Къде сте Мами от Кипър! Хайде да се запознаем!

  • 54 646
  • 285
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 12
Здравейте! Из толкова форуми съм надничала, но тук всички изглеждате толкова дружелюбни! Поздрави на всички!!! И аз съм се запътила към Кипър! И аз съм мама, но вече на поотраснали деца. Бихте ли ме посъветвали от България ли да си купя лаптоп или в Кипър ще намеря по-евтин? Ако знаете ориентировъчни цени? Общо - взето глупав въпрос, защото и в България се намират от 500 до 5000..... но се чудя?

# 226
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
съпругът ми работи в компютърна фирма в Пафос, и ми беше казал, че втора употреба продават лаптопи по 150 паунда - около 550 лв., а иначе имат и за по 300-400 паунда нови като тук; в общи линии цената на техниката в повечето случаи ми направи впечатление, че е като при нас, така че както прецениш

# 227
Късмет на всички, които пристигат в Кипър! Аз съм в Лимасол. Кой се е запътил насам?

# 228
  • Мнения: 289
Ние,надявам се  Hug

# 229
  • sf
  • Мнения: 10 283
и ние, надявам се  Joy

# 230
  • Мнения: 12
съпругът ми работи в компютърна фирма в Пафос, и ми беше казал, че втора употреба продават лаптопи по 150 паунда - около 550 лв., а иначе имат и за по 300-400 паунда нови като тук; в общи линии цената на техниката в повечето случаи ми направи впечатление, че е като при нас, така че както прецениш

Мими, благодаря за информацията.   bouquet Може би ще си купим от там, когато пристигнем!

# 231
  • Мнения: 12
Здравейте всички, които четете!
На 6.12 мъжът ми лети за Пафос, а аз - след 2-3 седмици! Интересува ме какво ще кажете за климата и по-специално как се отразява на ставни заболявавия?
Благодаря предварително!

# 232
  • Мнения: 12
http://www.grsrecruitment.com/content/cyprus/home.php

http://www.ap-personnel.com/
    
Company name:    Vedior-Select (Cyprus) HR Staffing Ltd
Address:    Athienitis Centennial Building 48 Themistokli Dervi, Level 3 Suite 306 1066
Town:    Nicosia
Phone:    22447792
Fax:    22447793
Contact person:    Vedior Select Cyprus
E-mail address:    cv@selectcyprus.com.cy

Това са агенции в Никозия,аз съм ползвала първата и съм доволна.Тук не се заплаща за услугата.
Мисля ,че момичето няма да има проблем да си намери работа само с английски.Успех!!!
Като се рових из форума сега видях това.... Наистина ли не се плаща за услугата като ти намерят работа. Мъжът ми ползва една кипърска фирма , но му искат 100 Е като го посрещнат и 250 лири от първата заплата!! Как ви се струва това? Ама посредническтите фирми от Б-я искат и повече #Crazy

# 233
  • Мнения: 389
Аз си намерих работа през нета и съвсем на никой не бях плащала  Wink

Зависи. Според мен също за търсещите би трябвало да е безплатно, а работодателя да се таксува. Така че може и такива фирми да има.  Simple Smile

# 234
  • Мнения: 46
Здравейте,

Любомира,за http://www.grsrecruitment.com/content/cyprus/home.php съм сигурна че не се заплаща,защото бях регистрирана там.Плаща работодателя само.Колко успешно ще ти намерят работа вече е друг въпрос,много зависи какво търсиш и какви умения имаш.
Но аз съм си търсила работа от тук (от Никозия) не са ми били посредници да дойда ,а и не ти гарантират работа.
Приятен ден на всички Hug

# 235
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Здравейте всички, които четете!
На 6.12 мъжът ми лети за Пафос, а аз - след 2-3 седмици! Интересува ме какво ще кажете за климата и по-специално как се отразява на ставни заболявавия?
Благодаря предварително!

Който си има проблем тук ще му се усили заради климата.....Много е влажно и тази наша зима е по скоро като есента в Б-я...т.е.ревматичния период е малко по дълъг ....Ако пиете и лекарства по добре си ги вземете с вас... Peace


Рони Бо
здравей...бе много ти сърдит Дядо Коледа ...... newsm78 Що така..... newsm78

# 236
  • Мнения: 12
Благодаря на всички за отговорите!  bouquet

# 237
Моля за малко информация. Планираме да отидем до Фамагуста. Накой знае ли приятен хотел във Фамагуста или около града? Доли

# 238
  • България
  • Мнения: 21
Във връзка с намирането на работа-(въпроса на Любомира )искам да поясня нещо.От тази година като страна членка на ЕС имаме право да си търсим работа и чрез общинските бюра по труда във всеки град на територията на Кипър.Процедурата е следната:отивате в съответното бюро и се регистрирате като безработен .Обяснявате каква работа търсите и ако има такива свободни работни места служителката ви дава направление поне за двама работодатели за среща и интервю.На това направление съответния работодател отбелязва ако не ви иска причината за отказ,а ако ви наеме-продължителност на раб.седмица и съответното заплащане.По този начин намерихме работа на съпруга ми,който дойде тук през м.февруари.Дадоха ни два адреса и тел. номера на работодатели.Свързахме се първо с единия и там съпруга ми работи една седмица.Платиха му изработените часове,но му отказаха постоянна работа(не говори гръцки и съответно не може да се разбере с отсрещната страна,ако те не говорят англ.)Тогава се обадихме на втория работодател и от м.март и досега съпруга ми работи в тази фирма,съответно с всички документи, осигуровки и т.н.Услугата в бюрото е безплатна.В Лимасол общинското бюро се намира на 2-ри етаж в сградата на Киноникес Асфалисис на бул."франклин Рузвелт"86.Ще се радвам ако съм помогнала с горната иформация.

# 239
  • Мнения: 903
Здравейте, всички кипърски мами! Аз все още не съм една от вас, т.е. майка съм на 10-годишна дъщеря, но не съм в Кипър. Обаче има голяма вероятност "да вляза в отбора ви". Имам предвид, че поддържам все по-задълбочаваща се връзка с кипърец и както всичко се развива розово, май от далечината се зачува "Менделсон" Simple Smile Проблемът ми обаче е такъв, че дъщеря ми е дете с особени потребности, т.е. с увреждане и много се притеснявам за нейната адаптация. Моля тези от вас, които са на ясно, да ми кажат как стоят в Кипър нещата със специализираните училища, особено когато става дума за дете - чужденец! Това ми е тревогата и ще съм много благодарна на всякаква информация по въпроса!   bouquet
Между другото в България лекувам детето си с хомеопатия.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт