Недоносени деца-4

  • 22 389
  • 303
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 685
tony19  много съжалявам, че и ти ще минеш през този ад!силно се надявам всичко да се оправи при вас и ще се моля!  Praynigбъди силна и късмет  -всичко ще се оправи Peace

# 241
  • Мнения: 495
tony19 след като  вече си имаш твоето сльнчице,то аз сьм          убедена ,че ще бьдеш силна.След като детето е имало силата да оцелее,то ти ще направиш необходимото за него,защото всяко 1 от нашите деца е специално.моята дьщеря сьщо е с разширени м. стомахчета.Разбрах го в края на мин. гог.,а тя е на 6г.Тьи като се роди 1кг в 7 мес.  си носим последствията от това.Но това не означава,че тези деца не са нормални,весели.Аз минах през ада,през които минаваш ти сега.Не го пожелавам на никого.Знам,че си уплашена,но не се предаваи.Детето трябва да има шанс.Не винаги всичко е толкова черно.

# 242
  • Мнения: 2 070
какво представляват тези разширени мозъчни стомахчета.някакви симптоми имат ли?
Ади е на 4 години,следена е сехограф до 6-я месец.това може ли да се появи в последствие?

# 243
  • Мнения: 1 685
паликарова  щом на АДИ и е правена трансфонтанелна ехография и не са видяли нищо специалистите,значи всичко  е наред.

# 244
  • Мнения: 486
Привет и от мен  .малко се загубих и признавам си не съм ви чела.бях за 3 седмици с Били на село, върнахме се вчера.през това време трябваше да се направи ремонт на банята, но...... още не е завършен.майсторите си оставиха ръцете и сега мъжо минава след тях, да им оправя нескопосната работа    , а колко пари ни взеха     .Отчаяна съм.няма да съм много редовна , че имаме мног ходене по лекари с малката, а има и много да се чисти в къщи, но ще опитам да ви чета

# 245
  • Мнения: 199
Здравейте.Да попитам дали е сериозно разминаването в гънките на краката и дали някой е имал такув проблем и да сподели какво се прави в такава ситуация.Днес ходихме на ортопед и ни съобщиха и това чудо.Незнам оше какво ще излезе на Ивайличка вече не ми се мисли.Дано прегледа в София мине добре.И да не се стига до операция. ooooh!

# 246
  • Мнения: 1 685
maslinka аз мисля че това с разминаването на гънките не е хубаво.но стават и грешки от страна на лекарите така че не се шашкай!ето така побъркаха една моя позната,жената се видя в чудо Shockedслед като и казаха че детето и е с разминаване на гънките #Crazyв крайна сметка след прегледа в софия се оказа че всичко е ок !дано и при вас нещата да върват

# 247
  • Мнения: 3 914
Това ,че гънките се разминават ,изобщо не означава ,че детето има луксация на тазобедрени стави Naughty,прави се рентгенова снимка и тогава се дават крайни решения,а дори и да има луксация,първо се носят колани/специални гащи/ и чааааак тогава операция,не се притеснявай,убедена съм че това е поредната грешка Hug

# 248
  • Мнения: 498
Viki i mama имам огромна молба, моля да ми разчетеш анамнезата/обективно състояние или каквото и да се води. Днес бяхме на офталмолог/за втори път при този лекар контролно/ имаме и още два преди това в болницата.Доктора ме увери, че всичко е наред, но ако искам да идавме контролно през месец два, ако не след годинката на Цвети. Исках да задам въпроса си на детския офталмолог от форума, но сега видях че д-р Константинов няма да е в страната.
Ето какво ме очуди: думата ортофория, в гугъл нищо не ми излиза.
Анамнеза
Забелязана е, че криви очите.
Недоносеност, 35г.с., 1700гр, 44см
Обективно състояние
В I позиция-ортофория.
Кадър тест=0*.
Следи и фиксира.
Зенични реакции на светлина-запазени.
Очни дъна-витални папили.
Съжалявам, че те занимавам с моите проблеми, ти си имаш достатъчно на главата. За съжаление нямам към кой да се обърна, а ти си много по-компетентна от половината офтламолози. Ако искаш само линк ми пусни, ако има някъде да попрочета   bouquet  bouquet  bouquet.

# 249
  • Мнения: 199
elissee какво значи офталмолог .Съвсем не разбирам какво и има на малката толумбичка.Ама звучи страшно

# 250
  • Мнения: 2 070
elissee какво значи офталмолог .Съвсем не разбирам какво и има на малката толумбичка.Ама звучи страшно
очен лекар

# 251
Toni19,моля те кажи ми в окръжна болница имаше ли свиждания. Във ВМИ не ме пускат при бебето. Бебето ти в 7мия месец ли го роди,храни ли се достатъ4но и пла4е ли много? Опасни ли са кистите?

# 252
  • Варна
  • Мнения: 965
Maslinka, и аз мисля, че няма за какво да се притесняваш. Вики също имаше (а и все още леко се забелязва) разминаване в гънките - не в броя им, а в положението им - едната беше значително по-близо до таза от другата (другата беше по-близо до коляното). Педиатърката ме увери, че не е повод за притеснение, но аз за всеки случай го заведох на ортопед. Ортопедът го прегледа, направи и ехография. Каза, че всичко е наред. Причината за несиметрията е, че е роден с ниско тегло и след това "бурно" е растял и се получавало неравномерно разпределение на мастните клетки.
Много ме учудва факта, че сте били при специалист, а не при "общ" лекар и те е паникьосал така. Беше ли специализиран детски ортопед (може би въпроса ми дали е имал ехограф и дали е направена ехография е излишен - явно отговора е "не")?

# 253
  • Мнения: 3 914
Съвсем не разбирам какво и има на малката толумбичка.Ама звучи страшно
А на мен това ми звучи прекрасно Hug
А ако незнаеш нещо не го казвай така ,щото ще стреснеш някого без причина Wink.

Ортофория е нормално състояние на двигателния апарат на очите,характерно е че при изследване на двуочното зрение,при изключителни условия,няма отклонение от правилното,рядко състояние но не е патология,всъщност запазва се симетричността на очите,въпреки необичайните условия за изследването на бинокулярното зрение,има напълно нормални зенични реакций.Папили/това е главата на зрителния нерв/,нормални.Следи и реагира на просветление,фиксира.-Малко тъпо го обясних,дано си ме разбрала. И не ме притесняваш, винаги съм насреща Hug
Браво миличка HugПожелавам на всеки такъв резултат Hug

Ето тук пише,но на руски
http://www.medical-term.ru/abc/o/ortoforiya.htm

Последна редакция: пн, 10 дек 2007, 23:02 от Viki i mama

# 254
  • Мнения: 100
Фоксче,

сега ти пиша. Моят син се роди в ТК - 35 г.с. Не беше в кувиоз, но беше с инфекция-роди се точно когато беше бума там.
Това, което мога да ти кажа е, че уж лекарите им са добри-но откъм отношеноие са ад. По зле не съм се чувствала-отделен си от детето си и нямаш информация. Там завеждащата (може би има доволни мами) ми стъжни живота-дори не ме уведоми за инфекцията. Разиграваха сценки, които после навързахм че са били защото инфекцията е тяхна. Но мисля, че са добри специалисти.

Общи условия

Активация на акаунт