Втурнаха се всички на пазар,за МАЙския си малчуган(26)

  • 10 588
  • 292
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен !!!Днес бях на консултация- бебчо е порастнал , но и моята плацента е доста презряла и ще я следят всяка седмица - може да се наложи по - рано да се ражда ! newsm17
Относно кремовете за зърна - скоро си купих Лансинох и само от няколко намазвания зърната ми станаха нежни и меки, като бебешко дупенце newsm10

# 136
  • Мнения: 0
Да попитам варненските мами - ориентирахте ли се вече към педиатър и можете ли да ми препоръчате някой в района на Младост?  newsm53  Имам идея за една, но тя е в Курортна поликлиника и ми е малко далечко. 
А, още нещо - намерихте ли си превръзки за родилки, че аз където и да попитам все няма и няма? Чудя се вече дали въобще някой в града ги ползва  smile3516
Днес бях на обиколка за бебешки аксесоари с майка ми, набелязах си какво ми трябва и сега ме очаква правене на подробен списък за пазаруване докато съм в болницата.  newsm03
Остава да се разбера и утре с доктора как ще раждам (ако стане въобще утре де) и да казвам на татито да пристига, че и без друго много ми липсва  smile3518

# 137
Уважаеми бъдещи родители,

Заповядайте на 13.04.2008 г. в „Еспресо бар”, ЦУМ, етаж 2, на първата по рода си среща за разясняване правата на бременните жени. Ще получите информационната брошура за правата на здравноосигурените бъдещи майки „Аз ще ставам майка”, която съдържа данни за прегледите и изследванията, които са заплатени от НЗОК по програмата „Майчино здравеопазване”; периодите, през които те трябва да бъдат правени; допълнителните изследвания и процедури, покрити от НЗОК в случай на рискова бременност и/или усложнения и др.
Безплатно ще се раздава и дневник – календара за здравословна бременност „Ние чакаме бебе”, който представя систематизирано и достъпно информация за 40-те гестационни седмици на бременността.
Ще имате възможност да се консултирате със специалисти от Националната здравноосигурителна каса (НЗОК), юристи и лекари.

   Срещата ще протече в неформална обстановка, на сладки приказки и сладки хапки, в която всеки желаещ ще може да задава директно въпросите си към нашите гости.

   Инициативата се провежда в рамките на кампанията „Ние чакаме бебе”, проект „Печелиш и помагаш” на българската букмейкърска къща „Еврофутбол”.



За контакти:
Дирекция „Връзки с обществеността”
Тел.: 02/81 89 126

# 138
  • Мнения: 1 492
Чудесна инициатива Hug Малко ни е късничко за нея, но пак ще е полезна. Благодаря, Еврофутбол.
Трябва ли предварително да се записваме или е свободно?

# 139
  • София
  • Мнения: 186
Здравейте  и от нас,днес от 8 сутринта  съм излязла,чак сега  стигнах да се прибера,
пазарувах дрешки за бебо,купих  страхотни неща,ще  ги снимам и ще  ги кача.
много съм изморена и затова утре  ще  оправям темичката,лека вечер на  всички.

# 140
  • Перник
  • Мнения: 212
Здравейте, майчета! smile3503
И ние днес бяхме на консултация и този път съм доволна от доки smile3521 Вярно че малко аз го подбутвах, ама важното е че всичко което ме интересуваше разбрах. С една дума сме добре с бебонски и ще раждам нормално newsm68 Хемоглобина ми е паднал до 116 и аз се притесних, но ми казаха че за бременна жена е нормално. Тоновете са екстра, абе въобще - пу, пу да не му е уроки на Ванката smile3501 А в понеделник ще се гледаме на 3-D. Мами, колко струва във Фемина прегледа на 3-D?
Да ви кажа дори само на снимка да видя бебе и се разтапям; ама наистина нямам търпение вече newsm53
И аз за гърдите и зърната засега използвам крема против стрии и съм доволна.
Хубава вечер от мен на всички!  love001

# 141
  • Мнения: 84
lapence ,правилно си забелязала.
Да,много ме е подразнила моята свекърва
Ако искаш ми вярвай,но от както се познаваме с моя 6 години ще станат само съм й казвала ДА,ДОБРЕ,НЯМА ПРОБЛЕМИ
защото все се оплаква,че е мъжка майка и те не й обръщат внимание,а как искала да ги целува и прегръща,а те мъже,не дават.
И аз винаги да не е нещо обидена,да се чувства добре.Обаждам й се,питам я как е и какво ли не.
За сватбата ни,това което и тя е пожелала като аксесоари и подготовка се съобразих иииии накраяя......
Още на следващия ден след сватбата започна да ме напада,че нямаме индивидуална снимка(само аз и тя)и аз съм трябвало да я изискам на фотото.
Моя много се ядоса веднъж и така я наруга и той
До тук още нищо,продължих по старому-обаждания,уважение всичко

Една вечер нещо се бяхме сдърпали с моя и то той беше виновен и тя в тоя момент се обажда по телефона и й споделих
Тя на другия ден му се обадила да му каже ,че заради мене не спала цяла нощ и била с високо кръвно.
Моя се прибра защитавайки пък сега нея и втори скандал на следващата вечер.И капака на всичко е ,че когато си ходиха по Коледа до селото й,караха с колата и кръсниците на моя мъж(имат детенце и се разбираме с тях)
Та кръсницата питала как съм,как е бременността ми и свекито в отговор казала:
Как да е обажда ми се за щяло и нещяло по телефона,карат се с Цветан и ми вдига кръвното    #Crazy

След 2-3 дни имах среща с кръсницата и тя вместо ЗДРАСТИИИ ,ме посреща с думите:
Я кажи за какво сте се карали с Цеци,та свекито ти толкова зле го преживяла.

lapence ,вярвай ми тая жена ми се погнуси,все едно дъха ми спря за части от времето и се разочаровах и всичко се обърна срещу нея само за 5 секунди.
А аз бях с добри намерения към нея.

После изказвания и за бебето
-като разбра,че е момиче(ами вечеряла си с Господ от една паница-ще има кой да ти се радва)
-дано да е по пухкаво детето,че да има къде да се ШЛЯПА(бие), #Crazy
-нямам търпение вече да се ражда да го ГМЕЧИМЕ(мачкаме,целуваме)-превеждам и диалекта

И сега ще ми купува дрехи за по 16-20 лв всяка.
ЕЕЕЕ мерсии

Оххх,колко дълго стана и само ви занимавам
Ама ми е страшна болка тая жена
Аз действително исках да се разбираме и ................абе не мога да ви го обясна
Сега ми е безразлична
Не й се обаждам за нищо и като звъни не й и вдигам даже

# 142
  • Мнения: 961
За подготовка на зърната аз ползвам Лансинох. Вече 2 месеца се мажа и зърната стават наистина много меки. Препоръчаха ми го 2 родили приятелки, аз им се доверих и не съжалявам.

Онче, за свеките не ми се говори. Твоята те е разочаровала с приказките си, а моята на приказки ако я чуеш, ще кажеш: егати готината жена, ама на действия.... пълно противоречие. Невероятен егоист е и ме побърква това, че поставя себе си над моето дете. Сети се за мен кой от двамата е по-важен... И понеже ние живеем заедно, просто спрях да й говоря изобщо. Сега тя се чуди как да завърже разговор с мен, но аз го парирам моментално: да, добре, не знам...
Само ми е жал за мъжа ми, защото той страда от това, че не се разбирам с майка му, но не мога да жертвам собственото си спокойствие заради нея.

Мамита, аз в четвъртък съм на преглед за второ мнение за остарялата ми плацента. Стискайте палци всичко да е в рамките на нормалното. След това ще ви кажа как е минало.

Сетих се да ви питам нещо. Във връзка с раждането, предполагам, че вече сте се ориентирали колко ще трябва да платите за екип. Горе долу за какви суми става дума? Аз питах в една частна клиника и ми казаха 1600 лв. за раждането (секцио или нормално - няма значение) и за лекаря хонорар още 400 лв. Но това ми се струва много скъпо. Та за какви цени сте се приготвили вие?

Извинявайте, че стана толкова дълго. Лека от мен.  bouquet

# 143
  • Мнения: 50
Oncheto, аз също нищо не смея да кажа за моето свеки. Аз съм живяла 6 месеца при нея и знам какво е, и как са се карали със мъжа ми заради мен/зад гърба ми/ откакто сме далече от нея плаче за мен - добричка снаха съм била. И за всяко нещо ми се извинява. Нали бях писала, че ще ми идва на гости - добре мина наготви ми, изчисти ми/аз я оставям да прави каквото иска в домакинството, че на нея й е кеф,/ даже и краката ми разтрива, ама пак си имам едно наум.Винаги ще съм й чуждата и няма да забравя някои казани от нея думи/и немога й кажа "майко" и немога/. Сега много помагат и свекъра, и свекито ама то има основателна причина все пак. Първи внук!!! Ще видим как ще се развият нещата. То аз  и от прекалена загриженост се плаша.

# 144
  • Мнения: 50

 Във връзка с раждането, предполагам, че вече сте се ориентирали колко ще трябва да платите за екип. Горе долу за какви суми става дума? Аз питах в една частна клиника и ми казаха 1600 лв. за раждането (секцио или нормално - няма значение) и за лекаря хонорар още 400 лв. Но това ми се струва много скъпо. Та за какви цени сте се приготвили вие?

Извинявайте, че стана толкова дълго. Лека от мен.  bouquet
Аз съм се уговорила за 400 лв. за израждащия лекар, 150 лв. епидуриална упойка за анестизиолога, и ако лекарката ми не е на смяна трябвало да платя на болницата такса от 200 лв./затова че съм си избрала лекар/, но това е в държавна болница не е частна клиника.

# 145
  • Мнения: 30
И аз се връщам от преглед и съм доволна  Simple Smile. Тоновете са чудесни, размерите, водите и плацентата - също. Обсъдих всичко, което си бях решила с док и от удовлетворение на връщане изкупих всички сладки и соленки от една пекарничка Fornetti  Mr. Green. Ей ме на, чета си с голяма купа пълна до горе пред мен (то нали и без туй няма още много време за дебелеене  Whistling Blush )
За болница съм решила да раждам в "Света София" (частната на Мазнейкова). В сайта им си има ценоразпис и до колкото съм чувала плащаш на касата точно толкова. За сега съм "идеален случай за нормално раждане" по думите на моя док, но как ще протекат нещата - ще видим.

# 146
  • Мнения: 529
Аз да ви кажа казвам "майко" от първия ден.Трудно ми беше ама свикнах не влагам никакви чувства просто от уважение и заради мъжа ми  и моите близки ,че те веднага ще кажат"Не те есрам на какво сме те учили" За ражданета около 1000лв мисля че ще ни оправят пък да видим ,то и аз ще раждам в частна клиника и секцио.В АГ болница "Селена"гр. Пловдив.

# 147
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Сетих се да ви питам нещо. Във връзка с раждането, предполагам, че вече сте се ориентирали колко ще трябва да платите за екип. Горе долу за какви суми става дума? Аз питах в една частна клиника и ми казаха 1600 лв. за раждането (секцио или нормално - няма значение) и за лекаря хонорар още 400 лв. Но това ми се струва много скъпо. Та за какви цени сте се приготвили вие?

Аз съм се насочила към Токуда - там пълния пакет е някъде 1400 лв. Иначе за нормално раждане мога да платя и само избор на екип - 800 лв. Резервен вариант ми е Св. София (Тина Киркова), че ми е тука близко и ходя на ЖК там. Ако стане нещо спешно - там съм, но няма нищо да плащам, отивам си с направлението и квото ще да става!

А относно свекито - не могадасе оплача от жената! Около година живяхме заедно и никога не ми е правила проблеми. Мисля си, че много ме обича и държи на мен! Даже вчера ми се обажда да се чуем и да ми каже да им идем на гости, че много се била затъжила за мен.
Понякога ми е съвестно, че никак не викам на свекър и свекърва си, ама никак не мога да се обърнакъм тях.  Embarassed Пък и си мисля ,че няма значение кой на кого как вика, уважението и по друг начин може да се покаже!

# 148
  • Мнения: 37
Здравейте мамчетааааа Hug
Аз дне сбях на преглед при доки да видим бебка  HugАми тя си е добре за 2 сед сме натдали 500гр и вече сме 2500кг заради тези протейни .Тя ми каза да продължа но аз не мисля вече да ги пия бебето си се развива нормално пък и тя самата ми каза че ще  е най много до 3кг така че само да е вс ок до края се моля вече иначе госпожицата си ние дългокрака но финна Flutter Flutter FlutterЗа плацентата ми каза че почнала да старее но няма повод за притеснение беба когато реши ще си дойде на бял свят   Hug Heart Eyes.Изследванията са ми добре ,нооо си имам гадното бяло течение и за това ми изписа ваг лекарство да видим дали ще има полза от него Rolling EyesАми това е за сега от нас  Party
Лека вечер момичета   bouquet

# 149
  • Мнения: 559
Момичета, днес всички ли сме били на ЖК?  Laughing
На мен ми казаха, че всичко е ОК. Плацентата ми била първа степен на зрялост, околоплодните води са леко намалели, тоновете са добре и всичко било нормално за този период от бременноста. Много съм доволна, защото бях вдигала много висока температура миналата седмица и се бях притеснила. Док каза, че имам зелена светлина за раждане вече  Grinning Бебето е към 3кг. но това го гледаше по някаква таблица и не знам дали имаше значение мерките на ехографа или просто погледна приблизително тегло за 37 г.с.  newsm78
Свалила съм един килограм. Общо до сега станаха 15 отгоре...ама нищо можеше и по-зле да е, както бях тръгнала...
Утре трябва да ходя да дам кръв и урина. А пак ме викат на преглед след 10 дни.

За свекитата мисля, че е голяма отживелица с това да им се вика "мамо". Не смятам, че уважавам по-малко моята като я наричам по име!  Naughty

Забравих да напиша на Камелия, че абсолютно същото ми казаха в Тина Киркова и затова попитах в НЗОК. И точно такъв ми беше въпроса, дали поемат вносната ако няма от българската. Виждаш какъв е отговора. Нямат основание да ни карат да си я купуваме сами. Друг е въпроса, че не знам как да ги накарам да ми я сложат. Да се караме ли, да се биеме ли и аз не знам вече  #2gunfire

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 20:34 от mu6muro4e

Общи условия

Активация на акаунт