Каква кола карате сега?

  • 16 325
  • 238
  •   1
Отговори
# 150
  • Добрич
  • Мнения: 207
Карам нова фиеста, но искам санта фе невероятна е.
Колата за мен е а), в) и з).

# 151
  • DE
  • Мнения: 521
Карам Рено меган купе. Много съм си доволна, но да си призная ми е малко неудобна заради дребната. Не мога да напъхам количката в багажника.
Карам Хюндай Санта Фе - голяма, удобна, носи се като кораб.
Не става за любителите на високи скорости, но пък е сигурно возило  Peace

Нещо съм хвърлила око на Санта фе-то. Доволна ли си?

Много съм доволна. Сигурна е, леко се управлява, относително маневрена (като за размерите си), на мен лично ми е много удобна. Но аз като цяло не съм претенциозен шофьор, а и леко се справям с привикването към габаритите. В момента съм си в София с нея, голям кеф е минаването през дупките  Whistling

А моите отговори са а) и д)

# 152
  • Мнения: 2 152
Ж - особено ми хареса  Joy hahaha

# 153
  • София
  • Мнения: 2 271
И защо смятята, че е важно?

Идентифицирате ли се със стила на колата? Какво е за вас колата:

(а) средство за придвижване от точка А до точка Б;
(б) средство за демонстриране на стандарт на живот;
(в) начин да сте независима от мъж в ролята на шофьор;
(г) ненужен източник на въглероден двуокис;
(д) средство за разтоварване, ала американската идея как човекът е човек, когато е на път (с думите на Пеньо Пенев де);
(е) лъскава играчка;
(ж) удължение на пишката;
(з) уред за изпълнение на една от новите ми роли, безплатен шофьор на дечурлигата.

Та кажете. За мен отговорите са (а) и (з). Ако се изисква малко конкретност за колата, карам една малка стара немска количка. Имаме и една голяма/лъскава/нова/немска такава, но на мен ми е най-кеф в бръкмата. И двете ги карам внимателно, учтиво и любезно-давам път, не притеснявам, не застрашавам. Имала съм обаче и малки инциденти.

ПС Модата и при квадратните глави е променлива, мерцедесите и БМВ се заменят с други, по-скъпи дзверове, чувам.
Ами, да, определено, ако човек сам си е избрал колата, може да се съди за него.
По цвета може да познаеш темперамента. Ако колата е спортна или тунингована, се очаква да я кара млад, или спортен тип човек... Големите мерцедеси и други лимозини обикновено са собственост на бизнесмени и важни клечки. Жените обикновено си купуват по-малки коли и често от типично дамските модели.

Например за мен колата е нещо повече от средство за движение. но това е друга тема.

Ж - особено ми хареса  Joy hahaha
Еми, факт е, че доста момичета предпочитат мъжете със скъпи коли, така че го има и този вариант.

# 154
  • Мнения: 644
Хонда''сивик''
малка спортна кола,която се паркира на всякъде   Hug

# 155
  • София
  • Мнения: 676
Учебна  Mr. Green

# 156
  • Мнения: 764
Запорожец с ръчно рязан покрив карам.Като завали управлявам с една ръка,в другата ми е чадъра.Ама той е автоматик и няма проблеми. Sick Mr. Green

# 157
  • Мнения: 506
Карам Рено меган купе. Много съм си доволна, но да си призная ми е малко неудобна заради дребната. Не мога да напъхам количката в багажника.
И аз имам Меган Купе-това ми беше мечта:) И по същата причина за невлизащата в багажника количка...купихме втора количка-по-малка,която да влиза Simple Smile

# 158
  • Мнения: 278
Аз карам една малка и сладка Корсичка, като за мен идеално, аз съм 158 и се събирм. Купихме я защото е по-евтинка и на първо време ни върши работа, но пък и аз съм /за сега/ шофьора в семейството и имах последната дума. Но моето момче се записа на курс и като вземе книжка ще си сменим автомобила, а дай боже пари и друг да закупим.

# 159
  • Мнения: 4 371
Аз пък исках да карам голф, какво им е на голфовете не разбирам Rolling Eyes
5-ца по възможност Whistling

# 160
  • Мнения: 29
Опел Вектра

# 161
  • Мнения: 3 674
Според мен един кретен  си е кретен , независимо какво кара. Той и на колело да се качи пак ще си е такъв Mr. Green. По този повод един кретен с хеликоптер всяка седмица минава на сантиметри от покрива на къщата ни #Cussing out. Сигурно очаква да се отмести [/b] Mr. Green?! Не бих обръщала внимание, но от шума се буди детето #Cussing out.
Joy Joy много яко Mr. Green

# 162
  • Мнения: 3 674
Аз карам Голф 3, но Мерцедеси и БМВ та не харесвам. Предпочитам Тойотите, но докато се науча да шофирам добре ще съм си с Голфа.
Дразнят ме нафуканите шофьори, който нарушавт правилата и карат, като луди без да си мислят, че има и други хора по улиците и в движението.

cvete_m newsm10 smile3501..а те  пове4ето  са все с Мерцедеси и БМВ тези нафуканите. ooooh!
Оф,дано пак  някои тук  не ме разберат погре6но.... newsm78

 Thinking Не, че те разбирам погрешно, ама кои са тези- ненафуканите, които се возят в Мерцедеси и БМВ- та  newsm78
Освен мене, де.....  Wink
Е нали ...нека стане малко интрижка де  Crazy...ина4е 6те е дооооста  ску4но Wink

# 163
  • Мнения: 1 668
Аз карам пасат комби, мъж ми доскоро караше корса, та не съм съгласна, че жените си купуват малки коли  Laughing. А пасата го взех заради плановете ми за дете, ама тогава не знаех, че с дете не ти трябва комби, а автобус. Оставихме дребния за 20 дни при баба му да направим ремонт и като си го връщахме обратно в пасата само в скута на бебето нямаше нищо  Laughing, а баща ми караше след нас с голфче, натоварено до козирката. Сега се чудя като затръгваме за море кво ще правим с катуна. Хубавото е, че вече прибираме проходилката, та поне нея няма да разнасяме. Мъж ми вече се заглежда по Ван-овете, ама незнам дали ще ни стигнат силите (финансовите) да купим преди морето  Joy

# 164
Фил кара, аз и Стела се возим. Преди 3 седмици си купихме BMW 325 TDS, за протокола - главата на мъжа ми не е квадратна Mr. Green

Лично проверих и потвърждавам че не е квадратна  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

иначе ние си караме едно BMW 320 купе (96-та) и мойта гордост AUDI 100 CD (05.83 год.) и двете коли са с абсолютно всички екстри и в прекрасно здраве Simple Smile Преди имах и още едно такова AUDI същата година но 10 месец автоматик на който жената много се радваше но и беше голяма и го сменихме. От както се помня карам предимно големи автомобили, в тях се чувстам спокоен и не ме интересува к'во се случва навън, а като се кача в малка кола се чувствам ужасно, усещам пътя, дупките. Недай си боже и без екстри, лятото особенно е кошмар в София, нервен съм от нек'ви неориентирани охлюви заради които минава по 1 кола на светофар и т. на т.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт