощ на тази възраст са доста, и предполагам, че сте изтощена и нямате и много сили да мислите как да промените ситуацията.

# 49
  • Мнения: 3 031
Тимшел , аз кято майка на момче с желязодефицитна анемия смея да твърдя ,че щом всичко е ок с желязото,фиритин и хемоглобин предполагам,че ще е от зъбите . Има ли периоди ,в които започва да се прани и такива ,в които тотално отказва ? Моя е на 1,9 г и имунно никнунуто на зъбите ни докара до анемия. Когато не никне зъб яде почти калкото мен. Трябва да имаш на предвид,че ако не се храни ще падне желязото и при вас,но нищо не може да направиш ако е заряди зъбите

# 50
  • Мнения: 32
Fiona Apple, действително когато някой друг го храни има по-голям успех, но за съжаление основно аз се налага да го храня. За да не развие дефицити гледам винаги да имам месна манджа, 5 лъжици да изяде пак е добре. Давам и зелени смутита за желязото. Действително със ставането през нощта е много тегаво и толкова умора съм събрала, че ми е по-лесно да го накърмя за 5-10 мин, отколкото да прекарам часове в рев, защото той няма да се отучи лесно от този навик... Дала съм си срок до зимата ако не намали значително кърменията да го отбия. Тогава и ще разбира повече, а и се надявам вече съвсем д ане му стига кърмата. Не знам тая кърма по принцип не започва ли да намалява?

Radii, със сигурност и при него са зъби. Има дни когато яде повече и не прави сцени, но последните 2 седмици е нещо страшно, а зъби не избиват (седи си с 8 броя от половин година). Може би наистина трябва пак да пусна изследвания, защото ако е паднало желязото и при сина ми ще трябва да взимаме и ние мерки. Мисля си, че е нещо комбинирано - хем зъби, хем си му е по-лесно да си цока... Гледам ги другите деца ядат пък и на тях им растат зъби. Дано до навършване на 2 г. да ги е изкарал почти всичките, че трупам и много умора и не издържам вече, особено сега и с тия жеги.

# 51
  • Мнения: 2 304
Кърмата не намалява, може леко да промени състава си, но количествата остават винаги въпрос на търсене и предлагане, така че на това не може да се разчита. Въпреки това, ако решите по-нататък да отбивате можете да взимате някакви препарати за намаляване на кърмата, за да ви е по-лесно, или да използвате аргумента, че няма вече мляко, вече зависи от подхода на отбиване.

Проверете наистина скоро пак желязото, защото то наистина може да задълбочи проблема с апетита за твърди храни.  Проблем със зъбите може да спре детето да яде за няколко дни, но при такъв период наистина по-скоро не това е причината. Имайте предвид, че количеството месо в месните дни в седмицата трябваше да е от порядъка от над 40 грама на тази възраст поне в 4-5 дни от седмицата, което не е малко. Не искам да ви обезсърчавам, разбира се, сигурна съм, че ще намерите най-добрия начин.

# 52
  • Мнения: 3 031
Няма смисъл да го сравняваш с останалите деца ,ппи нашите просто много йм влиаят зъбите на храненето ,погреднете желязото ,защото щом не избиват зъби може да е паднало и от там да идва и проблема,погледнете и б12 . Ние приемаме желязо от ноември до сега

# 53
  • Мнения: 32
Radii, след приема на желязо подобриха ли се нещата?

# 54
  • Мнения: 3 031
Не ,защото при него проблема е зъбите именно неяденето заради зъбите ни докаряха анемията ,за това ви казвям дя проверите при вас кякво се случва . Детето си яде и то много ,когато не го болят пробиващи зъбки яде почти колкото мен,последно бях направила бял сос с кювтета и той изяде 2 кювтета и полавина със сос и кювтетата си бяха нормален размер. Та аз не се притеснявам защото знам ,че е заради зъбите и ще яде ,когато не го болят . Пие желязо за да си го набявим,но това не значи ,че ще яде ,защото отказа е заради зъбите .

# 55
  • Мнения: 372
някой знае ли баховите капки дали са  ок все пак да се пият и да се кърми ?

# 56
  • Мнения: 2 304
да, те са хомеопатия, тя винаги е разрешена, друг въпрос какъв е ефектът

# 57
  • Мнения: 1 846
Аз направо ще кажа,че е никакъв...капките на Бах са скъпи и са най безполезното нещо което съм купувала някога...

# 58
  • Мнения: 372
аз имам правени за мен бахови капки а не тези от рескю но  ще видим , защото не ми се пият антидепресанти понеже имам Паник атаки

# 59
  • Мнения: 255
Момичета, някой и а ли опит с третиране на гъбички по ноктите на краката по време на кърмене?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт