отзиви за д-р Александров - Варна

  • 118 870
  • 759
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 599
С Александров имах една среща. Направи ми прегледа, каза, каквото има да казва, пуснах си хормоните в лабораторията им, платих без да ми издадат нито касов бон, нито пък документ, че имам да взимам нещо от тях. Беше ми назначена цветна снимка за Х ден в 8,30 сутринта.
Отидох във въпросния ден, изпих си аулинчето(30 мин преди процедурата-така ми беше казано), платих си таксата + спермограма ( имахме такава от преди 2 месеца, но трябвало в тяхната лаборатория да се прави. ми добре - 50лв. къде ли не съм дала) и зачаках.
Доктора дойде в 9ч. на работа ( ако в толкова му започва раб.ден, защо ми казват в 8,30, та даже в 8 ми казаха да съм там).
Нищо чаках си търпеливо, когато извикаха друга преди мен за ЦС в 9,20ч. Сигурна съм, че бях първа записана за този ден в календара ( видях с очите си, че няма други, затова и бях за 8,30). Когато попитах не се ли спазват някакви часове, въпросната Ани (така и не разбрах каква е там) с леден тон ( почти ми се скара) ми каза, че ЦС може и на обяд да ми я направят  Shocked и ако искам, може и да се откажа. Ами отказах се-щом като не знаят как да ми вземат парите, аз пък се убедих, че не искам да им ги дам.
Доктора може и да нямаше вина в случая, но и не взе отношение, а предостави всичко на въпросната персона да ми се обяснява и да ми се репчи, все едно им дължа нещо. Напротив - те ми дължаха, след като си плащам, очаквам най-малкото поне нормално отношение да получа. Жалка картинка беше после ровенето по джобовете да си ми връща парите  ooooh! Несериозно е клиника, претендираща да е една от най-добрите във Варна, работеща само и единствено срещу заплащане, да процедира по такъв махленски начин. Да не говорим, че обстановката е като в долнопробна болница. Поне като взимат пари без да им плащат данъци, могат да си поспретнат малко етажчето.

# 346
  • Мнения: 1 165
Винаги трябва да има и хубави и лоши отзиви.Аз също бях за цветната снимка в 8,30.Имаше още 3 момичета,записани за тази процедура в същия ден.Изчакахме да се съберем трите.Първо на седмия етаж ни направиха ехографския преглед и след това слязохме долу за снимката.не се сърди,нормално е да е така,при положение,че един лекар прави и ехографския преглед непосредствено преди снимката,и самата цветна снимка и то на два различни етажа.И на мен никога не са ми издавалинякакъв документ за платените пари,но много не ми и пука.Колко от богаташите в България са стигнали до това ниво без укриване на данъци??? И го правят за собствените си нужди,а в тази клиника помагат на нас...да си имаме бебчета.Цените са регламентирани на страницата на клиниката,така,че не могат да те излъжат.

# 347
  • Мнения: 599
Илианка Simple Smile , въпросът с касовите бележки и мен не ме интересува, но поне базата да си бяха пооправили като спестяват от данъци. За изследванията да дават някакъв документ, че имаш да получаваш. Да не говорим, че в едната стая ми взимат кръв и ме карат аз да си разнасям епруветката в друга стая да я оставям.
А относно чакането - ми аз имах: 1. работа в 10,30ч. и 2. най-късно в 11,30 заминавах извън града. Мисля, че е редно да предупреждават за такива неща, че са възможни. Не съм запозната с принципа им на работа. Отделно можеха да се извинят, да ме попитат дали мога да изчакам и евентуално да насрочим вече нова дата за снимката след като тогава не става.
Но за тях явно "с рогата напред" е по-удачно. Ми аз пък не обичам да работя с такива хора, та ако ще и най-добрите да са.
Впрочем "най-добрите" не е само да си разбираш от работата...... Така че аз смятам, че там липсват доста неща, за да са най-добрите, както ги изкарвате.
Успех на всички в борбата и изисквайте уважение към себе си. Това, че сме с някакви проблеми, не означава, че сме второ качество хора   bouquet

# 348
  • Мнения: 989
na_ga, лабораторията няма нищо общо с Центъра за Асистирана Репродукция - тя си е към АГ Болница, а те са съвсем отделна структура, просто ползват помещенията на 7 етаж под наем. Мен също от лабораторията ме караха да си нося пробата на мястото, където се изследва, но това не ми е пречело никога.
Аз лично не намирам кой знае какви кусури на базата на 7 етаж - чисто и хигиенично е. Е, да, не е луксозно, но не мисля, че някой от нас е ръгнал да търси лукс.
Относно чакането - наистина не е най-приятното нещо на света, но доколкото знам, във всички клиники за репродуктивно здраве е така, или поне в най-добрите със сигурност. Двойките с проблеми са много, а добрите лекари, занимаващи се със стерилитет малко.
Колкото до документиране на плащането - никога не ме е интересувало дали ще ми дадат касов бон, а само дали ще ми помогнат. Няма да споменавам колко пъти съм преглеждана без да ми вземат и 1 лв., дори не мога да ги преброя.
А за това, че са подходили "с рогата напред" - ами и те са хора, а за тях няма ни събота ни неделя, случва им се и на тях да не успеят да контролират нервите си, трябва да проявяваме повече разбиране.

# 349
  • Мнения: 144
Някой знае ли дали има възможност за прегледи в събота.

# 350
  • Мнения: 599
А за това, че са подходили "с рогата напред" - ами и те са хора, а за тях няма ни събота ни неделя, случва им се и на тях да не успеят да контролират нервите си, трябва да проявяваме повече разбиране.

Когато работиш частно и си обявил едни от най-високите цени, мисля трябва да предлагаш нещо насреща. Това че хората с проблеми са много не е оправдание - просто можеха да ми кажат "не можем да ви приемем" и толкова.
Кой се съобразява с моите нерви в случая, та аз трябва да се съобразявам. Да не кажа, че сърцето ми се беше качило в гърлото заради самата процедура, а самото чакане ми удължаваше мъките.
И понеже се опитвате да намерите оправдание за всичките им кусури, какво ще е оправданието за човек, който се занимава само и единствено с това и много добре знае, че при наличие на хламидия ЦС се отлага до излекуването й, а той ми я е назначил ден преди да ми излезе резултата от хламидията. Е, тя беше положителна. Не искам и да мисля какво щеше да стане, ако се беше разпространила заразата навътре с контраста, който вкарват ( това не са мои разсъждения, а твърдения на доктори).
Спирам да пиша по темата, но съм против да се толерира такова отношение и да се гледа на пациентите като на банкомати - един вид " да вземем парите, пък ако случайно успеем да помогнем, ще са доволни и те".

# 351
  • Мнения: 989
Цените им съвсем не са "едни от най-високите", напълно нормални цени подобни на тези в повечето клиники по стерилитет.

Кой се съобразява с моите нерви в случая, та аз трябва да се съобразявам.

Ако всички разсъждавахме така щяхме да се избием. Не е това начина.

Изобщо не се опитвам да им намеря оправдание, честно казано за мен те нямат кусури. А що се отнася до ЦС и хламидия не мога да коментирам, наистина.

Спирам да пиша по темата, но съм против да се толерира такова отношение и да се гледа на пациентите като на банкомати - един вид " да вземем парите, пък ако случайно успеем да помогнем, ще са доволни и те".

Това обаче е абсурдно да се твърди и то точно за д-р Александров  Naughty  Това е най-некомерсиалният лекар, когото някога съм срещала и това не е само мое мнение. Сигурна съм, че всичи, които са били негови пациенти ще го потвърдят.





# 352
  • Мнения: 1 165
Напълно подкрепям мнението на Скарлет. Peace
А за цените....хубаво е да има база за сравнение,или поне  да се провери какви са цените и в другите клиники по стерилитет и тогава да се коментира.Аз мисля,че навсякъде са горе-долу еднакви.Лесно е да се говори на изуст...

# 353
  • Мнения: 599
А за цените....хубаво е да има база за сравнение,или поне  да се провери какви са цените и в другите клиники по стерилитет и тогава да се коментира.Аз мисля,че навсякъде са горе-долу еднакви.Лесно е да се говори на изуст...

Не говоря наизуст - спермограмата в МД я направихме за 35лв., в АГ-то струва 50лв.

Това обаче е абсурдно да се твърди и то точно за д-р Александров  Naughty  Това е най-некомерсиалният лекар, когото някога съм срещала и това не е само мое мнение. Сигурна съм, че всичи, които са били негови пациенти ще го потвърдят.

Говоря за самата клиника, а той е част от нея. И ако не е толкова комерсиален, защо при положение, че си имам спермограма, ми казва, че политиката на клиниката е такава и трябва да направим при тях такава. Няма да излезе нищо по-различно при една перфектна спермограма според мен, но едни пари трябва да се вземат от тях.

Последна редакция: пн, 18 окт 2010, 10:40 от na_ga

# 354
  • Мнения: 1 165
Аз одобрявам това,да държат изследванията да са правени при тях  Peace

# 355
  • Поморие
  • Мнения: 85
Аз напълно подкрепям na_ga, че има още какво да се желае от клиниката. Била съм тяхна пациенка, но вече не съм , защото и аз не съм съгласна с методите им на работа и организацията , която имат.

# 356
  • Мнения: 627
Мен лично ме бяха предупредили, че може да се наложи да почакам за ЦС. Казаха ми да отида към 10ч., но да имам предвид, че може да се наложи да чакам и до обяд. Аз  бях готова да чакам колкото трябва, защото бях сигурна в избора си на лекар.  Също така д-р Александров ми беше казал, че първо иска да види резултата от изследването за хламидия и тогава да говорим как ще действаме по нататък  Peace
Колкото до факта, че държи спермограмите да са правени там смятам, че е напълно оправдано, тъй като се отнася за много сериозно изследване и човекът иска да е напълно сигурен в резултата- все пак и той ги прави  Peace
Колкото до факта, че си се отказала да посещаваш клиниката- всеки си преценява сам за себе си, от всички болници и лекари има доволни и недоволни. Но според мен лично по- важно от всичко останало е компетентността на лекаря и целия екип - специално тук във Варна за мен няма по- добър в тази област  Peace
Всеки има добри и лоши дни, натоварени и по- спокойни, всеки изпуска нервите си понякога,всички сме хора все пак  Peace Според мен д-р Александров и невероятен човек и лекар, от тези, които рядко се срещат  Hug

# 357
  • Мнения: 92
За първия  си преглед при док Александров почаках близо 3 часа , на косъм бях да се откажа , но устоях и имаше защо!
За ЦС също чаках доста даже накрая ми я направи доктор Ковачев и какво от това!Важното в случая че от първия опит ин витро сега имам малко слънце което скоро ще направи годинка!Бих чакала и два дена , което е нищо в сравнение че преди това съм си губила времето по квартални гинеколози  4 години!
Цветна снимка и спермограма има годност 6 месеца , така че е нужна нова винаги !
И да доктор Александров е най некомерсиален , защото не дойде да ми направи секциото и да си прибере 500 лв , а дежурната смяна ми го направи!
Дай боже всеки да намери доктора си и да сбъдне мечтата си!

# 358
  • Мнения: 313
Напълно подкрепям Веселушко и Милена. Последния път чаках 3 часа за 5 мин. работа. Знам че се чака, важен е резултата.
За спермограмата - нали после трябва да знае какво ще му мине през ръцете, а не да има изненади в последния момент. На мъжа ми от една лаборатория му казаха, че материала не става, слаба подвижност и т.н. Е в крайна сметка повторихме при док и си е "пушка". Явно знае човека,че грешки стават в резултатите (както в нашия случай) и иска да е сигурен.
Така, че всеки сам си решава къде и кой ще го лекува и на какво ще обръща внимание. За мен базата не е от значение, организацията също. Не мога да издребнявам за такива неща, като знам за какво се боря. 3 години се лутах в нови клиники с учтив персонал, добре че се осъзнах на време. И слава богу успяхме от първия опит благодарение на д-р Александров. И наистина по-некомерсиален д-р не познавам. Примери няма да давам, това го знаят всички негови пациентки.
Ники абсолютно всеки ден работят.

Последна редакция: пн, 18 окт 2010, 21:10 от toffifee

# 359
  • Мнения: 5
И аз подкрепям мнението на Милена Веселушко и Тофии .Не ме интерисуваха нито касовите бележки нито дългото чакане ,защото всяко неудобство си заслужаваше накрая.Д-р Александров е изключително много зает и е нормално да има чакане бях предупредена предварително и бях спокойна.Относно цените мисля че са както навсякъде дори мога да кажа и малко по ниски.Това е наистина доктора който няма комерсиални цели показах му цветна снимка правена преди повече от година и той прие резултата за верен и не ме подложи втори път на това изследване въпреки че ако беше казал безрезервно бих се подложила дори бях подготвена за тази новина.Факта че един лекар или персонала му се държат добре и културно не го прави обаче добър специалист.Предполагам в доста добри клиники има голямо чакане и е лудница .За обстановката донякъде съм съгласна може да се направят някой подобрения има какво да се желае но предполагам че ще уреди занапред и това!Да е жив и здрав д-р Александров да работи и да ни дарява с щастие да пълни домовете на хората с детски смях а пък недоволни и доволни винаги ще има!Не упреквам никой разбира се всеки си има право на мнение затова е и форума да го споделяме!

Общи условия

Активация на акаунт