ОКТОМВРИИСКИ БЕБОЦИ 2008

  • 14 234
  • 291
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 2 135
Аз пък мога да изям и слон за закуска Embarassed! Плодовете също не им прощавам...пу, да не ми е уроки, но никакво гадене нямам и много добре си се чувствам!
За курсовете - едно време имаше в Тина Киркова, предполагам, че още ги има, но според мен е много рано за това! Нека да напреднем малко с бременността, пък за курс има време!

# 211
  • Мнения: 817
Благодаря ви за информацията, явно към д-р Спок ще се ориентирам. Аз гледах и някакви списания, ама нищо не ми грабна окото.

# 212
  • София
  • Мнения: 2 135
Информация за училището за родители тук

# 213
  • Мнения: 219
Честито на всички ви, момичета! Не го мислете много, въпреки че е трудно, когато си бременна за първи път, защото бременността ти се струва цяла вечност... Пък после като се роди си казваш: Защо толкоз бързах? Следя темата от първите й дни, но едва тази нощ в 3:10 ч имах положителен тест - 3 дни след закъснението. Терминът ми е 18.10 ако аз си го смятам, защото ми е 26-дневен цикълът, въпреки че почти всички лекари смятат термина на 28-дневен цикъл...
Не можах да устискам да не кажа на таткото до 14 февруари, тъй като вчера цял ден бях като парцал и ми се гадеше, той знае, че ми закъснява и щеше да се сети. Та днес, в 8:40 ч му навих алармата на телефона с послание "Обичам те, беби! Ще ставаш пак татко. Честито!" и докато си пиехме кафето в театъра всичките му колеги разбраха  Joy Утре съм на гинеколог, да видим на място ли си е точицата. Между другото, Везничките са много кротки и хармонични бебета, всеки, който има такова дете ми го е казвал... Пожелавам ви хубави емоции и спокойствие и се радвам, че съм част от "бебешката банда на Октомври"  Grinning

# 214
  • Мнения: 206
Добре дошла на новата ни маминка Hug Момичета съгласни ли сте да си направим списък като септемврийските мамчета?

# 215
Аз пак се появявам Laughing Пък да ви кажа аз как се изложих Embarassed
Направих си теста на 27.01.2008 /положителен/ и хукнах веднага
на 29 да отида на лекар. Нямах и ден закъснение Embarassed,трябваше да ми
дойде на 29 или 30. Докторката беше много мила пак ме видя на
видеозон, почти нямаше нищо но имаше една малка точица и аз
си я видях. Сега ще пътувам на 14 февруари отново.

Личен лекар ми  е д-р Ходяков в медицински център МЕД1 /от 27 по-
ликлиника в Младост/, той ми препоръча д-р Якимова /нещо много забравям Embarassed/ и даже се чудя
дали и беше така фамилията.
Някой чувал ли е за нея, ако да дайте малко повече инфо за нея.

Благодаря

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 14:05 от galinag

# 216
  • Мнения: 219
Добре дошла на новата ни маминка Hug Момичета съгласни ли сте да си направим списък като септемврийските мамчета?
Благодаря  Hug Аз съм "ЗА" списък, време ни е вече...

Аз пак се появявам Laughing Пък да ви кажа аз как се изложих Embarassed
Направих си теста на 27.01.2008 /положителен/ и хукнах веднага
на 29 да отида на лекар. Нямах и ден закъснение :oops...

При мен много смешен беше първият тест... Правя го пак посреднощ /за да е първо пиш/, виждам го, че е с една черта и без да чакам 5 минути - бам,  в леглото! На сутринта гледам - и втора черта... Ама знам ли сега кога се е появила-преди или след 5-тата минута???  newsm78 Всъщност, наистина трябваше да изчакам закъснението, за категоричен резултат... Ама съм Blush

# 217
  • Мнения: 817
Добре дошла на feel_u !!! Групичката ни взе да нараства и това много ме радва.
galinag, Честита ти точица! Дано всичко да е наред и при следващия преглед.
ssissi, аз съм много навита и ние да си направим такова списъче, мисля че ще е хубаво.

