Тийнейджърите VIII

  • 17 977
  • 337
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 724
Да не е влюбена?

# 241
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Дано е това, по-приемливо ми се струва.  Mr. Green

# 242
Aз като се замисля  newsm78, тя мойта непрекъснато ми се зъби. Дори и нормалното
й говорене е пак "троснато". И май само на мен така говори. Като звънне телефона
все едно е друг човек.Много ще ми е интересно да й видя държанието отстрани Laughing
А за яденето, както си брои хапките, така ми се струва, че е напълняла през зимата.
Ама не смея да й кажа Thinking

# 243
  • Мнения: 22 569
Здравейте момичета. )))

Аз пак да се натрапя. )))

Гледам за злобни тийнки и т.н. си говорите. Не знам дали е ПМС, или нещо друго, но не мисля че би трябвало да се позволява подобно поведение.
Както и tiger казва, когато говори по телефона е съвсем друг човек. Не мисля, че един родител е дължен да търпи изблиците на детето си, само защото е такъв. В къщи да си позволяват всичко, да се държат арогантно, зле и т.н., а навън да са кротки като агънца, мили и добри.
Сестра ми преди година се опитваше да води тази политика, но много бързо се отказа. Правеше се на голямата работа в къщи, изобщо не слушаше какво и се говори и съответно си мърмореше под носа и отиваше в другата стая и т.н. След един сериозен разговор обърна другата страна и вече се понасяше.

Относно яденето, диетите и т.н., няма лошо, че момичетата са слаби, но е много важно и да ядат правилни и качествени храни. Защото сега са на по 16-18г, движат се повече, организма им е млад и може да се справи с "боклуците", но само след 5-6години ще започнат да водят малко по-друг начин на живот и изведнъж ще дойдат проблемите с килограми, напълняване и т.н. Опитвайте се да ги карате да се хранят здравословно. Принципа - тъпча се като прасе, ям всичко и съм слаб не означава, че са здрави.

# 244
  • Мнения: 58
Момичета, ,я ми кажете вашите тийнове само на вас мамите ли се зъбят или го правят и на татковците?При  нас физиономиите,сърденето,зъбенето и всички екстри са 98% насочени към мен SadЕ,случва се да се изрепчи и на баща си,но сякаш е много по-рядко,а тои не е по-строг от мен.Защо ли е така? ThinkingДали пък теориите за съревнования м/у маики и дъщери имат почва в нашия дом?! Thinking
А, за диетите- еми тя редовно е на диета,но до обяд Mr. GreenИ после -пак на следващия ден,а иначе си е с много хубаво секси телце,но все нещо не й харесва,я дупе,я нос,я уши и т.н.Мирамара, то хубаво,опитваме се,но навън? Всичко с времето си, сега ядат боклуци,след 10 години едва ли?!

# 245
  • София
  • Мнения: 16 267
Зъбенето и крясъците у нас са само срещу мене. Тати е идеален, но нали тя си го е избирала/не е биологичния и баща, а мой бивш колега/. Но те рядко се виждат, той работи 3 дни до 1-2 ч. през нощта, пуши му от цигарите, гледат филми като е свободен. Отнася се към нея по-приятелски, няма драми за ниски оценки, закъснения. С 2 думи - баща мечта. Като я будя сутрин не се търпи, толкова е кисела, че и се спи. Вечер също скандал - искам да пази тишина след 23,30, като е на комп. трака по клавиатурата и не можа да спя. Викам, карам се, вдигна кръвно, разсъня се и си мисля - какво толкова искам от детето, нали е в къщи, а не по кръчмите. Прибира се в 20,30/лоша мама/ Вярно не учи, не е отваряла теми за матура, но каквото стане, като и дойде акъла ще учи на стари години. Последните месеци в у-ще, не може да се събуди и да се яви на време. След обяд е вечно във фриз. салон, на обучение, ходи и събота и неделя там. Дай боже да сме вторият Капанов...

# 246
  • Мнения: 3 222
Здравейте момичета. )))
Аз пак да се натрапя. )))
Гледам за злобни тийнки и т.н. си говорите. Не знам дали е ПМС, или нещо друго, но не мисля че би трябвало да се позволява подобно поведение.
Както и tiger казва, когато говори по телефона е съвсем друг човек. Не мисля, че един родител е дължен да търпи изблиците на детето си, само защото е такъв. В къщи да си позволяват всичко, да се държат арогантно, зле и т.н., а навън да са кротки като агънца, мили и добри. ...
Не че се натрапваш, но се изказваш крайно неподготвена.
Такива принципни мнения... спомни си ги, когато твоето дете влезе в тази възраст.
Аз ще си позволя да цитирам една многодетна (и мъдра) майка - "Преди имах поне три теории как се гледат деца! Сега имам три деца и нито една теория"

# 247
  • Мнения: 3 222
Да докладвам - страстите утихнаха.

# 248
  • Мнения: 22 569
До преди няколко години ги вършех същите неща, сестра ми в момента е в тази възраст и не мисля че съм чак толкова неподготвена. Едно е да ти е собствено дете, друго е да речем сестра ти да е в тази възраст, но това са си преки наблюдения.
Има родители, които оставят децата да им се качват на главата, и това не е от тинейджърска възраст, а от много по-рано. Има други, които го позволяват понякога. Което означава, че децата си знаят мястото и къде могат да си продават магариите и да си демонстрират настроенията.
Както казва майка ми - докато си под моя покрив ще се съобразяваш с мен, а не аз с теб.

# 249
  • Мнения: 25 929
Момичета, ,я ми кажете вашите тийнове само на вас мамите ли се зъбят или го правят и на татковците?

Зъби ми се понякога, да. На баща си още не смее, но при мен се пробва. Това не ме ядосва толкова, колкото опитите му да ме иронизира и да ми се подиграва. Тогава се налага да влизам в строгата роля, все още действа, но докога...  newsm78

# 250
  • Мнения: 4 076
Удоволствието от зъбенето е главно мое.Баща си го вижда само вечер,с мене общува целодневно.
Съгласна съм с  Mirama,че навън е мила и възпитана,а циркът почва в къщи.Моя грешка е,че аз искам всичко да става с добро,уважение и разбиране.Трудно свиквам,че ако и да е излязла от мене,дъщеря ми е съвсем различна по характер.Добре,че засега с малката се разбираме.За иронизирането-не,нямам проблеми с това.То и как да стане,като има 50 думи в речника си,половината-жаргон.За матури се записа-даже 3,но не е учила нищо.Вчера й казах,че ако смята така да кара и университета,като един безкраен купон,няма да получи издръжка.Щяла да прави каквото иска.Може,но сама да си спечели парите за което.

# 251
  • Мнения: 2 724
Mirama,точно така, едно е да ти е сестра, друго- дете.
Доколкото разбирам, ти си на двадесет и няколко години, а детенцето ти - още бебче ,да ти е живо и здраво сладурчето.
Аз съм доста по- възрастна от теб и до преди една година друга песен пеех -со кротце ,со благо, диалози...../действаше системата /.
Е ,дойде време ,друга песен подхванах ,че първата остаря ....
Теорията е едно, практиката -друго, децата са толкова различни, не можеш в един калъп да ги сложиш .
В едно обаче съм сигурна -докато те сами не осъзнаят нещата, ще има война между нас .
Относно зъбенето и крясъците, при баща и изобщо не минават, при мен се правят някакви опити ,но честно да си призная  ,понякога аз самата ги предизвиквам с постоянните си забележки в неподхдящ момент, а такъв е рано сутрин.
Всъщност крясъци е силно казано , аз му викам "отваряне ".
Много често си докарва неприятности с безкрайната си откровеност ,насочена дори към учителите.
Какво да се прави ,всички сме хора на този свят....
cool_witch, тази мъдра майка и аз много я харесвам Peace.

# 252
  • Мнения: 448
Удоволствието от зъбенето е главно мое.Баща си го вижда само вечер,с мене общува целодневно.
Съгласна съм с  Mirama,че навън е мила и възпитана,а циркът почва в къщи.Моя грешка е,че аз искам всичко да става с добро,уважение и разбиране.Трудно свиквам,че ако и да е излязла от мене,дъщеря ми е съвсем различна по характер.Добре,че засега с малката се разбираме.За иронизирането-не,нямам проблеми с това.То и как да стане,като има 50 думи в речника си,половината-жаргон.
Същата картинка е и при нас!И аз от доста време се чудя дали става въпрос за ПМС при нея(при мен със сигурност е така),най-вероятно е така,защото цикълът и все още не е постоянен и нормализиран.Миналата седмица бях на родителска среща и понеже и тя беше с мен,половината майки се запознаваха с нея и разказваха  как децата им не спирали да я хвалят,колко била весела,чаровна и т.н.,такива думи чух и от класната и направо  #Crazy-това за моето кисело зверче ли се отнася?!А ние с нея сме и една зодия-така че всичко,което мисли и прави ми е до болка познато и така ми се иска да не повтаря моите грешки!Тя обаче мъдро ми отговаря-"Животът си е мой,остави ме сама да правя грешки и да се уча от тях!"Аз точно с това като че ли не мога да свикна-че животът си е техен,доста ми е трудно да приема,че това вече не са моите малки бебета! EmbarassedТук използвам множествено число,защото вече очаквам(а забелязвам и наченки) пубертета да връхлети и малкото ми (послушно засега) момиченце.А що се отнася до диетите-старая се максимално да я контролирам когато съм вкъщи,но тя определено е на приливи и отливи-понякога яде нормално,друг път прекалява,а има дни,в които не мога да я видя да яде.

# 253
  • София
  • Мнения: 348
Стига с този ПМС ! Моите тинейджъри са със същите проблеми, само че са момчета  Laughing . Всъщност те нямат проблеми, проблеми има майка им.

# 254
  • Мнения: 58


 Това не ме ядосва толкова, колкото опитите му да ме иронизира и да ми се подиграва. Тогава се налага да влизам в строгата роля, все още действа, но докога...  newsm78
[/quote]

Те това ми е най- големият проблем!!  Cry

Общи условия

Активация на акаунт