Има ли Господ и вярвате ли в него? - II

  • 21 315
  • 632
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 263
Сега си мисля какво ли виждаме останалите newsm78
еволюция

# 136
  • Мнения: 4 447
Ама много се изкриви темата. Мишени, стрели...  Tired Аз се оттеглям.
Според мен,ако наистина се интересуваш що за личност е Този,който е създал всичко,къде е цялата понякога безумно изглеждаща логика на съществуването наречено  човешки живот и въобще какво може да ти докаже,че Той е реалност сега е времето да останеш в темата   bouquet


Уф, много скучно,безинтересно,тъпо и налудничево стана тук. И няма кой да ми покаже кой е ТОЗИ, в друг образ в който аз си го виждам.

Ма немога да разбера що за хора сте? Аз приемам ващо виждане, приемете мойто.

Пууу...

Ни ма занимаайти пойчи с глупусти Whistling

# 137
  • Мнения: 836
"Човешкия ум е създаден така...
Искаш да кажеш се е самосъздал така?Или бъркам.

# 138
  • Мнения: 836


Уф, много скучно,безинтересно,тъпо и налудничево стана тук. И няма кой да ми покаже кой е ТОЗИ, в друг образ в който аз си го виждам.



Пууу...

Ни ма занимаайти пойчи с глупусти Whistling
Мъ, anche_mamche, ко праиш тука тогаз?
  bouquet

# 139
  • Мнения: 1 849
Нищо не може да докаже, че е реалност... аз за това и се бях оттеглила... само философстване и чесане на езици е тая тема.

Рени, май единственото доказателство което би приела е да ти доведа Исус у вас и да ви запозная лично.  Wink Laughing
Е, аз не бих могла, но ти можеш да го направиш, помоли Го да ти се открие, когато си сама и никой не те чува, дори не е необходимо после да ни казваш. Но Той ще ти се открие, ако го търсиш. (а аз знам, че е така).
  bouquet

# 140
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
"Човешкия ум е създаден така...
Искаш да кажеш се е самосъздал така?Или бъркам.

О, аз нищо не искам да кажа, това са думите на психоложката. Аз бих се изразила не със "създаден", а с "устроен", но то зависи как е превода.
Мисълта ми беше, какво ли виждат другите(ние), които не са религиозни и не са параноици. А мога да си представя и религиозен параноик.

# 141
  • Мнения: 836
"Човешкия ум е създаден така...
Искаш да кажеш се е самосъздал така?Или бъркам.

О, аз нищо не искам да кажа, това са думите на психоложката. Аз бих се изразила не със "създаден", а с "устроен", но то зависи как е превода.
Мисълта ми беше, какво ли виждат другите(ние), които не са религиозни и не са параноици. А мога да си представя и религиозен параноик.
Лили, разбрах те Wink
Днес си нямам друга работа (  Outta Joint ) и само спамя...
 Hug

# 142
  • Мнения: 2
"Вярването е от слушане, а слушането - от Христовото слово" (Римляни 10:17), но "не всички послушаха благовес-тието", казва ап. Павел. А за тези,      които са чули, както някога Израил чу и не разбра, не повярва, така е и в наше време. За тях Бог казва: "Простирах ръцете Си цял ден към люде непокорни и опаки." (Римляни 10:21)
     Надарен със свободна воля човекът има правото сам да определя съдбата си. А времето, през което това е определено да стане е сега. Словото казва, че Божието време е "днес", когато чуеш гласа Му… Дали ще бъдем в числото на предопределените за спасение, по образа на Исуса, или ще отидем с предопределените за погибел - зависи единствено от свободния избор на всеки от нас. През цялата човешка история, от Голгота насам, чрез проповедта на Евангелието, Бог зове към грешника да се върне от пътя на нечестие и погибел. "Понеже Аз не благоволя в смъртта на оня, който умира, казва Господ Иеова; затова върнете се и живейте." (Езекиил 18:32) pastorbg.com

Ето, ваша воля. Simple Smile


 
 

Последна редакция: сб, 02 юни 2007, 19:43 от twins

# 143
  • Мнения: 335
... Сега си мисля какво ли виждаме останалите newsm78

Панспермия?