# 218
здравейте на всички
аз съм на работа и нямам много време да пиша. Но
все пак какъв е този списък? Embarassed
Някои може ли да ми каже къде е по добре да ходя на преглед в поликлиниката или в болницата където ще раждам (дай боже всичко да е наред)
Вие къде сте се ориентирали да ходите моля дайте ми съвет

# 219
  • Мнения: 817
На мен ми се иска да ви питам при кой лекар ходите и в коя болница работи той. Аз в момента ходя при д-р Калин Калев от Втора градска, но ми се искаше да чуя мнението на някоя мама, която е ходила при него, защото като цяло съм доволна от него и чета добри отзиви, но все пак не всичките са положителни.

# 220
аз лично не знам къде да ходя но ми казаха че недобре вариант е да ходиш там където смяташ да раждаш
на мен изрично ми казаха да не ходя в Тина Киркова
за майчин дом ми казаха че е леко мизерно и много натоварено
за втора ми казаха че е горе  добре ако всичко е наред по време на бременността,а ако има някакви усложнения по добре да се ходи в болница където имат повече практика що се отнася до бременностите с някакви усложнения
а за Шейново до момента съм събрала  резултати

# 221
  • Мнения: 817
Аз май като цяло най-много позитивни отзиви съм чула за Майчин дом, там са раждали и доста мои познати и са останали много доволни, включително и жената на шефа ми роди там, а те имат много, много пари и са могли да изберат всяка частна клиника, което ме навежда на мисълта, че явно са добри специалисти там.
За Шейново една добра дума не съм чула - и отношение на персонала и компетентността на лекарите била под всякаква критика. Naughty
До сега ходех при д-р Хранов от МД, но просто не ми мърдат 2-3 часа висене само, за да ме прегледа, казва всичко много на бързо, защото има много работа и ме изпраща по живо,  по здраво. Знам, че е доста добър, ама аз искам да ми се обърне внимание, да ми обясни внимателно всичко, което искам да питам. Та, затова сега ходя при д-р Калев, доволна съм и от него, мненията на двамата лекари се припокрива на 99 %, но все още се колебая

# 222
  • Мнения: 552
На мен ми се иска да родя в частна клиника. Когато раждах сина си имах "късмета" да съм в родилна зала точно в 8,00 ч. сутринта. Без никой да ме попита, при мен се изсипаха около 20-тина студентчета, наобиколиха ме и започнаха да ми се врат върху корема да ми чуели тоновете на бебето по време на контракциите. Родих в 8,20 ч. и те се махнаха. След това ме разчекваха на всяка визитация, за да могат студентите да гледат и да се учат. Това е един отвратителен спомен, почувствах се като опитна мишка и не искам да се повтаря. Затова отранко ще си проуча нещата и изобщо не ми пука колко ще струва. Така или иначе трябва да се плати. Тук, в Пловдив нормалното раждане в държавна болница струва около 400 лв предварително за доктора (който не е много сигурно, че ще присъства), а в частната клиника с около 200 лв. повече.
Освен това при първата си бременност лежах в патологията, защото шийката на матката ми е по-къса с 30%, така че май ще трябва да съм честичко при докторите. Дано всичко е наред  Praynig
Сега в момента ми се затварят очите. Така ми се спи  Tired

# 223
  • Мнения: 258
Аз съм се ориентирала към Втора градска(за раждане -живот и здраве)А за следене още се колебая-има добра гинеколожка в п-ката ,която е на 2 крачки до нас , и  гинеколожка доста далече от нас , но с много добри отзиви!!!!!

# 224
  • Мнения: 206
Значи за списъчето, трябва да се ориентираме до новата темичка, кой ще го прави и кой ще пуска новите теми! Има ли момичета, които са вещи и са правили подобно нещо?

Общи условия

Активация на акаунт