Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 6

  • 72 571
  • 351
  •   1
Отговори
# 60
Корнишонче аз правя от тази рецепта и виж какви стават:







Глазура"Роял"

150 грама пудра захар
1 белтък
лимонов сок

Към белтъка се добавя постепенно захарта с постоянно бъркане докато се сгъсти.Накрая се прибавя лимоновия сок.За да стане сместа по-гъста може да се увеличи количеството захар

# 61
  • Мнения: 349
Зори, wel, Swetleto   smile3501
Невероятна цветна красота сте създали - като пролетна градина.

Да се запиша в темата:

* с  линк към един сайт, който много ми харесва
http://allsweet.net/recipe.php

* с една торта ШокоЛЕДена ягода 

# 62
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
ОК момичета. Аз днес или утре ще си получа работния график за другата седмица и ще знам кога мога да купя, а по пинцип петък съм свободна - почивния ми ден е това....... Имам и механична везна, с която мога да разделя масата. Аз ще взема най-малкото кол-во - 500 гр.
На Зечова, рачето, мимито и smiling ще разфасовам по 1 кг. Става ли? Simple Smile
Мимито и компанията и я устройва идеално 1 кг. Ако искаш Тане, обади се да дойда за компания. А имам и картинка за разпечатване. Тъкмо ще те видя и ще свърша работата...

# 63
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Корнишонче аз правя от тази рецепта и виж какви стават:







Глазура"Роял"

150 грама пудра захар
1 белтък
лимонов сок

Към белтъка се добавя постепенно захарта с постоянно бъркане докато се сгъсти.Накрая се прибавя лимоновия сок.За да стане сместа по-гъста може да се увеличи количеството захар
А, страхотно точно това ми трябва, и като се замисля, бях пробвала нещо подобно, но не ми се получи  newsm78. Моля те Светли обясни като на лаик  Mr. Green как точно да процедирам ... да разбия първо белтъка (и колко много или малко  newsm78) и после да добавя захарта или да почна да разбивам с част от захарта. И колко лимонов сок да сложа точно? Ужас тъпи въпроси, ама наистина имам спомен, че нещо не ми се  получи с тая глазура по смътсн спомен  Thinking. Благодаря ти!

# 64
  • Мнения: 186
  Момичета, някои да се интересува за покупка (и подялба) на бавносъхнеща моделираща маса във София? Ще ми трябва за 22-ри сега в сряда...

# 65
  • Мнения: 1 698
  Момичета, някои да се интересува за покупка (и подялба) на бавносъхнеща моделираща маса във София? Ще ми трябва за 22-ри сега в сряда...
Ами аз питай няколко пъти накой иска ли 1кг, но никой не се обади. Ако все още искаш и ти върши работа до килограм /трябва да видя колко е останало/, ще ти пратя. Аз я купих преди няколко дни.

# 66
ddoychinova страхотна торта!Ще дадеш ли моля рецептата ?  bouquet

Корнишонче аз не сложих лимонов сок(както е по рецепта)че в момента нямах,но пак станаха.Започнах да разбивам белтъка и постоянно прибавях по 1 лъжица пудра захар.Отначало ми се видя рядка сместта,но после бързо се втвърдяват ако сложиш повече стават като камък(първия път така ми станаха Laughing).Ами успех,това е. PeaceИ след рождените дни да покажеш тортичките. Grinning

# 67
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 565
За утре,нали е Свети Константин и Елена спретнах на любимия торта въпреки недоволството му(уж сме на диета)Тортата е тематична заради увлечението му по Космоса.Малко ми се късаше "чаршафа" понеже сместа бе приготвена преди 2 дена,но пак се получи.Поне прилича на Космос де Wink
 http://www.snimka.bg/album.php?album_id=90047&photo=21

# 68
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
 newsm10 smile3501
това се казва шедьовър
ПРъстена на Сатурн пък как успя да го закрепиш? Много яко  bouquet
Весело изкарване на празника.Много щастие заедно.

Ето и моя "Вулкан"
Направих кекс ,но те казаха че не е хубав и  и .Няма аз да го ям Sick.Разбих сметана и хайде торта.След първите парчета се установи ,че искат сладоледена.Готово-пъхнах я в камерата.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=100693&photo=79

# 69
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Светли миличка  много ти благодаря за инфото ще докладвам за тортичките непременно  Heart Eyes . Аз днес съм много щастлива понеже вече ми донесоха от канадско комплекта за цветята на Уилон и още някой други джиджавки. Имам само едно въпросче към тези дето го имат тоя комплект. Всички зеленки формички са ясни, заедно с дървените работенца  Mr. Green обаче честно ви казвам зяпах като животно и се чудих пет часа какви са онези две бели чудесии newsm78, на какво приличат и аз незнам  ... които вървят с една ... като дъскичка с найлонче отгоре, че и тя за к'во ми е не разбрах. Ама много съм .... Моля ви светнете ме ако се сещате за какво иде реч, ако не утре ще пусна снимка да го покажа, че наистина незнам за какво е това чудо  Embarassed.
ilang-ilang аз на моя рибарче му бях майсторила (голям риболовец е), ти на твоя космос и после само да се оплачат половинките, че не мислим за тях  newsm62. Браво, страхотна е тортичката  newsm10.

# 70
  • Мнения: X
Няколко бързи въпросчета от мен ( сигурно сте го дъвкали много, ама... попогледнах старите теми и не открих нищо, но не съм се задълбавала много).
Коя смес е най-подходяща за чаршаф?
А за фигурки?
А кога слагате боята? Какви бои използвате?

Забравих да пиша че такава моделираща маса няма от къде да купя. Глюкоза също.

# 71
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Мишенце, повечето мами май работим  с  марципан "Варна " за чаршаф и за фигурките. Рецептата я има на първата страничка, но тестото не става бяло, а леко с телесен цвят. Иначе за боичките,  кой има сладкарски ползва тях, а който няма като мен си ползва за яйца ама дето стават и за сладки. Боичките се слагат непосредствено преди работа с тестото. Изваждаш си необходимото количество от хладилника слагаш няколко капки боичка, ако не е течна размеси малко от цветния прах с 2-3 капки вода, защото така ще стане по-еднороден цвят на тестото. Като сложиш боята тестото може да почне да лепне затова ръсни съвсем  малко пудра захар . Ами май е това.  Peace

Последна редакция: пн, 21 май 2007, 11:11 от КорНиШонка

# 72
  • Мнения: 1 117
Аз и фондан съм си правила- става бало , но се работи по трудно с него . Съхне по-бързо .Затова най ми е лесно с марципан Варна

# 73
  • Мнения: 725
http://www.kuharka.ru/viewtopic.php?t=3595&start=195
момичета  вижте този чехьл

# 74
  • Мнения: 1 028
Мацки,хвърлете ми хубава рецепта за блатове и крем,искам са стъкмя една торта за  РД на щерка ми,моля да вземете под внимание,че съм върла аматьорка Mr. GreenАаа и да вметна,че  съм намислила тортата да бъде с трансферна картинка,мисля,че ще се справя,ако има някакви тънкости при трансфера,моля да споделите със старата маймуна Laughing

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт