Важно - машина за хляб - 4 част !

  • 45 703
  • 354
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 11 607
Мама Цоцоланка, ето тук Галатея е писала, че  е видяла да продават. Peace

....

Ради , имаше и една машинка Kenwood в Технополис до Люлинската Била за 149 лв. с програма "без глутен".

geleva,   bouquet  bouquet  bouquet Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 166
  • Мнения: 1 058
Момичета, да знаете да има машинка за хляб с програма за безглутенов хляб? Едни познати вчера ми казаха,че търсят евентуално такава....Приемам предложения за България и извън България.......
Днес си взех от Техномаркет. На Мулинекс е и струва 199лв. Още не знам какво да правя с нея.

# 167
  • Мнения: 1 811
Момичета, да знаете да има машинка за хляб с програма за безглутенов хляб? Едни познати вчера ми казаха,че търсят евентуално такава....Приемам предложения за България и извън България.......
Днес си взех от Техномаркет. На Мулинекс е и струва 199лв. Още не знам какво да правя с нея.

Честито  Wink
На първо време ще правиш хляб, после ще започнеш да експериментираш с теста... както всички останали тук.
С каква вместимост ти е машинката?

Честити машинки и на другите момичета.

Вчера правих хляб за пръв път от доста време насам. Как замириса къщата, няма нужда да ви обяснявам. Точно на вас  Heart Eyes А го правих на око. Вече е чсно - 300 мл вода: 500 гр брашно. Другото е подправки и набухвател... и както една мама завършва рецептите си - голяма доза любов  Heart Eyes

# 168
  • София
  • Мнения: 2 119
Cathie, радвам се, че се върна, вече си мислех, че си се отказала от тестени подвизи:)))

Получих си онази книга, която чаках да ми донесат, за пълнозърнестите хлябове и сега страница по страница я проучвам. Намерих си пълнозърнесто брашно на "Благополучие" и скоро ще намеря и по-спокойни няколко часа, че да експериментирам със 100% пълнозърнест хляб. Само се чудя дали първо да пробвам наръка, или с машината (в книгата има поуки и рецепти и за двата начина)... Ще докладвам, надявам се скоро.

# 169
  • Мнения: 1 811
Аууу, сакън, пепел ти на устата. Не се отказвам аз тъй лесно от удоволствията. За мен работата с тесто е точно такова  Wink А и карам и околните да се възхищават. От куртоазия, а и за да ги оставя на мира, съпреживяват, какво да правят Laughing
Ще те следя изкъсо за опитите с пълнозърнестото хлебче. Но не се наемам след няколкото меко казано неуспешни опита.
Всичко обаче ми е сейфнато.
Ти пробва ли с картофено пюре?

ПП: Пу-пу на аватара ти. Много е хубав  Heart Eyes

# 170
  • Стара Загора/Бургас
  • Мнения: 77
Запалила съм се , ясно е .. Blush...днес експериментирах с друга рецепта от книжката и на друга програма ....Стана супер , а пък и в къщи как ухае #Crazy

Бързопечаща - 58 мин  .  рецептата е : 350 гр гореща вода( 46-52  градуса) ;олио -2 мер. л. (голяма);сол- 1 мер.л. ;захар - 2 мер л. ;сухо мляко - 2 мер.л. (голяма);брашно - 560 гр. и 1 саше мая
.


А колкото до рецептите на момичетата от форума - толкова са много и ми се струват страшно вкусни всички , че не мога да се реша с коя да започна като за начало....

# 171
  • Мнения: 1 811
Запалила съм се , ясно е .. Blush...днес експериментирах с друга рецепта от книжката и на друга програма ....Стана супер , а пък и в къщи как ухае #Crazy

Бързопечаща - 58 мин

 Stop Не те съветвам да рискуваш с такава програма. Тя е за някакви специални маи, които в България ги няма. Направи роста сметка. Само месенето е половин час. Печенето - 1 час. Т.е. без втасване се превишава споменатото в рецептата време, да не говорим, че трябва и да втаса. Това първо.
Второ - едно саше мая е много за това тесто, освен ако не е за половин килограм брашно  Rolling Eyes

А за уханието и ентусиазма те разбирам напълно  Wink

# 172
  • Мнения: 11 607
Запалила съм се , ясно е .. Blush...днес експериментирах с друга рецепта от книжката и на друга програма ....Стана супер , а пък и в къщи как ухае #Crazy

Бързопечаща - 58 мин  .  рецептата е : 350 гр гореща вода( 46-52  градуса) ;олио -2 мер. л. (голяма);сол- 1 мер.л. ;захар - 2 мер л. ;сухо мляко - 2 мер.л. (голяма);брашно - 560 гр. и 1 саше мая
.


А колкото до рецептите на момичетата от форума - толкова са много и ми се струват страшно вкусни всички , че не мога да се реша с коя да започна като за начало....


Слушай Кати какво те съветва.......А с кои рецепти...ами давай с тези на Пина, Кати и Димитрина...

# 173
  • София
  • Мнения: 548
С Аляска съм от 6 месеца - доволна съм! Peace

В най-високата си част е 30см,а дължината с най-стърчащите подробности е 43см.Мерките не са съвсем точни,щото машината е с неправилна форма.
Ако я завреш някъде,да знаеш,че за да я заредиш с продукти се отваря нагоре и ще трябва да я издърпваш напред или нещо подобно.
Успех!  chef

 Pina, благодаря за разясненията. Имам обещание до края на седмицата да си вземем машинка и ние. Дано не свършат до тогава в МЕТРО, че доколкото видях имаше само 2 кашона.

 

# 174
  • Мнения: 399
Момичета, да ме простите за невежеството, ама какво е това "саше" мая? За първи път го чувам. Светнете ме, че уж съм стара хлебарка, пък не го знам!

# 175
  • Мнения: X
Момичета, да ме простите за невежеството, ама какво е това "саше" мая? За първи път го чувам. Светнете ме, че уж съм стара хлебарка, пък не го знам!

Саше е пакетче.Става въпрос за сухата мая, която е в пакетчета. Wink

# 176
  • Мнения: 1 604
Cathie, радвам се, че се върна, вече си мислех, че си се отказала от тестени подвизи:)))

Получих си онази книга, която чаках да ми донесат, за пълнозърнестите хлябове и сега страница по страница я проучвам. Намерих си пълнозърнесто брашно на "Благополучие" и скоро ще намеря и по-спокойни няколко часа, че да експериментирам със 100% пълнозърнест хляб. Само се чудя дали първо да пробвам наръка, или с машината (в книгата има поуки и рецепти и за двата начина)... Ще докладвам, надявам се скоро.

Откъде го купуваш това пълнозърнестото брашно, каква е цената?

# 177
Моля за информация и съвет!
Откъде да си купя хлебопекарна и каква да бъде тя?

# 178
  • Мнения: 2 070
Пиши на Валенцето, може и в плевенската отчетна.

# 179

Общи условия

Активация на акаунт