ПП Я да се поясня, че с това "Разбрах те" - "Няма да те разберат" още ми кънтят ушите от една друга тема.
Ма там все едни прогизнали от мисъл приказки, та... хасъл не ми стигна акъла да схвана.
Твърде "брилянтна интелигентност" ми дойде.
Тук имам предвид това:
http://209.85.135.104/search?q=cache:03RCGrG0RpIJ:bg.wikipedia.o … mp;cd=2&gl=bg

# 144
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тая панспермия пак не изключва нито еволюцията, нито Сътворението Tired

# 145
  • Мнения: 335
Тая панспермия пак не изключва нито еволюцията, нито Сътворението Tired

Ми да.
Обаче и да съм еволюирала мазна капка, и да съм по образ и подобие, истината е някъде в мозъка ми.
И един ден ще стане ясна не само с вяра, а и с мислене.
Подскажете една друга тема за фантазиране, де.
(Или друг форум?)

# 146
  • Мнения: 836
Не се ядосвайте толкоз, че сега не можете да го измислите.
Холограма, пусни една тема за вицове, че още ме е яд, че не чух онези двата.

# 147
  • Мнения: 335
Много пусто тука станало.
Отпуска или скука?

И защо никой не пусна отпратка към новината за "Музея на сътворението"?

Ето как започва:
"Музеят на сътворението", построен в покрайнините на Синсинати и струващ 27 млн. долара, се опитва да покаже, че Земята е на 6000 години, създадена е за шест дни, а откриваните днес фосили са дело на библейския потоп, а не милиони години геологически процеси. В Райската градина мирно съжителстват динозаври и хора, Адам е красив и брадат, а Ева се появява от бедрото му с мило изражение и лъскава коса. По-късно пък Матусалем, живял според Библията 969 години, гърми: "С всеки изминал ден Страшният съд се приближава... Чуйте ме, каквото Бог е казал, е вярно."...
...Псевдонаучното представяне на иначе една напълно религиозната версия за историята на Земята отдавна тревожи учени и експерти. Те предупреждават, че целта на музея е да облъчи подрастващото поколение с религиозни идеи и да им насади възгледи, които нямат много общо с науката и реалността. Просто защото ако дори и за момент се приеме, че библейската история е вярна, това означава, че няколко столетия научни изследвания в сферата на геологията, физиката, биологията, палеонтологията и астрономията са твърде, твърде погрешни, коментира в. "Вашингтон пост".


Останалото е тук:

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=343832




ПП SilIli, специално за теб, още: http://evropa.dnevnik.bg/show/?storyid=348077

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 04:10 от Холограма

# 148
  • Мнения: 822
" В няколко случая президентът Джордж Буш изрази съмнения по отношение на еволюцията, а наскоро при дебат между 10 републиканци относно номинацията на партията за кандидат-президент за изборите през 2008 г. на въпрос кои от тях не вярват в еволюцията трима гордо вдигнаха ръце."  Hug

От какво се страхуват учените по-точно? От това, че хипотезата еволюция се разклаща твърде много, а все още няма друга ,която да я замести ли?
И честно казано не виждам противоречия по отношение наука - Библия! Виж при псевдонауката е друга работа!

# 149
  • Мнения: 836

От какво се страхуват учените по-точно?
Има един лаф сред учените, с който доблестните от тях, обичат често да се самоиронизират:"И накрая този гнусен факт ми разби на пух и прах цялата брилянтна теория!".
Не знам откъде им идва на някои учени тази крайна убедeност, относно собствената правота. Още повече, на тези, които се смятат за сериозни такива. Определено и при тях си е въпрос на вяра.
Най-мъдрия е казал: "Аз знам, че нищо не знам".
Факт е, че досега няма откритие, което да противоречи на написаното в Библията, факт е, че и ние много сме си повярвали.
Абе, никой ли не чете фантастика?

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 20:18 от SilIli

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт